Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - AAKE K.

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 35
1
Viljami kävi ottamassa voiton huipputasaisessa kisassa Saksanmaalla:


1      A   Viljami Kutvonen   4   2:1, 3:3 [1:4]   Dry   FIN   Awesomatix   LRP      Handout   Sanwa   Details
2      A   Frederik Südhoff   4   2:2, 3:2 [1:3]   Dry   DEU                  Details
3      A   Yannic Prümper   5   3:1, 2:4 [1:10]   Dry   DEU                  Details
4      A   Thimo Weissbauer   6   1:2, 3:4 [2:5]   Dry   DEU   Awesomatix A800X   LRP         Sanwa M12s   Details
5      A   Marco Kaufmann   8   2:3, 3:5 [1:8]   Dry   DEU                  Details
6      A   Marc Rheinard   10   1:1, 2:9 [3:10]   Dry   CIV                  Details
7      A   Dominic Vogl   11   1:5, 3:6 [2:6]   Dry   AUT                  Details
8      A   Robert Pietsch   13   1:6, 3:7 [2:8]   Dry   DEU                  Details
9      A   Marcel Geiger   15   2:7, 3:8 [1:9]   Dry   DEU                  Details

2
Power Racing / Vs: Awesomatix A800
« : 16.10.17 - klo: 11.04 »
Awesomatix:illa otettiin kaksoivoitto Arena 33 -kilpailuissa. A-finaalissa oli 4/10 Awesomatix -autoja.
Awesomatix A800XA


1      A   Viljami Kutvonen   4   2:1, 3:3 [1:4]   Dry   FIN   Awesomatix   LRP      Handout   Sanwa   Details
2      A   Frederik Südhoff   4   2:2, 3:2 [1:3]   Dry   DEU                  Details
3      A   Yannic Prümper   5   3:1, 2:4 [1:10]   Dry   DEU                  Details
4      A   Thimo Weissbauer   6   1:2, 3:4 [2:5]   Dry   DEU   Awesomatix A800X   LRP         Sanwa M12s   Details
5      A   Marco Kaufmann   8   2:3, 3:5 [1:8]   Dry   DEU                  Details
6      A   Marc Rheinard   10   1:1, 2:9 [3:10]   Dry   CIV                  Details
7      A   Dominic Vogl   11   1:5, 3:6 [2:6]   Dry   AUT                  Details
8      A   Robert Pietsch   13   1:6, 3:7 [2:8]   Dry   DEU                  Details
9      A   Marcel Geiger   15   2:7, 3:8 [1:9]   Dry   DEU                  Details

3
Power Racing / Nosram kisatuotteet neton nettohintaan
« : 08.10.17 - klo: 13.43 »
Tuotteet, jotka ovat tilattivissa neton nettohintaan:

Toimitusaika 2-3 vkoa tilauksesta/maksusta, eli tilaa ja maksa etukäteen.
http://www.power-racing.net/catalog/index.php?cPath=90


920002   N22 Modified 5.5T
920003     N22 Modified 6.5T
920009     N22 Modified 5.0T
920004     N22 Modified 7.5T   


900004   Nosram HD TC spec

900003     Nosram HD Offroad
900005     Nosram HD StockSpec
91555   Nosram Stealth Touch Evolution
999543   P5-HV TC LCG Stock Spec GRAPHENE 6400mAh Hardcase Battery - 7.6V LiPo - 120C/60C
999544   P5-HV TC Ultra LCG GRAPHENE 5500mAh Hardcase Battery - 7.6V LiPo - 120C/60C



93160   Power Supply 20A/13.8V Output Power



91555   Nosram Stealth Touch Evolution

4
Kilpailukutsut / Vs: DHI-Cup 2018
« : 10.09.17 - klo: 16.21 »
Hello Racers
First information about DHI-Cup 2018
The date is 5-7 January 2018
Location: Sparekassen Fyn Arena - Odense Congress Centre
Classes:
Off-Road: 2WD and 4WD
On-Road: Super Stock and Modified
Opening of registration will be announce in next week
Rules, tires and other race information will be released end of September.
All A-finalist from the 2017 edition will automatic get a spot in the same
class at the 2018 edition of DHI-Cup.
We offer you the special DHI-Cup prices from our two hotels partners, the
track site hotel "Hotel Odense" and the Scandic Hotel. We can´t guarantee
any spots for the race as the interest of the DHI-Cup have been increased
the last couple of years and booking of a hotel don´ t give a spot for the
race.
Hotel information.
OCC Hotel "Trackside" Hotel
Booking at OCC must be done before December 1st 2017
<http://www.hotelodense.dk> http://www.hotelodense.dk or e-mail occ@occ.dk
Please add: "DHI18" on your booking to get the special DHI prices.
Standard room
Price pr. single room pr. night: 875 DKK.
Price pr. doubleroom pr. night: 975 DKK.
Price pr. dobbeltværelse pr. nat: 975 DKK. + 250 DKK optional bed
<http://www.scandichotels.dk/odense> Scandic Hotel (10 minutes away by
car)Single bed room 600 DKK pr.night
Double bed room 720 DKK pr. night
3-Bed room 840 DKK pr. night
All booking to Scandic Hotel must be done direct to the hotel by email
odense@scandichotels.com and using the code "DHI Minirace 2015"
Scandic Hotel is located at the motorway a few exits awaySingle bed room 600
DKK pr.night
Double bed room 720 DKK pr. night
3-Bed room 840 DKK pr. night
All booking to Scandic Hotel must be done direct to the hotel by email
odense@scandichotels.com and using the code "DHI Minirace 2015"
Scandic Hotel is located at the motorway a few exits away
Price pr. single room pr. night: 630,- DKK.
Price pr. double room pr. night: 750,- DKK.
Price pr. room w. 3 beds pr. night 870,- DKK.
including breakfast
Scandic Hotel
Hvidkærvej 25
5250 Odense SV
Only available by e-mail order to Mail: <mailto:odense@scandichotels.com>
Scandic Odense e-mail: odense@scandichotels.com Use promo code: DHI 2018
Booking of hotels is business between driver and our hotel partners, all
contacts about hotels should be done directly to the Hotels.
OCC Hotel (ved siden af Arena Fyn)
Der kan opnås specielle DHI priser på OCC hotellet og der skal opgives
kodeordet "DHI2018" ved booking af hotelværelse. Booking skal ske senest d.
01/12 2017
<http://www.hotelodense.dk> http://www.hotelodense.dk el. e-mail occ@occ.dk
Standard værelse
Pris pr. enkeltværelse pr. nat: 875 kr.
Pris pr. dobbeltværelse pr. nat: 975 kr.
Pris pr. dobbeltværelse pr. nat: 975 kr. + 250 ekstra opredning
<http://www.scandichotels.dk/odense> Scandic Hotel (ca. 10 minutters kørsel
fra OCC) pris pr. nat.Single bed room 600 DKK pr.night
Double bed room 720 DKK pr. night
3-Bed room 840 DKK pr. night
All booking to Scandic Hotel must be done direct to the hotel by email
odense@scandichotels.com and using the code "DHI Minirace 2015"
Scandic Hotel is located at the motorway a few exits awaySingle bed room 600
DKK pr.night
Double bed room 720 DKK pr. night
3-Bed room 840 DKK pr. night
All booking to Scandic Hotel must be done direct to the hotel by email
odense@scandichotels.com and using the code "DHI Minirace 2015"
Scandic Hotel is located at the motorway a few exits away
Pris pr. enkelt værelse: 645,- kr.
Pris pr. dobbeltværelse: 795,- kr.
Pris pr. værelse m. 3 senge: 945,- kr.
incl. morgenmad.
Scandic Hotel
Hvidkærvej 25
5250 Odense SV
Kun ved brug af denne email: odense@scandichotels.com og rabatkode: DHI 2018
opnås disse priser
Al booking af hoteller skal foregå direkte til hotellet og er et forehavende
imellem hotel og deltager.

5
Kilpailukutsut / DHI-Cup 2018
« : 10.09.17 - klo: 16.19 »
DHI-Cup 2018
The date is 5-7 January 2018
Location: Sparekassen Fyn Arena - Odense Congress Centre
Classes:
Off-Road: 2WD and 4WD
On-Road: Super Stock and Modified

Palkinnonjako ja Team Finland 2017

https://youtu.be/IyRo-UMjTOg?t=31477


6
Myydään RC-autoja / Kyosho Mini-Z Buggy 2.4GHz
« : 02.09.17 - klo: 11.30 »
Myydään ajamaton Readyset Inferno MP9 Cody King Version Mini Z
Paristot AAA kokoisia 8 kpl paristoa tai 4 kpl paristoa ja 4 kpl ladattavaa akkukennoa.

Hinta 150€/tee tarjous

p 0407607607/Aake



7
Tulokset / Asian Onroad Championships - AOC -Australia
« : 21.08.17 - klo: 10.06 »
Viljami kävi voittamassa Asian Onroad Championships AOC Rn3 Australia -osakilpailun



Kisa ajettiin Camperra

Multi Main Results A1 A2 A3 Finish/Tie Breaker: IFMAR
Fin Driver Name Fin Laps Time Fin Laps Time Fin Laps Time Total Tie Breaker
1 Viljami Kutvonen [TQ] 1 29 5:07.795 1 29 5:07.277 2 28 5:04.635 2 [1] 29/5:07.277
2 Jin Sawada 2 29 5:08.957 2 29 5:08.005 1 28 5:00.822 3 [1] 28/5:00.822
3 Nicholas Lee 3 28 5:02.378 3 28 5:01.999 4 28 5:05.774 6 [3] 28/5:01.999
4 Jan Ratheisky 6 27 5:00.243 6 28 5:06.440 3 28 5:05.320 9 [3] 28/5:05.320
5 Ryan Maker 4 28 5:03.156 5 28 5:05.600 5 28 5:06.945 9 [4] 28/5:03.156
6 Jeffrey Mackie 5 28 5:04.410 4 28 5:05.441 7 27 5:07.688 9 [4] 28/5:05.441
7 Jack McMillan 7 27 5:02.062 7 27 5:02.837 10 26 5:10.965 14 [7] 27/5:02.062
8 Nathan Reese 9 27 5:05.774 9 27 5:04.165 6 28 5:09.239 15 [6] 28/5:09.239
9 Billy Karnaros 8 27 5:03.501 8 27 5:03.542 9 26 5:10.050 16 [8] 27/5:03.501
10 Andrew Shapland 10 26 5:04.202 10 26 5:05.019 8 26 5:00.329 18 [8] 26/5:00.329


Facebookin kautta näkyy finaalit, joista 2 ensimmäistä Viljami vei nimiinsä ja voitti kisan samalla.

Huomaa vaatetus, Australiassa on talvi.



8
Kisa keskeytettiin sateen takia ja Viljami nousi sarjassa 4. sijalle. Eli parannusta +1 viime vuoteen.



Kisan lopputulokset:
1      A   Bruno Coelho   1   1:1 [2:1, 3:-]   Dry   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      A   Naoto Matsukura   2   1:2 [2:3, 3:-]   Dry   JP   Infinity               Details
3      A   Tim Wahl   2   2:2 [1:4, 3:-]   Dry   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
4      A   Marc Rheinard   3   1:3 [2:5, 3:-]   Dry   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
5      A   Robert Pietsch   4   2:4 [1:6, 3:-]   Dry   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
6      A   Ronald Völker   5   1:5 [2:6, 3:-]   Dry   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
7      A   Viljami Kutvonen   7   1:7 [2:8, 3:-]   Dry   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
8      A   Naoki Akiyama   7   2:7 [1:10, 3:-]   Dry   JP   Yokomo               Details
9   1466   A   Marco Kaufmann   8   1:8 [2:10, 3:-]   Dry   DE   Xray T4 17   Muchmore   Montech         Details
10      A   Loic Jasmin   9   1:9 [2:9, 3:-]   Dry   FR                  Details



9
Coelho on ollut aivan ylivoimainen koko kauden ajan.

Tilanne kun 2 finaalia on ajettu:

1      A   Bruno Coelho   2   1:1, 2:1 [3:-]   Dry   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      A   Naoto Matsukura   5   1:2, 2:3 [3:-]   Dry   JP   Infinity               Details
3      A   Tim Wahl   6   2:2, 1:4 [3:-]   Dry   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
4      A   Marc Rheinard   8   1:3, 2:5 [3:-]   Dry   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
5      A   Robert Pietsch   10   2:4, 1:6 [3:-]   Dry   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
6      A   Ronald Völker   11   1:5, 2:6 [3:-]   Dry   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
7      A   Viljami Kutvonen   15   1:7, 2:8 [3:-]   Dry   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
8      A   Naoki Akiyama   17   2:7, 1:10 [3:-]   Dry   JP   Yokomo               Details
9   1466   A   Marco Kaufmann   18   1:8, 2:10 [3:-]   Dry   DE   Xray T4 17   Muchmore   Montech         Details
10      A   Loic Jasmin   18   1:9, 2:9 [3:-]   Dry   FR                  Details

10
Eka finaali on ajettu ja ei yllätyksiä.

1      A   Bruno Coelho   1   1:1, 2:- [3:-]   Dry   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      A   Naoto Matsukura   2   1:2, 2:- [3:-]   Dry   JP   Infinity               Details
3      A   Marc Rheinard   3   1:3, 2:- [3:-]   Dry   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
4      A   Tim Wahl   4   1:4, 2:- [3:-]   Dry   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
5      A   Ronald Völker   5   1:5, 2:- [3:-]   Dry   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
6      A   Robert Pietsch   6   1:6, 2:- [3:-]   Dry   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
7      A   Viljami Kutvonen   7   1:7, 2:- [3:-]   Dry   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
8   1466   A   Marco Kaufmann   8   1:8, 2:- [3:-]   Dry   DE   Xray T4 17   Muchmore   Montech         Details
9      A   Loic Jasmin   9   1:9, 2:- [3:-]   Dry   FR                  Details
10      A   Naoki Akiyama   10   1:10, 2:- [3:-]   Dry   JP   Yokomo               Details


Tyylinäyte: Naoto ohittaa
https://youtu.be/p1FtRMUI40I?t=108

11
Viljamin edellä sarjapisteissä olevat tyypit ajavat D-finaalissa.


32      Alexander Hagberg   268   2:148, 4:120 [1:83, 3:75]   SE   XRAY   Orca   Protoform   Hot Race Tyres   Sanwa   Details
33      Akio Sobue   268   1:145, 2:123 [3:83, 4:0]   JP   Infinity               Details

12
Tulihan se kun pyydettiin eli Viljami otti A-finaalipaikan. Jännitystä finaaleihin tuo se, että jos Viljami saa pidettyä lähtöpaikkansa, niin samaalla hän nousee sarjapisteissä 4:ski, mikä olisi Viljamin paras sijoitus sarjassa ever.


Lähtöjärjestys:
1      Bruno Coelho   310   1:155, 2:155 [4:153, 3:153]   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      Tim Wahl   307   4:155, 3:152 [2:144, 1:142]   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
3      Naoto Matsukura   306   3:155, 1:151 [4:86, 2:74]   JP   Infinity               Details
4      Marc Rheinard   305   1:153, 2:152 [4:152, 3:150]   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
5      Ronald Völker   303   1:152, 3:151 [4:84, 2:79]   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
6      Robert Pietsch   300   2:153, 4:147 [3:147, 1:143]   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
7      Viljami Kutvonen   299   2:151, 4:148 [1:120, 3:77]   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
8   1466   Marco Kaufmann   299   4:151, 3:148 [2:142, 1:137]   DE   Xray T4 17   Muchmore   Montech         Details
9      Loic Jasmin   299   2:150, 4:149 [1:147, 3:137]   FR                  Details
10      Naoki Akiyama   298   4:150, 1:148 [3:135, 2:91]   JP   Yokomo               Details

13

Kuvan auto ei ole Protoform, eikä Viljamin


Protoformilta ja muilta pukkaa uutta koppaa ja yksiväriset on pop. Valkoisia pääasiassa.
Viljamin eka alkuerä meni pieleen renkaan rikkouduttua ja kolmas jäi kesken heti alkuun. Mahikset vielä A-finaaliin on, mutta täytyy ajaa maaliin nopeasti ja tarkasti :tongue:

 1      Bruno Coelho   310   1:155, 2:155 [3:153, 4:-]   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      Naoto Matsukura   306   3:155, 1:151 [2:74, 4:-]   JP   Infinity               Details
3      Marc Rheinard   305   1:153, 2:152 [3:150, 4:-]   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
4      Ronald Völker   303   1:152, 3:151 [2:79, 4:-]   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
5      Robert Pietsch   300   2:153, 3:147 [1:143, 4:-]   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
6      Christopher Krapp   298   1:149, 2:149 [3:149, 4:-]   DE   Yokomo BD8   Racing Performer   Protoform   Handout   Sanwa M12S   Details
7      Loic Jasmin   297   2:150, 1:147 [3:137, 4:-]   FR                  Details
8      Tim Wahl   296   3:152, 2:144 [1:142, 4:-]   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
9      Frederik Südhoff   296   1:150, 2:146 [3:80, 4:-]   DE   Awesomatix A800X   LRP   Protoform      Sanwa   Details
10      Jilles Groskamp   291   2:147, 3:144 [1:77, 4:-]   NL   Infinity   Orion   Protoform      Sanwa   Details

22      Viljami Kutvonen   271   2:151, 1:120 [3:77, 4:-]   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details

14
Viljami oli neljäs toisessa alkuerässä, joten pääsy A-finaaliin on hyvinkin mahdollinen, kun saa toisen jäljellä olevista eristä onnistumaan. Päästäkseen kärkikahinoihin vaatii jo kovasti työtä ja onnistumista molemmissa jälkimmäisissä alkuerissä.



Järjestys toisen alkuerän jälkeen:
1      Bruno Coelho   310   1:155, 2:155 [3:-, 4:-]   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      Marc Rheinard   305   1:153, 2:152 [3:-, 4:-]   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
3      Christopher Krapp   298   1:149, 2:149 [3:-, 4:-]   DE   Yokomo BD8   Racing Performer   Protoform   Handout   Sanwa M12S   Details
4      Loic Jasmin   297   2:150, 1:147 [3:-, 4:-]   FR                  Details
5      Robert Pietsch   296   2:153, 1:143 [3:-, 4:-]   DE   Mugen MTC-1            Sanwa   Details
6      Frederik Südhoff   296   1:150, 2:146 [3:-, 4:-]   DE   Awesomatix A800X   LRP   Protoform      Sanwa   Details
7      Tim Wahl   286   2:144, 1:142 [3:-, 4:-]   DE   Xray   Orca   -   -   -   Details
8   1466   Marco Kaufmann   279   2:142, 1:137 [3:-, 4:-]   DE   Xray T4 17   Muchmore   Montech         Details
9      Lucas Urbain   278   2:143, 1:135 [3:-, 4:-]   FR   VBC Racing   Muchmore         Sanwa   Details
10      Marcel Geiger   277   2:141, 1:136 [3:-, 4:-]   DE   Awesomatix A800X   LRP   PF Mazda 6      Sanwa M12   Details
11      Viljami Kutvonen   271   2:151, 1:120 [3:-, 4:-]   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details

15
Viljami oli alkuerässä TOP 5 vauhdissa vielä pari kiekkaa ennen loppua, sitten hidas kierros ja sen jälkeen todella hidas kierros ja aikaa meni n 14 sek hukkaan.

Tilanne ekan alkuerän jälkeen:

1      Bruno Coelho   155   1:155, 2:- [3:-, 4:-]   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      Marc Rheinard   153   1:153, 2:- [3:-, 4:-]   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
3      Ronald Völker   152   1:152, 2:- [3:-, 4:-]   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
4      Naoto Matsukura   151   1:151, 2:- [3:-, 4:-]   JP   Infinity               Details
5      Frederik Südhoff   150   1:150, 2:- [3:-, 4:-]   DE   Awesomatix A800X   LRP   Protoform      Sanwa   Details
6      Christopher Krapp   149   1:149, 2:- [3:-, 4:-]   DE   Yokomo BD8   Racing Performer   Protoform   Handout   Sanwa M12S   Details
7      Naoki Akiyama   148   1:148, 2:- [3:-, 4:-]   JP   Yokomo               Details
8      Loic Jasmin   147   1:147, 2:- [3:-, 4:-]   FR                  Details
9      Elliott Harper   146   1:146, 2:- [3:-, 4:-]   GB   Schumacher   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
10      Akio Sobue   145   1:145, 2:- [3:-, 4:-]   JP   Infinity               Details

35      Viljami Kutvonen   120   1:120, 2:- [3:-, 4:-]   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details

16
Tulokset / ETS Round 6 – Ettlingen, Germany (Outdoor)
« : 28.07.17 - klo: 18.47 »
Kauden finaali ajetaan Saksassa

Date: 28th – 30th July 2017


Harjoitukset on jo ajettu ja vauhtijärjestys näyttää tältä:

1      Ronald Völker   0:42.763   1 [2]   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
2      Bruno Coelho   0:42.882   2 [1]   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
3      Jilles Groskamp   0:43.128   2 [1]   NL   Infinity   Orion   Protoform      Sanwa   Details
4      Frederik Südhoff   0:43.129   2 [1]   DE   Awesomatix A800X   LRP   Protoform      Sanwa   Details
5      Marc Rheinard   0:43.225   2 [1]   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
6      Naoki Akiyama   0:43.309   2 [1]   JP   Yokomo               Details
7      Loic Jasmin   0:43.317   2 [1]   FR                  Details
8      Akio Sobue   0:43.325   1 [2]   JP   Infinity               Details
9      Christopher Krapp   0:43.399   2 [1]   DE   Yokomo BD8   Racing Performer   Protoform   Handout   Sanwa M12S   Details
10      Naoto Matsukura   0:43.468   2 [1]   JP   Infinity               Details

16      Viljami Kutvonen   0:43.781   1 [2]   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details

17
Volker otti 8. Euroopan mestaruuden ! Viljami piti 5. sijan finaaleissa.

1   27   A   Ronald Volker   2   2:1, 3:1 [1:10]   Dry   DE   0               Details
2   21   A   Marc Rheinard   4   1:1, 2:3 [3:3]   Dry   DE   0               Details
3   6   A   Bruno Coelho   4   2:2, 3:2 [1:2]   Dry   PT                  Details
4   2   A   Alexander Hagberg   7   1:3, 2:4 [3:4]   Dry   SE                  Details
5   31   A   Viljami Kutvonen   9   1:4, 3:5 [2:7]   Dry   FI   0               Details
6   12   A   Elliott Harper   10   2:5, 1:5 [3:9]   Dry   GB   0               Details
7   11   A   David Perez Perez   12   3:6, 2:6 [1:9]   Dry   ES                  Details
8   18   A   Loôc Jasmin   14   3:7, 1:7 [2:10]   Dry   FR   0               Details
9   30   A   Viktor Wilck   15   1:6, 2:9 [3:10]   Dry   SE                  Details
10   28   A   Thomas Vigneron   16   3:8, 2:8 [1:8]   Dry   FR   0               Details

24   24   C   Miko Teponoja   6   2:3, 1:3 [3:4]   Dry   FI   0               Details


18
Viljami ajoi loppujen lopuksi selkeästi finaaliin!

Lähtöjärjestys finaaleihin:

1   27   Ronald Volker   0   6:0, 2:0, 5:0 [3:0, 1:2, 4:2]   DE   0               Details
2   6   Bruno Coelho   2   4:0, 1:0, 6:2 [2:2, 3:3, 5:4]   PT                  Details
3   21   Marc Rheinard   8   3:2, 2:3, 5:3 [1:4, 4:6, 6:9]   DE   0               Details
4   2   Alexander Hagberg   11   4:3, 2:4, 6:4 [3:10, 5:19, 1:26]   SE                  Details
5   31   Viljami Kutvonen   12   5:2, 6:3, 4:7 [2:9, 1:15, 3:26]   FI   0               Details
6   30   Viktor Wilck   17   4:4, 2:5, 6:8 [5:10, 3:14, 1:28]   SE                  Details
7   12   Elliott Harper   17   3:4, 4:5, 5:8 [6:13, 1:13, 2:15]   GB   0               Details
8   11   David Perez Perez   17   5:5, 6:6, 1:6 [2:8, 3:18, 4:31]   ES                  Details
9   28   Thomas Vigneron   18   1:5, 3:6, 2:7 [4:9, 6:10, 5:15]   FR   0               Details
10   18   Loôc Jasmin   19   1:3, 6:7, 5:9 [2:10, 3:11, 4:11]   FR   0               Details

22   24   Miko Teponoja   55   4:18, 2:18, 6:19 [5:20, 3:20, 1:20]   FI   0               Details

19
öö, Viljami ajoi sitten kakkoseksi 5. alkuerässä, joten kisassa ollaan mukana.

1   27   Ronald Volker   0   2:0, 5:0, 3:0 [1:2, 4:2, 6:-]   DE   0               Details
2   6   Bruno Coelho   2   4:0, 1:0, 2:2 [3:3, 5:4, 6:-]   PT                  Details
3   21   Marc Rheinard   8   3:2, 2:3, 5:3 [1:4, 4:6, 6:-]   DE   0               Details
4   2   Alexander Hagberg   17   4:3, 2:4, 3:10 [5:19, 1:26, 6:-]   SE                  Details
5   12   Elliott Harper   17   3:4, 4:5, 5:8 [1:13, 2:15, 6:-]   GB   0               Details
6   31   Viljami Kutvonen   18   5:2, 4:7, 2:9 [1:15, 3:26, 6:-]   FI   0               Details
7   28   Thomas Vigneron   18   1:5, 3:6, 2:7 [4:9, 5:15, 6:-]   FR   0               Details
8   30   Viktor Wilck   19   4:4, 2:5, 5:10 [3:14, 1:28, 6:-]   SE                  Details
9   11   David Perez Perez   19   5:5, 1:6, 2:8 [3:18, 4:31, 6:-]   ES                  Details
10   7   Christopher Krapp   19   3:5, 5:7, 1:7 [4:10, 2:21, 6:-]   DE   0               Details

22   24   Miko Teponoja   56   4:18, 2:18, 5:20 [3:20, 1:20, 6:-]   FI   0               Details

20
tilanne kun 4 alkuerää on ajettu:

1   6   Bruno Coelho   2   4:0, 1:0, 2:2 [3:3, 5:-, 6:-]   PT                  Details
2   27   Ronald Volker   2   2:0, 3:0, 1:2 [4:2, 5:-, 6:-]   DE   0               Details
3   21   Marc Rheinard   9   3:2, 2:3, 1:4 [4:6, 5:-, 6:-]   DE   0               Details
4   2   Alexander Hagberg   17   4:3, 2:4, 3:10 [1:26, 5:-, 6:-]   SE                  Details
5   28   Thomas Vigneron   18   1:5, 3:6, 2:7 [4:9, 5:-, 6:-]   FR   0               Details
6   12   Elliott Harper   22   3:4, 4:5, 1:13 [2:15, 5:-, 6:-]   GB   0               Details
7   7   Christopher Krapp   22   3:5, 1:7, 4:10 [2:21, 5:-, 6:-]   DE   0               Details
8   20   Marc Fischer   22   2:6, 4:8, 1:8 [3:29, 5:-, 6:-]   DE   0               Details
9   30   Viktor Wilck   23   4:4, 2:5, 3:14 [1:28, 5:-, 6:-]   SE                  Details
10   18   Loôc Jasmin   24   1:3, 2:10, 3:11 [4:11, 5:-, 6:-]   FR   0               Details
11   31   Viljami Kutvonen   31   4:7, 2:9, 1:15 [3:26, 5:-, 6:-]   FI   0               Details

22   24   Miko Teponoja   56   4:18, 2:18, 3:20 [1:20, 5:-, 6:-]   FI   0               Details

Kun yleensä voi laskea, että 3:lla 7 tuloksella on mahdollisuus päästä A-finaaliin, niin kiirettä tulee Viljamilla olemaan päästäkseen pykälän eteenpäin.

21
Espanjassa menossa sähkötouring EM-kisat ja Suomea edustamassa Viljami Kutvonen ja Miko Teponoja.

Ekat control practicet on ajettu ja vauhtijärjestys on tämä:
1   6   Bruno Coelho   0:39.972   1   PT                  Details
2   27   Ronald Volker   0:40.187   1   DE   0               Details
3   2   Alexander Hagberg   0:40.393   1   SE                  Details
4   12   Elliott Harper   0:40.707   1   GB   0               Details
5   31   Viljami Kutvonen   0:40.950   1   FI   0               Details
6      Alessio Menicucci   0:41.026   1   IT                  Details
7   14   Frederik Südhoff   0:41.158   1   DE   0               Details
8   28   Thomas Vigneron   0:41.355   1   FR   0               Details
9   21   Marc Rheinard   0:41.391   1   DE   0               Details
10   18   Loôc Jasmin   0:41.456   1   FR   0               Details

23   24   Miko Teponoja   0:42.993   1   FI   0               Details



22
Power Racing / Nosram -moottorit edullisesti
« : 26.06.17 - klo: 07.22 »
Nosram moottorit edullisesti:

Kaikki 1/10 auton moottorit 54,99€ (niin kauan kuin varastoa riittää)



Kaikki 1/8 auton moottorit 69,99€ (niin kauan kuin varastoa riittää)


Toimi heti

http://www.power-racing.net/catalog/index.php?cPath=24_65

23
Power Racing / Vs: Avataan ... Power Racing RC SPEEDWAY
« : 25.06.17 - klo: 19.51 »
Rata tulee olemaan käytössä syyskuun loppuun saakka. Joten älä siirrä ajamista-

ma-su klo 14-21.30
Tuntia aikaisemmin tilaamalla ajot porukalle 1-4 autoa ajoaika 20 minuuttia ja maksaa 20€. Kisakuskit pääsee ajamaan täystehoilla ja muuten ajetaan puolitehoilla ja silloin autot pysyy kaikkien hanskassa.
 
ti-pe klo 17-18
ajamaan pääsee 5 minuuttia 2€ ilman ajanvarausta.

24
Bruno otti koko sarjan voiton jo nyt ja teki sen ylivoimaisesti eli 4 ykköstilalla. Viljami otti sen mikä otettavissa oli eli maksimi suoritus alkuvaikeuksista huolimatta.
Finaalissa 2 kpl Xray, 3 kpl Infinity, 3 kpl Yokomo ja 2 kpl Awesomatix.



1      A   Bruno Coelho   2   2:1, 1:1 [3:9]   Dry   PT   XRAY T4   Hobbywing 4.5T   Montech IS-200      Sanwa   Details
2      A   Alexander Hagberg   3   3:1, 2:2 [1:3]   Dry   SE   XRAY   ORCA   Protoform   Hot Race Tyres   Sanwa   Details
3      A   Naoto Matsukura   4   3:2, 1:2 [2:5]   Dry   JP   Infinity               Details
4      A   Marc Rheinard   6   3:3, 2:3 [1:10]   Dry   DE   Infinity   muchmore   Proto      Sanwa   Details
5      A   Ronald Völker   8   2:4, 1:4 [3:5]   Dry   DE   Yokomo   LRP   Protoform      Sanwa   Details
6      A   Viljami Kutvonen   10   3:4, 2:6 [1:7]   Dry   FI   Awesomatix   LRP   Protoform   Handout   Sanwa   Details
7      A   Akio Sobue   11   1:5, 3:6 [2:7]   Dry   JP   Infinity               Details
8      A   Christopher Krapp   13   1:6, 3:7 [2:8]   Dry   DE   Yokomo BD8   Racing Performer   Protoform   Handout   Sanwa M12S   Details
9      A   Nicholas Lee   16   3:8, 1:8 [2:10]   Dry   SG   Yokomo   Hobbywing   Protoform      Sanwa   Details
10      A   Frederik Südhoff   18   2:9, 1:9 [3:10]   Dry   DE   Awesomatix A800X   LRP   Protoform      Sanwa   Details


25
Päällimmäisenä tähän asti on ollut sade ja pingiksen pelaaminen.
On ajettu vapaat harjoitukset ja tilanne Viljamin kannalta näytti vähintään huolestuttavalta, sijoituksen ollessa 21. ja vauhdin olevan kadoksissa. Harjoitukset päästiin ajamaan 4 kierroksen verran ja sijoituksen vielä romahtavan huonompaan suuntaan.



Nyt on päästy ajamaan alkuerät kahteen kertaan ja Viljamin lähtöpaikka on 6. (kuudes) eli vauhti oli vain piilossa. Tuossa on lähtöjärjestys joten ajoilla ei ole merkitystä. Nyt se on laadittu pisteiden mukaan. Koska kyseessä ETS, niin se voi muuttua vielä tuloksen perusteella lajitelluksi. Eli varmuus saadaan kun autot laitetaan lähtöviivalle ;)

Viljami sai auton lentoon




1   2      Bruno Coelho      17   5:02.688   17.512   17.805   
2   5      Alexander Hagberg      17   5:04.075   17.612   17.886   
2   3      Naoto Matsukura      17   5:04.303   17.487   17.900
3   1      Marc Rheinard      17   5:04.126   17.561   17.889   
4   4      Ronald Völker      17   5:04.150   17.689   17.891
1   1      Viljami Kutvonen      17   5:04.350   17.515   17.902



26
Power Racing / Vs: Avataan ... Power Racing RC SPEEDWAY
« : 15.06.17 - klo: 11.26 »
Rata on auki

Ajamaan pääsee ti-pe klo 17-18 edullisesti 2€ 5 minuuttia. Tule ja aja !

27
Power Racing / Vs: Avataan Power Racing RC SPEEDWAY
« : 06.06.17 - klo: 16.38 »





28
Tulokset / Vs: 2017 Reedy TC ROC 26.-28.5.2017
« : 29.05.17 - klo: 07.48 »
Viljamin käyttää pienen tilan hyväkseen. Kuvaa hyvin kisan luonnetta, ohituksiin kun tulee tilaa, se käytetään hyväksi.

https://youtu.be/QkEWCHNMfm4?t=657

29
Tulokset / Vs: 2017 Reedy TC ROC 26.-28.5.2017
« : 29.05.17 - klo: 07.41 »





30
Tulokset / Vs: 2017 Reedy TC ROC 26.-28.5.2017
« : 29.05.17 - klo: 07.10 »
Viljami nousi kisan loppupuolella jo 5. tuloksissa 10/12, mutta viimeisessä saatu 8. sija tiputti alaspäin.

Lopputulokset

Sivuja: [1] 2 3 4 ... 35