Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - Vaasan UA

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 14
1
Tulokset / Kerhocup III 2023 Lopputulokset
« : 01.02.23 - klo: 19.08 »
LOPPUTULOKSET

GT-2000         
Rank   Final   Pilot   Points Total
1   A   Jukka Kankaanpää   2
2   A   Tommi Tirroniemi   3
3   A   Jouni Ronni   6
4   A   Olavi Tenno   7
         
         
MINI CLASSIC         
Rank   Final   Pilot   Points Total
1   A   Janne Valtanen   2
2   A   Kai Jansson   4
3   A   Kalle Raatikainen   5
4   A   Viljami Koppanen   7
5   A   Antti Aho   7
6   A   Jukka Kankaanpää   7
7   A   Sami Koppanen   9
8   B   Ville Jalkanen   2
9   B   Tommi Tirroniemi   3
10   B   Tauno Meriläinen   3
11   B   Anu Raatikainen   8
12   B   Olavi Tenno   8
         
         
MINI COMP         
Rank   Final   Pilot   Points Total
1   A   Sami Koppanen   2
2   A   Kalle Raatikainen   3
3   A   Antti Aho   4
4   A   Kai Jansson   6
5   A   Viljami Koppanen   8

Täydelliset tulokset löytyy MyRCM:sta https://tinyurl.com/53n88526

Kiitos kaikille kilpailijoille, PowerParkille ja muille järjestelyihin osallistuneille!

2
Tulokset / 12TT 2 2023 PowerPark Lopputulokset
« : 29.01.23 - klo: 09.46 »
LOPPUTULOKSET

GT-12
RankNr.FinalPilotPoints TotalPoints per Run
127AJanne Valtanen21:1, 3:1 [2:1]
21AJanne Koivisto42:2, 1:2 [3:2]
313A Mäkinen Jani63:3, 1:3 [2:7]
425AHeikki Valtonen92:3, 3:6 [1:8]
522AJethro Lehtojärvi93:4, 2:5 [1:6]
64AJukka Häkämies92:4, 3:5 [1:5]
710AMiika Enroos111:4, 3:7 [2:8]
82AJuha-Matti Heikkala132:6, 1:7 [3:8]
93BJaakko Huhmarsalo21:1, 2:1 [3:6]
1023BTitus Lehtojärvi43:1, 1:3 [2:4]
1121BJouni Ronni41:2, 3:2 [2:6]
1216BJukka Kankaanpää52:2, 3:3 [1:5]
1330BJanne Koota72:3, 1:4 [3:5]
146BTommi Tirroniemi93:4, 2:5 [1:6]
157CTauno Meriläinen23:1, 1:1 [2:2]
1629CJarno Kokkonen32:1, 1:2 [3:3]
1728CAarre Sillanpää53:2, 1:3 [2:3]
189COlavi Tenno82:4, 1:4 [3:4]
C-12
RankNr.FinalPilotPoints TotalPoints per Run
12A Vehniäinen Panu22:1, 1:1 [3:6]
21A Yli Vesa33:1, 2:2 [1:2]
314A Kyykkä Ari-Pekka53:2, 2:3 [1:4]
411A Munck Sami71:3, 2:4 [3:5]
54A Pottonen Jarno83:3, 2:5 [1:5]
650A Tiainen Tuukka103:4, 2:6 [1:6]
76B Tirroniemi Tommi23:1, 2:1 [1:2]
816B Sillanpää Aarre31:1, 3:2 [2:3]
97B Tenno Olavi52:2, 1:3 [3:3]
1013B Huhmarsalo Jaakko81:4, 2:4 [3:4]

Tarkemmat tulokset nähtävissä MyRCM:ssa https://tinyurl.com/2p9amyar


Kiitos kaikille kilpailijoille, PowerParkille ja muihin järjestelyihin osallistuneille!

3
Aikataulu päivitetty

4
AIKATAULU

Sunnuntai 29.1.2023                     
LUOKKA   ERÄ   P1   P2   Q1   Q2   Q3   
GT-2000   1   08:00   09:00   10:00   11:00   12:10   
Mini   2   08:10   09:10   10:10   11:10   12:20   
Mini   3   08:20   09:20   10:20   11:20   12:30   
Mini COMP   4   08:30   09:30   10:30   11:30   12:40   
                     
Ohjaajakokous         9:40            
Ruokatauko            11:35-12:00         
                     
      F1   F2   F3   F4      
GT-2000   A   13:15   14:15   15:15   16:15      
Mini   B   13:28   14:28   15:28   16:28      
Mini   A   13:41   14:41   15:41   16:41      
Mini Comp   A   13:54   14:54   15:54   16:54      
                     
Palkintojen jako 17:15                     



ERÄLISTA
Erä 1   GT_2000      
   64   Jukka Kankaanpää   Äkpa
   28   Tommi Tirroniemi   OSPA
   29   Olavi Tenno   OSPA
   92   Kalle Raatikainen   ÄkpaRC
      Jouni Ronni   Fullspeed RC

ERÄ 2   Mini      
   50   Anu Raatikainen   Äkpa rc
   28   Tommi Tirroniemi   OSPA
   29   Olavi Tenno   OSPA
   14   Ville Jalkanen   KyPak
   64   Jukka Kankaanpää   Äkpa
      Tauno Meriläinen   
   24   Janne Valtanen   Ospa Ry

ERÄ 3   Mini      
   92   Kalle Raatikainen   ÄkpaRC
   76   Sami Koppanen   KyPak
   11   Viljami Koppanen   KyPak
   73   Antti Aho   KyPak
   54   Kai Jansson   KyPak
   27   Marko Huvila   KyPak

ERÄ 4   Mini Comp      
   92   Kalle Raatikainen   ÄkpaRC
   73   Antti Aho   KyPak
   54   Kai Jansson   KyPak
   76   Sami Koppanen   KyPak
   11   Viljami Koppanen   KyPak



5
ERÄLISTA

GT-12 ERÄ 1
5   Eero Häkämies   FullSpeed
6   Tommi Tirroniemi   OSPA
7   Tauno Meriläinen   
9   Olavi Tenno   OSPA
28   Aarre Sillanpää   
29   Jarno Kokkonen   PRCA
13    Jani Mäkinen  VUA

GT-12 ERÄ 2
2   Juha-Matti Heikkala   Team OSPA
3   Jaakko Huhmarsalo   VUA
16   Jukka Kankaanpää   Äkpa
21   Jouni Ronni   Fullspeed RC
23   Titus Lehtojärvi   Rsrca
30   Janne Koota   

GT-12 ERÄ 3
1   Janne Koivisto   RiiUA
4   Jukka Häkämies   LohUa
10   Miika Enroos   Turun Pienoisautokeskus
22   Jethro Lehtojärvi   Rsrca
24   Janne Valtanen   Ospa Ry
25   Heikki Valtonen   

C-12 ERÄ 4
6    Tirroniemi Tommi   Ospa Ry
7    Tenno Olavi   Ospa Ry
13    Huhmarsalo Jaakko   VUA
15    Rönkkönen Hiski   LahUA
16    Sillanpää Aarre   HyUA

C-12 ERÄ 5
1    Yli Vesa   Ospa Ry
2    Vehniäinen Panu   TamUA
4    Pottonen Jarno   Fullspeed RC
11    Munck Sami   PR-Rac
14    Kyykkä Ari-Pekka   EPUA
50    Tiainen Tuukka   Fullspeed RC


AIKATAULU
LUOKKA   ERÄ   P1   P2   Q1   Q2   Q3   Q4
GT-12   1   08:00   09:00   10:10   11:10   12:15   13:15
GT-12   2   08:08   09:08   10:18   11:18   12:23   13:23
GT-12   3   08:16   09:16   10:26   11:26   12:31   13:31
C-12   4   08:24   09:24   10:34   11:34   12:39   13:39
C-12   5   08:35   09:35   10:45   11:45   12:50   13:50
                     
Ohjaajakokous         9:43            
Ruokatauko               11:53 – 12:13      
                     
      F1   F2   F3         
GT-12   B   15:00   16:00   17:00         
GT-12   A   15:10   16:10   17:10         
C-12   B   15:20   16:20   17:20         
C-12   A   15:33   16:33   17:33         


6
Tulokset / Vs: FTT 1 '23 PowerPark Lopputulokset
« : 22.01.23 - klo: 19.48 »
TSP-10 Sunnuntai 22.1.2023

1    Pajalin Sammy
2    Mäkelä Mikko
3    Saari Tomi
4    Takkinen Sami
5    Lehtojärvi Jethro
6    Koivisto Janne
7    Koivisto Aapo
8    Pausio Valtteri
9    Lehtojärvi Titus
10    Malinen Jyrki
11    Louhi Antti
12    Tirroniemi Tommi
13    Tenno Olavi

Tarkemmat tulokset: https://tinyurl.com/242y7f7c

Kiitos kaikille kilpailijoille, PowerParkille ja muille järjestelyissä mukana olleille.

7
Tulokset / FTT 1 '23 PowerPark Lopputulokset
« : 21.01.23 - klo: 18.00 »
TSS-10
1    Lehtojärvi Jethro
2    Lehtojärvi Titus
3    Huurros Topi
4    Ahola Mika
5    Seunala Teemu


TSM-10
1    Iivonen Pekko
2    Lempiäinen Joona
3    Syrjänen Arttu
4    Mairue Tomi
5    Saarinen Jere
6    Saarinen Teemu
7    Gabrielsson Jamiel
8    Saarinen Niko
9    Takkinen Sami
10    Pajalin Sammy
11    Pottonen Jarno
12    Mäkelä Mikko
13    Pausio Valtteri
14    Saari Tomi
15    Mäki Oskari
16    Ahola Ville
17    Kankaanpää Jukka
18    Malinen Jyrki
19    Syrjänen Akseli

TSP-10
1    Pajalin Sammy
2    Mäkelä Mikko
3    Saari Tomi
4    Takkinen Sami
5    Lehtojärvi Jethro
6    Koivisto Janne
7    Koivisto Aapo
8    Pausio Valtteri
9    Lehtojärvi Titus
10    Malinen Jyrki
11    Louhi Antti
12    Tirroniemi Tommi
13    Tenno Olavi

Tarkemmat tulokset: https://tinyurl.com/4953ubbj

Launtai LiveStream: https://youtu.be/9jnxeYHOthU

Sunnuntai LiveStream: https://youtu.be/17H_ZNHf60E

8
Sunnuntain tiivistetty aikataulu edellisessä viestissä.

9
Ilmoitautumisen päättyminen lisätty kutsuun.
Ilmottautuminen päättyy 24.1.2023 Kello 22.00
MyRCM avattu uudelleen.

10
ERÄ LISTA

LAUNTAI
Koodia: [Valitse]
Luokka ERÄ num ohjaaja seura
TSS 1 13 Huurros Topi Fullspeed RC
TSS 1 62 Ahola Mika LahUA
TSS 1 25 Seunala Teemu LahUA
TSS 1 66 Lehtojärvi Titus RSRCA
TSS 1 88 Lehtojärvi Jethro RSRCA

TSM 2 68 Kankaanpää Jukka ÄkpaRC
TSM 2 52 Malinen Jyrki LahUA
TSM 2 14 Mäki Oskari VUA
TSM 2 44 Ahola Ville LahUA
TSM 2 45 Syrjänen Akseli Fullspeed RC

TSM 3 11 Pottonen Jarno Fullspeed RC
TSM 3 24 Saarinen Niko HyUA
TSM 3 23 Saarinen Jere HyUA
TSM 3 22 Saarinen Teemu HyUA


TSM 4 10 Pajalin Sammy Fullspeed RC
TSM 4 16 Takkinen Sami LahUA
TSM 4 15 Saari Tomi Fullspeed RC
TSM 4 12 Pausio Valtteri RSRCA
TSM 4 42 Mäkelä Mikko Fullspeed RC

TSM 5 2 Iivonen Pekko KyPak
TSM 5 3 Lempiäinen Joona Fullspeed RC
TSM 5 4 Syrjänen Arttu Fullspeed RC
TSM 5 5 Gabrielsson Jamiel ÄkpaRC
TSM 5 8 Mairue Tomi HyUA

SUNNUNTAI
Koodia: [Valitse]
Luokka ERÄ num ohjaaja seura
TSP 1 18 Tenno Olavi Ospa Ry
TSP 1 33 Koivisto Janne RiiUA
TSP 1 47 Koivisto Aapo RiiUA
TSP 1 66 Lehtojärvi Titus RSRCA

TSP 2 17 Tirroniemi Tommi Ospa Ry

TSP 2 52 Malinen Jyrki LahUA
TSP 2 30 Louhi Antti RSRCA
TSP 2 88 Lehtojärvi Jethro RSRCA

TSP 3 10 Pajalin Sammy Fullspeed RC
TSP 3 42 Mäkelä Mikko Fullspeed RC
TSP 3 13 Saari Tomi Fullspeed RC
TSP 3 12 Pausio Valtteri RSRCA
TSP 3 16 Takkinen Sami LahUA


LAUANTAI
Koodia: [Valitse]
Lauantai 21.1.2023

LUOKKA ERÄ P1 P2 Q1 Q2 Q3 Q4
TSS 1 08:00 09:00 10:15 11:15 12:30 13:30
TSM 2 08:09 09:09 10:27 11:27 12:42 13:42
TSM 3 08:18 09:18 10:39 11:39 12:54 13:54
TSM 4 08:27 09:27 10:51 11:51 13:06 14:06
TSM 5 08:36 09:36 11:03 12:03 13:18 14:18

Ohjaajakokous 9:45
Ruokatauko 12:10-12:30

F1 F2 F3
TSS A 15:00 16:00 17:00
TSM B 15:10 16:10 17:10
TSM A 15:20 16:20 17:20

Palkintojen jako 17:45


Ohjaajakokous 9:50
Ruokatauko 12:10-12:30

F1 F2 F3
TSS A 15:00 16:00 17:00
TSM B 15:10 16:10 17:10
TSM A 15:20 16:20 17:20

Palkintojen jako 17:45

SUNNUNTAI
Koodia: [Valitse]
TSP-10 [TSP] Group 1 Timed practice 1 08:00
TSP-10 [TSP] Group 2 Timed practice 1 08:08
TSP-10 [TSP] Group 3 Timed practice 1 08:16
TSP-10 [TSP] Group 1 Timed practice 2 08:45
TSP-10 [TSP] Group 2 Timed practice 2 08:53
TSP-10 [TSP] Group 3 Timed practice 2 09:01
09:10 Driver's briefing
TSP-10 [TSP] Group 1 Qualification 1 09:30
TSP-10 [TSP] Group 2 Qualification 1 09:38
TSP-10 [TSP] Group 3 Qualification 1 09:46
TSP-10 [TSP] Group 1 Qualification 2 10:15
TSP-10 [TSP] Group 2 Qualification 2 10:23
TSP-10 [TSP] Group 3 Qualification 2 10:31
10:36 Lunch break
TSP-10 [TSP] Group 1 Qualification 3 11:00
TSP-10 [TSP] Group 2 Qualification 3 11:08
TSP-10 [TSP] Group 3 Qualification 3 11:16
TSP-10 [TSP] Group 1 Qualification 4 11:45
TSP-10 [TSP] Group 2 Qualification 4 11:53
TSP-10 [TSP] Group 3 Qualification 4 12:01
TSP-10 [TSP] Final B Final run 1 13:05
TSP-10 [TSP] Final A Final run 1 13:15
TSP-10 [TSP] Final B Final run 2 13:50
TSP-10 [TSP] Final A Final run 2 14:00
TSP-10 [TSP] Final B Final run 3 14:35
TSP-10 [TSP] Final A Final run 3 14:45


11
Lounaan hinta 10 € lisätty

12
Lounaan hinta 10 € lisätty

13
Lounaan hinta 10€ lisätty

14
Kaikki luokat ajetaan.
Kaikkiin luokkiin mahtuu lisää kuskeja.
Ilmoitautuminen  on auki vielä Perjantai 13.1. 22 asti.

15
Majoitustarjous lisätty

Park Hotel  90 € / 2 hengen huone / yö sis. aamupala ja iltasauna
Varaukset netistä https://cloud.hotellinx.com/NetReservationsPowerPark/
tai
PowerPark infosta nol1nol 3477 6nolnol, muista mainita että varaus on RC-kisoihin jotta hinta on voimassa

16
Majoitus tarjous lisätty

Powerpark Hotel  90 € / 2 hengen huone / yö sis. aamupala ja iltasauna
Varaukset netistä https://cloud.hotellinx.com/NetReservationsPowerPark/
tai
PowerPark infosta nol1nol 3477 6nolnol, muista mainita että varaus on RC-kisoihin jotta hinta on voimassa

17
KITI auki C-12 ilmoitautumisille.

18
Kilpailu Ilmoitautuminen loppuu Sunnuntaina kello 22.00.

Stanu kuskeja ilmoitautunut yksi. Alkaako touring luokat olemaan näin huonolla mallilla junnujen osalta?

Virissä ja Prostockissa kuskeja riittävästi pisteiden jakoon.

19

Vaasan Urheiluautoilijat Ry toivottaa kaikki RC-autoilijat tervetulleiksi C-12 ja GT-12 luokkien 12 TrackTour- sarjan osakilpailuun ja harjoituskilpailuun 28.1.2022 Alahärmään.
AKK lupanumero 16011/Pa/23

Rata
Neulahuopamatto n.100m pitkä luokalle omainen rataprofiili.
rata alue noin 30x14m

PowerPark Elämyspuisto
Puistotie 3, 62300 HÄRMÄ

Luokat
Lauantai: C-12 SM ja GT-12 harjoituskilpailu

Ajotapa
Eräharjoitus x 2
Alkuerät x 4
Finaalit x 3

Kilpailun toimitsijat
Tuomariston puheenjohtaja   Janne Valtanen, OSPA
Tuomari  Juha Mäki, VUA
Tuomari Tuomas Luoma EPUA
Kilpailunjohtaja Teemu Salminen, EPUA
Ajanottopäällikkö Mika Luopajärvi, VUA
Katsastuspäällikkö Urmas Peräsalo, EPUA
Ratamestari   VUA TEAM, EPUA TEAM

Lisenssi
C-12: Kilpailijalla ja tarvittaessa hänen huoltajallaan tulee olla kilpailupaikalla vuoden 2023 maksettu lisenssi.
GT-12: Kipailijalta vaaditaan AKK:n alaisen seuran jäsenyys.


Säännöt
-Kilpailussa noudatetaan Autourheilun sääntökirja 2023 https://www.autourheilu.fi/saantokirja/
ja 12Trackour 2022-2023 mukaisia sääntöjä  http://rc10.fi/index.php?topic=111733.0

Aikataulu
Perjantai 27.1.
12:00-21:00   Ovet auki varikolle

Launtai 28.1.
7:00 Ovet auki
8:00-10:00   Eräharjoitukset
10:05  Ohjaajakokous
10:30-14:00  Alkuerät
14:30-17:30  Finaalit
18:00   Palkintojen jako
Aikataulu on alustava ja lopullinen versio julkaistaan viimeistään torstaina 26.1.

Vastuu
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan sääntöjä ja järjestäjän ohjeita. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa, siirtää tai muuttaa kilpailuaikataulua olosuhteiden niin vaatiessa. Kilpailija on velvollinen antamaan kilpailukalustonsa sääntöjenmukaisuuden selvittämiseksi tai vastalauseen esittämisen johdosta tarkistettavaksi.

lmoittautuminen

Ilmoittautumiset kilpailuun viimeistään Sunnuntaina 15.1.2023 klo 22.00 mennessä
Ilmoittautumisen yhteydessä mainittava: nimi, seura, kilpailijanumero, lisenssinumero, luokka, vähintään 2 kpl 27/40 Mhz taajuutta tai 2,4 GHz, yhteystiedot, huoltajan tiedot (alle 18-vuotiaalla kuljettajalla) sekä henkilökohtaisen transponderin numero.
Osanottomaksu on SM-luokkien osakilpailuissa 40€ ja harjoituskilpailuissa 30€. Harjoituskilpailussa lisenssi ei pakollinen. Ilmoittautumismaksu maksetaan kilpailupaikalla ilmoittautumisen yhteydessä käteisellä tai kortilla.

C-12 : KITI LINKKI

GT-12 : MYRCM LINKKI
Ilmoittautuneet MyRCM

Varikko:
Varikolla tarjolla pöydät, tuolit ja sähköä.

Muuta:
Sunnuntaille mahdollisuus järjestää CS-12 harjoitus lähdöt KerhokisaCUP kisan yhteydessä.
CS-12 Sunnutai ilmoittautuminen on halukkuus kysely eikä sido osallistumaan.

Buffet:
Kilpailupaikalla on kahvio, jossa on tarjolla lämmin ruoka ja pientä purtavaa.
Myös korttimaksut ovat mahdollisia sekä ilmoittautuessa että kahviossa.
Lounas 10 € sis. ruokajuoma, salaatin ja kahvin.
Kahvio auki 9-17.

Majoitus:
Powerpark Hotel  90 € / 2 hengen huone / yö sis. aamupala ja iltasauna
Varaukset netistä
https://cloud.hotellinx.com/NetReservationsPowerPark/
tai
PowerPark infosta nol1nol 3477 6nolnol, muista mainita että varaus on RC-kisoihin jotta hinta on voimassa

Lisätietoja
Juha Mäki
nol4nolnol477930
jmaki at netikka.fi

Menossa mukana

POWERPARK

20
Linkit  korjattu

21
Varattu tiedotteille

22
Varattu tiedotteille

23

Vaasan Urheiluautoilijat Ry toivottaa kaikki RC-autoilijat tervetulleiksi KerhoCUP harjoituskilpailuun 29.1.2023 Alahärmään.


Rata
Neulahuopamatto n.100m pitkä luokalle omainen rataprofiili.
rata alue noin 30x14m

PowerPark Elämyspuisto
Puistotie 3, 62300 HÄRMÄ

Luokat
Tamiya Mini Classic , M-Chassis Competition, GT2000, kisa ajetaan mikäli väh. 5/luokka

Kilpailun johtotiimi
Jaakko Huhmarsalo
Mika Luopajärvi
Juha Mäki

Säännöt:
Mini Classic
MiniComp
GT2000

Aikataulu
Perjantaina ja lauantaina ei harjoittelua!
Launtai
07:00-21:00   Ovet auki varikolle. 12track Kilpailu.

Sunnuntai
7:00 Ovet auki
8:00-10:00   Erä Harjoitukset
10:05  Ohjaajakokous
10:30-14:00  Alkuerät
14:30-17:30  Finaalit
18:00   Palkintojen jako
Aikataulu on alustava ja lopullinen versio julkaistaan viimeistään torstaina 27.1.

Vastuu
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan sääntöjä ja järjestäjän ohjeita. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa, siirtää tai muuttaa kilpailuaikataulua olosuhteiden niin vaatiessa. Kilpailija on velvollinen antamaan kilpailukalustonsa sääntöjenmukaisuuden selvittämiseksi tai vastalauseen esittämisen johdosta tarkistettavaksi.

lmoittautuminen Päättyy 24.1.2023 Kello 22.00

MyRCM Ilmoitautuminen


Ilmoitautuneiden lista



Osallistumismaksut:
15e/ensimmäinen luokka
10e/seuraavat luokat
Ilmoittautumismaksu maksetaan kilpailupaikalla ilmoittautumisen yhteydessä käteisellä tai kortilla.


Varikko:
Varikolla tarjolla pöydät, tuolit ja sähköä.

Muuta:
-

Buffet:
Kilpailupaikalla on kahvio, jossa on tarjolla lämmin ruoka ja pientä purtavaa.
Myös korttimaksut ovat mahdollisia sekä ilmoittautuessa että kahviossa.
Lounas 10 € sis. ruokajuoma, salaatin ja kahvin.
Kahvio auki 9-17.

Majoitus:
Powerpark Hotel  TBA € 2 hengen huone / yö
https://www.powerpark.fi/majoitus/hotelli-ja-huoneistot/

Lisätietoja
Juha Mäki
nol4nolnol477930
jmaki at netikka.fi

Menossa mukana

POWERPARK
https://www.powerpark.fi/en/

24
KITI on auki

25
Opaste radalle. Paikalla myös kyltit RC-Kilpailu kantatieltä asti.



26
Varattu tiedotuksille

27

Vaasan Urheiluautoilijat Ry toivottaa kaikki RC-autoilijat tervetulleiksi TSM-10, TSS-10 ja TSP-10 luokkien FinTrackTour-sarjan osakilpailuun ja harjoituskilpailuun 21-22.1.2023 Alahärmään.
AKK lupanumero 16010/Pa/23

Rata
Neulahuopamatto n.100m pitkä luokalle omainen rataprofiili.
rata alue noin 30x14m

PowerPark Elämyspuisto
Puistotie 3, 62300 HÄRMÄ

Luokat
Lauantai: TSM-10 SM ja TSS-10
Sunnuntai: TSP-10

Ajotapa
Eräharjoitus x 2
Alkuerät x 4
Finaalit x 3

Kilpailun toimitsijat
Tuomariston puheenjohtaja   Heikki Helin TamUA
Tuomari Mika Luopajärvi, VUA
Tuomari Teemu Salminen, EPUA
Kilpailunjohtaja    Juha Mäki, VUA
Ajanottopäällikkö Jaakko Huhmarsalo, VUA
Katsastuspäällikkö Sami Mäkinen, VUA
Ratamestari   VUA TEAM

Lisenssi
Kaikissa luokissa kilpailijalla ja tarvittaessa hänen huoltajallaan tulee olla kilpailupaikalla vuoden 2023 maksettu lisenssi.


Säännöt
-Kilpailussa noudatetaan Autourheilun sääntökirja 2023 https://www.autourheilu.fi/saantokirja/
ja FinTrackTour 2023 mukaisia sääntöjä http://rc10.fi/index.php?topic=111839.0

Aikataulu
Perjantaina ja lauantaina ei harjoittelua!
Perjantai 20.1.
12:00-21:00   Ovet auki varikolle

Lauantai 21.1.
7:00 Ovet auki
8:00-10:00   Eräharjoitukset
10:05  Ohjaajakokous
10:30-14:00  Alkuerät
14:30-17:30  Finaalit
18:00   Palkintojen jako

Sunnuntai 22.1.
7:00 Ovet auki
8:00-10:00   Eräharjoitukset
10:05  Ohjaajakokous
10:30-14:00  Alkuerät
14:30-17:30  Finaalit
18:00   Palkintojen jako

Aikataulu on alustava ja lopullinen versio julkaistaan viimeistään torstaina 19.1.

Vastuu
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan sääntöjä ja järjestäjän ohjeita. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa, siirtää tai muuttaa kilpailuaikataulua olosuhteiden niin vaatiessa. Kilpailija on velvollinen antamaan kilpailukalustonsa sääntöjenmukaisuuden selvittämiseksi tai vastalauseen esittämisen johdosta tarkistettavaksi.

lmoittautuminen

Ilmoittautumiset kilpailuun viimeistään Sunnuntaina 8.1.2023 klo 22.00 mennessä
Ilmoittautumisen yhteydessä mainittava: nimi, seura, kilpailijanumero, lisenssinumero, luokka, vähintään 2 kpl 27/40 Mhz taajuutta tai 2,4 GHz, yhteystiedot, huoltajan tiedot (alle 18-vuotiaalla kuljettajalla) sekä henkilökohtaisen transponderin numero.
Osanottomaksu on SM-luokkien osakilpailuissa 40€ ja harjoituskilpailuissa 30€. Ensimmäiseen TSS-10 –luokan kilpailuunsa osallistuvan kuljettajan osallistumismaksu on 20€. Ilmoittautumismaksu maksetaan kilpailupaikalla ilmoittautumisen yhteydessä käteisellä tai kortilla.


KITI Ilmoittautuminen

Varikko:
Varikolla tarjolla pöydät, tuolit ja sähköä.

Muuta:
-

Buffet:
Kilpailupaikalla on kahvio, jossa on tarjolla lämmin ruoka ja pientä purtavaa.
Myös korttimaksut ovat mahdollisia sekä ilmoittautuessa että kahviossa.
Lounas 10 € sis. ruokajuoma, salaatin ja kahvin.
Kahvio auki 9-17.

Majoitus:
Park Hotel  90 € / 2 hengen huone / yö sis. aamupala ja iltasauna
Varaukset netistä https://cloud.hotellinx.com/NetReservationsPowerPark/
tai
PowerPark infosta nol1nol 3477 6nolnol, muista mainita että varaus on RC-kisoihin jotta hinta on voimassa


Lisätietoja
Juha Mäki
nol4nolnol477930
jmaki at netikka.fi

Menossa mukana

POWERPARK

EDIT KITI linkki lisätty
EDIT EDIT sunnuntain alustava aikataulu lisätty

28
Tulokset / Vs: WinterJumps 22-23 I Vaasa
« : 20.11.22 - klo: 17.36 »
4WD Lopputulokset
1   Jamiel Gabrielsson
2   Pekko Iivonen
3   Jani Mäkinen
4   Mikko Luopajärvi
5   Kristian Ullakko
6   Oskari Matilainen
7   Eelis Hytönen
8   Oskari Mäki
9   Niilo Laurila
10   Oiva Metsola
11   Veikka Mäenpää
12   Ilmari Ullakko
13   Robin Hartman
14   Miika Saarinen
15   Mika Kaitamo
16   Martin Ekholm
17   Andy Durose
18   Molin Niko
19   Kolu Leo
20   Jukka Rautakoura

Ajanotto softa yllätti jollain bugilla käyttäjän MyRCM tulokset finaalien osalta sekaisin.

29
Sunnuntaina myös pääsee ruuvaamaan klo 07:30 alkaen.

30
Tulokset / Vs: WinterJumps 22-23 I Vaasa
« : 19.11.22 - klo: 17.45 »
2WD Lopputulokset

1   Pekko Iivonen
2   Karri Salmela
3   Jamiel Gabrielsson
4   Kristian Ullakko
5   Lauri Ruotsalainen
6   Mikko Luopajärvi
7   Jani Mäkinen
8   Oskari Matilainen
9   Oskari Mäki
10   Jarno Pottonen
11   Niilo Laurila
12   Mikko Ylinen
13   Eelis Hytönen
14   Pete Ylikorpi
15   Topias Peräsalo
16   Robin Hartman
17   Ilmari Ullakko
18   Veikka Mäenpää
19   Urmas Peräsalo
20   Oiva Metsola
21   Mika Kaitamo
22   Martin Ekholm
23   Eemeli Suomalainen
24   Jarno Kokkonen
25   Kjell Ekström
26   Andy Durose
27   Molin Niko
28   Kolu Leo

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 14