Racing Factory

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Aiheet - Crikter

Sivuja: [1]
1
Fuel Power Tour 2018 kausi on lähestymässä.

- LS-5 ajetaan virallisena SM-luokkana kuten aiemminkin.
- Mini Challenge ajetaan kerhosarjana.

LS-5 yhteyshenkilönä Vesa Rousku ja Mini Challenge luokassa Kai Jansson

Sarjaan ilmoittaudutaan etukäteen luokkayhteyshenkilölle, täten saadaan selkeä kuva mittakaavasta ja annettua kilpailijanumerot hyvissä ajoin. Kaudella 2017 käytetyt kilpailijanumerot ovat ensisijaisesti käytettävissä ao. kuljettajilla myös 2018 ensimmäisen osakilpailun ilmoittautumisaikaan asti, mutta tämä vaatii silti ennakkoon ilmoittautumista, joko YV:llä tai s-postilla.

Yhteystiedot löytyvät sarjasääntöoppaasta (liitteenä).

FACEBOOKISSA: https://www.facebook.com/FuelPowerTourFinland/

Kauden 2018 kilpailijanumerot:


2
Polttomoottorirataluokkien luokkayhteyshenkilön tehtävä aukeaa tämän kauden jälkeen lokakuun alussa.

Luokkayhteyshenkilö on vastuullinen sarjasääntöjen tekemisestä, arvokisapaikkojen hakemisesta, sääntöehdotuksesta jne. muusta toiminnasta sarjaan liittyen. Luokkayhteyshenkilö osallistuu osaan lajiryhmän kokouksista ja pääsee aitiopaikalle kehittämään lajia / luokkaa Suomessa sekä vaikuttamaan Suomen ajamiin asioihin EFRA:ssa.

Asiaan liittyen yhteydenotot minulle puhelimitse 0407715595 tai sähköpostitse riku.akkanen (at) saunalahti.fi

Tehtävästä ei makseta rahallista korvausta.

Lajiryhmä tekee nimityksen, kun tehtävään sopiva henkilö on löytynyt.

Lajiryhmän puolesta,
Riku Akkanen
Pienoisautoilun lajiryhmä – polttomoottoriluokat

3
Jethro Lehtojärvi on päättänyt luopua luokkayhteyshenkilön toimesta ja tästä syystä hakusessa olisi luokkayhteyshenkilö LS-5 luokalle alkaen tästä hetkestä.

Luokkayhteyshenkilö on vastuullinen sarjasääntöjen tekemisestä, arvokisapaikkojen hakemisesta, sääntöehdotuksesta jne. muusta toiminnasta sarjaan liittyen. Luokkayhteyshenkilö osallistuu osaan lajiryhmän kokouksista ja pääsee aitiopaikalle kehittämään lajia / luokkaa Suomessa sekä vaikuttamaan Suomen ajamiin asioihin EFRA:ssa.

Asiaan liittyen yhteydenotot minulle puhelimitse 0407715595 tai sähköpostitse riku.akkanen (at) saunalahti.fi

Tehtävästä ei valitettavasti makseta rahallista korvausta.

Lajiryhmän puolesta,
Riku Akkanen
Pienoisautoilun lajiryhmä – polttomoottoriluokat

4
Kilpailijoiden kanava / Kilpailukalenteri 2018 v1.0
« : 11.11.17 - klo: 19.41 »
Vuoden 2018 kilpailukalenteri, olkaa hyvä.

5
Kilpailijoiden kanava / Kilpailukalenteri 2017 v1.0
« : 12.11.16 - klo: 20.13 »
Vuoden 2017 kilpailukalenteri, olkaa hyvä.

Edit: liite vaihdettu v1.5

6
Pienoisautoilun koulutuspäivä 12.11.2016 Tampereella:

http://www.autourheilu.fi/uutiset/pienoisautoilun-koulutuspaiva-12.11-tampereella/

Laittakaa kalenteriin heti!

t. Pentti



Ilmoittautumisia on tullut jo hyvin, mutta vielä ainakin seuraavista kerhoista puuttuu ilmoittautuminen:

TUA
VUA
RCCJKL
RAUMRC
JOEUA RC
KYPAK

Pyytäisin vielä ko. kerhojen edustajia tarkistamaan aikataulunsa, koska tarvitsemme kaikkien panosta saadaksemme viimeisteltyä ensi kauden kilpailukalenterin.

t.Riku
Pienoisautoilun lajiryhmä

7
Kilpailijoiden kanava / Efra AGM 2016
« : 04.11.16 - klo: 23.45 »
Efran AGM 2016 kokous on alkanut Wienissä, ja tänään pidettiin aluksi nordic kokous.
Kokouksen anti lyhykäisyydessään oli seuraava:

Vuonna 2017 ei ajeta PM-kisoja missään luokassa järjestäjä pulan vuoksi.

Vuodeksi 2018 pitää miettiä hyviä ideoita, millä saataisiin taas PM-kisojen arvostus palautettua.

8
Fullspeed RC kiittää kaikkia kilpailijoita.

Päivä meni mallikkaasti vaikka sade koittikin vähän päivää hidastaa.

Lopputulokset olivat seuraavat:

M8
1   Final - A   Markku Honkanen
2   Final - A   Tomi Salonen
3   Final - A   Simo Ahoniemi
4   Final - A   Joona Haatanen
5   Final - A   Max Mört
6   Final - A   Joonas Hyvärinen
7   Final - A   Ari Heinonen
8   Final - A   August Poutiainen
9   Final - A   Tom Thusberg
10   Final - A   Tommi Alho
11   Final - A   Heikki Valtonen
12   Final - A   Jarno Siltanen
13   1/2 Final - B   Ari Koski
14   1/2 Final - B   Jarno Halonen
15   1/2 Final - A   Jarkko Savola
16   1/2 Final - B   Joona Lempiäinen
17   1/2 Final - A   Mika Niiranen
18   1/2 Final - A   Arto Heinonen
19   1/2 Final - B   Tommi Hartlin
20   1/2 Final - A   Mikko Mäkelä
21   1/2 Final - A   Jere Viander
22   1/2 Final - B   Aapo Heinonen
23   1/2 Final - A   Kasper Haahti
24   1/2 Final - B   harri kallonen
25   1/4 Final - B   mikko ilmakunnas
26   1/4 Final - B   Marko Paasonen
27   1/4 Final - A   Tommi Vacklin
28   1/4 Final - A   Mikko Korhonen

M8e   
1   A   Lauri Ruotsalainen
2   A   Tony Liljeqvist
3   A   Jukka Häkämies
4   A   Oskari Saarela
5   A   Jukka Ruuskanen
6   A   P-J Hyytiäinen
7   A   Max Pesonen
8   A   Juhani Haahti
9   A   Sami Suokas
10   A   Mika koski
11   A   Tauno Meriläinen
12   A   Pekko Iivonen


Tarkemmat tiedot löytyvät täältä.

Fullspeed onnittelee vielä kerran kaikkia voittajia!

Sivuja: [1]