VIHTI miniland

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - Nappe

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 17
1
Sunnuntain tulokset

2014 FTT I 12/8 2013      PKSRCA Vantaa

TSP-10
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2   F3
1   67 Ari Heinonen   PKSRCA      3   2   1   2
2    6 Sami Salmela   PKSRCA      4   3   3   1
3    1 Tomi Mairue   PKSRCA      5   1   4   9
4    5 Lasse Ilvessalo   PKSRCA      6   4   2   4
5   11 Jussi Kankaanmäki LamUA      8   8   5   3
6   18 Samppa Orhanen   PKSRCA      11   6   9   5
7   69 Eetu Pesonen   LahUA      12   5   10   7
8    4 Jani Hovi   HyUA      12   7   6   6   
9   17 Thomas Sojakka   PKSRCA      15   9   7   8
10   2 Arto Heinonen   PKSRCA      18   10   8   10

B-finaali
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2
11  66 Niko Vuorenmaa   HyUA      3   2   1   
12  10 Henri Fredriksson PKSRCA      4   1   3   
13  56 Mihail Kuznecov   Team Russia   9   4   5   
14  22 Jaakko Louhi   Raision SRK   10   8   2   
15  75 Mikko Laitinen   PKSRCA      11   5   6   
16  68 Max Mört      PKSRCA      13   3   10   
17  46 Markus Åfelt   TUA      14   10   4   
18  32 Niko Sinervo   RiiUA      15   6   9   
19  19 Marko Vähäkuopus   Ospa Ry      15   7   8   
20  16 Risto Rönnqvist   JärvSRK      16   9   7   

C-Finaali
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2
21  39 Axel Toivonen   PKSRCA      2   1   1   
22  26 Tuukka Tiainen   PKSRCA      5   2   3   
23  57 Joonas Hyvärinen   KUA      8   6   2   
24  59 Sami Takkinen   LahUA      11   3   8   
25  30 Niko Putkonen   TamUA      11   5   6   
26  44 Teemu Toivonen   PKSRCA      12   8   4   
27  74 Taipo Matikainen   LahUA      12   7   5   
28  70 Ville Rönnqvist   JärvSRK      13   4   9   
29  55 Andrev Kokarev   Team Russia   16   9   7   

D-Finaali
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2
30  71 Sami Tarkiainen   MikUA      2   1   1   
31  73 Antti Louhi   Raision SRK   4   2   2   
32  76 Riku Akkanen   PKSRCA      6   3   3   
33  51 Jari Virtanen   PKSRCA      8   4   4   
34  52 Pasi Pynnönen   LMM      10   5   5   
35  60 Aleksandr Chernukhin Team Russia   12   6   6   

C-12
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2   F3
1   5 Teemu Saarinen   HyUA      3   1   2   4
2   1 Simo Ahoniemi   HyUA      3   2   1   2
3   4 Tony Raikas   KyPak      4   3   5   1
4  13 Jörg Tiit      Team Estonia   6   7   3   3
5   2 Panu Vehniäinen   TamUA      9   4   7   5
6   3 Vesa Yli      Ospa Ry      10   6   4   7
7   8 A-P Kyykkä   EPUA      11   5   6   6

B-Finaali
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2
8  15 Kirill Trofimov   Team Russia   3   1   2   
9  10 Taneli Erkkilä   FED      4   3   1   
10 17 Janne Westerlund   PKSRCA      5   2   3   
11 16 Anre Tamme   Team Estonia   8   4   4   
12 12 Alexey Egorov   Team Russia   10   5   5   

CS-12
Pos No   Kilpailija   Seura      Tot.   F1   F2   F3
1   4 Jörg Tiit      Team Estonia   2   1   1   6
2   3 Lauri Ruotsalainen PKSRCA      3   2   3   1
3   2 Eetu Pesonen   LahUA      4   3   2   2
4   6 Anre Tamme   Team Estonia   8   6   5   3
5   5 Jere Saarinen   HyUA      8   4   4   4
6   1 Joel Hallenberg   PKSRCA      10   5   6   5

2
Tulokset / FTT VII 2013
« : 18.08.13 - klo: 20.53 »
FTT VII 18.8 2013    PKSRCA / Tattarisuo

TSM/P-10
A-Finaali
Pos    Name                Total    Run1    Run2    Run3
1   1 Viljami Kutvonen    PKSRCA        2    2    1    1
2   2 Miko Teponoja    TamUA        4    1    3    5
3   4 Joni Minkkinen    LMM        5    5    2    3
4   9 Joel Valander    RiiUA        7    10    5    2
5  15 Karri Salmela    PKSRCA        7    3    6    4
6   5 Kalle Lehto    KyPak        8    4    4    6
7  69 Jaakko Louhi    Raision SRK    14    6    8    9
8  31 Georgy Chmigal    RUS        14    7    10    7
9  41 Eetu Pesonen    LahUA        15    8    7    10
10 74 Niko Lindvall    PKSRCA        17    9    9    8   

B-Finaali
Pos    Name                Total    Run 1    Run 2   
1  79 Kenneth Södergård    VUA        2    1    1   
2  20 Tommi Pausio    Raision SRK    5    2    3   
3  58 Lasse Ilvessalo    PKSRCA        6    4    2   
4  36 Björn Södergård    VUA        7    3    4   
5  77 Petri Tuomainen    PKSRCA        10    5    5   
6  40 Patrik Perola    PKSRCA        13    7    6   
7  50 Teemu Salminen    EPUA        13    6    7   


TSS-10
A-Finaali
Pos    Name                Total    Run1    Run2    Run3
1   4 Tino Eriksson (J)        MäntsMK    2    1    1    3
2  45 Leevi Martikainen (J) RiiUA    3    2    2    1
3  38 Timo Hilpi        PKSRCA    7    4    3    5
4   8 Sauli Lehtimäki        PKSRCA    7    3    4    4
5  70 Eetu Laaksonen (J)    MäntsMK    11    9    10    2
6  43 Hannu Kartano        ATAK/UA    11    5    6    10
7   2 Lauri Malinen (J)        LahUA    12    6    7    6
8  42 Tuomo Otsavaara (J)   PKSRCA    13    8    5    8
9   7 Jyrki Malinen        LahUA    14    7    8    7
10 10 Antti Louhi (J)        Raision SRK    18    10    9    9

B-Finaali
Pos    Name                Total    Run 1    Run 2   
1   9 Valtteri Pausio (J) Raision SRK    2    1    1   
2  44 Manu Hakala (J)      ATAK/UA    5    2    3   
3  18 Riku Teräväinen (J) KyPak        5    3    2   
4  41 Artti Viitaniemi      RiiUA        9    5    4   
5  40 Tero Hakkari      EPUA        10    4    6   
6  14 Altti Heikkinen (J) RiiUA        13    8    5   
7  39 Markku Syvänen      ATAK/UA    13    6    7   
8  71 Jukka Laaksonen      MäntsMK    15    7    8   

3
Tulokset / Vs: Hyvinkään kilpailujen tulokset
« : 29.07.13 - klo: 20.58 »
Hyvinkään Fin LS-5 SM III, GT-8 III ja TP-10 kans.
               21.7 2013

LS-5 SM III

A-Finaali
Pos   Name      License   Laps   Total Tm
1. 13 Tommi Turku   PKSRCA   72   30:04.502
2.  3 Juha Rousku   RiiUA   72   30:09.573
3.  4 Thomas Sojakka   PKSRCA   72   30:18.974
4.  9 Tuomo Otsavaara   PKSRCA   72   30:21.660
5. 11 Vesa Rousku   PKSRCA   71   30:15.000
6. 10 Jukka Paavilainen   PKSRCA   68   30:10.847
7.  2 Toni Pernu   KyPak   68   30:12.267
8. 21 Marco Käyhkö   PKSRCA   67   30:17.671
9. 16 Jari Virtanen   PKSRCA   13   5:54.356
10. 5 Sami Haapsaari   TUA   3   1:14.865

B-Finaali
11. 22 Kari Ikävalko   PKSRCA   34   15:23.777
12. 24 Pasi Kovanen   PKSRCA   31   14:25.959
13. 17 Veikko Jalas   PKSRCA   25   15:25.286
14. 12 Jyri Konoila   PKSRCA   17   7:37.871
15. 18 Kauko Pernu   KyPak   0   -.---

GT-8 III
1.  0 Saarinen Teemu   HyUA   104   40:16.412
2.  3 Petri Hoffman   PKSRCA   102   40:08.000
3.  4 Jarmo Kiiski   KyPak   96   40:15.352
4. 42 Mikko Korhonen   HyUA   94   40:11.005
5.  7 Mika Niiranen   LahUA   94   40:13.193
6. 10 Iina Mäkelin   KyPak   89   40:16.093
7.  5 Riku Forsström   UAU   35   14:37.872

TP-10 kansallinen
1.  8 Jari Valkola   PKSRCA   126   45:17.358
2.  7 Panu Vehniäinen   TamUA   125   45:04.834
3.  6 Janne Westerlund   PKSRCA   123   45:15.609
4.  4 Sami Munck   TamUA   123   45:16.586
5. 11 Niko Putkonen   TamUA   121   45:00.452
6.  9 Jarkko Mustonen   PKSRCA   115   45:09.130
7.  1 Teemu Saarinen   HyUA   71   38:06.902
8. 13 Aarre Sillanpää   TamUA   70   42:07.594

5
Tulokset / ProStock Kunkku 2012
« : 02.09.12 - klo: 18.06 »
ProStock Kunkku PKSRCA/Tattarisuo 2.9 2012

A-Finaali
Pos   Name      License   Tot.    R 1   R 2   R3
1   Viljami Kutvonen PKSRCA    2   1   1   1
2   Joel Valander               4   7   2   2
3   Toni Niinivirta               5   2   3   3
4   Niko Lindvall   KyPak    7   3   7   4
5   Jaakko Louhi               9   8   4   5
6   Eetu Pesonen               9   4   5   7
7   Kiril Trofimov              11   5   6   6
8   Sauli Lehtimäki   PKSRCA   14   6   8   8

B-Finaali
Pos   Name      License   Tot    R 1   R 2   R3
1   Kirill Kiselev              2   1   1   1
2   Valtteri Pausio              4   2   4   2
3   Jyri Konoila   PKSRCA   5   3   2   3
4   Tommi Pausio              7   5   3   4
5   Markku Syvänen      9   4   5   5
6   Kari Kauppinen            12   6   6   6

Hyvää kisaa ajettiin vaikka aamulla näytti hieman kostealta.

6
LS-5 SM IV & GT-8 IV 2012 IV - Hyvinkää 26.8 2012


LS-5

P. No.   Name         License     Laps   Total Tm
1   2 Pekka Heikkilä      MäntsMK       75   30:20.161
2   5 Toni Pernu      KyPak       74   30:20.448
3   8 Juha Rousku      RiiUA       72   30:09.614
4   4 Juha Menna      TUA       71   30:20.804
5  35 Sami Haapsaari      TUA       70   30:06.759
6  19 Jukka Paavilainen      PKSRCA       68   30:03.816
7  13 Antti Laurinkoski      PKSRCA       67   30:13.538
8  10 Tuomo Otsavaara      PKSRCA       65   30:15.031
9   3 Jiri Jokinen      PKSRCA        48   20:11.816
10  1 Thomas Sojakka      PKSRCA       37   17:10.409

B-Finaali
11  12  Vesa Rousku      PKSRCA       35   15:20.440
12  11  Jyri Konoila      PKSRCA       33   15:02.014
13  27  Pekko Iivonen      KyPak       32   15:13.674
14  21  Matti Iivonen      KyPak       32   15:20.074
15  14  Tommi Turku      PKSRCA        0   -.---

C-Finaali
16  20  Veikko Jalas      PKSRCA       32   15:10.430
17  17  Jari Virtanen      PKSRCA       31   14:01.427
18  25  Kauko Pernu      KyPak       22   15:21.144


GT-8

P. No.   Name         License     Laps   Total Tm
1  24   Jani Hovi      HyUA      104   40:01.597
2   2   Jethro Lehtojärvi   TUA      103   40:15.224
3  67   Kari Kauppinen      AAU       98   40:13.805
4   6   Juho Hattunen      PKSRCA       97   40:14.760
5  23   Iina Mäkelin      KyPak       97   40:16.490
6  10   Riku Forsström      UAU       91   40:16.158
7  13   Mika Niiranen      LahUA       89   40:20.349
8   5   Petri Hoffman      PKSRCA       86   35:02.430
9  11   Jarmo Kiiski      KyPak       61   40:08.378
10  1   Pekka Kuronen      PKSRCA       50   24:02.483

Semifinaali
11  19  Jouni Riuttanen      PKSRCA       41   20:05.994

8
Gas Power Tour 2012 IV - TP-10 SM IV + Ratakasi IV - Hyvinkää 25.8 2012

Lopputuklokset
1   1 Teemu Saarinen      HyUA   132   45:03.088
2  25 Panu Vehniäinen      TamUA   130   45:13.139
3  14 Jari Valkola      PKSRCA   130   45:15.927
4  18 Janne Westerlund      PKSRCA   125   45:09.257
5   5 Alexandr Naumov      RUS   124   45:00.361
6  12 Alexey Egorov      RUS   120   45:09.603
7   7 Jarkko Mustonen      PKSRCA   118   45:03.425
8   2 Sami Munck      TamUA   103   43:55.146
9  20 Jethro Lehtojärvi      TUA   101   45:10.444
10 30 Tomi Mairue      PKSRCA   0   -.---

Semifinaalit
P. No.   Name         License     Laps   Total Tm
11  6   Niko Putkonen      TamUA     53   19:12.746
12 19   Aarre Sillanpää      TamUA     45   20:07.142   
13  4   Matias Kuusinen      PKSRCA     26   8:44.777
14 27   Sauli Lehtimäki      PKSRCA     21   7:44.175
15  3   Tony Raikas      KyPak      4   4:48.616
16 29   Risto Rönnqvist      JärvSRK      0   -.---
17 24   Tero Kupari      LohUA      0   -.---



Ratakasi Div1
P. No.   Name      License    Tot    R1   R2   R3   R4   R5   R6   
1   8   Olli Löflund   JärvSRK    0   2   0   0   4   0   0   
2  87   Antti Ollinmäki   JärvSRK      6   0   4   2   0   4   4   
3       Mika Rinne   EspooUA     10   3   3   3   3   2   2   

Ratakasi Div2
1 19   Jouni Riuttanen   PKSRCA     10   4   2   4   2   3   3   

Naapuriradan extraluokat oli ihan kiva lisä.

9
Muutama hätäsesti huitastu ja ohimennen kehitetty räpsy jonkun alkuerän tyylinäytteistä tuossa:
http://wormhole.pictures.fi/kuvat/RC-racing/Short%20Course%20II%20Tammisaari%202012/

En oikein jaksanut notkua radalla kameran kanssa tällä kertaa  :undecided:

10
Short Course Cup II 16.6 2012 ETMKUA

Lopputulokset

SC2-10
A-finaali
Pos   No.   Name      License      Tot   F1   F2   F3   F4   
1   1 Riku Tolonen      LemUa      2   1   1   1   3   
2   3 Miro Simonen      RccJKL      3   2   2   2   1   
3   13 Matti Peltoniemi   PKSRCA      6   5   8   4   2   
4   43 Henry Kanerva   PRCA      6   4   3   3   5   
5   33 Henrik Andersson   ETMKUA      7   3   4   5   4   
6   27 Johan Ljungkqvist   ETMKUA      11   6   5   6   8   
7   12 Mikko Mäkelä      PKSRCA      12   7   6   7   6   
8   16 Jon Lindgren      PKSRCA      14   8   7   8   7   

B-finaali
1   17 Tuomas Lindgren   PKSRCA      2   3   1   2   1   
2   28 Albin Ljungqvist   ETMKUA      2   1   2   1   2   
3   67 Hannu Luomanen   Kauhavan UA   5   2   3   3   4   
4   14 Isto Lehtinen   PKSRCA      7   4   4   4   3   

SC4-10
A-finaali
Pos   No.   Name      License      Tot   F1   F2   F3   F4   
1   88 Mikko Pyhältö   TUA      2   2   1   1   1   
2   23 Kai Jämsä      TUA      3   1   2   2   3   
3   33 Henrik Andersson   ETMKUA      5   4   5   3   2   
4   8 Mikko Mäkelä      PKSRCA      6   3   3   7   7   
5   11 Sami Jalo      TUA      9   6   4   8   5   
6   69 Jouko Laine      TUA      10   7   6   6   4   
7   12 Sami Suokas      PKSRCA      10   5   8   5   6   
8   13 Matti Peltoniemi   PKSRCA      11   8   7   4   8   

B-finaali
1   51 Jari Toivonen   PRCA      2   1   1   1   4   
2   9 Tommi Suuripää   PRCA      3   3   2   2   1   
3   67 Kari Kauppinen   AAU      5   2   3   3   3   
4   6 Tero Piipponen   TUA      6   4   7   4   2   
5   14 Martti Myllyntaus   PKSRCA      9   5   4   6   7   
6   30 Aki Kaukovirta   PRCA      10   6   5   5   6   
7   25 Timo Jokinen      TUA      13   8   8   8   5   
8   18 Lassi Rokka      Salo UA      13   7   6   7   8   

C-finaali
1   31 Johan Sundström   ETMKUA      2   1   2   1   1   
2   7 P-J Hyytiäinen   PKSRCA      4   2   5   2   2   
3   10 Max Söderlund   PKSRCA      6   6   1   5   6   
4   Sebastian Wickman   ETMKUA      7   3   7   7   4   
5   16 Jesse Lindholm   ETMKUA      7   7   6   4   3   
6   15 Mathias Liljeberg   ETMKUA      7   4   4   3   5   
7   19 Lassi-Jussi Väänänen   PKSRCA      8   5   3   6   7   

11
Tikkurila Offroad Challenge III - 21.1.2012

Pos   Name     License      Tot   Run 1   Run 2   Run 3   Run 4   Run 5   
1 Jarno Halonen      PKSRCA       3   1   2   1   1   1   
2 Mikko Laitinen   PKSRCA       6   2   3   2   2   2   
3 Sami Salmela      PKSRCA       7   3   1   3   5   3   
4 Marko Mikama      PKSRCA      11   4   4   4   3   4   
5 Riku Akkanen      PKSRCA      14   5   5   5   4   5   

Pos   Name      License      Tot   Run 1   Run 2   Run 3   Run 4   Run 5   
1 Toni Johansson    PKSRCA      4   2   2   1   6   1   
2 Karri Salmela       PKSRCA      4   1   1   3   2   3   
3 Mikko Laitinen    PKSRCA      5   3   7   2   1   2   
4 Reijo Mattila     PKSRCA      10   4   3   4   3   5   
5 Juho Rajaniemi    PKSRCA      13   6   4   7   5   4   
6 Timo Jalas             14   5   6   5   4   6   
7 Harri Kallonen    PKSRCA      18   7   5   6   7   7   

SC-10
Pos   Name       License   Class   Tot.    Run 1   Run 2   Run 3   Run 4   Run 5   
 1 Niklas Holmberg  PKSRCA   SC2-10     3   1   1   1   11   11   
 2 Mikko Pyhältö    TUA      SC4-10     4   2   2   2   1   1   
 3 Tom Thusberg       TUA      SC4-10     7   3   3   3   2   2   
 4 Einar Viira       Est.   SC2-10    10   4   4   4   3   3   
 5 Anre Tamme       Est.   SC2-10    14   6   6   6   4   4   
 6 Jon Lindgren       PKSRCA   SC2-10    15   5   8   5   5   7   
 7 Mikko Kovanen    PKSRCA   SC2-10    18   7   5   10   7   6   
 8 Henrik Andersson E-TMK   SC4-10    20   12   9   7   8   5   
 9 Sami Sarro       PKSRCA   SC2-10    22   9   10   8   6   8   
10 Tuomas Lindgren  PKSRCA   SC2-10    26   11   7   11   10   9   
11 Jani Niemenmaa   PKSRCA   SC2-10    26   8   11   9   9   10   
12 Jouni Saurila    PKSRCA   SC4-10    34   10   12   12   12   12   


12
Tikkurila Off-Road Challenge II            Lopputulokset

SC4-10
A-Finaali
Pos Name      License   Total Run 1   Run 2   Run 3   Run 4   Run 5   
1 Arto Heinonen      PKSRCA   3   1   1   1   2   1   
2 Tom Thusberg         6   3   3   3   1   2   
3 Mikko Pyhältö      TUA   6   2   2   2   10   3   
4 Matti Jokelainen      11   4   10   6   3   4   
5 Tommi Suuripää      12   5   4   4   4   5   
6 Martti Myllyntaus   PKSRCA   15   10   5   5   5   7   
7 Johan Sundström   ETMKUA   19   6   6   7   7   8   
8 Henrik Andersson   E-TMK   19   8   7   9   6   6   
9 Lassi-Jussi Väänänen   PKSRCA   23   7   8   10   8   9   
10 Jouni Saurila      26   9   9   8   9   10   


M2-10
A-finaali
Pos   Name         License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Josephine Quagraine   PKSRCA   2   1   1   2   
2   Karri Salmela      PKSRCA   3   2   8   1   
3   Mikko Laitinen      PKSRCA   7   5   2   8   
4   Sami Salmela      PKSRCA   7   4   6   3   
5   Harri Kallonen         7   7   3   4   
6   Juho Hattunen         7   3   4   5   
7   Jere Vilenius         11   6   5   7   
8   Jari Itävuori         13   8   7   6   

B-Finaali
Pos   No.   Name      License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Henry Tanskanen         2   2   1   1   
2   Marko Mikama      UAU   3   1   2   2   
3   Paavo Penttinen         6   3   3   4   
4   Matti Peltoniemi      7   4   4   3   

SC2-10
A-Finaali
Pos   Name         License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Markku Honkanen      PKSRCA   2   1   1   2   
2   Matti Peltoniemi      3   2   2   1   
3   Juho Hattunen         6   3   3   8   
4   Jonni Kotola      PKSRCA   8   4   4   5   
5   Sauli Hjerppe         9   7   6   3   
6   Mikko Kovanen         9   5   7   4   
7   Tuukka Tiainen         12   9   5   7   
8   Antti Laurinkoski      12   6   9   6   
9   Jon Lindgren         16   8   8   9   

B-Finaali
Pos   Name         License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Tuomo Otsavaara      PKSRCA   2   1   1   1   
2   Henry Kanerva         4   2   2   3   
3   Aapo Vuoristo         6   3   3   5   
4   Tuomas Lindgren         7   5   5   2   
5   Mikko Mäkelä         8   4   4   6   
6   Johan Ljungkqvist      10   6   6   4   

M4-10
A-Finaali
Pos   Name         License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Josephina Quagraine   PKSRCA   2   2   1   1   
2   Max Mört      PKSRCA   5   6   3   2   
3   Karri Salmela      PKSRCA   5   4   2   3   
4   Toni Johansson         8   3   5   10   
5   Tomi Jermalainen   PKSRCA   9   5   9   4   
6   Ari Heinonen      PKSRCA   10   1   10   9   
7   Jose Husu         10   9   4   6   
8   Mikko Laitinen      PKSRCA   12   10   7   5   
9   Reijo Mattila      PKSRCA   13   7   6   8   
10   Juho Rajaniemi         15   8   8   7   

B-Finaali
Pos   Name         License   Total   Run 1   Run 2   Run 3   
1   Timo Jalas         2   1   1   1   
2   Sami Huhta      PKSRCA   4   2   2   2   
3   Matti Jokelainen      7   4   5   3   
4   Mika Kettunen         7   3   4   7   
5   Patrik Lundelin         8   5   3   5   
6   Einar Viira         10   8   6   4   
7   Antti Kettunen         12   6   7   6   
8   Aki Ovaskainen         15   7   8   8   
9   Sebastian Lehmann      18   9   9   9   

13
Tulokset / Vs: Lopputulokset M-8 SM 27.8. ja 28.8. VANTAA
« : 29.08.11 - klo: 11.33 »
Sarjasäännöissä on hieman avoimesti sanottu tuo katsastukseen vienti. Sen tekstin osan voisi tosiaan tarkentaa, että auto on aina käytettävä katsastuksessa erän jälkeen. Näin nyt se "vain" kuulutettiin ajajakokouksessa. 

Hyvä, että katsastuksessa panostettiin tällä kertaa. Säännöthän helposti rämettyy, jos ei joskus olla tarkkoina. Kiitos katsastajille!

Monasti nuo kuulutukset tahtovat vain mennä ohi, no opittu käytäntö ei tarkoita että se olisi sääntöjen mukainen.

Hyvä että panostettiin katsastukseen ja MYÖS tuomarointiin. Ensi vuonna jokainen M8 kisajärjestäjä kun säilyttää tämän tason, niin meillä on tiedossa tasokkaita kisoja.

Jollei ohjaajakokouksessa kuuntele mitä sanotaan niin kannattais jo hieman katsoa peiliin.

Ja muuten sääntöjen noudattamisesta,
Oli myös havaittavissa jotain deittailua nostopaikoilla, keskitytään huomattavasti enemmän kaverinkanssa juttelemiseen kun itse nostamiseen? Kiittäkää onneanne että istun kierroslaskennassa enkä toimi tuomarina, muuten olisi kyllä eräkierrostuloksia lähtenyt useammalta nostovuoron laiminlyömisestä.

14
Tulokset / Vs: Lopputulokset M-8 SM 27.8. ja 28.8. VANTAA
« : 29.08.11 - klo: 09.17 »
Mielenkiintoinen virhe.
Koulussa mulle kyllä kerrottiin että 19 jälkeen tulee 20 ja sen jälkeen vasta 21   :tongue:

Eri kouluissa eri laskutavat :roll:
Eivaan, kiitos huomautuksesta, jäi numerot korjaamatta kun olin hieman sekoittanut tuloksia tuossa kohtaa.
Numerointi korjattu listassa.

15
Tulokset / Vs: Lopputulokset M-8 SM 27.8. ja 28.8. VANTAA
« : 28.08.11 - klo: 21.00 »
Kuvia ilmestynee madonreikään kunhan saan tehtyä.



http://wormhole.pictures.fi/kuvat/RC-racing/

16
Tulokset / Vs: Lopputulokset M-8 SM 27.8. ja 28.8. VANTAA
« : 28.08.11 - klo: 20.58 »
Lopputulokset   M-8 SM V 28.8 2011 Vantaalla   PKSRCA

TQ: Teemu Leino PKSRCA

Pos   Name         Club      Laps   Total Tm
1   Ari Heinonen      PKSRCA      70   45:29.411
2   Teemu Leino      PKSRCA      69   45:18.873
3   Tomi Salonen      TUA      69   45:32.457
4   Simo Ahoniemi      HyUA      68   44:53.355
5   Matias Kuusinen      PKSRCA      68   45:20.336
6   Jarno Siltanen      Jkl Srk      67   45:03.548
7   Max Mört      PKSRCA      65   45:08.090
8   Jani Hovi      HyUA      65   45:26.386
9   Marko Eklund       TamUA      65   45:27.113
10   Arto Heinonen      PKSRCA      64   45:14.930
11   Tuomas Lintula      PKSRCA      27   29:40.064
12   Petri Mylläri      SaloUA      DSQ

1/2
13   Ari Jyvä      PKSRCA      30   20:37.314
14   Heikki Valtonen      TamUA      29   20:09.660
15   Jari Valkola      PKSRCA      29   20:19.000
16   Harri Peltomaa      TamUA      29   20:22.993
17   Tommi Alho      TUA      29   20:31.396
18   Sakke Ahoniemi      HyUA      29   20:38.051
19   Niko Vuorenmaa      HyUA      28   20:01.244
20   Markku Honkanen      PKSRCA      28   20:07.243
21   Jose Husu      PKSRCA      28   20:27.059
22   Viljami Kutvonen   PKSRCA      26   20:11.446
23   Jarkko Mustonen      PKSRCA      DSQ
24   Juha Sartesuo      LahUA      DSQ

1/4
25   Jani Parjanen      TUA      29   20:13.471
26   Miikka Kauttu      TamUA      29   20:27.113
27   Petteri Jäntti      PKSRCA      29   20:29.305
28   Juho Hattunen      PKSRCA      28   20:02.144
29   Turo Holm      RccJkl      28   20:04.077
30   Sakari Penttinen   RccJkl      28   20:17.718
31   Jani Lindqvist      TUA      27   20:18.131
32   Harri Valli      VääUA      27   20:37.419
33   Matti Jokelainen   TUA      25   20:05.204
34   Teemu Vesterinen   TUA      25   20:08.349
35   Tomi Björkman      TUA      24   16:41.197
36   Sami Huhta      PKSRCA      23   16:40.805
37   Jarno Halonen      PKSRCA      22   20:23.109
38   Reijo Mattila      PKSRCA      20   19:57.059
39   Tuukka Tiainen      PKSRCA      12   9:17.632
40   Mikko Heikkilä      TamUA      1   38.081

1/8
41   Janne Löfgren      PKSRCA      28   20:37.003
42   Tomi Jermalainen   PKSRCA      28   20:37.342
43   Jukka Ruuskanen      PKSRCA      28   20:40.669
44   Aki Savolainen      PKSRCA      28   20:41.347
45   Aake Kutvonen      PKSRCA      27   19:37.186
46   Tapio Matikainen   VääUA      27   20:16.206
47   Janne Simola      TUA      27   20:18.453
48   Harri Kallonen      EspoonUA   27   20:23.980
49   Patrik Lundelin      PKSRCA      27   20:27.141
50   Henry Kanerva      TamUA      26   20:17.217
51   Mika Pylväläinen   LahUA      24   19:59.992
52   Lasse Ilvessalo      PKSRCA      17   12:37.934
53   Joonas Hyvärinen   KUA      DSQ
54   Sami Lehvonen      RccJkl      DSQ
55   Tomi Kiuru      PKSRCA      DSQ
56   Petri Nirkkonen      PKSRCA      DSQ

17
Tulokset / Lopputulokset M-8 SM 27.8. ja 28.8. VANTAA
« : 28.08.11 - klo: 20.57 »
Lopputulokset M-8 SM IV      VANTAA 27.8    PKSRCA

TQ: Tomi Salonen

Pos   Name         Club   Laps   Total Tm
1   Teemu Leino      PKSRCA   70   45:22.449
2   Ari Heinonen      PKSRCA   69   45:36.065
3   Petri Mylläri      SaloUA   68   45:00.124
4   Markku Honkanen      PKSRCA   68   45:39.116
5   Tomi Salonen      TUA   67   45:33.477
6   Jarno Siltanen      Jkl Srk   66   45:23.181
7   Marko Eklund       TamUA   66   45:23.998
8   Harri Peltomaa      TamUA   65   45:04.404
9   Tommi Alho      TUA   65   45:10.075
10   Arto Heinonen      PKSRCA   64   45:03.739
11   Tomi Björkman      TUA   64   45:25.235
12   August Poutiainen   TUA   57   39:33.139


1/2
13   Simo Ahoniemi      HyUA   30   20:32.072
14   Jarkko Mustonen      PKSRCA   29   20:05.919
15   Max Mört      PKSRCA   29   20:07.680
16   Tuomas Lintula      PKSRCA   28   20:15.282
17   Henry Salmen      LahUA   26   20:31.460
18   Jarno Halonen      PKSRCA   25   20:10.572
19   Jani Hovi      HyUA   24   19:58.549
20   Jani Parjanen      TUA   18   13:54.339
21   Juho Hattunen      PKSRCA   10   7:03.822
22   Juha Sartesuo      LahUA   DSQ
23   Mikko Heikkilä      TamUA   DSQ
24   Heikki Valtonen      TamUA   DSQ

1/4
25   Turo Holm      RccJkl   28   20:00.930
26   Jani Lindqvist      TUA   28   20:04.513
27   Tommi Lyijynen      TUA   28   20:07.887
28   Niko Vuorenmaa      HyUA   28   20:10.658
29   Matias Kuusinen      PKSRCA   28   20:14.722
30   Matti Jokelainen   TUA   28   20:15.577
31   Sami Huhta      PKSRCA   28   20:16.649
32   Tom Thusberg      TUA   28   20:33.139
33   Sakari Penttinen   RccJkl   27   20:46.087
34   Jari Valkola      PKSRCA   26   19:37.780
35   Viljami Kutvonen   PKSRCA   26   19:47.743
36   Reijo Mattila      PKSRCA   24   20:11.962
37   Petteri Jäntti      PKSRCA   18   19:26.379
38   Jose Husu      PKSRCA   15   15:22.543
39   Miikka Kauttu      TamUA   14   10:26.013
40   Harri Valli      VääUA   1   1:03.686

1/8
41   Aki Savolainen      PKSRCA   14   10:27.159
42   Jukka Ruuskanen      PKSRCA   14   10:28.462
43   Tomi Kiuru      PKSRCA   14   10:36.945
44   Ari Jyvä      PKSRCA   13   10:00.208
45   Janne Löfgren      PKSRCA   13   10:02.330
46   Janne Simola      TUA   13   10:04.411
47   Kai Jämsä      TUA   13   10:05.395
48   Sami Lehvonen      RccJkl   12   10:18.171
49   Jari Itävuori      PKSRCA   9   6:50.791
50   Aake Kutvonen      PKSRCA   9   10:30.821
51   Tuomas Thusberg      PKSRCA   8   5:54.388
52   Patrik Lundelin      PKSRCA   6   4:46.850
53   Tuukka Tiainen      PKSRCA   6   5:02.924
54   Riku Akkanen      PKSRCA   3   2:25.675
55   Tapio Matikainen   VääUA   0   -.---
56   Lasse Ilvessalo      PKSRCA   0   -.---

1/16
57   Heikki Suontausta   TamUA   14   10:39.548
58   Joonas Hyvärinen   KUA   13   10:09.760
59   Ari Nevalainen      PKSRCA   13   10:18.162
60   Mika Pylväläinen   LahUA   13   10:20.252
61   Tomi Jermalainen   PKSRCA   13   10:34.569
62   Petri Nirkkonen      PKSRCA   13   10:39.534
63   Tuomo Örling      PKSRCA   0   -.---

18
Muutama vasurilla huitastu räpsy kisoista:

http://wormhole.pictures.fi/kuvat/RC-racing/LS-5+SM+1+2011/

19
LS-5 SM 1 12.6 2011 Helsinki / PKSRCA

   Name         Seura   Tulos
1.   3 Thomas Sojakka      PKSRCA   82   30:00.020
2.  26 Jiri Jokinen      PKSRCA   82   30:03.483
3.   1 Pekka Heikkilä      MäntsMK   81   30:06.840
4.  11 Juha Rousku      TapUA   80   30:05.021
5.  16 Tuomo Otsavaara      PKSRCA   80   30:10.128
6.  15 Juha Menna      TUA   79   30:01.198
7.   8 Jyri Konoila      PKSRCA   77   30:16.655
8.   4 Toni Pernu      KyPak   58   21:06.099
9.   2 Teemu Savolainen      SaiKart   57   22:20.236
10. 18 Aake Kutvonen      PKSRCA   52   19:22.913


B-Finaali
11. 10 Ilpo Koivisto      PKSRCA   39   15:20.334
12. 20 Antti Laurinkoski   JärvSRK   38   15:02.288
13.  6 Pasi Nevalainen      PKSRCA   38   15:11.765
14. 21 Antti Savolainen      UAU   38   15:17.515
15. 22 Vesa Rousku      PKSRCA   37   15:07.053


C-Finaali
16. 28 Tönu Tooming      EAMK   37   15:21.341
17. 13 Jari Virtanen      PKSRCA   36   14:52.702
18. 14 Seppo Koskenmäki      HyUA   36   15:08.063
19. 12 Tommi Turku      PKSRCA   36   15:19.271
20. 19 Jukka Paavilainen   PKSRCA   30   12:00.364

D-Finaali
21. 29 Veikko Jalas      PKSRCA   36   15:05.913
22.  7 George Gustafsson   PKSRCA   36   15:12.400
23. 24 Matti Iivonen      KyPak   35   15:08.076
24. 23 Pekko Iivonen      KyPak   34   15:25.317
25.  9  Kari Ikävalko      PKSRCA   8   4:06.311

E-Finaali
26. 27 Kari Oikkonen      LohUA   0   -.---

20
ERÄLISTAT

Erä   Auto   Kuljettaja   Seura
1   12   Tommi Turku   PKSRCA
1   15   Juha Menna   TUA
1   19   Jukka Paavilainen   PKSRCA
1   20   Antti Laurinkoski   JärvSRK
1   23   Pekko Iivonen   KyPak
1   28   Tönu Tooming   EAMK
         
2   26   Jiri Jokinen   PKSRCA
2   29   Veikko Jalas   PKSRCA
2   11   Juha Rousku   TapUA
2   18   Aake Kutvonen   PKSRCA
2   21   Antti Savolainen   UAU
2   22   Vesa Rousku   PKSRCA
         
3   8   Jyri Konoila   PKSRCA
3   16   Tuomo Otsavaara   PKSRCA
3   10   Ilpo Koivisto   PKSRCA
3   13   Jari Virtanan   PKSRCA
3   24   Matti Iivonen   KyPak
3   27   Kari Oikkonen   LohUA
3   14   Seppo Koskenmäki   HyUA
         
4   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK
4   2   Teemu Savolainen   SaiKart
4   4   Toni Pernu   KyPak
4   3   Thomas Sojakka   PKSRCA
4   7   George Gustafsson   PKSRCA
4   9   Kari Ikävalko   PKSRCA
4   6   Pasi Nevalainen   PKSRCA

21
LS-5 & GT-5 SM I 2011         PKSRCA / Helsinki      12.6 2011
               
Aikataulu               
               
Ohjattu harjoitus 10min               
   Harjoitus            
Heat 1   08:00            
Heat 2   08:13            
Heat 3   08:26            
Heat 4   08:39            
               
Ohjaajakokous      08:55         
               
Alkuerät 3+10min               
   Kierros1   Kierros2   Kierros3   Kierros4   
Heat 1   09:15   10:25   11:35   13:00   
Heat 2   09:31   10:41   11:51   13:16   
Heat 3   09:47   10:57   12:07   13:32   
Heat 4   10:03   11:13   12:23   13:48   
               
Ruokatauko      12:36- 13:00         
               
Finaalit   Ajat ovat lämmittelyn alkuaika            
               
E- Finaali      14:35   15min      
               
D- Finaali      15:25   15min      
               
C- Finaali      16:15   15min      
               
5 nopeimman harjoitus      16:40   10min      
               
B- Finaali      17:05   15min      
               
A- Finaali      17:55   30min      
               

22
Tulokset / Ilmoittautuneet
« : 10.05.11 - klo: 20.39 »
Ilmoittautuneet 30.5 kisaan:

Aake Kutvonen
Nappe (joo, ei, ehkä...)
Antti Kurvinen
Tapani Kurvinen
Jari Virtanen
Ilpo Koivisto
Juha Rousku
Tuomo Otsavaara (?)
Aleksi Otsavaara (?)
George Gustafsson
Tõnu Tooming
Seppo Koskenmäki
Juha Menna
Thomas Sojakka
Tino Eriksson
Jyri Konoila
Vesa Rousku

Päivitetty 25.5 11:27

23
Tulokset / Vs: FTT II, Lopputulokset, sunnuntai 20.2.2011
« : 21.02.11 - klo: 00.06 »
Nyt sinne vihdoin valuu muutama kuva.

24
Tulokset / FTT II, Lopputulokset, sunnuntai 20.2.2011
« : 20.02.11 - klo: 20.14 »
FTT II 2011 PKSRCA   Lopputulokset      Vantaalla 20.2 2011

TSM-10
A-finaali
   Kilpailija      Seura      Yht.   F1   F2   F3
1. 61   Teemu Leino      PKSRCA      2   1   1   1   
2.  2   Matias Kuusinen      PKSRCA      4   2   3   2   
3. 25   Ari Heinonen      PKSRCA      6   4   2   4   
4.  1   Viljami Kutvonen   PKSRCA      7   3   4   6   
5.  3   Miko Teponoja      TamUA      8   5   7   3   
6. 45   Kirill Trofimov      RUS      11   6   10   5   
7. 16   A-P Kyykkä      EPUA      13   9   5   8   
8.  5   Kalle Lehto      KyPak      13   8   6   7   
9.  4   Joni Minkkinen      LMM      15   7   8   9   
10. 7   Henry Salmén      LahUA      19   10   9   10   

B-Finaali
1. 15   Teemu Rytsy      KyPak      2   1   1   
2. 53   Eetu Luukkonen      MäntsMK      4   2   2   
3. 10   Harri Lukkari      MäntsMK      9   6   3   
4. 11   Tomi Mairue      SRC      9   3   6   
5. 6   Pauli Helin      TamUA      10   5   5   
6. 57   Jani Hovi      HyUA      11   4   7   
7. 9   Karri Salmela      PKSRCA      14   10   4   
8. 17   Sami Salmela      PKSRCA      16   8   8   
9. 52   Matias Riekkinen   HyUA      17   7   10   
10.60   Markus Åfelt      LohUA      18   9   9   

C-Finaali
1. 23   August Poutiainen   TUA      2   1   1   
2. 51   Markus Riekkinen   HyUA      6   2   4   
3. 55   Niko Vuorenmaa      HyUA      6   3   3   
4. 40   Jethro Lehtojärvi   TUA      8   6   2   
5. 28   Jesse Kähkönen      HyUA      10   5   5   
6. 30   Valtteri Eklund      KyPak      12   4   8   
7. 66   Tuomas Åfelt      LohUA      14   8   6   
8. 56   Jukka Häkämies      LohUA      14   7   7   


D-finaali
1. 44   Niko Sinervo      RiiUA      4   2   2   
2. 37   Jörg Tiit      EST      5   4   1   
3. 63   Mihail Tsistovski   LahUA      6   3   3   
4.  8   Toni Niinivirta      MäntsMK      7   1   6   
5. 59   Tero Kupari      LohUA      9   5   4   
6. 20   Janne Kiiski      RiiUA      11   6   5   


TSP-10
A-Finaali
   Kilpailija      Seura      Yht.   F1   F2   F3
1. 47   Arto Heinonen      PKSRCA      2   1   1   2   
2. 43   Markku Honkanen      PKSRCA      3   2   2   1   
3.  4   Janne Valtanen      Ospa Ry      7   3   4   5   
4.  7   Jomi Pulli      KyPak      8   7   5   3   
5. 24   Thomas Sojakka      PKSRCA      9   9   3   6   
6. 21   Alexey Egorov      RUS      11   5   6   9   
7. 19   Alexander Naumov   RUS      12   8   8   4   
8. 15   Joni Hiltunen      TUA      13   4   9   10   
9. 44   Jonni Kotola      PKSRCA      14   6   10   8   
10.52   Niko Lindvall      KyPak      14   10   7   7   

B-Finaali
1. 49   Niko Laineaho      PKSRCA      2   1   1   
2. 45   Tuukka Tiainen      PKSRCA      4   2   2   
3. 39   Pekka Kuronen      KUA      6   3   3   
4. 18   Juha Menna      TUA      8   4   4   
5. 20   Marko Vähäkuopus   Ospa Ry      13   6   7   
6. 42   Ossi Kaario      PKSRCA      15   10   5   
7. 46   Teemu Toivonen      PKSRCA      15   5   10   
8. 37   Petri Oksanen      RiiUA      15   9   6   
9. 11   Sami Haapsaari      TUA      16   7   9   
10.53   Antti Kanniainen   Ospa Ry      16   8   8   

C-Finaali
1. 10   Sami Takkinen      LahUA      2   1   1   
2. 51   Georgy Chmigal      RUS      4   2   2   
3. 13   Ville Sipola      Ospa Ry      6   3   3   
4. 38   Antti Luoto      Ospa Ry      10   6   4   
5. 40   Henry Kanerva      TamUA      10   4   6   
6. 54   Kari Tamminen      PKSRCA      10   5   5   

Arvatkaa mistä löydätte kuvat  :tongue:

25
Tulokset / Vs: FTT II, Lopputulokset, lauantai 19.2.2011
« : 19.02.11 - klo: 23.56 »
Muutama hätäsesti säädetty kuva vihdoin edellämainitussa osoitteessa.

Nyt pää tyynyyn ja huomenna sama uudestaan...

26
Tulokset / FTT II, Lopputulokset, lauantai 19.2.2011
« : 19.02.11 - klo: 21.54 »
FTT II 2011 PKSRCA   Lopputulokset      Vantaalla 19.2 2011

C-12
A-finaali
   Kilpailija      Seura      Yht.   F1   F2   F3
1. 1   Simo Ahoniemi      HyUA      2   1   1   1
2. 4   Panu Vehniäinen      TamUA      4   2   2   4
3. 2   Vesa Yli      Ospa Ry      5   3   4   2
4. 3   Teemu Saarinen      HyUA      6   4   3   3
5. 5   Tony Raikas      KyPak      10   6   5   5
6. 45   Antero Kivijärvi   UAU      11   5   8   6
7. 44   Tommi Torikka      ATAK/UA      14   8   6   8
8. 11   Jarno Siltanen      Jkl srk      14   9   7   7
9. 38   Henri Fredriksson   PKSRCA      16   7   9   9
10.39   Miko Teponoja      TamUA      20   10   10   10

B-finaali
1. 10   Matias Kuusinen      PKSRCA      3   2   1   
2.  6   Viljami Kutvonen   PKSRCA      4   1   3   
3. 33   A-P Kyykkä      EPUA      5   3   2   
4. 26   Pauli Helin      TamUA      9   4   5   
5. 15   Niko Putkonen      TamUA      12   6   6   
6. 12   Sami Munck      TamUA      14   10   4   
7. 43   Antti Ollinmäki      JärvSRK      15   5   10   
8. 14   Pasi Lento      Ospa Ry      15   8   7   
9. 28   Janne Valtanen   CS-12   Ospa Ry      16   7   9   
10.34   Risto Koskinen   CS-12   TamUA      17   9   8   

C-finaali
1. 8   Joni Minkkinen      LMM      2   1   1   
2. 23   Marko Vähäkuopus   Ospa Ry      4   2   2   
3. 51   Jani Hovi   CS-12   HyUA      6   3   3   
4. 50   Antti Luoto   CS-12   Ospa Ry      9   5   4   
5. 19   Ari Lappi   CS-12   PKSRCA      10   4   6   
6. 17   Sami Haapsaari   CS-12   TUA      12   7   5   
7. 42   Harri Peltomaa      TamUA      13   6   7   

D-finaali
1. 36   Juha Menna    CS-12   TUA      3   2   1   
2. 16   Sami Huovinen    CS-12   Ospa Ry      3   1   2   
3. 31   Ville Sipola    CS-12   Ospa Ry      7   3   4   
4. 41   Janne Liinkangas CS-12   PKSRCA      8   5   3   
5. 20   Lassi Salo      HyUA      9   4   5   


CS-12
1.  28   Janne Valtanen    CS-12   Ospa Ry      16   7   9   
2.  34   Risto Koskinen    CS-12   TamUA      17   9   8   
3.  51   Jani Hovi    CS-12   HyUA      6   3   3   
4.  50   Antti Luoto    CS-12   Ospa Ry      9   5   4   
5.  19   Ari Lappi    CS-12   PKSRCA      10   4   6   
6.  17   Sami Haapsaari    CS-12   TUA      12   7   5   
7.  36   Juha Menna    CS-12   TUA      3   2   1   
8.  16   Sami Huovinen    CS-12   Ospa Ry      3   1   2   
9.  31   Ville Sipola    CS-12   Ospa Ry      7   3   4   
10. 41   Janne Liinkangas CS-12   PKSRCA      8   5   3   


TSS-10
A-finaali
   Kilpailija      Seura      Yht.   F1   F2   F3
1. 54   Joel Valander      RiiUA      2   1   1   8
2.  3   Jaakko Louhi      Raision SRK   3   2   8   1
3. 59   Petteri Jäntti      PKSRCA      5   3   2   3
4. 10   Lauri Malinen      LahUA      6   5   4   2
5. 62   Marko Jussila      KyPak      8   4   5   4
6. 13   Petteri Kauppinen   RiiUA      10   7   3   7
7. 63   Antti Laurinkoski   JärvSRK      11   6   7   5
8. 29   Matti Iivonen      KyPak      12   8   6   6

B-finaali
1. 7   Janne Mäkynen      Jkl srk      3   1   2   
2. 26   Tuomo Otsavaara      PKSRCA      6   2   4   
3. 61   Max Mört      PKSRCA      8   7   1   
4. 15   Jyrki Malinen      LahUA      9   6   3   
5. 64   Juho Hattunen      PKSRCA      9   3   6   
6. 17   Eetu Pesonen      LahUA      9   4   5   
7. 71   Juha Rintala      EPUA      13   5   8   
8. 74   Petri Hoffman      PKSRCA      15   8   7   

C-finaali
1. 37   Pekko Iivonen      KyPak      5   4   1   
2. 66   Erkko Ylösmäki      KyPak      5   3   2   
3. 57   Jan Öhman      KyPak      6   1   5   
4. 56   Tino Eriksson      MäntsMK      8   5   3   
5. 34   Niko Hujanen      LMM      9   2   7   
6. 23   Tommi Pausio      Raision SRK   10   6   4   
7. 58   Sauli Ylösmäki      KyPak      13   7   6   
8. 69   Anssi Heikniemi      TUA      16   8   8   

D-finaali
1. 60   Riku Teräväinen      KyPak      3   1   2   
2. 55   Jona Oksanen      RiiUA      5   4   1   
3. 35   Antti Louhi      Raision SRK   5   2   3   
4. 65   Kari Siik      TamUA      9   3   6   
5. 28   Valtteri Pausio      Raision SRK   9   5   4   
6. 73   Isto Lehtinen      VihUA      11   6   5   

Jotakin hätäsesti huitaistuja räpsyjä ilmestynee osoitteeseen:
http://wormhole.pictures.fi/kuvat/RC-racing/FTT%20II%202011/

27
RaceNET palvelee taas kilpailijoita paikallisessa WLAN verkossa, jos sattuu jonkinlainen tietokone olemaan matkassa.

Paikanpäällä on avoin wlan RaceNET ja palvelimen osoite: 192.168.1.1
- Live tulosseuranta vaatii Java Runtime Environment.
- Tuloslistat vaativat jonkun PDF-lukijan.

Minulla on muistitikulla javan asennuspaketti Windowsille sekä jotain Linux-versioita. Omenakäyttäjät sekä mahdolliset muut ovat oman osaamisensa varassa.

Javan löydät vaikka tuolta:
http://www.java.com/en/download/manual.jsp

28
Tulokset / TULOKSET - Alue8 - Isomyyri
« : 21.11.10 - klo: 18.00 »
Alue8   21.11 2010 Vantaa, PKSRCA / Myyri

TSM-10
A-Finaali
Pos   Name         Seura   tot.   K1   K2
1   Viljami Kutvonen   UAU   2   1   1   
2   Karri Salmela      UAU   4   2   2   
3   Lasse Ilvessalo         6   3   3   
4   Sami Salmela      UAU   8   4   4   
5   Tuomas Åfelt         10   5   5   

B-Finaali
1   Markus Åfelt         2   1   1   
2   Jukka Häkämies         5   3   2   
3   Tomi Saarinen         5   2   3   
4   Markus Aalto         8   4   4   
5   Matias Riekkinen      10   5   5   

TSP-10
A-Finaali
Pos   Name         Seura   tot.   K1   K2
1   Lasse Ilvessalo         4   1   3   
2   Markku Honkanen         7   5   2   
3   Jari Valkola      UAU   8   3   5   
4   Tuukka Tiainen         8   4   4   
5   Niko Lindvall      UAU   9   8   1   
6   Thomas Sojakka      UAU   10   2   8   
7   Niko Laineaho         12   6   6   
8   Aake Kutvonen         14   7   7   

B-Finaali
1   Ari Lappi      MMRc   3   1   2   
2   Petri Oksanen      MMRc   5   4   1   
3   Juha Menna      TUA   6   3   3   
4   Pekka Kuronen         6   2   4   
5   Jami Siren         11   5   6   
6   George Gustafsson      11   6   5   
7   Sami Takkinen      LahUA   14   7   7   

TSS-10
A-Finaali
Pos   Name         Seura   tot.   K1   K2
1   Joel Valander      RiiUA   3   2   1   
2   Jarno Halonen         5   3   2   
3   Petteri Jäntti         7   4   3   
4   Ossi Kaario         9   1   8   
5   Eetu Pesonen      LahUA   9   5   4   
6   Tuomo Otsavaara      UAU   13   6   7   
7   Petri Hoffman         13   8   5   
8   Juho Hattunen         13   7   6   

B-Finaali
1   Janne Löfgren         3   2   1   
2   Tino Eriksson         3   1   2   
3   Esa Sarkimo         6   3   3   
4   Antti Laurinkoski      8   4   4   
5   Ari Sarkimo         10   5   5   
6   Emil Marttinen         12   6   6   
7   Toni Rasku         14   7   7   

C-Finaali
1   Teemu Taivainen         3   2   1   
2   Tatu Taivainen         3   1   2   
3   Jona Oksanen      MMRC   6   3   3   
4   Altti Heikkinen         8   4   4   


WGT-10
A-Finaali
1   1   Tommi Wikstén      2   1   1   
2   2   Ilpo Koivisto   UAU   5   2   3   
3   4   Jari Virtanen      5   3   2   
4   5   Max Mört      8   4   4   
5   3   Tommi Turku      10   5   5   

Tasapisteissä paremmuusjärjestyksen ratkaisee finaali lähtöpaikka.

29
Liposäkkien pitäisi ehdottomasti olla pakollisia aina ja joka paikassa jossa lipoja ladataan, puretaan tai tasataan. Aina ja kaikkialla MYÖS KOTONA!

Jollei käytä säkkiä, kyseessä on turvallisuuden välinpitämättömyydestä, ja tällaiset pitäisi pistää jäähylle miettimään omaa asennetta sekä muiden turvallisuutta.

Treenipaikkojen sääntöihin yksinkertainen lisäys jossa mainitaan liposäkin olevan pakollinen jonka jälkeen asia on sillä selvä.

LiPojen kuherruskuukausi on jo kauan sitten ohi, tänäpäivänä liposäkin pitäisi olla jokaiselle harrastajalle itsestäänselvyys, aivan kuten se LiPo-yhteensopiva laturikin.

Miettikää itse tilannetta jossa paljon ihmisiä on pienessä tilassa, pöytiä, rojua, johtoja joka puolella, jossain syttyy lipo joka puskee tulta ja savua, sytyttää mekkauspöydän cleeneri-rätit, muovipöydän jne. jolloin kaikille tulee kohtuullinen kiire ulos tästä kaapelien, laukkujen, rojujen viidakosta. Haluaisitko olla se viimeinen jonossa?

30
Tulokset / Vs: PKSRCA Touring I, Tulokset ja jälkipyykit
« : 30.10.10 - klo: 19.40 »
PKSRCA Kerhokisat 30.10 2010          Lopputulokset

TSM-10
A finaali
Pos   Name         Lic.   Tot.    K1   K2   K3   
1   Viljami Kutvonen   UAU   2   1   1   1   
2   Karri Salmela      UAU   4   2   2   2   
3   Lasse Ilvessalo         6   3   3   3   
4   Sami Salmela      UAU   8   5   4   4   
5   Henry Salmén      LahUA   9   4   6   5   
6   Jani Hovi         11   6   5   6   

B-finaali
1   August Poutiainen   TUA   2   1   1   1   
2   Jukka Häkämies         4   2   2   5   
3   Markus Riekkinen      6   6   3   3   
4   Juha Ahola         7   5   5   2   
5   Matias Riekkinen      7   3   4   6   
6   Janne Kiiski      RiiUA   8   4   6   4   

TSP-10
A finaali
Pos   Name         Lic.   Tot.    K1   K2   K3   
1   Niko Lindvall      UAU   2   7   1   1   
2   Jonni Kotola         4   1   4   3   
3   Jari Valkola      UAU   4   2   2   2   
4   Markku Honkanen         7   4   3   7   
5   Aake Kutvonen         9   3   7   6   
6   Sami Takkinen      LahUA   9   6   5   4   
7   Tuukka Tiainen         10   5   6   5

B-finaali
1   Pekka Kuronen         2   1   1   1   
2   Ari Lappi      MMRc   4   2   2   2   
3   Matti Niinistö         7   5   4   3   
4   Petri Oksanen      MMRc   8   4   5   4   
5   Teemu Toivonen         8   7   3   5   
6   Petteri Kauppinen      9   3   6   6   
7   George Gustafsson      13   6   7   7   

TSS-10
A-finaali
Pos   Name         Lic.   Tot.    K1   K2   K3   
1   Axel Toivonen      UAU   2   1   1   1   
2   Joel Valander      RiiUA   4   2   2   2   
3   Jaakko Louhi      Raision SRK   7   4   9   3   
4   Ossi Kaario         7   7   3   4   
5   Tuomo Otsavaara      UAU   7   3   4   6   
6   Lauri Malinen      LahUA   10   9   5   5   
7   Sami Huhta      UAU   12   5   7   8   
8   Timo Levänen         12   6   6   7   
9   Jarno Halonen         16   8   8   9   

B-finaali
1   Janne Mäkynen      Jkl srk   2   1   2   1   
2   Matti Iivonen      KyPak   4   3   1   9   
3   Petteri Jäntti         5   8   3   2   
4   Tomi Jermalainen      6   2   4   5   
5   Jyrki Malinen      LahUA   8   5   5   3   
6   Eetu Pesonen      LahUA   10   6   6   4   
7   Petri Hoffman         11   4   7   8   
8   Toni Rasku         13   7   9   6   
9   Juha Söderholm      UAU   15   9   8   7   

C-finaali
1   Tino Eriksson         2   1   1   3   
2   Pekko Iivonen      KyPak   3   2   2   1   
3   Ari Sarkimo         7   5   5   2   
4   Esa Sarkimo         7   3   4   5   
5   Seppo Koskenmäki      7   4   3   4   
6   Jona Oksanen      MMRC   12   7   6   6   
7   Isto Lehtinen         13   6   7   7   


VTR-10
A-finaali
Pos   Name         Lic.   Tot.    K1   K2   K3   
1   Jonni Kotola         2   1   1   1   
2   Jerry Hellström         4   2   2   2   
3   Timo Hilpi         6   3   4   3   
4   Joni Laakso         7   4   3   4   
5   Olli Haikarainen      10   7   5   5   
6   Patrik Perola         11   5   7   6   
7   Toni Johansson         13   8   6   7   
8   Aleksi Mäenpää         14   6   8   8   


WGT-10
A-finaali
Pos   Name         Lic.   Tot.    K1   K2   K3   
1   Jarkko Mustonen         2   2   1   1   
2   Tommi Wikstén         4   1   3   3   
3   Mikko Laitinen         4   3   2   2   
4   Ilpo Koivisto      UAU   8   4   4   4   
5   Max Mört         10   5   6   5   
6   Matti Vähämäki         11   7   5   6   
7   Jari Virtanen         13   6   7   7   
8   Jukka Ruuskanen         16   8   8   8   


Pahoittelen aikataulun venymistä, tiedän että tämä aiheutti hieman päänvaivaa pidotuksen kanssa ja muutenkin lievää sekannusta erien suhteen :smiley:
Pahoittelen myös äänentoiston ongelmia, taisi olla italialaista sähköä kun mikrofonin johto vain lakkas toimimasta kesken kisojen :huh:

Kiitos kilpailijoille, keskimäärin siistiä ajoa, joskin muutamassa erässä oli havaittavissa lievää yliyrittämistä.

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 17