VIHTI miniland

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - s4m1

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 11
1
Kilpailukutsut / Vs: SC Summer Cup 2, 18.6.2016 Ulvila
« : 16.06.16 - klo: 11.26 »
Aikataulu ja erät lisätty ylös.

2
Kun rata on auki ja talkoot tehty siitä kyllä ilmoitetaan, ei tarvitse joka päivä kysyä. Talkoisiin mukaan niin nopeampaa pääsee ajamaan kun rata saadaan nopeempaa kuntoon.

3
Tulokset / Vs: SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila Tulokset
« : 07.03.16 - klo: 07.50 »
Kiitos kaikille osallistujille,

Olin ajanotossa ja "kuuluttajana".  Koskaan en ole kuuluttanut enkä edes ollut rc kilpailuissa joissa moinen on, siksi kaikki neuvot ovat tarpeen, toivottavasti suunta oli jo päivän aikana parempaan.

4
Tulokset / Vs: SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila Tulokset
« : 05.03.16 - klo: 22.45 »
Onkohan tuupin A-finaalin järjestys oikein?

Edit, taitaa olla muutakin korjattavaa

Katson huomenna, konsultin kanssa :) (arvasin että jotain meni väärin.)

5
Tulokset / SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila Tulokset
« : 05.03.16 - klo: 20.18 »
Ulvilan FK:n puolesta kiitokset kaikille kilpailijoille ja toimitsijoille.

(ALUSTAVAT)
Lopputulokset:

Short Course 2wd (SC2-10):

A-finaali

1 Mikko Heikkilä
2 Juuso Viholainen
3 Sami Suokas
4 Jari Toivonen
5 Petri Tuomainen
6 Tommi Suuripää
7 Ilkka Teittinen
8 Mikko Nepponen
9 Kimmo Pakkala

B-finaali

10 Jukka Jalonen
11 Timo Jokinen
12 Eetu Rajamäki   
13 Aki Kaukovirta
14 Topi Salminen
15 Mika Lehtiö
16 Kimmo Suokas
17 Jon Lotila

Short Course 4wd (SC4-10):

A-finaali

1 Mikael Yrjänäinen
2 Martti Myllyntaus
3 Jani Ravantti
4 Tony Liljeqvist
5 Mikko Maula
6 Juuso Viholainen
7 Juuso Nuotio
8 Samuli Saarelainen

B-finaali

9 Jarkko Savola
10 Janne Maula
11 Teemu Äyhö
12 Heikki Suontausta
13 Niclas Ravantti
14 Sami Suokas
15 Janek Pähn

SC2-10 kaikki ajat

SC4-10 kaikki ajat

6
https://www.youtube.com/watch?v=H6YQ29apmB0
SC Wintercup Perjantain tosivapaat harjotukset.

7
Kilpailukutsut / Vs: SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila
« : 02.03.16 - klo: 21.25 »
Aikataulu ja muut löytyy MyRCM:stä, linkit lisätty ylös.

8
Kilpailukutsut / Vs: SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila
« : 01.03.16 - klo: 20.40 »
MyRCM ilmoittautuminen auki huomiseen puoleenpäivään ( noin :) ) goo.gl/V6Flp5

9
Kilpailijoiden kanava / RCM ohjelmaan apuja
« : 23.02.16 - klo: 18.04 »
Ulvilan kerholle hankittiin kyseinen ohjelma, nyt pari iltaa tullut ihmeteltyä, ja ennen mylapsin ohjelmaa karttinkiin käyttäneenä hieman hukassa. Tarkoitus olisi 5.3.16 järjestettävässä sc kilpailussa tätä käyttää mutta asetukset lievästi hukassa.

Millaiset säännöt minkä mukaan kilpailu ajetaan pitäisi olla? <- tämä taitaa olla se suurin ongelma.
Mitä muita asetuksia ohjelmaan pitää tehdä?


10
Kilpailukutsut / Vs: SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila
« : 23.02.16 - klo: 12.10 »
Tieto ilmoittautuneista lisätty.

11
https://www.youtube.com/watch?v=ikWL2i1a9Hc

Käytiin eile vähä kruisailees Ulvilan radalla. :azn:

Riittää että laitat videot tuonne video topikkiin, ei jokaista tarvitse erikseen laittaa tänne.
Kiitos.

12
Kilpailukutsut / SC Winter Cup #4 5.3.2016 Ulvila
« : 16.02.16 - klo: 07.25 »
Ulvilan FK-Kerho kutsuu kaikki Short Course kuskit Winter Cup sarjan neljänteen osakilpailuun Ulvilaan

Kilpailuaika:
lauantai 5.3.2016

Kilpailupaikka:
Friitalatalo Friitalantie 11 A  28400 Ulvila 3krs

Ilmoittautuminen:
Sähköpostiin: rc.ulvilafk@gmail.com  Tiistaina 1.3 kello 20.00 mennessä, tai goo.gl/V6Flp5
-Nimi
-Seura
(jos on)
-Luokka
-Kisanumero
-Ponderinumero
(Vuokrapondereita rajallisesti, ilmoita jos moiselle on tarvetta)

Ajanotto:
AMB RC4 dekooderi, vuokra transpondereita tarjolla rajoitetusti, vuokra 5€
Ainoastaan Mylaps/AMB:n valmistamat ponderit toimivat!

Luokat:
SC2-10
SC4-10

Osallistumismaksu:
20e/luokka.
Maksu paikan päällä

Ajo Formaatti:
- Harjoitukset 2 kertaa 5min
- Alkuerät 3 kertaa 5 min, joista paras lasketaan.
- Finaalit 4 kertaa 5 min, joista 2 parasta lasketaan

Aikataulu:
Ovet auki 7.00
Ensimmäinen harjoitus kierros alkaa 9.00
Palkintojenjako (tavoite) viimeistään 20.00


Säännöt:
SC Winter Cup 2016 info ja sarjasäännöt 

Harjoittelu radalla:
Harjoittelu mahdollista 10eur päivämaksulla, kaupan aukioloaikoina taikka sovittaessa.

Kilpailuorganisaatio:
Kilpailun johtaja: Kimmo Peltoniemi
Tuloslaskenta: Sami Leppänen & Sanna Ojala
Tuomarit: Arto Lehto (atak/ua), Mikael Rajala (Noormarkun mk/ua)
Katsastus: Marko Grönfors (atak/ua)

Buffetti:
Paikalla kisapäivänä. Tarjolla pullaa. sämpylää, limpparia, suklaata, kahvia.
Ruokailumahdollisuus alakerrassa sijaitsevassa Lounasravintola Cafe Hellmannissa.

Rata:
Muovilaattaa, rakennelmat mattoa tai jotain muuta. ;)
Radalla on sähköä, varikkoalueella on rajatusti pöytiä eli omat jatkojohdot, pöydät ja tuolit mukaan.

Muuta:
Akkujen lataus aina latauspussissa.
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.
Kilpailun Järjestäjä pidättää oikeuden muuttaa formaattia, luokkia, aikataulua, jne. tarpeen mukaan hyväksi katsomallaan tavalla, muutoksista ilmoitetaan tässä ketjussa ja/ tai ohjaaja kokouksessa.

Ilmoittautuneet

SC2-10 aikataulu ja erät

SC4-10 aikataulu ja erät


Sisään käynti kuvassa oikealla olevan F kirjaimen alla olevsta pariovista. 3krs.

Tervetuloa!


Lisätietoja Kimmo Peltoniemi 0503788801
Majoitus mahdollisuus Amado hotellissa erikoishinnoin.

1hh 60€
2hh 70€
3hh 90€

Hinnat sisältävät aamupalan ja saunan. Varauksen yhteydessä ilmoita koodi: ulvilafk

Sarjaa tukemassa: EuroRC

13
Kilpailukutsut / Vs: SC Summer Cup III Ulvila 11.7.2015
« : 10.07.15 - klo: 09.15 »
Juuso korjattu teksti listaan.

14
Kilpailukutsut / Vs: SC Summer Cup III Ulvila 11.7.2015
« : 09.07.15 - klo: 22.31 »
Ollaan sitä nyt sitten...

Tuohon tekstimuotoseen korjailin... pdf tiedostoon en nyt ala säätämään korjauksia.
Kipi hoitaa ajanottoon korjaukset lauantaina?

15
Kilpailukutsut / Vs: SC Summer Cup III Ulvila 11.7.2015
« : 09.07.15 - klo: 17.44 »
Alustavaa aikataulua...

Koodia: [Valitse]
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 8 Juuso Viholainen AAU
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 25 Jyri Suominen LohUA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 7 Mikko Heikkilä PRCA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 50 Mika Lehtiö TUA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 1 8:45 3 Miro Simonen RccJKL

SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 1 8:55 41 Sami Huurresalo PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 1 8:55 48 Meeme Kuuse PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 1 8:55 49 Mikko Nepponen PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 1 8:55 78 Aki Puttonen RCCJKL
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 1 8:55 86 Hideki Koivisto AAU

SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 43 Jani Ravantti PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 41 Mikko Lampinen PRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 56 Tom Hallikainen PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 48 Juuso Nuotio TUA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 60 Sami Suokas PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 9 Tommi Suuripää
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 1 9:15 95 Jannek Pähn

SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 6 Tero Piipponen TUA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 30 Aki Kaukovirta PRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 63 Kimmo Pakkala PRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 84 Janne Maula Team Tekno Finland
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 87 Mikko Maula TUA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 1 9:25 96 Martti Myllyntaus PKSRCA

SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 17 Joonas Rantanen UFK-K
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 21 Sari Tuomainen
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 47 Tatu Kolehmainen PKSRCA
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 59 Heikki Suontausta
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 62 Ville Viholainen
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 1 9:35 68 Jari Vuorela PRCA

SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 3 Miro Simonen RccJKL
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 7 Mikko Heikkilä PRCA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 8 Juuso Viholainen AAU
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 25 Jyri Suominen LohUA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC2-10 Erä 1 - Harjoitus 2 9:45 50 Mika Lehtiö TUA

SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 2 9:55 41 Sami Huurresalo PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 2 9:55 48 Meeme Kuuse PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 2 9:55 49 Mikko Nepponen PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 2 9:55 78 Aki Puttonen RCCJKL
SC2-10 Erä 2 - Harjoitus 2 9:55 86 Hideki Koivisto AAU



SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 9 Tommi Suuripää
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 41 Mikko Lampinen PRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 43 Jani Ravantti PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 48 Juuso Nuotio TUA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 56 Tom Hallikainen PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 60 Sami Suokas PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Harjoitus 2 10:15 95 Jannek Pähn

SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 6 Tero Piipponen TUA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 30 Aki Kaukovirta PRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 63 Kimmo Pakkala PRCA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 84 Janne Maula Team Tekno Finland
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 87 Mikko Maula TUA
SC4-10 Erä 2 - Harjoitus 2 10:25 96 Martti Myllyntaus PKSRCA

SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 17 Joonas Rantanen UFK-K
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 21 Sari Tuomainen
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 47 Tatu Kolehmainen PKSRCA
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 59 Heikki Suontausta
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 62 Ville Viholainen
SC4-10 Erä 3 - Harjoitus 2 10:35 68 Jari Vuorela PRCA

OHJAAJAKOKOUS

SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 3 Miro Simonen RccJKL
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 7 Mikko Heikkilä PRCA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 8 Juuso Viholainen AAU
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 25 Jyri Suominen LohUA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:00 50 Mika Lehtiö TUA

SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:10 41 Sami Huurresalo PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:10 48 Meeme Kuuse PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:10 49 Mikko Nepponen PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:10 78 Aki Puttonen RCCJKL
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:10 86 Hideki Koivisto AAU

SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 9 Tommi Suuripää
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 41 Mikko Lampinen PRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 43 Jani Ravantti PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 48 Juuso Nuotio TUA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 56 Tom Hallikainen PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 60 Sami Suokas PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 1 11:30 95 Jannek Pähn

SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 6 Tero Piipponen TUA
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 30 Aki Kaukovirta PRCA
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 63 Kimmo Pakkala PRCA
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 84 Janne Maula Team Tekno Finland
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 87 Mikko Maula TUA
SC4-10 Erä 2 - Alkuerä 1 11:40 96 Martti Myllyntaus PKSRCA

SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 17 Joonas Rantanen UFK-K
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 21 Sari Tuomainen
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 47 Tatu Kolehmainen PKSRCA
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 59 Heikki Suontausta
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 62 Ville Viholainen
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 1 11:50 68 Jari Vuorela PRCA

SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 3 Miro Simonen RccJKL
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 7 Mikko Heikkilä PRCA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 8 Juuso Viholainen AAU
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 25 Jyri Suominen LohUA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC2-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:00 50 Mika Lehtiö TUA

SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 2 12:10 41 Sami Huurresalo PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 2 12:10 48 Meeme Kuuse PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 2 12:10 49 Mikko Nepponen PKSRCA
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 2 12:10 78 Aki Puttonen RCCJKL
SC2-10 Erä 2 - Alkuerä 2 12:10 86 Hideki Koivisto AAU

SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 9 Tommi Suuripää
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 41 Mikko Lampinen PRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 43 Jani Ravantti PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 48 Juuso Nuotio TUA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 56 Tom Hallikainen PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 60 Sami Suokas PKSRCA
SC4-10 Erä 1 - Alkuerä 2 12:30 95 Jannek Pähn

SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 6 Tero Piipponen TUA
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 29 Ilkka Teittinen PKSRCA
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 30 Aki Kaukovirta PRCA
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 63 Kimmo Pakkala PRCA
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 84 Janne Maula Team Tekno Finland
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 87 Mikko Maula TUA
SC4-10 Erä 2- Alkuerä 2 12:40 96 Martti Myllyntaus PKSRCA

SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 17 Joonas Rantanen UFK-K
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 21 Sari Tuomainen
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 47 Tatu Kolehmainen PKSRCA
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 59 Heikki Suontausta
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 62 Ville Viholainen
SC4-10 Erä 3 - Alkuerä 2 12:50 68 Jari Vuorela PRCA

LOUNAS

SC2-10 B-Finaali 1 13:45
SC2-10 A-Finaali 1 13:55
SC4-10 B-Finaali 1 14:05
SC4-10 A-Finaali 1 14:15
SC2-10 B-Finaali 2 14:25
SC2-10 A-Finaali 2 14:35
SC4-10 B-Finaali 2 14:45
SC4-10 A-Finaali 2 14:55
SC2-10 B-Finaali 3 15:05
SC2-10 A-Finaali 3 15:15
SC4-10 B-Finaali 3 15:25
SC4-10 A-Finaali 3 15:35
SC2-10 B-Finaali 4 15:45
SC2-10 A-Finaali 4 15:55
SC4-10 B-Finaali 4 16:05
SC4-10 A-Finaali 4 16:15
SC2-10 B-Finaali 5 16:25
SC2-10 A-Finaali 5 16:35
SC4-10 B-Finaali 5 16:45
SC4-10 A-Finaali 5 16:55

16
Bensa-autot / Vs: Kopio Bajat ovat täällä...
« : 12.02.14 - klo: 23.30 »
Omaan KM Bajaan ostin uuden radio boxin niin ei sopinut vanha servo paikalleen (liian iso servo) joten eroja on... Ostat sitten minkä tahansa bensa auton OSTA http://www.killerrc.com/product/super-bee-kill-switch-car-kit/ Super Bee Kill Switch

17
Bensa-autot / Vs: Kopio Bajat ovat täällä...
« : 12.02.14 - klo: 22.33 »
http://www.davesmotors.com/s.nl/it.A/id.4111/.f Tollasen ostin, alkuperäsen tulpan tilalle vaihdoin tän
http://www.davesmotors.com/ngk-cmr7h-spark-plug-ngk3066.html Tulihan sitä muutakin päiviteltyä samalla... aböut 318$ kuluineen meni kaikkineen auton hinnan päälle :D Ihanan halpaa.

18
Bensa-autot / Vs: Kopio Bajat ovat täällä...
« : 12.02.14 - klo: 20.46 »
Vastaavan ostin oli sillon 002 nimel myynnis 29.5 koneella. En osaa sanoa millai ne toimii suoraan, omaani vaihdoin ennen ensi savuja kaasarin ja tulpan, molemmat tilasin ddm:ltä siittä asti toiminut. Aidoista osista sopii suurin osa.

19
Bensa-autot / Vs: Kopio Bajat ovat täällä...
« : 12.02.14 - klo: 19.15 »
Viikon verran kesti kun omani tilasin, tuotiin kotiovelle.

20
Bensa-autot / Vs: Rovan RC 1/5 30.5cc buggy
« : 02.02.14 - klo: 22.05 »
Kyl toi killeri on ehdoton vaikka radiossa olis mitä.

21
Vapaa keskustelu / Vs: Mitä Juot Nyt
« : 21.12.13 - klo: 09.37 »
Vichy

22
Samperin naiset, kattoo nyt sit pääseekö radalle vaai ei :/

23
Ketuiks meni suunnitelmat, pitää lähteä hakemaan jotain kaappia jostain... Eukko vois ilmottaa noista aikasemmin.

24
Otatko risla renkaant mukaan, voisin tulla kans radalle jos ei rouva ole keksinyt jotain muuta menoa.

25
Vapaa keskustelu / Vs: Mitä Juot Nyt
« : 07.09.13 - klo: 20.54 »
Olutta ;)

26
RC-kerhot ja -radat / Hämärän rajamailla
« : 29.08.13 - klo: 23.53 »
Klo. 12:00 alkaen nitrot, aina klo. 19:00 asti, jos en ulkoa ihan väärin muista.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

27
Tarkotus olisi tulla ajamaan.

28
Kuten jotku jo tietää ostin Wanhan Revoni takaisin, sen verran on tuota tullut rakennettua että oli pakko ostaa takaisin kun tilaisuus tuli. Turha video ekasta startista kun auto korjattu takaisin ajokuntoon...



Ilmeisesti viimekesänen nitro on säilynyt melko hyvin tallissa, sen verran helpolla lähti käymään.
Jos tuolla pääsis vielä tänä kesänä radallekkin pelleilemään.

29
Jää tapahtuma väliin, saakelin mahatauti iski yöllä.

30
Rata suljettu ja lukittu, huomenna kilpailujen päätyttyä avataan

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 11