EuroRC

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - EPUArc

Sivuja: [1] 2 3
1
RC-kerhot ja -radat / Vs: Ulkoradat ja treeniajat
« : 13.08.17 - klo: 18.50 »
MP-LIFT circuit
Alapääntie 10, 61400 Ylistaro

Rata on tarkoitettu VAIN! 1:10 tai sitä suuremmille sähköautoille.

Rata on kilpailupäiviä lukuunottamatta käytössä jatkuvasti välillä 11.8-30.9.2017

Kertamaksu radalle on 10e, maksetaan etukäteen tilille FI49 8600 0710 2095 26
Kausimaksu 2017 30euroa ja muut tulevat kaudet 50e.

Radalla ei ole omaa roskista, joten huolehdi omat roskasi mukanaan.

Radalla on Mylaps ajanotto, https://speedhive.mylaps.com/en/Practice/1431 löytyy kierrosajat.

Lisätietoja  yv:llä nimimerkiltä APK / o4o 7431655

2
EPUArc:n kiinteä onroad mattorata Vaasan vanhalla sokeritehtaalla 11/2016-02/2017

Frilundintie 2 Vaasa

Kerhotoiminta
Rata purettu talvelta 2016-2017.
Maksut
Kertamaksu 10€
Kausimaksu 100€
Ratamaksuilla voi ajaa vain mattoradalla, samassa rakennuksessa on myös VaasanUA:n sisäkrossirata, jossa on omat maksut.

Kulku radalle
Kulku radalle sokeritehtaan pääportista. Tämän jälkeen ajetaan noin 150 metriä ja käännytään mutkasta etuoikealle sisäpihaan. Auton voi pysäköidä sisäpihalle tai sisäpihalla sijaitsevalle kujalle. Sisäänkäynti radalle on umpikujan päädystä. Rata sijaitsee kolmannessa kerroksessa. Tavara ja henkilöhissi käytössä.

Mattorata
-Sopii 1/10 ja sitä pienemmille autoille
-Neulehuopamattoa, koko n. 14x27m
-MyLaps ajanottojärjestelmä, jonka ajat löytyy https://speedhive.mylaps.com/Practice/1431

lisätietoja
nimimerkit APK, kaitsu82, TeemuS

3
TSS-10
A-Fin
1 Eetu Laaksonen  
2 Joonis Oksanen  
3 Jona Oksanen 
4 Jere Saarinen  
5 Leevi Loukola  
6 Miikka Luhta 
7 Pasi Vainionperä
  
B-Fin            
8 Eemeli Anttonen
9 Mika Pylväläinen
10 Jukka Laaksonen
11 Janek Pähn 
12 Atte Vainionperä
13 Joenna Oksanen  

TSM-10
A-Fin
1 Viljami Kutvonen   
2 Miko Teponoja   
3 Karri Salmela 
4 Georgy Chmigal
5 Markus Åfelt   
6 Teemu Saarinen  
7 Joni Minkkinen  
8 Eetu Pesonen   
9 Jussi Kankaanmäki
10 Kalle Lehto 

B-Fin            
11 Vesa Yli
12 Mika Anttonen  
13 Arto Heinonen
14 Valtteri Eklund
15 Marko Vähäkuopus
16 Tony Raikas   

C-Fin              
17 Valtteri Pausio
18 Risto Haug
19 Pasi Lento
20 Antti Louhi   
21 Petteri Kulkula

TSP-10
A-Fin
1 Vesa Yli
2 Markus Åfelt
3 Tony Raikas
4 Marko Vähäkuopus
5 Mika Anttonen   
6 Arto Heinonen
7 Kim Elfström  
8 Markku Seppälä  
9 Risto Haug   
10 Pasi Lento  

B-Fin              
11 Valtteri Pausio
12 Tuukka Tiainen  
13 Jere Saarinen
14 Mikko Luopajärvi
15 Antti Louhi   
16 Jyrki Malinen 
17 Kai Lindgren  

C-Fin              
18 Leevi Loukola   
19 Oskari Mäki
20 Janek Pähn  
21 Eemeli Anttonen 
22 Petteri Kulkula 

EPUArc kiittää osallistujia sekä onnittelee voittajia!
Erikoiskiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille ja VUA kisaorganisaatiolle!

4
Erälistat / Heats - FinTrack Tour III 2016         
14.2.2016 Vaasa         
         
         
TSP-10 Heat 1         
   35      Antti Louhi      RSRCA       
   49      Kai Lindgren     EPUA   
   52      Petteri Kulkula    TBo ry        
   47   Janek Pähn     EST        
   73      Oskari Mäki    VUA       
   74      Mikko Luopajärvi    VUA       
         
         
TSP-10 Heat 2         
   14      Pasi Lento     Ospa Ry       
   29      Jyrki Malinen    LahUA        
   39      Eemeli Anttonen    Ospa Ry       
   30   Jere Saarinen   HyUA   
   61      Leevi Loukola      EPUA   
   17      Taneli Erkkilä   MRT RY        
         
TSP-10 Heat 3         
   13      Valtteri Pausio   RSRCA        
   16      Kim Elfström     Fullspeed RC   
   7      Mika Anttonen      Ospa Ry       
   69      Tony Raikas   KyPak        
   63      Tuukka Tiainen     Fullspeed RC   
   23   Markku Seppälä     Fullspeed RC   
         
TSP-10 Heat 4         
   5      Markus Åfelt   RSRCA        
   4      Vesa Yli   Ospa Ry       
   9      Marko Vähäkuopus   Ospa Ry       
   12    Risto Haug      EST        
   3   Arto Heinonen   Fullspeed RC   
   19      Lauri Malinen   LahUA   

5
Erälistat / Heats - FinTrack Tour III 2016         
13.2.2016 Vaasa         
         
         
TSS-10 Heat 1         
   42      Pasi Vainionperä   MäntsMK    
   10      Jukka Laaksonen    MäntsMK   
   41      Atte Vainionperä   MäntsMK   
   18      Mika Pylväläinen   LahUA   
   39      Joenna Oksanen      RiiUA   
   23   Janek Pähn    EST
   13     Eemeli Anttonen   Ospa Ry   
         
TSS-10 Heat 2         
   1      Eetu Laaksonen     
   9      Joonis Oksanen      RiiUA
   5      Jona Oksanen    RiiUA   
   26      Miikka Luhta    Ospa Ry        
   11      Leevi Loukola      EPUA   
   12      Jere Saarinen      HyUA   
         
         
TSM-10 Heat 3         
   23      Mika Anttonen     Ospa Ry   
   32      Taneli Erkkilä   MRT RY     
   63      Antti Louhi      RSRCA       
   65      Petteri Kulkula   TBo ry
   66   Risto Haug   EST
         
TSM-10 Heat 4         
   15      Valtteri Eklund   KyPak        
   24      Marko Vähäkuopus   Ospa Ry  
   12   Arto Heinonen   Fullspeed RC       
   55      Valtteri Pausio   RSRCA     
   17      Pasi Lento   Ospa Ry   
         
TSM-10 Heat 5         
   29   Georgy Chmigal   RUS
   11     Vesa Yli   Ospa Ry        
   10     Jussi Kankaanmäki   LamUA   
   13      Markus Åfelt      RSRCA        
   14      Eetu Pesonen      LahUA       
   27      Tony Raikas      KyPak        
         
TSM-10 Heat 6         
   62   Viljami Kutvonen      Fullspeed RC       
   2   Karri Salmela    Fullspeed RC       
   5      Kalle Lehto    KyPak        
   6      Joni Minkkinen     LMM       
   4      Miko Teponoja      TamUA       
   3      Teemu Saarinen     HyUA        

6
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III            
14.2.2016 Vaasa            
            
Free practice   P1   P2      
Heat1 TSP-10   08:00   09:00      
Heat2 TSP-10   08:07   09:07      
Heat3 TSP-10   08:14   09:14      
Heat4 TSP-10   08:21   09:21      
            
            
Ilmoittautuminen / Registration         7.30 – 9:15   
Tuomariston kokous / Jury meeting         09:20   
Ohjaajakokous / Drivers briefing         09:45   
            
Alkuerät / Qualifying   Q1   Q2   Q3   Q4
Heat1 TSP-10   10:10   11:15   12:30   13:35
Heat2 TSP-10   10:18   11:23   12:38   13:43
Heat3 TSP-10   10:26   11:31   12:46   13:51
Heat4 TSP-10   10:34   11:39   12:54   13:59
            
            
            
            
Lounastauko / Lunch break      11:45 - 12:30      
            
Finaalit / Finals   F1   F2   F3   
TSP-10 A   15:00   16:10   17:20   
TSP-10 C   15:10   16:20   17:30   
TSP-10 B   15:20   16:30   17:40   
            
            
            
Palkintojen jako / Prize giving ceremony         18:15   

7
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III            
13.2.2016 Vaasa            
            
Vapaa harj /Free practice   P1   P2      
Heat1 TSS-10   08:00   08:55      
Heat2 TSS-10   08:07   09:02      
Heat3 TSM-10   08:14   09:09      
Heat4 TSM-10   08:21   09:16      
Heat5 TSM-10   08:28   09:23      
Heat6 TSM-10   08:35   09:30      
            
            
            
Ilmoittautuminen / Registration         7.30 – 9:30   
Tuomariston kokous / Jury meeting         09:30   
Ohjaajakokous / Drivers briefing         09:50   
            
Alkuerät / Qualifying   Q1   Q2   Q3   Q4
Heat1 TSS-10   10:10   11:15   12:40   13:45
Heat2 TSS-10   10:18   11:23   12:48   13:53
Heat3 TSM-10   10:26   11:31   12:56   14:01
Heat4 TSM-10   10:34   11:39   13:04   14:09
Heat5 TSM-10   10:42   11:47   13:12   14:17
Heat6 TSM-10   10:50   11:55   13:20   14:25
            
            
            
Lounastauko / Lunch break         12:05 – 12:40   
            
Finaalit / Finals   F1   F2   F3   
TSS-10 A   15:10   16:15   17:20   
TSM-10 A   15:20   16:25   17:30   
TSS-10 B   15:30   16:35   17:40   
TSM-10 C   15:40   16:45   17:50   
TSM-10 B   15:50   16:55   18:00   
            
Palkintojen jako / Prize giving ceremony         18:25   

8
Ilmoittautuneet yllä.

Pöytävarauksia on tullut spostiin, vastataan kun pöytäpaikat varmistuu. Kaikille pitäisi kyllä löytyä pöytä.

Selvitämme vielä saammeko tuoleja järjestettyä paikan päälle myös.

Tällä tietoa kumpanakin kisapäivänä tarjolla lämmintä ruokaa ja muuta pikkupurtavaa.

9
Varattu kilpailunjärjestäjälle.

Ilmoittautuminen päättynyt 4.2.2016 23.59. Alla päivitetyt listat. Erälistat ja aikataulu tule myöhemmin

Ilmoittautuneet:

TSM-10
   Karri Salmela   Fullspeed RC      
3   Teemu Saarinen   HyUA       
4   Miko Teponoja   TamUA      
5   Kalle Lehto   KyPak       
6   Joni Minkkinen   LMM      
10   Jussi Kankaanmäki   LamUA   
11   Vesa Yli   Ospa Ry       
13   Markus Åfelt   RSRCA       
14   Eetu Pesonen   LahUA      
15   Valtteri Eklund   KyPak       
17   Pasi Lento   Ospa Ry       
23   Mika Anttonen   Ospa Ry   
24   Marko Vähäkuopus   Ospa Ry       
27   Tony Raikas   KyPak       
32   Taneli Erkkilä   MRT RY       
55   Valtteri Pausio   RSRCA      
62   Viljami Kutvonen   Fullspeed RC       
63   Antti Louhi   RSRCA      
65   Petteri Kulkula   TBo ry
Georgy Chmigal RUS
Risto Haug   EST       
   
TSS-10
1   Eetu Laaksonen   MäntsMK   
5   Jona Oksanen   RiiUA   
9   Joonis Oksanen   RiiUA
10   Jukka Laaksonen   MäntsMK       
11   Leevi Loukola   EPUA   
12   Jere Saarinen   HyUA   
13   Eemeli Anttonen   Ospa Ry      
16   Tero Niskanen   Ospa Ry       
18   Mika Pylväläinen   LahUA   
26   Miikka Luhta   Ospa Ry       
39   Joenna Oksanen   RiiUA   
41   Atte Vainionperä   MäntsMK   
42   Pasi Vainionperä   MäntsMK   
   Janek Pähn   EST       

TSP-10
4   Vesa Yli   Ospa Ry       
5   Markus Åfelt   RSRCA       
7   Mika Anttonen   Ospa Ry      
9   Marko Vähäkuopus   Ospa Ry       
13   Valtteri Pausio   RSRCA      
14   Pasi Lento   Ospa Ry       
16   Kim Elfström   Fullspeed RC       
17   Taneli Erkkilä   MRT RY       
19   Lauri Malinen    LahUA   
29   Jyrki Malinen   LahUA       
35   Antti Louhi   RSRCA      
39   Eemeli Anttonen   Ospa Ry      
49   Kai Lindgren   EPUA      
52   Petteri Kulkula   TBo ry       
61   Leevi Loukola   EPUA   
63   Tuukka Tiainen   Fullspeed RC   
69   Tony Raikas   KyPak       
73   Oskari Mäki   VUA       
74   Mikko Luopajärvi   VUA      
86   Markku Seppälä   Fullspeed RC       
        Jere Saarinen   HyUA   
        Risto Haug   EST       
   Janek Pähn   EST       

F1-10
ei ajeta

https://akk.autourheilu.fi/Public/Kiti/Competition/CompetitionEnrollListPlain.aspx?id=4571 <--tästä linkistä näkee ilmoittautuneet

10
KILPAILUKUTSU
Fintrack Tour 2015/2016 III
13-14.2.2016 Vaasa


EPUArc kutsuu kaikkia RO-rata-autoilijoita Vaasaan Fintrack III-osakilpailuun 13-14.2.2016.

LUOKAT
Lauantai 13.2.2016
TSM-10 (SM), TSS-10 (NM)
Sunnuntai 14.2.2016
TSP-10 ja F1-10

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja    Jussi Luopajärvi VUA
Tuomariston pj.   Pentti Minkkinen LMM
Katsastuspäällikkö      Joonas Lyyski VUA
Kilpailutuomaristo      Kai Lingren EPUA la ja Mäki VUA, su ilmoitetaan myöhemmin
Kierroslaskenta      ilmoitetaan myöhemmin, käytössä AMB RC4
Ratamestari       Tero Hakkari EPUA

ILMOITTAUTUMINEN
To 4.2.2016 klo 23:59 mennessä sähköisesti AKK:n KITI-järjestelmän kautta.
KITI osoitteessa: https://akk.autourheilu.fi
F1-10 ajetaan harjoituskilpailu-statuksella, eli lisenssiä ei tarvita. Kuskit voivat ilmoittautua KITIn kautta, jos löytyy tunnukset. Jos ei, niin ilmoittautuminen sähköpostilla.
Ilmoittautuessasi tarvitset seuraavat tiedot: nimi, seura, lisenssinumero, luokka, kilpailijanumero, ikä, vähintään neljä 27- tai 40 MHz –radiotaajuutta (tai 2,4 GHz), henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittautuvat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.

TIEDUSTELUT:
Ari-Pekka Kyykkä 11.2 asti o4o 743 1655 / mieluiten sähköpostitse epuarc (at) hotmail.com
Kai Lingren 12.2-14.2 välisen ajan o5o 353 2140

KILPAILUMAKSU
SM-luokat:  30 €/ luokka
TSS-10, TSP-10 25 € / luokka ja F1-10: 20 € / luokka
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla. Varaa tasaraha. Jälki-ilmoittautumismaksu 40 €

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2016

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2016 sekä FTT 2015-2016 -ohjeisto.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Vaasan Sokeritehdas Vaskiluodossa, Frilundintie 2 Vaasa

RATA
Neulehuopamattoa, n. 24m x 14m.

AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoittelua
Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 8.00–10:00. Kilpailupäivien aikataulu on riippuvainen kilpailijamäärästä.
Lauantai-ilta: Ei vapaata harjoittelua
Erälistat sekä harjoitus ja kilpailuaikataulut löytyvät rc10.fi foorumilta viimeistään torstai-iltana 11.2.2016.

KAHVIO
Tiedot mahdollisesta kahviotoiminnasta ja ruokailuista ilmoitetaan myöhemmin.

PALKINNOT
FTT-ohjeistuksen mukaisesti

MUUTA
Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten. Varikkotilaa on rajallisesti, ja järjestäjä järjestää rajallisen määrän pöytiä paikalle. Pöydän voi varata sähköpostilla, kun on ilmoittautunut ja pöydät jaetaan varausjärjestyksessä. Varaa mukaan oma jatkojohto ja lämmintä vaatetta mukaan sekä oma varikkovalaisin.
Kilpailunjärjestäjällä on rajallinen määrä vuokrattavia pondereita, joiden vuokra on 5 euroa / kpl. Ajanottojärjestelmä on AMB RC4, joka ei tue MRT / tms. kloonipondereita.

MAJOITUS
http://www.rantasipi.fi/hotellit-ja-kylpylat/tropiclandia 1km kisapaikalle
https://www.sokoshotels.fi/fi/vaasa/original-sokos-hotel-royal-vaasa  2km kisapaikalle
http://www.hotelkantarellis.fi/ 3km kisapaikalle
http://astorvaasa.fi/?page=KOTI 3km kisapaikalle
https://www.sokoshotels.fi/fi/vaasa/sokos-hotel-vaakuna-vaasa 3km kisapaikalle
http://www.hoteltekla.net/ 5km kisapaikalle

TERVETULOA KILPAILEMAAN VAASAAN!

11
EPUArc:n kiinteä touring rata Vaasan Sokeritehtaalla


Kerhoillat joka tiistai 18-20
Lauantai/Sunnuntai 10-18

Muina aikoina avaimenhaltian ollessa paikalla. Rata käytettävissä 24/7

Kertamaksu 10€

Kulku radalle sokeritehtaan pääportista. Tämän jälkeen ajetaan noin 150 metriä ja käännytään mutkasta etuoikealle sisäpihaan. Auton voi pysäköidä sisäpihalle tai sisäpihalla sijaitsevalle kujalle. Sisäänkäynti radalle on umpikujan päädystä. Rata sijaitsee kolmannessa kerroksessa. Tavara ja henkilöhissi käytössä.

Frilundintie 2 Vaasa

12
erälistat ja aikataulu lisätty

13
Erälistat:

1. F1
Vatanen Petteri
Lindgren Kai
Hilpi Timo
Viitaniemi Artti
Forsström Kimmo
Svartbäck Thomas
Kivelä Rasmus
Erkkilä Taneli
Salminen Teemu
Kivelä Mika
Arjasalo Petja


2. Classic
Teräväinen    Riku
Porkka Mikko
Kivelä Mika
Svartbäck Thomas
Kivelä Rasmus
Loukola Tommi


3. Comp.
Kivelä Mika
Aava   Marko
Svartbäck Thomas
Lamminsivu Ilari
Pohjalainen Jani


4. Comp.
Vatanen Petteri
Jokela Santeri
Teräväinen Riku
Porkka Mikko
Loukola Leevi
Jokinen Timo


5. FWD
Loukola Leevi
koivisto ilpo
Aava Marko
Leivo Jussi
Pettersson Lars
Pettersson Harri
Kivelä Rasmus


6. FWD
Vatanen Petteri
Jokela Santeri
Lindgren Kai
Salminen Teemu
Jokinen Timo
Kalliomäki Veikko
Viitaniemi Artti
Suojala Petteri


7. VTR
Porkka Mikko
Forsström Kimmo
Leivo Jussi
koivisto ilpo
Pettersson Harri
Suojala Petteri
Arjasalo Petja
Tihinen Peter


8. VTR
Erkkilä Taneli
Hilpi Timo
Vatanen Petteri
Jokela Santeri
Teräväinen Riku
Viitaniemi Artti
Paasikivi Jari
Kartano Hannu


14
Varattu aikataululle

15
KILPAILUKUTSU MINIT/FWD/VTR/F1 KEVÄTCUP III 21.3.2015
 
Luokat: 
Mini Classic , Mini Competition , VTR , FWD ja F1
Luokat ajetaan jos vähintään 5 kuskia osallistuu kyseiseen luokkaan.

AIKATAULU:
Vapaa harjoitus klo 8 – >
Tarkempi aikataulu ilmoitetaan foorumilla torstaina ilmoittautumisajan päätyttyä.

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja TBA
Tuloslaskenta TBA
Katsastus TBA

ILMOITTAUTUMINEN:
http://goo.gl/DZR3hG
Ilmoittautumiset 16.3.2015 klo.23.59 Mennessä

ILMOITA:
Luokka
Nimesi
Kilpailijanumerosi
henkilökohtaisen transponderisi numero
yhteystiedot (puhelin tai sähköposti)

KILPAILUMAKSUT

15e/ensimmäinen luokka, 10e seuraavat luokat. Maksetaan paikan päällä.

EI LISENSSIPAKKOA !

KILPAILUN SÄÄNNÖT
kunkin luokan voimassaolevat säännöt; www.kerhokisat.fi
Mini Classic-luokassa ajetaan järjestäjän moottoreilla,joissa vakio johdotus ja liittimet,joita tulee käyttää.
Kisassa tullaan kiinnittämään huomiota ajotapaan/ajokäyttäytymiseen erityisesti,ihan vaan koulutusmielessä kuskeille.

RATA: 
nukkapintainen taistelutanner ; profiili tehdään edeltävänä päivänä.

FORMAATTI: 
Harjoitukset:
aamulla ajetaan 1,5-2h vapaita harjoituksia.

Alkuerät:
- Jako alkueriin Rankingin perusteella
- alkueriä ajetaan 3-4 kierrosta
- alkuerien pituus kaikissa luokissa 5min

Finaalit:
- VTR ja FWD luokissa 2-3kpl riippuen aikataulusta (suositus 3kpl)
- VTR ja FWD finaali jako FTT:n taulukon mukaan.
- VTR ja FWD finaalin pituus 8min
- Mineissä nousu finaalit (3-6 suoraan a-finaaliin, loput muihin finaaleihin osallistuja määrän mukaan)
- Minien finaalien pituus Classic 8 min ja Comp 10min

RUOKAILU:
Tarpeen vaatiessa tehdään pizzatilaus

MUUTA   
- Radalla on sähköä saatavissa, omat roikat, Paikanpäällä ei ole pöytiä joten omat pöydät mukaan! Tuolit löytyy paikan päältä.
- Ajanotto MyLaps/AMB laitteistolla. MRT-PTX klooniponderit eivät toimi  Vuokrapondereita rajoitetusti hintaan
  5€/päivä (ilmoita tarve ilmoittautumisen yhteydessä)
 

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Ylistaron Koulukeskus
Kaukolanraitti 50
61400 YLISTARO

MAJOITUS
Lähistöllä on edullisia majoituspaikkoja
www.majatalot.fi  www.meijerimajoitus.com
Molemmat majoituspaikat lähellä kisapaikkaa !




TERVETULOA KISAAMAAN CUP PISTEISTÄ.
T: kerhokisat.fi

16
Tulokset / Kerhokisat KesäCup III, YLISTARO , la 6.9.2014
« : 06.09.14 - klo: 17.56 »
Mini Comp.
1 Leevi Loukola
2 Timo Jokinen
3 Niko Nyman
4 Lars Pettersson

VTR
1 Taneli Erkkilä
2 Teemu Salminen
3 Vesa Inkeri
4 Petteri Kulkula
5 Peter Tihinen
6 Vesa Kojonen

FWD
1 Kenneth Södergård
2 Teemu Salminen
3 Björn Södergård
4 Leevi Loukola
5 Timo Jokinen
6 Balazs Floszmann
7 Lars Pettersson


Onnittelut voittajille ja kiitokset kaikille osallistuneille.


17

AIKATAULU:

erä   Treeni/ aikaajot            
   1   2   3      
1. Mini   09:00   10:00   11:00      
2. VTR   09:08   10:08   11:08      
3. FWD   09:16   10:16   11:16      
4. FWD   09:24   10:24   11:24      
               
   ruokapaussi            
               
   Finaalit            
   1   2   3   4   5
1. Mini   12:00   13:00   14:00   15:00   16:00
2. VTR   12:15   13:15   14:15   15:15   16:15
3. FWD   12:25   13:25   14:25   15:25   16:25
               
16:45   tulosten julkistaminen            

18
Ilmoittautuminen loppuu tänään...

19
Kilpailukutsut / erälistat
« : 10.08.14 - klo: 11.04 »
1. Mini Comp.
- Leevi Loukola
- Timo Jokinen
- Lars Pettersson
- Kai Lindgren
- Niko Nyman

2. VTR
- Taneli Erkkilä
- Teemu Salminen
- Vesa Inkeri
- Peter Tihinen
- Petteri Kulkula
- Vesa Kojonen

3. FWD
- Timo Jokinen
- Lars Pettersson
- Kenneth Södergård
- Balazs Floszmann

4. FWD
- Teemu Salminen
- Kai Lindgren
- Leevi Loukola
- Björn Södergård




20
KILPAILUKUTSU MINIT/FWD/VTR/F1 KESÄCUP III 6.9
 - ( varapäivä  su 7.9 )
LUOKAT:
Mini Classic, Mini Competition, VTR, FWD ja F1.
Kukin luokka ajetaan, mikäli on vähintään 5 osallistujaa.

KILPAILUPAIKKA
MP-LIFT CIRCUIT  Alapääntie 10 61400 YLISTARO

AIKATAULU:
Vapaa harjoitus klo 8 – >, tarkennetaan lähempänä kisapäivää

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja –
Tuloslaskenta –
Katsastus –

ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautua voit sähköpostilla: epuarc.ilmot@hotmail.com .
Ilmoittautumiset viimeistään 2.9.2013 Klo. 23.59
Lisätietoja antaa Kai Lindgren 050-3532140

ILMOITA
Luokka:
Nimi:
Kilpailu numero:
Taajuudet:
ponderi:
yhteystiedot: (puhelin tai sähköposti)

KILPAILUMAKSUT
15e/ensimmäinen luokka, 10e seuraavat luokat
Ilmoittautumismaksu maksetaan käteisellä kilpailupaikalla tai etukäteen EPUArc:n tilille FI18 5403 0720 0682 89. Viestikenttään kuljettajan nimi ja teksti: osallistumismaksu KesäCup III . Etukäteen maksetusta osallistumismaksusta kuitti mukaan kisapaikalle.

EI LISENSSIPAKKOA !

KILPAILUN SÄÄNNÖT
Kunkin luokan voimassaolevat säännöt; www.kerhokisat.fi
Mini Classic-luokassa ajetaan järjestäjän moottoreilla, joissa vakio johdotus ja liittimet, joita tulee käyttää.
Kisassa tullaan kiinnittämään huomiota ajotapaan/ajokäyttäytymiseen.

AJOFORMAATTI:
Harjoitukset:
- Aamulla 1,5-2h vapaita harjoituksia.

Alkuerät:
- Jako alkueriin Rankingin perusteella
- Alkueriä ajetaan 3-4 kierrosta
- Alkuerien pituus kaikissa luokissa 5min (lähtöväli 10 min)

Finaalit:
- VTR ja FWD luokissa 2-3kpl riippuen aikataulusta (suositus 3kpl)
- VTR ja FWD finaali jako FTT:n taulukon mukaan.
- VTR ja FWD finaalin pituus 8min
- Mineissä nousu finaalit (3-6 suoraan a-finaaliin, loput muihin finaaleihin osallistuja määrän mukaan)
- Minien finaalien pituus Classic 8 min ja Comp 10min

MUUTA:
- Radalla on sähköä saatavissa , omat roikat , pöydät/tuolit mukaan.!
- Vuokra pondereita on 5e/päivä
- Tarpeen vaatiessa tehdään pizzatilaus

VASTUU:
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

MAJOITUS
Lähistöllä on edullisia majoituspaikkoja www.majatalot.fi   www.meijerimajoitus.com
Molemmat majoituspaikat lähellä kisapaikkaa !




TERVETULOA KISAAMAAN CUP PISTEISTÄ.
T: KERHOKISAT.


21
Perjantai-iltana voi tuoda tavaroita pelipaikalle mutta ei treeni mahdollisuutta.
Lauantaina kisojen jälkeen mahdollisuus vapaaseen harjoitteluun
Sunnuntaille muutetaan rataa

22
Aikataulu molemmille päiville:
Koodia: [Valitse]
Vapaa harjoitus
Mini Comp 8:00 9:00
FWD-10      8:10 9:10
VTR-10         8:20 9:20

Ajajakokous 9:30

Alkuerät
erä 1 Mini Comp 9:40 10:40
erä 2 FWD-10 9:48 10:48
erä 3 FWD-10 9:56 10:56
erä 4 VTR-10 10:04 11:04
erä 5 VTR-10 10:12 11:12


Finaalit 1. 2. 3. 4. 5.
Mini Comp 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00
FWD-10 12:13 13:13 14:13 15:13 16:13
VTR-10 12:24 13:24 14:24 15:24 16:24


23
Kilpailukutsut / aikataulut ja erälistat
« : 25.03.14 - klo: 11.09 »
Aikataulut tulee kunhan saadaan tehtyä...

Lauantai

Erä 1 Mini comp.
81 Anssi Pitkäjärvi
38 Santeri Jokela
44 Petteri Vatanen
27 Harri Pettersson
Leevi Loukola
28 Lars Pettersson
26 Timo Jokinen

Erä 2 FWD
Leevi Loukola
27 Harri Pettersson
26 Timo Jokinen
28 Lars Pettersson

Erä 3 FWD
44 Petteri Vatanen
55 Teemu Salminen
82 Kai Lindgren
70 Pasi Pynnönen
45 Ilpo Koivisto

Erä 4 VTR
70 Pasi Pynnönen
82 Kai Lindgren
85 Santeri Jokela
45 Ilpo Koivisto
Peter Tihinen

Erä 5 VTR
23 Teemu Savolainen
55 Teemu Salminen
Taneli Erkkilä
81 Anssi Pitkäjärvi
44 Petteri Vatanen
 

sunnuntai:

Erä 1 Mini comp.
81 Anssi Pitkäjärvi
38 Santeri Jokela
44 Petteri Vatanen
27 Harri Pettersson
Leevi Loukola
28 Lars Pettersson
26 Timo Jokinen

Erä 2 FWD
27 Harri Pettersson
26 Timo Jokinen
28 Lars Pettersson
100 Tero Hakkari

Erä 3 FWD
44 Petteri Vatanen
55 Teemu Salminen
82 Kai Lindgren
45 Ilpo Koivisto
Leevi Loukola

Erä 4 VTR
85 Santeri Jokela
45 Ilpo Koivisto
100 Tero Hakkari
82 Kai Lindgren

Erä 5 VTR 
23 Teemu Savolainen
55 Teemu Salminen
Taneli Erkkilä
81 Anssi Pitkäjärvi
44 Petteri Vatanen

24
Kilpailukutsut / ilmoittautuneet
« : 25.03.14 - klo: 11.08 »
LAUANTAI

F1
Kai Lindgren
Kalle Raatikainen
Petteri Vatanen

FWD
Kai Lindgren
Teemu Salminen
Leevi Loukola
Ilpo Koivisto
Petteri Vatanen
Harri Pettersson
Lars Pettersson
Timo Jokinen
Pasi Pynnönen

VTR
Teemu Savolainen
Teemu Salminen
Ilpo Koivisto
Petteri Vatanen
Pasi Pynnönen
Santeri Jokela
Peter Tihinen
Kai Lindgren
Anssi Pitkäjärvi
Taneli Erkkilä

Mini Classic
Kalle Raatikainen

Mini Comp
Leevi Loukola
Petteri Vatanen
Harri Pettersson
Lars Pettersson
Timo Jokinen
Santeri Jokela
Anssi Pitkäjärvi

SUNNUNTAI

F1
Kai Lindgren
Kalle Raatikainen
Petteri Vatanen

FWD
Kai Lindgren
Teemu Salminen
Leevi Loukola
Ilpo Koivisto
Tero Hakkari
Petteri Vatanen
Harri Pettersson
Lars Pettersson
Timo Jokinen

VTR
Teemu Salminen
Teemu Savolainen
Ilpo Koivisto
Tero Hakkari
Petteri Vatanen
Santeri Jokela
Kai Lindgren
Anssi Pitkäjärvi
Taneli Erkkilä

Mini Classic
Kalle Raatikainen


Mini Comp
Leevi Loukola
Petteri Vatanen
Harri Pettersson
Lars Pettersson
Timo Jokinen
Santeri Jokela
Anssi Pitkäjärvi

25
KILPAILUKUTSU MINIT/FWD/VTR/F1 KEVÄTCUP III ja IV
 
Luokat: 
Mini Classic , Mini Competition , VTR , FWD ja F1
Luokat ajetaan jos vähintään 5 kuskia osallistuu kyseiseen luokkaan.

AIKATAULU:
Vapaa harjoitus klo 8 – >

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja –
Tuloslaskenta –
Katsastus –

ILMOITTAUTUMINEN:
Ilmoittautua voit sähköpostilla: epuarc.ilmot@hotmail.com
Lisätietoja antaa Kai Lindgren 050-3532140
Ilmoittautumiset 8.4.2014 klo.23.59 Mennessä

ILMOITA:
Luokka
Nimesi
Kisanumerosi
taajuudet 
henkilökohtaisen transponderisi numero
yhteystiedot (puhelin tai sähköposti)

KILPAILUMAKSUT

15e/ensimmäinen luokka, 10e seuraavat luokat
Ilmoittautumismaksu maksetaan käteisellä kilpailupaikalla tai etukäteen EPUArc:n tilille FI18 5403 0720 0682 89. Viestikenttään kuljettajan nimi ja teksti: osallistumismaksu KevätCup III ja IV. Etukäteen maksetusta osallistumismaksusta kuitti mukaan kisapaikalle.

EI LISENSSIPAKKOA !

KILPAILUN SÄÄNNÖT
kunkin luokan voimassaolevat säännöt; www.kerhokisat.fi
Mini Classic-luokassa ajetaan järjestäjän moottoreilla,joissa vakio johdotus ja liittimet,joita tulee käyttää.
Kisassa tullaan kiinnittämään huomiota ajotapaan/ajokäyttäytymiseen erityisesti,ihan vaan koulutusmielessä kuskeille.

RATA: 
nukkapintainen taistelutanner ; profiili tehdään edeltävänä päivänä.

FORMAATTI:
Harjoitukset:
aamulla ajetaan 1,5-2h vapaita harjoituksia.

Alkuerät:
- Jako alkueriin Rankingin perusteella
- alkueriä ajetaan 3-4 kierrosta
- alkuerien pituus kaikissa luokissa 5min

Finaalit:
- VTR ja FWD luokissa 2-3kpl riippuen aikataulusta (suositus 3kpl)
- VTR ja FWD finaali jako FTT:n taulukon mukaan.
- VTR ja FWD finaalin pituus 8min
- Mineissä nousu finaalit (3-6 suoraan a-finaaliin, loput muihin finaaleihin osallistuja määrän mukaan)
- Minien finaalien pituus Classic 8 min ja Comp 10min

RUOKAILU:
Tarpeen vaatiessa tehdään pizzatilaus

MUUTA  
- Radalla on sähköä saatavissa, omat roikat, Paikanpäällä ei ole pöytiä joten omat pöydät/tuolit mukaan.!
- Ajanotto MyLaps/AMB laitteistolla. MRT-PTX klooniponderit eivät toimi  Vuokrapondereita rajoitetusti hintaan
  5€/päivä (ilmoita tarve ilmoittautumisen yhteydessä)
 

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Ylistaron Koulukeskus
Kaukolanraitti 50
61400 YLISTARO

MAJOITUS
Lähistöllä on edullisia majoituspaikkoja www.majatalot.fi www.meijerimajoitus.com
Molemmat majoituspaikat lähellä kisapaikkaa !




TERVETULOA KISAAMAAN CUP PISTEISTÄ.
T: kerhokisat.fi

26
Tulokset / Vs: Lopputulokset FTT3 2014 Ylistaro
« : 11.02.14 - klo: 13.17 »
Tässä vielä paikallislehden juttu kisoista:



27
Tulokset / Lopputulokset FTT3 2014 Ylistaro
« : 08.02.14 - klo: 19.03 »
Lopputulokset:

TSM-10   

1   Salmela Karri
2   Minkkinen Joni
3   Teponoja Miko
4   Saarinen Teemu
5   Kuusinen Matias
6   Valander Joel
7   Lehto Kalle
8   Trofimov  Kirill
9   Salmela Sami
10   Georgy Chmigal
11   Pesonen Eetu
12   Ilvessalo Lasse
13   Eklund Valtteri
14   Niinivirta Toni
15   Yli Vesa
16   Louhi Jaakko
17   Åfelt Markus
18   Alexey Egorov
19   Anttonen Mika
20   Vitaly Sushkov

TSS-10:
1   Hakala Manu
2   Lento Pasi
3   Martikainen Leevi
4   Häkämies Jukka
5   Jokela Santeri
6   Laaksonen Eetu
7   Pausio Valtteri
8   Kartano Hannu
9   Teräväinen Riku
10   Hakkari Tero
11   Hyvärinen Joonas
12   Niiranen Mika
13   Salminen Teemu
14   Vadim Smirnov
15   Iivonen Pekko
16   Järviluoma Jari
17   Louhi Antti
18   Maikola Rami
19   Vuorela Janne
20   Viitaniemi Artti
21   Mikkelä Juho
22   Kiiski Janne
23   Oksanen Petri
24   Chernukhin  Aleksandr
25   Loukola Leevi
26   Anttonen Eemeli
27   Iivonen Matti
28   Oksanen Jona
29   Pynnönen Pasi
30   Laaksonen Jukka
31   Wiksten Mikael
32   Kartano Juuso
33   Kondratiev  Mikhail
34   Oksanen Joonis
35   Keihäs Elias
36   Kulkula Petteri

C-12:
1   Saarinen Teemu
2   Yli Vesa
3   Vehniäinen Panu
4   Ahoniemi Simo
5   Munck Sami
6   Trofimov Kirill
7   Torikka Tommi
8   Raikas Tony
9   Kyykkä Ari-Pekka
10   Rinne Miika
11   Egorov Alexey
12   Erkkilä Taneli
13   Pesonen Eetu
14   Saarinen Jere

TSP-10:
1   Salmela Karri
2   Mairue Tomi
3   Ilvessalo Lasse
4   Pesonen Eetu
5   Salmela Sami
6   Kankaanmäki Jussi
7   Sinervo Niko
8   Åfelt Markus
9   Louhi Jaakko
10   Sushkov Vitaly
11   Takkinen Sami
12   Hyvärinen Joonas
13   Lento Pasi
14   Malinen * Lauri
15   Malinen Jyrki
16   Lindgren Kai
17   Louhi Antti
18   Anttonen Mika
19   Chernukhin Aleksandr
20   Vadim Smirnov
21   Kiiski Janne
22   Kondratiev Mikhail



EPUArc onnittelee voittajia!
Kiitokset toimitsitsijoille ja kilpailijoille!

28
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III
9.2.2014 Ylistaro
Free practiceP1P2
Heat1 TSP-1008:0008:42
Heat2 TSP-1008:0708:49
Heat3 TSP-1008:1408:56
Heat4 C-1208:2109:03
Heat5 C-1208:3209:14
Ilmoittautuminen / Registration7.30 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury meeting09:30
Ohjaajakokous / Drivers briefing09:45
Alkuerät / QualifyingQ1Q2Q3Q4
Heat1 TSP-1010:1011:1512:2513:45
Heat2 TSP-1010:1811:2312:3313:53
Heat3 TSP-1010:2611:3112:4114:01
Heat4 C-1210:3411:3912:4914:09
Heat5 C-1210:4411:4912:5914:19
Lounastauko / Lunch break13:07 - 13:45
Finaalit / FinalsF1F2F3
TSP-10 A15:0016:1017:20
C-12 A15:1016:2017:30
TSP-10 C15:2516:35
TSP-10 B15:3516:45
C-12 B15:4516:55
Palkintojen jako / Prize giving ceremony18:15

Erälistat / Heats - FinTrack Tour III 2014         
9.2.2014 Ylistaro         
         
         
TSP-10 Heat 1         
   60   Chernukhin Aleksandr   RUS
   81   Malinen  Lauri   LahUA
   47   Lindgren Kai   EPUA
   85   Vadim Smirnov   RUS
   35   Anttonen Mika   Ospa Ry
   83   Malinen Jyrki   LahUA
   84   Södergård Kenneth   VUA
        86   Kondratiev Mikhail   RUS
         
TSP-10 Heat 2         
   32   Sinervo Niko   RiiUA
   30   Putkonen Niko   TamUA
   59   Takkinen Sami   LahUA
   43   Kiiski Janne   RiiUA
   57   Hyvärinen Joonas   PRCA
   73   Louhi Antti   RSRCA
   82   Sushkov Vitaly   RUS
   77   Lento Pasi   Ospa Ry
         
TSP-10 Heat 3         
   6   Salmela Sami   PKSRCA
   1   Mairue Tomi   PKSRCA
   5   Ilvessalo Lasse   PKSRCA
   11   Kankaanmäki Jussi   LamUA
   69   Pesonen Eetu   LahUA
   46   Åfelt Markus   RSRCA
   22   Louhi Jaakko   RSRCA
   65   Salmela Karri   PKSRCA
         
C-12 Heat 4         
   1   Ahoniemi Simo   HyUA
   4   Raikas Tony   KyPak
   5   Saarinen Teemu   HyUA
   3   Yli Vesa   Ospa Ry
   2   Vehniäinen Panu   TamUA
   8   Kyykkä Ari-Pekka   EPUA
   9   Munck Sami   TamUA
   15   Torikka Tommi   ATAK/UA
         
C-12 Heat 5         
   15   Trofimov Kirill   RUS
   12   Egorov Alexey   RUS
   10   Erkkilä Taneli   MRT RY
   19   Rönnqvist Risto   JärvSRK
   22   Saarinen Jere   HyUA
   23   Rinne Miika   VUA
   24   Pesonen Eetu   LahUA

edit: changes to TSP-10 heats

29
Tietoa ruokailusta ylempänä.

Aikataulu lauantai:
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III
8.2.2014 Ylistaro
Vapaa harj /Free practiceP1P2
Heat1 TSS-1008:0008:49
Heat2 TSS-1008:0708:56
Heat3 TSS-1008:1409:03
Heat4 TSS-1008:2109:10
Heat5 TSM-1008:2809:17
Heat6 TSM-1008:3509:24
Heat7 TSM-1008:4209:31
Ilmoittautuminen / Registration7.30 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury meeting09:30
Ohjaajakokous / Drivers briefing09:50
Alkuerät / QualifyingQ1Q2Q3Q4
Heat1 TSS-1010:1011:1512:4013:45
Heat2 TSS-1010:1811:2312:4813:53
Heat3 TSS-1010:2611:3112:5614:01
Heat4 TSS-1010:3411:3913:0414:09
Heat5 TSM-1010:4211:4713:1214:17
Heat6 TSM-1010:5011:5513:2014:25
Heat7 TSM-1010:5812:0313:2814:33
Lounastauko / Lunch break12:10 – 12:40
Finaalit / FinalsF1F2F3
TSS-10 A15:1016:2017:30
TSM-10 A15:2016:3017:40
TSS-10 D15:3016:40
TSS-10 C15:4016:50
TSS-10 B15:5017:00
TSM-10 B16:0017:10
Palkintojen jako / Prize giving ceremony18:20

Erälistat / Heats - FinTrack Tour III 2014         
8.2.2014 Ylistaro         
         

         
TSS-10 Heat 1         
   74   Oksanen Petri   RiiUA
   78   Pynnönen Pasi   LMM
   72   Oksanen Jona   RiiUA
   75   Chernukhin  Aleksandr   RUS
   77   Vuorela Janne   VUA
   71   Keihäs Elias   RSRCA
   73   Oksanen Joonis   RiiUA
   76   Kondratiev  Mikhail   RUS
   79   Loukola Leevi    EPUA
         
TSS-10 Heat 2         
   43   Järviluoma Jari   ATAK/UA
   24   Iivonen Matti   KyPak
   22   Mikkelä Juho   KyPak
   62   Maikola Rami   ATAK/UA
   28   Laaksonen Jukka   MäntsMK
   36   Kulkula Petteri   TBo ry
   58   Wiksten Mikael   PKSRCA
   61   Kartano Juuso   ATAK/UA
   45   Anttonen Eemeli   Ospa Ry
         
TSS-10 Heat 3         
   47   Salminen Teemu    EPUA
   12   Hakkari Tero   EPUA
   13   Teräväinen Riku   KyPak
   19   Niiranen Mika   LahUA
   51   Jokela Santeri   ATAK/UA
   30   Kiiski Janne   RiiUA
   23   Viitaniemi Artti   RiiUA
   11   Louhi Antti   RSRCA
   34   Vadim Smirnov    RUS
         
TSS-10 Heat 4         
   7   Martikainen Leevi   RiiUA
   10   Hakala Manu   ATAK/UA
   66   Häkämies Jukka   LohUA
   14   Pausio Valtteri   RSRCA
   27   Hyvärinen Joonas   PRCA
   6   Kartano Hannu   ATAK/UA
   16   Iivonen Pekko   KyPak
   21   Laaksonen Eetu   MäntsMK
   69   Lento Pasi   Ospa Ry
         
         
TSM-10 Heat 5         
   39   Kuusinen Matias   PKSRCA
   2   Salmela Karri   PKSRCA
   5   Valander Joel   RiiUA
   3   Teponoja Miko   TamUA
   45   Saarinen Teemu   HyUA
   4   Minkkinen Joni   LMM
   6   Lehto Kalle   KyPak
         
         
TSM-10 Heat 6         
   9   Trofimov  Kirill   RUS
   11   Georgy Chmigal    RUS
   13   Niinivirta Toni   MäntsMK
   37   Salmela Sami   PKSRCA
   43   Ilvessalo Lasse   PKSRCA
   40   Yli Vesa   Ospa Ry
   18   Louhi Jaakko   RSRCA
         
         
TSM-10 Heat 7         
   12   Pesonen Eetu   LahUA
   15   Eklund Valtteri   KyPak
   29   Åfelt Markus   RSRCA
   14   Kiselev Kirill   RUS
   48   Alexey Egorov   RUS
   20   Vitaly Sushkov   RUS
   52   Anttonen Mika   Ospa Ry

30
Virallinen ilmoittautumisaika on päättynyt. Jälki-ilmoittautumisia otetaan vastaan epuarc[at]hotmail.com

Ilmoittautuneiden määrä luokittain:

TSM-10 21 (= ajetaan SM-pisteistä)
TSS-10 36
TSP-10 24
C-12 15 (=ajetaan SM-pisteistä)
CS-12 0
Yht. 95

CS-12 luokkaa ei todennäköisesti ajeta, ellei siihen tule lisää ilmoittautumisia jälkikäteen.

Sivuja: [1] 2 3