Ohessa aikataulut sekä treenien erälistat.
Treenien jälkeen suoritetaan reseedaus joten alkuerälistoihin tulee muutoksia.
Aikataulu on aamukosteuden takia tehty alkamaan klo 9:00 ja alkueräkierrosten väli on 50min.
Aikataulua voidaan muuttaa jos nähdään siihen tarvetta.
Vintage-luokkaan tuli vain kaksi ilmoittautumista joten se ja trukki-luokka jää ajamatta.
Sunnuntain M2-10 luokka varmistuu lauantaina.
Erälistat näkyy myös myrcm:ssä.
AIKATAULU | | | | | | | |
LAUANTAI | | | | | | | |
Erä | Luokka | P1 | P2 | Q1 | Q2 | Q3 | Q4 |
1 | M2-10 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 11:50 | 13:10 | 14:00 |
2 | M2-10 | 9:10 | 10:10 | 11:08 | 11:58 | 13:18 | 14:08 |
3 | M2-10 | 9:20 | 10:20 | 11:16 | 12:06 | 13:26 | 14:16 |
4 | M2-10 | 9:30 | 10:30 | 11:24 | 12:14 | 13:34 | 14:24 |
| | | | | | | |
Ohjaajakokous | | 10:40 | | | | | |
Ruokatauko | | 12:22 | | | | | |
| | | | | | | |
Finaali | | F1 | F2 | F3 | | | |
B | M2-10 | 15:30 | 16:20 | 17:10 | | | |
A | M2-10 | 15:55 | 16:30 | 17:20 | | | |
| | | | | | | |
Palkintojenjako | | 17:50 | | | | | |
Erä 1 M2-10 | | | |
27 | Tirroniemi | Tommi | Ospa Ry |
33 | Kari | Aki | SaloUA |
36 | Tenno | Olavi | Ospa Ry |
55 | Meriläinen | Tauno | Fullspeed RC |
| | | |
Erä 2 M2-10 | | | |
22 | Koskinen | Aaro | Fullspeed RC |
9 | Luhta | Miikka | Ospa Ry |
21 | Mäenpää | Veikka | VUA |
16 | Matilainen | Oskari | ÄkpaRC |
35 | Heinonen | Ari | Fullspeed RC |
| | | |
Erä 3 M2-10 | | | |
2 | Saarinen | Konsta | AUK J-äijät |
7 | Mäki | Oskari | VUA |
54 | Hytönen | Eelis | ÄkpaRC |
11 | Yli | Vesa | Ospa Ry |
29 | Valtanen | Janne | Ospa Ry |
| | | |
Erä 4 M2-10 | | | |
3 | Gabrielsson | Jamiel | ÄkpaRC |
1 | Haatanen | Joona | ÄkpaRC |
4 | Mäkinen | Jani | VUA |
10 | Ullakko | Ilmari | VUA |
8 | Ullakko | Kristian | VUA |
AIKATAULU | | | | | | | |
SUNNUNTAI | | | | | | | |
Erä | Luokka | P1 | P2 | Q1 | Q2 | Q3 | Q4 |
1 | M4-10 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 11:50 | 13:10 | 14:00 |
2 | M4-10 | 9:10 | 10:10 | 11:08 | 11:58 | 13:18 | 14:08 |
3 | M4-10 | 9:20 | 10:20 | 11:16 | 12:06 | 13:26 | 14:16 |
| | | | | | | |
Ohjaajakokous | | 10:30 | | | | | |
Ruokatauko | | 12:16 | | | | | |
| | | | | | | |
Finaali | | F1 | F2 | F3 | | | |
B | M4-10 | 15:30 | 16:20 | 17:10 | | | |
A | M4-10 | 15:55 | 16:30 | 17:20 | | | |
| | | | | | | |
Palkintojenjako | | 17:40 | | | | | |
Erä 1 M4-10 | | | |
17 | Matilainen | Oskari | ÄkpaRC |
19 | Mäenpää | Veikka | VUA |
23 | Tirroniemi | Tommi | Ospa Ry |
24 | Tenno | Olavi | Ospa Ry |
| | | |
| | | |
Erä 2 M4-10 | | | |
6 | Ullakko | Kristian | VUA |
7 | Mäki | Oskari | VUA |
9 | Luhta | Miikka | Ospa Ry |
14 | Heinonen | Ari | Fullspeed RC |
| | | |
Erä 3 M4-10 | | | |
3 | Gabrielsson | Jamiel | ÄkpaRC |
1 | Haatanen | Joona | ÄkpaRC |
4 | Saarinen | Konsta | AUK J-äijät |
11 | Ullakko | Ilmari | VUA |
33 | Hytönen | Eelis | ÄkpaRC |
Edit. aikatauluun lisätty nousufinaalin vaatima tauko