Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - sagee

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 6
1
Ilmoittautuminen avattu, linkit löytyvät ylempää kilpailukutsusta!

2


FinTrack Tour 2020 III OSAKILPAILU

Kilpailulupa:
*5/PA/2020

Ajankohta:
*15.-16.2.2020

Luokat:   
*Lauantai: TSM-10 ja TSS-10
*Sunnuntai: TSP-10, Tamiya TT01 rekka

Kilpailupaikka:
*Äkpa ry:n sisärata, Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski

Kilpailun toimihenkilöt
*Tuomariston PJ: Matti Iivonen 
*Kilpailunjohtaja: Pentti Minkkinen     rc@lmm.fi
*Katsastus: Reijo Hänninen
*Tulospalvelu: Jarno Gabrielsson
*Tuomarit: Joni Minkkinen
*Kisakioski: Äkpa RC      
            
Ajotapa:
*FTT ohjeistuksen mukaan.

Rata:
*Huopamatto, leveys n. 2 m, Pituus n. 130m.

Säännöt:
*Autourheilun sääntökirja 2020 ja FTT 2020 ohjeisto.
*Hajuttomien pitoaineiden käyttö sallittu.

Ilmoittautuminen:
*TSM-10 AKK:n Kiti-Kisapalvelun kautta.
*TSS-10, TSP-10 ja Tamiya TT01 Rekka MyRcm:n kautta.
*Ilmoittautuneiden lista näkyvissä täällä.
*Mahdolliset korjaukset/peruutukset/ muutokset sähköpostiin rc@lmm.fi
*Ilmoittautuminen päättyy 2.2.2020 klo 22:00. 

Osallistumismaksut:
*TSM-10 -luokassa 40€.
*TSP-10, TSS-10 ja Tamya TT01 Rekka -luokissa 30€.
*TSS-10, TSP-10 ja Tamya TT01 Rekka ovat harjoituskilpailuja, ei lisenssipakkoa.
*Jälki-ilmoittautuneita otetaan mukaan erälistojen julkaisemiseen asti.
*Jälki-ilmoittautumismaksu on 50 € kaikissa luokissa.
*Ilmoittautumismaksut maksetaan kilpailupaikalla.

Vastuu:
*Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailunjohdon antamia määräyksiä.

Alustava aikataulu:
*Perjantaina ja lauantaina ei harjoittelua!
*Lauantai ja Sunnuntai klo 7.00 ovet aukeaa.
*Klo 8.00-9.50 ilmoittautuminen ja vapaa harjoittelu
*Klo 10.00 ohjaajakokous
*Tarkka aikataulu ilmestyy RC10.fi sivulle ja kitiin, kun erälistat on tehty.

Tuloslaskenta:
*AMBrc4 dekooderi, RCM ohjelmisto.
*Tuetut transponderit, AMBrc, MyLaps RC4 ja RC4 Hybrid.
*Yksittäisen transponderin toiminnasta vastaa kuljettaja.
*Järjestävällä seuralla lainapondereita, ponderivuokra 5€.

Muut asiat:
*Varikolle omat pöydät, tuolit ja jatkojohdot.
*Kilpailupaikalla Äkpa RC:n kisapuffetti avoinna heti aamusta.
*Tarjolla myös lämminruoka, johon sitova ilmoitus: kalleraatikainen5(ät)gmail.com

Majoitus:
*Hotelli Hirvi, puh: 014 520121

Tervetuloa!

3


Kiitokset Kaikille kilpailuun osallistuneille ja järjestelyissä mukana olleille!

C-12
1. Vesa Yli
2. Panu Vehniäinen
3. Sami Munck
4. Sami Salmela
5. Tuukka Tiainen
6. Leo Hongisto
7. Jukka Häkämies
8. Tommi Tirroniemi
9. Tauno Meriläinen

GT-12
1. Miikka Luhta
2. Eemeli Anttonen
3. Juha-Matti Heikkala
4. Jaakko Huhmarsalo
5. Ville Aalto
6. Janne Valtanen
7. Aarre Sillanpää
8. Tommi Tirroniemi
9. Thomas Svartbäck
10. Esa Hintsala
11. Ilpo Koivisto
12. Jyri Mäkelä
13. Olavi Tenno

TSS-10
1. Jaakko Huhmarsalo
2. Ville Aalto
3. Verneri Valtanen
4. Olavi Tenno
5. Ville Pasanen


Tarkemmat tulokset MyRCM:stä.

5
Pöytiä ja tuoleja on muutamia, mutta ei riitä kaikille! Mahdollisuuksien mukaan kannattaa ottaa omat matkaan.

6
Kilpailijoiden kanava / Vs: Winter Jumps 2019-2020
« : 22.11.19 - klo: 17.05 »
Äänekoskella pidetään kisa viimeisimmän tiedon mukaan 18.-19.1.2020.

7
Myrcm ilmoittautuminen TSS-10 ja GT-12 luokkaan avattu!
Myös asiaa kisapäivän ruokailusta päivitetty.

8


12Track Tour 2019/2020 I OSAKILPAILU 14.12.2019

Kilpailulupa:
31/PA/19

Järjestäjä:
Äänekosken Pienoisautoilijat RY

Luokat:
Lauantaina: C-12, GT-12 ja TSS-10

Kilpailupaikka:
Äkpa ry:n sisärata, Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski

Kilpailun toimihenkilöt:
Tuomariston Pj: Janne Valtanen
Kilpailun johtaja: Pentti Minkkinen rc@lmm.fi
Katsastus: Reijo Hänninen
Tuomarit: Joni Minkkinen, Saku Moilanen

Ajotapa
12TT ohjeistuksen mukaan. GT-12 ja TSS-10 ovat harjoituskilpailuja, joten lisenssi ei ole pakollinen. TSS-10 ajetaan soveltaen FTT-sääntöjä poikkeuksena, että moottori on vapaa 21,5t. Ei kuitenkaan FTT-säännöissä kielletyt moottorityypit.

Rata
Huopamatto, leveys n. 2 m, Pituus n. 120 .

Säännöt
Autourheilun sääntökirja 2019 ja 12TT ohjeisto 2020.

Ilmoittautuminen
*C-12 luokkaan KITI:ssä.
*GT-12 ja TSS-10 MyRcm:ssä.
*MyRcm ilmoittautuneiden lista.
C-12 AKK:n Kiti-kisapalvelun kautta. GT-12 ja TSS-10 ilmoittautumiset MyRCM:n kautta.
Mahdolliset korjaukset/peruutukset/ muutokset ilmoittautumiseen tehdään sähköpostiin rc@lmm.fi .
Ilmoittautuminen päättyy 1.12.2019 klo 23:59.

Osallistumismaksut
C-12 -luokassa 40€ ja GT-12 30€ ja TSS-10 -luokassa 30€/20€.
Jälki-ilmoittautuneita otetaan mukaan erälistojen julkaisemiseen asti.
Jälki-ilmoittautumismaksu on 50 € kaikissa luokissa.
Ilmoittautumismaksut maksetaan kilpailupaikalla.

Tuloslaskenta
AMBrc4 dekooderi, RCM ohjelmisto.
Tuetut transponderit, AMBrc (RC2), MyLaps RC4 Hybrid ja MyLaps RC4.
Yksittäisen transponderin toiminnasta vastaa kuljettaja.
Järjestävällä seuralla lainapondereita, ponderivuokra 5€.

Vastuu
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

Alustava aikataulu:
Perjantaina ei harjoittelua
Lauantaina klo 7.00 ovet aukeaa
klo 8.00-9.50 ilmoittautuminen ja vapaa harjoittelu
klo 10.00 ohjaajakokous
Tarkka aikataulu ilmestyy RC10.fi-foorumille kun erälistat on tehty.

Muuta
Kilpailupaikalla saatavana sähköä. Varikolle omat pöydät ja tuolit mukaan.
Kilpailupaikalla Äkpa rc:n on kisapuffetti, ruokailuun sitova ilmoitus kalleraatikainen5(ät)gmail.com
*Makaronilaatikko, leipä, salaatti, juomana maito ja mehu 8€!!
Majoitus Hotelli Hirvi, puh: 014 520121

TERVETULOA! :afro:

9


Äänekosken Pienoisautoilijat kiittää kaikkia kilpailijoita ja järjestelyissä mukana olleita!

Tuloksia:

Mini Classic
1. Tomi Tikkinen
2. Miika Jormanainen
3. Kalle Raatikainen
4. Niklas Jormanainen
5. Arttu Hokkanen
6. Jamiel Gabrielsson
7. Anssi Pitkäjärvi   
8. Kai Jansson   
9. Mika Möttönen   
10. Eemeli Häkkinen
11. Marko Häkkinen   
12. Jukka Kankaanpää   
13. Petri Sievänen      
14. Eero Kultanen      
15. Janne Sundberg      
16. Juha Halonen      
17. Vesa Möttönen      
18. Jari Pasanen
19. Juuso Kankaanpää

M-Chassis Competition
1. Tomi Tikkinen
2. Miika Jormanainen
3. Mikko Porkka
4. Kai Jansson   
5. Arttu Hokkanen   
6. Urmas Peräsalo
7. Mika Möttönen
8. Kalle Raatikainen
9. Eemeli Häkkinen
10. Tuomas Arponen
11. Anssi Pitkäjärvi   
12. Marko Häkkinen   
13. Thomas Svartbäck
14. Antti Halonen
15. Petri Sievänen
16. Antti Aho

GT2000
1. Jari Paasikivi
2. Marko Aava
3. Kaapo Viskari
4. Arttu Hokkanen
5. Juha Viskari
6. Mikko Porkka
7. Jari Uhlbäck
8. Eero Kultanen
9. Joona Aava
10. Antti Aho

Tarkemmat tulokset MyRcm:stä!
Kommentit ja muut tarinoinnit alle! :afro: :smiley:

10
Ilmoittautuminen auki! :cool:

11


Äkparc toivottaa kaikki tervetulleiksi KerhoCup-ratasarjakauden avauskilpailuun!

Ajankohta:
*Lauantai 26.10.2019

Kilpailupaikka:
*Äänekosken sisärata, osoite: Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski
*Sisäänkäynti H-ovesta!

Luokat:
*Mini classic, M-chassis competition ja GT-2000
*Kukin luokka ajetaan mikäli luokassa on vähintään 5 osallistujaa.

Säännöt:
*Kunkin luokan voimassa olevat säännöt, luettavissa täältä.

Aikataulu:
*Erälistat ja aikataulu löytyy täältä.

Kilpailunjohto:
*Kilpailunjohtaja: TBA
*Ajanotto: TBA
*Katsatus: TBA

Ilmoittautuminen:
*Päättyy 22.10.2019 klo 20.00!
*Ilmoittautuminen
*Ilmoittautuneet

Kilpailumaksut:
*15€/ensimmäinen luokka, 10€/seuraavat luokat

Vastuu:
Jokainen kilpailija kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailunjohdon antamia määräyksiä.

Rata:
*Neulehuopamattoa, koko noin 16x30m
*Kuva radasta täällä.

Muuta:
*Pöytiä ja tuoleja rajoitetusti, omat pöydät ja tuolit sekä jatkojohdot kannattaa ottaa varalta mukaan!
*Lämmin ruoka tarjolla: makaronilaatikko, salaatti, leipä ja maito. 8€

Lisätietoa:
www.akparc.com

Yhteydenotto:
Viesti alas tai YV:llä allekirjoittaneelle.

Tervetuloa!

12
Tulokset / SC-WinterCup 1. Äänekoski 17.11.2018
« : 18.11.18 - klo: 15.12 »


Äänekosken Pienoisautoilijat kiittää kaikkia kilpailijoita ja järjestelyissä mukana olleita!

Tuloksia:

2WD:
1. Mikko Ylinen
2. Jamiel Gabrielsson
3. Mikko Lampinen
4. Mikko Maula
5. Mikko Heikkilä
6. Santeri Jokela
7. Urmas Peräsalo
8. Vili Hakala
9. Janne Maula
10. Meeme Kuuse
11. Juuso Rauäng
12. Oliver Kuuse
13. Marko Tetri
14. Aki Kaukovirta
15. Joakim Ingman
16. Jari Hakala
17. Topias Peräsalo
18. Jukka Veijonen
19. Theo Ingman
20. Joel Heikkilä
21. Juha Heikkilä

4WD:
1. Mikko Maula
2. Ville Lehtinen
3. Jon Lotila
4. Janek Pähn
5. Janne Maula
6. Urmas Peräsalo
7. Mikael Rajala
8. Toivo Myllylä
9. Kalle Järvinen
10. Janne Sundberg
11.Vesa Erkkilä
12. Jani Kanerva
13. Tero Piipponen
14. Marko Kanala

Tarkempia tuloksia löytyy täältä!

13
Onko perjantai rata harjoittelumaksu 10e?

Lähetetty minun RNE-L21 laitteesta Tapatalkilla

Kyllä! Perus 10€ ratamaksu on käytössä!

14
Perjantaina 16.11.2018 treenimahdollisuus klo: 12-20! :police:

15
Kilpailukutsut / SC-WinterCup 1. Äänekoski 17.11.2018
« : 28.10.18 - klo: 19.15 »


Äkparc toivottaa kaikki kisailijat tervetulleiksi SC-WinterCup 1. osakilpailuun!

Ajankohta:
*Lauantai 17.11.2018

Kilpailupaikka:
*Äänekosken sisärata, osoite: Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski
*Sisäänkäynti H-ovesta!

Luokat:
*SC2-10 ja SC4-10

Säännöt:
*SC WinterCup Säännöt löytyy täältä.

Aikataulu:
*Ovet aukeaa klo 7.55
*Vapaa harjoittelu klo 8.00-8.50
*Harjoituserät klo 9.00 ->
*Tarkempi aikataulu ja erälistat julkaistaan myöhemmin.

Kilpailunjohto:
*Kilpailunjohtaja: Jani Korhonen
*Ajanotto: Jarno Gabrielsson
*Tuomarit: TBA

Ilmoittautuminen:
*Sulkeutuu tiistaina 13.11.2018 klo 23.59!
*Ilmoittautuminen
*Ilmoittautuneet

Kilpailumaksut:
*Yksi luokka 20€ tai molemmat luokat 25€
*Maksu paikanpäällä käteisellä, muistathan tasarahan!

Vastuu:
Jokainen kilpailija kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailunjohdon antamia määräyksiä.

Rata:
*Pinnoitettu lattia, koko noin 19x27m

Muuta:
*Pöytiä ja tuoleja rajoitetusti, omat pöydät ja tuolit sekä jatkojohdot mukaan!
*Kisapäivänä kioski auki heti aamusta iltaan, tarjolla juotavaa ja pientä purtavaa!
*Lämminruoka tarjotaan kisapäivänä klo 11.00 ->
*Perjantaitreenit 16.11.2018 klo: 12-20!
*Kioski auki perjantaina klo 17-20

Lisätietoa:
www.akparc.com

Yhteydenotto:
Viesti alas tai YV:llä allekirjoittaneelle.

Tietoja päivitellään.. :cool:

Tervetuloa!

16
Tulokset / Tulokset: KerhoCup 1. Äänekoski
« : 28.10.18 - klo: 12.23 »


Äänekosken Pienoisautoilijat kiittää kaikkia kilpailijoita ja järjestelyissä mukana olleita!

Tuloksia:

Mini Classic
1. Kalle Raatikainen
2. Tomi Tikkinen
3. Rauno Kallionpää
4. Miika Jormanainen
5. Jani Korhonen
6. Arttu Hokkanen
7. Mika Möttönen
8. Niklas Jormanainen
9. Anssi Pitkäjärvi
10. Kai Jansson
11. Tuomas Arponen
12. Marko Häkkinen
13. Jani Hokkanen
14. Petri Sievänen
15. Eemeli Häkkinen
16. Ville Piitulainen
17. Vesa Möttönen
18. Antti Halonen
19. Janne Sundberg
20. Eero Kultanen
21.Juha Halonen
22. Petja Arjasalo

M-Chassis Competition
1. Tomi Tikkinen
2. Kalle Raatikainen
3. Rauno Kallionpää
4. Kai Jansson
5. Ville Aalto
6. Timo Jokinen
7. Miika Jormanainen
8. Anssi Pitkäjärvi
9. Mika Möttönen
10. Marko Aava
11. Jani Korhonen
12. Niklas Jormanainen
13. Ville Piitulainen
14. Tuomas Arponen
15. Teppo Hytönen

GT2000
1. Jari Paasikivi
2. Kaapo Viskari               
3. Marko Aava
4. Juha Viskari
5. Ville Aalto
6. Petja Arjasalo
7.Teppo Hytönen

Tarkemmat tulokset MyRcm:stä!

17
Aikataulut ja erälistat on näkyvissä MyRcm:ssä!
Linkki löytyy kilpailukutsun alapuolelta.. :cool:

18
Kilpailukutsut / Vs: Kerhokisat: KerhoCup 1. Äänekoski
« : 13.10.18 - klo: 22.34 »
Aikataulut & Erälistat!
Löytyvät MyRcm:stä!

19


Äkparc toivottaa kaikki tervetulleiksi Kerhokisat KerhoCup -kauden avauskilpailuun!

Ajankohta:
*Lauantai 27.10.2018

Kilpailupaikka:
*Äänekosken sisärata, osoite: Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski
*Sisäänkäynti H-ovesta!

Luokat:
*Mini classic, M-chassis competition ja GT-2000
*Kukin luokka ajetaan mikäli luokassa on vähintään 5 osallistujaa.

Säännöt:
*Kunkin luokan voimassa olevat säännöt.

Aikataulu:
*Ovet aukeaa klo 7.00
*Vapaa harjoitus alkaen klo 8.00
*Tarkempi aikataulu ja erälistat julkaistaan myöhemmin.

Kilpailunjohto:
*Kilpailunjohtaja: Jarno Gabrielsson
*Ajanotto: Jarno Gabrielsson
*Katsatus: Ilari Lamminsivu & Saku Moilanen

Ilmoittautuminen:
*Päättyy tiistaina 23.10.2018 klo 23.59!
*Ilmoittautuminen
*Ilmoittautuneet

Kilpailumaksut:
*15€/ensimmäinen luokka, 10€/seuraavat luokat
*Maksu paikanpäällä käteisellä, muistathan tasarahan!

Vastuu:
Jokainen kilpailija kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailunjohdon antamia määräyksiä.

Rata:
*Neulehuopamattoa, koko noin 16x30m
*Kuva radasta täällä

Muuta:
*Pöytiä ja tuoleja rajoitetusti, omat pöydät ja tuolit sekä jatkojohdot mukaan!
*Kisapaikalla kioski! Tarjolla kahvia, limua, suolaista -ja makeaa purtavaa.
*Kioskista myös lämmin ruoka: makaroonilaatikko lisukkeineen 8€!
*Käteismaksu!

Lisätietoa:
www.akparc.com

Yhteydenotto:
Viesti alas tai YV:llä allekirjoittaneelle.

Tervetuloa!

20
KITI on auki!

21
FTT4 Äänekoski


FinTrack Tour 2018
IV OSAKILPAILU 17.-18.3.2018


Kilpailulupa:
*6/PA/2018


Järjestäjä:
*Äänekosken pienoisautoilijat Ry


Luokat:

Lauantai
*TSS-10 ja TSM-10

Sunnuntai
*TSP-10, F1-10 ja GT12

 
Kilpailupaikka
*Äkpa ry:n sisärata, Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski


Kilpailun toimihenkilöt:
*Kilpailunjohtaja: Pentti Minkkinen  /  rc@lmm.fi
*Sihteeri: Pentti Minkkinen
*Katsastus: Reijo Hänninen
*Tulospalvelu: Jarno Siltanen
*Kisakioski: Äkpa RC 
*Tuomariston: Pj Janne Valtanen, Oulu 
*Tuomarit: Juha Solin
 

Ajotapa:
*FTT ohjeistuksen mukaan.

 
Rata
*Huopamatto, leveys n. 2 m, Pituus n. 130 .


Säännöt
*Autourheilun sääntökirja 2018 ja FTT 2018 ohjeisto.
*Hajuttomien pitoaineiden käyttö sallittu.


Ilmoittautuminen
*AKK:n Kiti-kisapalvelun kautta.  Mahdolliset korjaukset/peruutukset/ muutokset ilmoittautumiseen tehdään kilpailun johtajan kautta.
*F1-10 ja GT12 ilmoittautumiset myrcm:n kautta
*Ilmoittautuminen päättyy 8.3.2018 klo 23:59.   


Osallistumismaksut:
*TSM-10 -luokassa 30€ ja TSP-10, TSS-10, F1-10 ja GT12-luokassa 25€.
*F1-10 ja GT12 on harjoituskilpailu, ei lisenssipakkoa.
*Jälki-ilmoittautuneita otetaan mukaan erälistojen julkaisemiseen asti.Jälki-ilmoittautumismaksu on 40 € kaikissa luokissa.
*Ilmoittautumismaksut maksetaan kilpailupaikalla.

 

Vastuu:
*Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

 

Aikataulu:

Alustava aikataulu
*Perjantaina ja lauantaina ei harjoittelua
*Ovet aukeaa lauantanai ja sunnuntaina klo 7.00
*Ilmoittautuminen ja vapaa harjoittelu klo 8.00-9.50
*Ohjaajakokous klo 10.00
*Tarkka aikataulu ilmestyy nettiin seuran sivuille ja kitiin, kun erälistat on tehty. 
 

Tuloslaskenta:
*AMBrc4 dekooderi, RCM ohjelmisto. Tuetut transponderit, AMBrc, MyLaps RC4 ja RC4 Hybrid.
*Yksittäisen transponderin toiminnasta vastaa kuljettaja.
*Järjestävällä seuralla lainapondereita, ponderivuokra 5€.
 

Muut asiat:
*Varikolle omat pöydät, tuolit ja jatkojohdot.
*Kilpailupaikalla Äkpa RC:n kisapuffetti, lämmin ruoka.

Majoitus:
*Hotelli Hirvi, puh: 014 520121



TERVETULOA !!!

 
Äänekosken pienoisautoilijat ry

22
Tulokset / WinterJumps 4. Äänekoski 10.-11.2.2018
« : 11.02.18 - klo: 20.21 »
Äänekosken pienoisautoilijat kiittää kaikkia kisaan osallistuneita kilpailijoita sekä järjestäjiä!

Tulokset löytyvät täältä.

23
Ilmoittautuminen auki! Linkit lisätty kisakutsuun! :azn:

24
Varattu

25
Kilpailukutsut / Winter Jumps 4. Äänekoski 10.-11.2.2018
« : 25.01.18 - klo: 20.33 »
Äkparc toivottaa kaikki M2-10 ja M4-10 luokkien kuljettajat tervetulleiksi Winter Jumps sarjan osakilpailuun Äänekoskelle!

Rata:
* Äänekosken sisärata, Kuva
* Osoite: Teollisuuskatu 3, 44150 Äänekoski , Sisäänkäynti H-ovesta!
* Pinta: Pinnoitettu lattia
* Koko: n. 19x27m

Luokat:
Jokaisen luokan ajamiseksi vaaditaan vähintään 5 kuljettajaa!
Lauantai 10.2.
*M2-10
Sunnuntai 11.2.
*M4-10

Ajotapa:
* Eräharjoitus x 2
* Alkuerät x 4
* Finaalit x 3

Kilpailunjohto:
* Kilpailunjohtaja: TBA
* Tuomarit: TBA
* Ajanotto: TBA
* Katsastus: TBA

Säännöt:
* WJ Säännöt http://rc10.fi/index.php?topic=102330

Aikataulu:
Perjantai 9.2.
* Treenit klo 12-20

Lauantai 10.2.
* Ovet auki klo 7.00 ->
* Treenit klo 8.00 ->

Sunnuntai 11.2.
* Ovet auki klo 7.00 ->
* Treenit klo 8.00 ->

Aikataulu on alustava, lopullinen versio julkaistaan myöhemmin..

Renkaat:
*2wd (M2-10) 1/10-autoissa Schumacher Mini Pin U6608 (yellow) tai uusittu painos Mini Pin 1 U6817, eturengas vapaa.
*4wd (M4-10) 1/10-autoissa käytettävä takarengas Schumacher Mini Pin U6608 (yellow) tai uusittu painos Mini Pin 1 U6817, eturengas Mini Pin U6607
*Molemmissa luokissa sallittu kaksi (2) rengaskierrosta.

Vastuu:
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan sääntöjä ja järjestäjän ohjeita. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa, siirtää tai muuttaa kilpailuaikataulua olosuhteiden niin vaatiessa. Kilpailija on velvollinen antamaan kilpailukalustonsa sääntöjenmukaisuuden selvittämiseksi tai vastalauseen esittämisen johdosta tarkistettavaksi.

Ilmoittautuminen:
* Sulkeutuu keskiviikkona 7.2.2018 klo 23.59!!
* Ilmoittautuminen
* Ilmoittautuneet
* Transpondereita vuokrattavissa erittäin rajallinen määrä, 5€/päivä!
* Ilmoittautumismaksu: 25€/luokka. Jälki-ilmoittautumismaksu 40€.

Muut:
* Varikolla voi olla hieman hämärää joten kannattaa myös ottaa hieman lisävalaistusta mukaan.
* Maksut käteisellä.
* www.akparc.com
* Perjantain treeneissä ratamaksu 10€/hlö!

Tervetuloa! :afro:
WJ Sarjaa tukemassa:
- Schumacher
- Hobbylinna
- Shepherd Finland
- Hobbyfactory

26


Äänekosken Pienoisautoilijat RY kiittää kaikkia kisaan osallistuneita järjestelijöitä ja kilpailijoita!

Tulokset löytyvät täältä.

27
En löydä nelkkujen erälistaa, pitäiskö sen olla tuossa samassa takavetosten kanssa?

http://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/37306/203415

28
Erälistat ja aikataulut löytyvät MyRcm:stä :azn:
http://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/37306/203414

29
TREENIT
*Perjantaina 12.1. mahdollisuus treenata klo 10.00-21.00, jonka jälkeen aloitetaan radan muokkaus.
*Tiedot ratamaksuista löytyvät www.akparc.com "jäsenyys" -kohdasta.

30
Onko perjantainna 12.1 mahdollisuus tulla harjoittelemaan? Ja jos on niin mihin aikaan ovet auki yms?
Tällä hetkellä ei vielä varmaa tietoa, pyritään selvittämään mahdollisimman pian.

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 6