Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - jval

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 11
1
Tulokset / Tulokset: OSPA Xmas Race 2022
« : 19.12.22 - klo: 08.21 »
Alla lopputulokset tarkemmemmin: https://tinyurl.com/fz3343ew

Kiitos kilpailijoille osallistumisesta ja mukavasta päivästä pikkuautojen parissa.

GT-12            
1   A   Vesa Yli                   3   2:1, 1:2 [3:2]
2   A   Miikka Luhta            3   1:1, 2:2 [3:3]
3   A   Janne Valtanen        4   3:1, 1:3 [2:4]
4   A   Juha-Matti Heikkala  7   2:3, 3:4 [1:4]
5   B   Tommi Tirroniemi     2   1:1, 2:1 [3:1]
6   B   Tauno Meriläinen     4   1:2, 3:2 [2:2]
7   B   Olavi Tenno             6   1:3, 2:3 [3:3]
            
TSB-10            
1   A   Eemeli Lahti          2    2:1, 1:1 [3:3]
2   A   Tauno Meriläinen    3   3:1, 1:2 [2:2]
3   A   Tommi Tirroniemi   5   3:2, 2:3 [1:3]
4   A   Olavi Tenno           8    2:4, 3:4 [1:4]

3
AIKATAULU JA ERÄLISTAT 17.12.2022   V.01               

Erä   Luokka   P1       P2      Q1      Q2        Q3        Q4
1   TSB-10   10:30   11:20   12:10   13:00   14:10   15:00
2   GT-12   10:40   11:30   12:20   13:10   14:20   15:10
3   GT-12   10:50   11:40   12:30   13:20   14:30   15:20
                     
Ruokatauko      13:30               
                     
Finaali      F1   F2   F3         
A   TSB-10   15:50   16:40   17:30         
B   GT-12   16:00   16:50   17:40         
A   GT-12   16:10   17:00   17:50         
                     
Palkintojenjako      18:00               

                  
Erä 1 TSB-10                     
1   Tommi Tirroniemi                  
2   Olavi Tenno                  
3   Tauno Meriläinen                  
4   Lahti Eemeli                  
                                                
Erä 2 GT-12            Erä 3 GT-12                                 
1   Tommi Tirroniemi         1   J-M Heikkala      
2   Tauno Meriläinen         2   Janne Valtanen      
3   Olavi Tenno                 3   Miikka Luhta                        
4                                    4   Vesa Yli

Edit: aikataulua siirretty 30min myöhäisemmäksi

4
Kilpailuun ilmoittautuminen:

https://tinyurl.com/yhs4na5t


Ilmoittautuneet:

https://tinyurl.com/3nvxubd4


Edit. linkit lyhennetty

5
Kisat peruttu vähäisen osallistujamäärän vuoksi

6
Muuten kyllä mut on jo muita menoja sovittuna

7
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 lopputulokset
« : 30.08.22 - klo: 08.01 »
Sunnuntain ajettiin myös 10 minuutin superfiinaali jossa kuskin piti itse toimia nostajana.
Kolme kuljettajaa selvisi urakasta ilman kaatoa ja loput suoritti sen vähintään kerran.

Tulokset:


sij.   lähtöruutu               kier.   aika
1   9   Miikka Luhta           24   10:13.328
2   10   Vesa Yli                24   10:15.074
3   8   Janne Valtanen       24   10:23.049
4   4   Tommi Tirroniemi    22   10:04.640
5   7   Heikki Parkkinen      20   10:12.043
6   5   Olli Linja                 18   10:16.942
7   2   Olavi Tenno             15   10:21.059
8   6   Akseli Nevalainen     14   10:42.304
9   3   Tauno Meriläinen      11   9:28.600
10   1   Marko Kukkohovi      9   10:46.399

Tarkemmat tulokset Final run 1 -kohdasta: https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/66000/295229#

8
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 -tuloksia
« : 28.08.22 - klo: 21.12 »
Kesäsarjan lopputulokset:

Kiitokset sarjaan osallistuneille kuljettajille.

IIIIIIIVV3/5
1.Janne Valtanen10010010010076300
2.Vesa Yli9076- 90100280
3.Heikki Parkkinen8290827682254
4.Olli Linja7672768269234
5.Tommi Tirroniemi728272- 66226
6.Akseli Nevalainen66- 696972210
7.Olavi Tenno63- 66- 60189
8.Miikka Luhta- - 90- 90180
9.Eemeli Lahti- - - 7263135
10Tauno Meriläinen69- - - 57126
11.Otto Kuusrainen- - 63- - 63

9
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 -tuloksia
« : 28.08.22 - klo: 20.52 »
Viimeisen osakilpailun tulokset:

1. Vesa
2. Miikka
3. Heikki
4. Janne
5. Akseli
6. Olli
7. Tommi
8. Eemeli
9. Olavi
10. Tauno

Tarkemmin: https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/65002/291842

10
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 28.08.22 - klo: 20.49 »
Viimeisen osakilpailun tulokset:

1. Vesa
2. Miikka
3. Janne
4. Heikki
5. Akseli
6. Olli
7. Tommi
8. Eemeli
9. Olavi
10. Tauno

Tarkemmin: https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/65002/291842

11
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 23.08.22 - klo: 15.16 »
Keskiviikon kisa siirretään sunnuntaille 28.8. mikäli säät sallii. Aloitus klo 13:00.

12
Baanalta on lammikot poistettu ja savi vaatii pari tuntia kuivumisaikaa.
Treenit alkaa aikasintaan klo 13:00

13
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 -tuloksia
« : 16.08.22 - klo: 08.17 »
Neljännen osakilpailun tulokset

1. Janne Valtanen
2. Vesa Yli
3. Olli Linja
4. Heikki Parkkinen
5. Eemeli Lahti
6. Akseli Nevalainen

Tarkemmin: https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/64759/294476

14
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 10.08.22 - klo: 20.58 »
Aikaistetaan aloitusta tunnilla eli ensimmäinen lähtö klo 12:00.

15
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 09.08.22 - klo: 21.42 »
Sunnuntaille 14.8. suunniteltu XRS kilpailu peruuntui joten ajetaan kisa normaalina kerhokisana.

Formaattina 1-2 alkueräkierrosta ja perään kolminkertaiset finaalit.

Teen erälistat sunnuntaina radalla kun näkee ketkä tulee paikalle.

16
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 -tuloksia
« : 01.08.22 - klo: 08.21 »
Myös kolmas osakilpailu jouduttiin siirtämään sateiden takia keskiviikolta sunnuntaille.
Päivä aloitettiin kuivalla radalla mutta kolmannen lähdön (1. B-fin) jälkeen satoi vähän vettä joten neljäs lähtö (1. A-fin) oli liukastelua mutta rata kuivui nopeasti joten toinen B-finaali ajettiin samaa vauhtia kuin ensimmäinenkin.
Decon kanssa oli ensimmäisen A-finaalin aikana vähän ongelmia joten se ajettiin uudestaan päivän päätteeksi.

M2-10 tulokset:

1. Janne Valtanen
2. Miikka Luhta
3. Heikki Parkkinen
4. Olli Linja
5. Tommi Tirroniemi
6. Akseli Nevalainen
7. Olavi Tenno
8. Otto Kuusrainen

Tarkemmat tulokset: https://tinyurl.com/4xuj42er

17
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 31.07.22 - klo: 10.37 »
Aloitetaan klo 13:00

18
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 27.07.22 - klo: 13.18 »
Tämän päivän kertsikisa siirretään sateiden takia sunnuntaille.

19
Tulokset / Maastosarja II 2022 Oulu
« : 25.07.22 - klo: 09.04 »
Kiitokset toimitsijoille ja kilpailijoille sekä henkilöille jotka joiden ansoista kilpailut saatiin pidettyä.

Viikonloppu vietettiin lämpimässä ja poikkeuksellisen tyynessä kelissä eikä vesisadekaan tullut uhkaamaan.

Monipuolisemmat tulokset myrcm:stä: https://tinyurl.com/345bny54

M2-10
1   A   Joona Haatanen
2   A   Konsta Saarinen
3   A   Jani Mäkinen
4   A   Ari Heinonen
5   A   Jamiel Gabrielsson
6   A   Vesa Yli
7   A   Miikka Luhta
8   A   Kristian Ullakko
9   A   Oskari Matilainen
10   A   Janne Valtanen
11   A   Ilmari Ullakko

12   B   Oskari Mäki
13   B   Veikka Mäenpää
14   B   Eelis Hytönen
15   B   Aki Kari
16   B   Tommi Tirroniemi
17   B   Olavi Tenno
18   B   Aaro Koskinen
      
M4-10
1   A   Joona Haatanen
2   A   Ari Heinonen
3   A   Jamiel Gabrielsson
4   A   Konsta Saarinen
5   A   Oskari Mäki
6   A   Miikka Luhta
7   A   Oskari Matilainen

8   B   Kristian Ullakko
9   B   Veikka Mäenpää
10   B   Eelis Hytönen
11   B   Ilmari Ullakko
12   B   Tommi Tirroniemi
13   B   Olavi Tenno

20
Päivitetty sunnuntain aikataulu, huom. ensimmäinen erä lähtee klo 8:00


AIKATAULU 24.7.2022                     
                     
Erä   Luokka   P1   P2   Q1   Q2   Q3   Q4
1   M4-10   8:00   9:00   10:00   10:50   11:40   13:00
2   M4-10   8:10   9:10   10:08   10:58   11:48   13:08
3   M4-10   8:20   9:20   10:16   11:06   11:56   13:16
                     
Ohjaajakokous      9:30               
Ruokatauko      12:06               
                     
Finaali      F1   F2   F3         
B   M4-10   14:30   15:20   16:10         
A   M4-10   14:40   15:30   16:20         
                     
Palkintojenjako   16:45

21
Treeniläpit löytyy speedhivestä, decon nimi: Ospa Ry asfalttirata.

https://speedhive.mylaps.com/Practice/4553

Kuten kutsussa lukee niin ponderi pitää olla 3-piuhainen RC4 tai kaksipiuhainen RC4 Hybrid.


22
Lisäinfoa:

Kilpailupaikalle ei tule juoksevaa vettä joten vesivarannot ovat rajalliset, lähinnä käsien pesuun joten ottakaa omat juomat mukaan.

Radan välittömässä läheisyydessä on grillikota jossa voi viettää iltaa mutta polttopuita ei ole tarjolla ospan tai liikuntamaan puolesta.

Ottakaa mukaan myös oma jatkojohdot.

23
Ohessa aikataulut sekä treenien erälistat.

Treenien jälkeen suoritetaan reseedaus joten alkuerälistoihin tulee muutoksia.

Aikataulu on aamukosteuden takia tehty alkamaan klo 9:00 ja alkueräkierrosten väli on 50min.
Aikataulua voidaan muuttaa jos nähdään siihen tarvetta.

Vintage-luokkaan tuli vain kaksi ilmoittautumista joten se ja trukki-luokka jää ajamatta.
Sunnuntain M2-10 luokka varmistuu lauantaina.

Erälistat näkyy myös myrcm:ssä.

AIKATAULU
LAUANTAI
EräLuokkaP1P2Q1Q2Q3Q4
1M2-109:0010:0011:0011:5013:1014:00
2M2-109:1010:1011:0811:5813:1814:08
3M2-109:2010:2011:1612:0613:2614:16
4M2-109:3010:3011:2412:1413:3414:24
Ohjaajakokous10:40
Ruokatauko12:22
FinaaliF1F2F3
BM2-1015:3016:2017:10
AM2-1015:5516:3017:20
Palkintojenjako17:50

Erä 1 M2-10
27TirroniemiTommiOspa Ry
33KariAkiSaloUA
36TennoOlaviOspa Ry
55MeriläinenTaunoFullspeed RC
Erä 2 M2-10
22KoskinenAaroFullspeed RC
9LuhtaMiikkaOspa Ry
21MäenpääVeikkaVUA
16MatilainenOskariÄkpaRC
35HeinonenAriFullspeed RC
Erä 3 M2-10
2SaarinenKonstaAUK J-äijät
7MäkiOskariVUA
54HytönenEelisÄkpaRC
11YliVesaOspa Ry
29ValtanenJanneOspa Ry
Erä 4 M2-10
3GabrielssonJamielÄkpaRC
1HaatanenJoonaÄkpaRC
4MäkinenJaniVUA
10UllakkoIlmariVUA
8UllakkoKristianVUA

AIKATAULU
SUNNUNTAI
EräLuokkaP1P2Q1Q2Q3Q4
1M4-109:0010:0011:0011:5013:1014:00
2M4-109:1010:1011:0811:5813:1814:08
3M4-109:2010:2011:1612:0613:2614:16
Ohjaajakokous10:30
Ruokatauko12:16
FinaaliF1F2F3
BM4-1015:3016:2017:10
AM4-1015:5516:3017:20
Palkintojenjako17:40

Erä 1 M4-10
17MatilainenOskariÄkpaRC
19MäenpääVeikkaVUA
23TirroniemiTommiOspa Ry
24TennoOlaviOspa Ry
Erä 2 M4-10
6UllakkoKristianVUA
7MäkiOskariVUA
9LuhtaMiikkaOspa Ry
14HeinonenAriFullspeed RC
Erä 3 M4-10
3GabrielssonJamielÄkpaRC
1HaatanenJoonaÄkpaRC
4SaarinenKonstaAUK J-äijät
11UllakkoIlmariVUA
33HytönenEelisÄkpaRC

Edit. aikatauluun lisätty nousufinaalin vaatima tauko

24
Tulokset / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022 -tuloksia
« : 18.07.22 - klo: 10.54 »
Toinen osakilpailu siirrettiin keskiviikolta sunnuntaille joka startattiin paikoitellen kostealla radalla mutta kuivui nopeasti.

M2-10 -luokan lopputulokset:

1. Janne Valtanen
2. Heikki Parkkinen
3. Tommi Tirroniemi
4. Vesa Yli
5. Olli Linja

Tarkemmat tulokset tuolta: https://tinyurl.com/4d4z98nx


25
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 12.07.22 - klo: 09.59 »
Keskiviikolle 13.7. suunniteltu toinen osakilpailu on kilpailijoiden pyynnöstä sekä huonon sääennusteen myötä siirretty pidettäväksi sunnuntaina 17.7 klo 13:00 alkaen.

Ilmoittautumisaikaa jatkettu lauantai-iltaan asti, hoituu alkuperäisen linkin kautta.

26
V2-10 & T2-10 -luokkien ilmoittautumisaika päättyy vasta sunnuntaina 17.7. joten vielä on hyvin aikaa laittaa nimi sisään.

Sunnuntaina lisätyn M2-10 harjoituskilpailun ilmoittautumislinkki:

https://tinyurl.com/2p9e55zw


Ilmoittautuneet:

https://tinyurl.com/25h5hj2s

27
Tulokset / OSPA OffRoad Cup 2022 lopputulokset
« : 30.06.22 - klo: 08.29 »
Kesän ensimmäinen Ospan kerhokisa pidettiin lämpimissä olosuhteissa.
Ennakkoilmottautuneita oli seitsemän joista yksi joutui perumaan mutta viime hetkellä saatiin kaksi tilalle joten kilpailijoita oli lopulta kahdeksan. Ilahduttavasti ensikertalaisia oli mukana reilusti, puolet koko porukasta.

M2-10-luokan lopputulokset:
1. Janne
2. Vesa
3. Heikki
4. Olli
5. Tommi
6. Tauno
7. Akseli
8. Olavi

Tarkemmin tuolta: https://tinyurl.com/5n9bpyhk

28
Kilpailukutsut / Vs: OSPA OffRoad Cup 2022
« : 23.06.22 - klo: 12.29 »
Ohessa ilmoittautumislinkit osakilpailuihin taka- & neliveto-, trukki- ja corriluokkiin:

#1 https://tinyurl.com/suux3y33

#2 https://tinyurl.com/5djj4yrk

#3 https://tinyurl.com/sa33mn9w

#4 sama kuin XRS

#5 https://tinyurl.com/2s399vkk

Ennakkoilmoittautuminen kilpailuihin sulkeutuu edeltävänä iltana klo 23:59.59

Future star -luokkaan voi ilmoittautua paikan päällä, tervetuloa rohkeasti mukaan

29
Kilpailijoiden kanava / Vs: Kilpailukalenteri 2022
« : 05.06.22 - klo: 20.46 »
Minä haluaisin tietää kuka on ospan krossikisassa puheenjohtaja.
Listassa ei lue mutta itse olen sitten Joensuussa maastosarjan kisassa tpj.

-janne

30
Sivuleikkurit ja mattoveitsi riittää.

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 11