Racing Factory

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Aiheet - KyPak

Sivuja: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 13
241
Tulokset / NOPEIMMAT KIERROSAJAT - FTT I 2007 Kuusankoski
« : 22.01.07 - klo: 21.59 »
NOPEIMMAT KIERROSAJAT - FTT I 2007
20.-21.1.2007 Kuusankoski


TSS-10               
Pos   No,   Name   Club   Overall BestTm   In Session

1.   #18   Vertti Aito   VAU   12,955   FIN  1
2.   #10   Otto Laurila   RiiUA   13,059   FIN  2
3.   #8   Miika Laurila   OUA   13,155   FIN  2
4.   #9   Mikko Möller   VAU   13,408   FIN  2
5.   #6   Aleksi Kaasinen   VAU   13,473   FIN  1
6.   #11   Lauri Aulin   ATAK/UA   13,587   AE  3
7.   #7   Niko Lindvall   VAU   13,674   AE  4
8.   #15   Jami Oksanen   SRC   13,684   AE  4
9.   #13   Toni Niinivirta   MMRc   13,738   FIN  1
10.   #20   Tommi Himanen   MikUA   13,742   FIN  2
11.   #17   Karri Salmela   VAU   13,743   AE  4
12.   #25   Jukka Kerola   OUA   13,788   AE  3
13.   #23   Jesse Kallio   SaiKart   13,921   FIN  2
14.   #37   Ville Rönnqvist   MMRc   14,002   FIN  1
15.   #21   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   14,109   AE  2
16.   #36   Joni Suni   MMRc   14,123   AE  3
17.   #28   Samuli Kesseli   RiiUA   14,336   AE 2
18.   #34   Eetu Luukkonen   MMRc   14,450   FIN  2
19.   #31   Jani Pohjalainen   SaiKart   14,599   AE  1
20.   #32   Joonas Oksanen   LahUA   14,947   AE  1
21.   #30   Petteri Kauppinen   RiiUA   14,965   AE  4
22.   #35   Markus Latvanen   EPUA   15,040   AE  3
23.   #33   Sami Mairue   SRC   15,041   AE  4

C-12               
Pos   No,   Name   Club   Overall BestTm   In Session

1.   #4   Teemu Saarinen   HyUA   10,493   AE  2
2.   #1   Simo Ahoniemi   HyUA   10,551   FIN  3
3.   #2   Vesa Yli   OUA   10,611   FIN  2
4.   #3   Tony Raikas   KyPAK   10,633   AE  3
5.   #8   Ari Salminen   RiiUA   10,720   AE  3
6.   #69   Teppo Kauppinen   VAU   10,808   FIN  2
7.   #7   Veini Mäkinen   JärvSRK   10,819   FIN  3
8.   #35   Jarno Siltanen   JyvSRK   10,862   AE  2
9.   #22   Carl-Magnus Fager   VAU   10,871   FIN  3
10.   #5   Joni Mielonen   LMM   10,884   AE  2
11.   #6   Mika Mänty   OUA   10,897   FIN  1
12.   #12   Pekka Heikkilä   MäntsMK   10,975   AE  2
13.   #36   Jarkko Mustonen   VAU   11,001   FIN  2
14.   #13   Viljami Kutvonen   VAU   11,055   AE  2
15.   #29   Matias Kuusinen   VAU   11,058   AE  3
16.   #34   Ivan Laptev   RUS   11,065   FIN  1
17.   #31   Mika Silvasti   JärvSRK   11,067   AE  4
18.   #10   Simo Tammela   OUA   11,168   FIN  1
19.   #24   Jani Hovi   HyUA   11,224   FIN  1
20.   #33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   11,339   FIN  2
21.   #16   Pekka Reittilä   JärvSRK   11,483   FIN  2
22.   #14   Niko Putkonen   TamUA   11,490   AE  3
23.   #19   Matti Korvenmaa   MikUA   11,499   AE  4
24.   #30   Jesse Kähkönen   SRC   11,574   AE  2
25.   #32   Henry Salmén   LahUA   11,803   FIN  2
26.   #27   Matti Iivonen   KyPAK   11,835   FIN  1
27.   #38   Marko Vähäkuopus   OUA   12,031   FIN  1
28.   #15   Risto Bloigu   OUA   12,062   FIN  1
29.   #28   Satu Harmokivi   LahUA   12,189   AE  3
30.   #21   Miika Kaukovalta   JärvSRK   12,321   AE  2
31.   #37   Risto Rönnqvist   MMRc   12,455   FIN  2

TSM-10               
Pos   No,   Name   Club   Overall BestTm   In Session

1.   #24   Teemu Leino   VAU   11,532   FIN 3
2.   #1   Juho Levänen   RiiUA   11,658   FIN 3
3.   #14   Pekka Koivula   TamUA   11,683   AE 3
4.   #8   Simo Ahoniemi   HyUA   11,687   FIN 2
5.   #7   Viljami Kutvonen   VAU   11,701   FIN 1
6.   #69   Teppo Kauppinen   VAU   11,724   AE 2
7.   #3   Sebastian Trzaska   JyvSRK   11,742   AE 3
8.   #17   Ari Salminen   RiiUA   11,758   FIN 2
9.   #10   Christer Andersson   MMRc   11,773   FIN 1
10.   #5   Pauli Helin   TamUA   11,809   AE 4
11.   #2   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   11,879   FIN 2
12.   #16   Miko Teponoja   TamUA   11,919   FIN 3
13.   #12   Carl-Magnus Fager   VAU   11,924   AE 4
14.   #4   Kalle Lehto   KyPAK   11,945   FIN 1
15.   #36   Ari Heinonen   VAU   11,974   AE 4
16.   #28   Ivan Laptev   RUS   11,976   AE 2
17.   #53   Matias Kuusinen   VAU   12,020   AE 3
18.   #6   Vesa Yli   OUA   12,021   AE 3
19.   #9   Teemu Rytsy   LMM   12,031   AE 3
20.   #13   Joni Minkkinen   LMM   12,033   AE 1
21.   #11   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   12,040   AE 2
22.   #30   Mika Mänty   OUA   12,044   FIN 1
23.   #23   Marko Salminen   RiiUA   12,049   FIN 2
24.   #55   Joonas Holsti   VAU   12,056   AE 4
25.   #29   Joseph Quagraine   VAU   12,084   FIN 2
26.   #47   Juho Koskivuo   TamUA   12,085   FIN 1
27.   #54   Harri Lukkari   MMRc   12,127   AE 1
28.   #18   Matti Hölttä   VAU   12,133   AE 2
29.   #33   Alexandr Naumov   RUS   12,257   AE 4
30.   #42   Kenneth Södergård   VUA   12,340   FIN 1
31.   #52   Tomi Mairue   SRC   12,342   AE 1
32.   #21   Sami Salmela   VAU   12,597   AE 1
33.   #51   Alexey Dudnik   RUS   13,199   FIN 2
34.   #48   Tero Kupari   LohUA   13,342   AE 2

TSP-10               
Pos   No,   Name   Club   Overall BestTm   In Session

1.   #4   Jarkko Mustonen   VAU   12,265   AE 4
2.   #51   Santeri Jokinen   KyPAK   12,327   AE 3
3.   #5   Henry Salmén   LahUA   12,355   AE 3
4.   #62   Arto Heinonen   VAU   12,422   FIN 3
5.   #39   Jukka Penttinen   LahUA   12,464   AE 3
6.   #50   Jussi Neirola   EPUA   12,464   AE 1
7.   #9   Ari Lappi   MMRc   12,501   FIN 3
8.   #14   Matti Korvenmaa   MikUA   12,511   AE 3
9.   #2   Jyri Konoila   VAU   12,541   AE 2
10.   #6   Risto Koskinen   TamUA   12,615   FIN 3
11.   #8   Björn Södergård   VUA   12,662   FIN 1
12.   #52   Juha Nyrhinen   EPUA   12,711   AE 4
13.   #12   Kalle Mäki   TUA   12,727   FIN 2
14.   #20   Jomi Pulli   KyPAK   12,736   AE 1
15.   #35   Marko Vähäkuopus   OUA   12,753   FIN 2
16.   #7   Joni Hiltunen   TUA   12,768   FIN 2
17.   #11   Timo Keränen   LahUA   12,816   FIN 2
18.   #22   Sami Vehmaa   VAU   12,825   FIN 2
19.   #21   Risto Bloigu   OUA   12,882   FIN 2
20.   #46   Teemu Karvanen   SaiKart   12,963   AE 3
21.   #31   Tommi Wikstén   VAU   12,975   FIN 2
22.   #55   Sami Haapsaari   TUA   13,107   FIN 2
23.   #23   Mikael Hellbom   VUA   13,168   AE 4
24.   #57   Matti Iivonen   KyPAK   13,176   FIN 1
25.   #56   Jyrki Lehto   ATAK/UA   13,286   FIN 1
26.   #47   Toni Pernu   VAU   13,312   AE 2
27.   #53   Kim Haapaharju   EPUA   13,366   AE 3
28.   #36   Boris Martynenko   RUS   13,556   FIN 1
29.   #61   Touko Laakso   TamUA   13,599   FIN 2
30.   #16   Henri Ahola   KyPAK   13,661   AE 2
31.   #58   Ilpo Koivisto   VAU   13,765   AE 2
32.   #49   Juho Kulkas   VAU   13,782   FIN 1
33.   #17   Janne Pikaloff   TUA   13,952   AE 2
34.   #60   Jukka Häkämies   LohUA   13,968   FIN 2
35.   #34   Tero Lindeman   LMM   14,032   AE 4
36.   #59   Tomi Laaksonen   MMRc   14,338   AE 3
37.   #48   Toni Latvio   RiiUA   16,718   AE 3

242
LOPPUTULOKSET - FinTrack Tour 2007 I
20.1.2006 Kuusankoski


C-12               

A-FINAALI               
Pos   No.   Name   Club      [ Lähtö  1   Lähtö  2   Lähtö  3   ]   Total Points

1   #   4   Teemu Saarinen   HyUA   [   1   3   1   ]   2
2   #   1   Simo Ahoniemi   HyUA   [   3   1   2   ]   3
3   #   3   Tony Raikas   KyPak   [   2   2   4   ]   4
4   #   2   Vesa Yli   OUA   [   8   4   3   ]   7
5   #   69   Teppo Kauppinen   VAU   [   5   5   8   ]   10
6   #   8   Ari Salminen   RiiUA   [   4   8   9   ]   12
7   #   22   Carl-Magnus Fager   VAU   [   7   7   5   ]   12
8   #   7   Veini Mäkinen   JärvSRK   [   6   6   7   ]   12
9   #   35   Jarno Siltanen   JyvSRK   [   10   9   6   ]   15
10   #   6   Mika Mänty   OUA   [   9   10   10   ]   19
                              
B-FINAALI               
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   ]   Total Points
   
11   #   31   Mika Silvasti   JärvSRK   [   2   1   ]   3   42/8.03.549
12   #   13   Viljami Kutvonen   VAU   [   1   2   ]   3   42/8.06.565
13   #   14   Niko Putkonen   TamUA   [   5   5   ]   10   
14   #   33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   [   4   7   ]   11   
15   #   10   Simo Tammela   OUA   [   3   10   ]   13   41/8.04.305
16   #   12   Pekka Heikkilä   MäntsMK   [   10   3   ]   13   41/8.10.414
17   #   36   Jarkko Mustonen   VAU   [   9   4   ]   13   
18   #   16   Pekka Reittilä   JärvSRK   [   7   6   ]   13   
19   #   29   Matias Kuusinen   VAU   [   6   9   ]   15   
20   #   30   Jesse Kähkönen   SRC   [   8   8   ]   16   
                              
C-FINAALI               
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   ]   Total Points   

21   #   24   Jani Hovi   HyUA   [   3   1   ]   4   
22   #   34   Ivan Laptev   RUS   [   1   6   ]   7   
23   #   19   Matti Korvenmaa   MikUA   [   2   5   ]   7   
24   #   32   Henry Salmén   LahUA   [   6   2   ]   8   
25   #   27   Matti Iivonen   KyPak   [   5   3   ]   8   
26   #   15   Risto Bloigu   OUA   [   4   4   ]   8   
                              
D-FINAALI               
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   ]   Total Points
   
27   #   38   Marko Vähäkuopus   OUA   [   2   1   ]   3   
28   #   37   Risto Rönnqvist   MMRc   [   3   2   ]   5   
29   #   5   Joni Mielonen   LMM   [   1   5   ]   6   
30   #   28   Satu Harmokivi   LahUA   [   5   3   ]   8   
31   #   21   Miika Kaukovalta   JärvSRK   [   4   4   ]   8

* * *


TSS-10   
                              
A-FINAALI                                 
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   Lähtö  3   ]   Total Points
   
1   #   10   Otto Laurila   RiiUA   [   1   1   1   ]   2   
2   #   8   Miika Laurila   OUA   [   7   2   3   ]   5   22/5.06.844
3   #   18   Vertti Aito   VAU   [   3   8   2   ]   5   21/5.00.223
4   #   20   Tommi Himanen   MikUA   [   2   5   7   ]   7   
5   #   7   Niko Lindvall   VAU   [   4   7   4   ]   8   
6   #   6   Aleksi Kaasinen   VAU   [   8   3   6   ]   9   
7   #   13   Toni Niinivirta   MMRc   [   5   4   5   ]   9   
8   #   9   Mikko Möller   VAU   [   6   6   8   ]   12   
                                 
                                 
B-FINAALI                                 
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   ]   Total Points   
   
9   #   15   Jami Oksanen   SRC   [   1   1   ]   2      
10   #   23   Jesse Kallio   SaiKart   [   2   2   ]   4      
11   #   37   Ville Rönnqvist   MMRc   [   3   5   ]   8      
12   #   11   Lauri Aulin   ATAK/UA   [   5   4   ]   9      
13   #   17   Karri Salmela   VAU   [   7   3   ]   10      
14   #   25   Jukka Kerola   OUA   [   4   6   ]   10      
15   #   28   Samuli Kesseli   RiiUA   [   6   7   ]   13      
16   #   36   Joni Suni   MMRc   [   8   8   ]   16      
                                 
                                 
C-FINAALI                                 
Pos      No.   Name      [   Lähtö  1   Lähtö  2   ]   Total Points
      
17   #   34   Eetu Luukkonen   MMRc   [   1   1   ]   2      
18   #   30   Petteri Kauppinen   RiiUA   [   3   2   ]   5      
19   #   31   Jani Pohjalainen   SaiKart   [   2   6   ]   8      
20   #   33   Sami Mairue   SRC   [   5   3   ]   8      
21   #   32   Joonas Oksanen   LahUA   [   4   4   ]   8      
22   #   35   Markus Latvanen   EPUA   [   7   5   ]   12      
23   #   21   Veli-Pekka Taimioja   KyPak   [   6   7   ]   13


* * *

LOPPUTULOKSET - FinTrack Tour 2007 I
21.1.2006 Kuusankoski


TSM-10   

A-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   Lähtö 3   ]   Total Points

1   #   1   Juho Levänen   RiiUA   [   1   2   1   ]   2
2   #   24   Teemu Leino   VAU   [   3   1   4   ]   4
3   #   14   Pekka Koivula   TamUA   [   2   3   3   ]   5
4   #   8   Simo Ahoniemi   HyUA   [   10   7   2   ]   9
5   #   7   Viljami Kutvonen   VAU   [   5   4   5   ]   9
6   #   17   Ari Salminen   RiiUA   [   4   9   6   ]   10
7   #   3   Sebastian Trzaska   JyvSRK   [   6   5   8   ]   11
8   #   10   Christer Andersson   MMRc   [   7   6   10   ]   13
9   #   16   Miko Teponoja   TamUA   [   9   10   7   ]   16
10   #   69   Teppo Kauppinen   VAU   [   8   8   9   ]   16
                              
B-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
11   #   29   Joseph Quagraine   VAU   [   1   3   ]   4   
12   #   6   Vesa Yli   OUA   [   2   4   ]   6   
13   #   13   Joni Minkkinen   LMM   [   6   2   ]   8   
14   #   5   Pauli Helin   TamUA   [   3   7   ]   10   
15   #   9   Teemu Rytsy   LMM   [   4   6   ]   10   
16   #   11   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   [   10   1   ]   11   
17   #   2   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   [   7   5   ]   12   
18   #   53   Matias Kuusinen   VAU   [   5   8   ]   13   
19   #   36   Ari Heinonen   VAU   [   8   10   ]   18   
20   #   28   Ivan Laptev   RUS   [   9   9   ]   18   
                              
C-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
21   #   30   Mika Mänty   OUA   [   1   1   ]   2   
22   #   54   Harri Lukkari   MMRc   [   2   3   ]   5   
23   #   18   Matti Hölttä   VAU   [   6   2   ]   8   
24   #   4   Kalle Lehto   KyPAK   [   4   4   ]   8   
25   #   12   Carl-Magnus Fager   VAU   [   3   8   ]   11   
26   #   23   Marko Salminen   RiiUA   [   5   7   ]   12   
27   #   55   Joonas Holsti   VAU   [   8   5   ]   13   
28   #   47   Juho Koskivuo   TamUA   [   7   6   ]   13   
                              
D-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
29   #   33   Alexandr Naumov   RUS   [   2   1   ]   3   23/5.02.564
30   #   21   Sami Salmela   VAU   [   1   2   ]   3   23/5.07.088
31   #   51   Alexey Dudnik   RUS   [   3   4   ]   7   
32   #   48   Tero Kupari   LohUA   [   4   5   ]   9   
33   #   52   Tomi Mairue   SRC   [   6   3   ]   9   
34   #   42   Kenneth Södergård   VUA   [   5   6   ]   11


TSP-10   

A-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   Lähtö 3   ]   Total Points

1   #   4   Jarkko Mustonen   VAU   [   1   5   1   ]   2
2   #   5   Henry Salmén   LahUA   [   3   1   3   ]   4
3   #   51   Santeri Jokinen   KyPAK   [   2   3   2   ]   4
4   #   62   Arto Heinonen   VAU   [   4   2   4   ]   6
5   #   50   Jussi Neirola   EPUA   [   7   4   6   ]   10
6   #   39   Jukka Penttinen   LahUA   [   5   8   7   ]   12
7   #   14   Matti Korvenmaa   MikUA   [   6   6   10   ]   12
8   #   9   Ari Lappi   MMRc   [   8   9   5   ]   13
9   #   6   Risto Koskinen   TamUA   [   9   7   8   ]   15
10   #   2   Jyri Konoila   VAU   [   10   10   9   ]   19
                              
B-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
11   #   21   Risto Bloigu   OUA   [   1   4   ]   5   
12   #   12   Kalle Mäki   TUA   [   3   2   ]   5   23/5.13.503
13   #   8   Björn Södergård   VUA   [   2   3   ]   5   22/5.05.247
14   #   7   Joni Hiltunen   TUA   [   6   1   ]   7   
15   #   46   Teemu Karvanen   SaiKart   [   7   5   ]   12   22/5.07.067
16   #   31   Tommi Wikstén   VAU   [   5   7   ]   12   21/5.01.876
17   #   55   Sami Haapsaari   TUA   [   4   9   ]   13   
18   #   22   Sami Vehmaa   VAU   [   8   6   ]   14   
19   #   11   Timo Keränen   LahUA   [   10   8   ]   18   
20   #   20   Jomi Pulli   KyPAK   [   9   10   ]   19   
                              
C-FINAALI                              
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
21   #   52   Juha Nyrhinen   EPUA   [   1   1   ]   2   
22   #   35   Marko Vähäkuopus   OUA   [   3   3   ]   6   
23   #   56   Jyrki Lehto   ATAK/UA   [   7   2   ]   9   
24   #   53   Kim Haapaharju   EPUA   [   2   8   ]   10   
25   #   36   Boris Martynenko   RUS   [   4   7   ]   11   
26   #   23   Mikael Hellbom   VUA   [   8   5   ]   13   
27   #   47   Toni Pernu   VAU   [   10   4   ]   14   
28   #   57   Matti Iivonen   KyPAK   [   5   9   ]   14   
29   #   16   Henri Ahola   KyPAK   [   9   6   ]   15   
30   #   58   Ilpo Koivisto   VAU   [   6   10   ]   16   

D-FINAALI                              
Pos      No.   Name      [   Lähtö 1   Lähtö 2   ]   Total Points
   
31   #   49   Juho Kulkas   VAU   [   1   2   ]   3   
32   #   60   Jukka Häkämies   LohUA   [   3   1   ]   4   
33   #   17   Janne Pikaloff   TUA   [   2   3   ]   5   
34   #   34   Tero Lindeman   LMM   [   4   4   ]   8   
35   #   61   Touko Laakso   TamUA   [   5   5   ]   10   
36   #   59   Tomi Laaksonen   MMRc   [   6   6   ]   12   
37   #   48   Toni Latvio   RiiUA   [   7   7   ]   14

243
ERÄLISTAT – FTT I 2007         
21.1.2007 Kuusankoski
         
         
Erä 1 TSP-10         
#   48   Toni Latvio   RiiUA
#   49   Juho Kulkas   VAU
#   55   Sami Haapsaari   TUA
#   56   Jyrki Lehto   ATAK/UA
#   57   Matti Iivonen   KyPak
#   58   Ilpo Koivisto   VAU
#   59   Tomi Laaksonen   MMRc
#   60   Jukka Häkämies   LohUA
#   61   Touko Laakso   TamUA
         
Erä 2 TSP-10         
#   34   Tero Lindeman   LMM
#   39   Jukka Penttinen   LahUA
#   36   Boris Martynenko   RUS
#   46   Teemu Karvanen   SaiKart
#   47   Toni Pernu   VAU
#   50   Jussi Neirola   EPUA
#   51   Santeri Jokinen   KyPak
#   52   Juha Nyrhinen   AL-Ylistaro
#   53   Kim Haapaharju   EPUA
#   62   Arto Heinonen   VAU
         
Erä 3 TSP-10         
#   21   Risto Bloigu   OUA
#   11   Timo Keränen   LahUA
#   22   Sami Vehmaa   VAU
#   16   Henri Ahola   KyPak
#   12   Kalle Mäki   TUA
#   17   Janne Pikaloff   TUA
#   23   Mikael Hellbom   EPUA
#   15   Iina Mäkelin   KyPak
#   31   Tommi Wikstén   VAU
#   35   Marko Vähäkuopus   OUA
         
Erä 4 TSP-10         
#   2   Jyri Konoila   VAU
#   9   Ari Lappi   MMRc
#   5   Henry Salmén   LahUA
#   6   Risto Koskinen   TamUA
#   8   Björn Södergård   VUA
#   7   Joni Hiltunen   TUA
#   10   Mihail Tsistovski   LahUA
#   4   Jarkko Mustonen   VAU
#   14   Matti Korvenmaa   MikUA
#   20   Jomi Pulli   KyPak
         
Erä 5 TSM-10         
#   1   Juho Levänen   RiiUA
#   8   Simo Ahoniemi   HyUA
#   3   Sebastian Trzaska   Jkl srk
#   24   Teemu Leino   VAU
#   10   Christer Andersson   MMRc
#   4   Kalle Lehto   KyPak
#   5   Pauli Helin   TamUA
#   2   Panu Vehniäinen   ÄkiUA
#   14   Pekka Koivula   TamUA
         
Erä 6 TSM-10         
#   7   Viljami Kutvonen   VAU
#   9   Teemu Rytsy   LMM
#   6   Vesa Yli   OUA
#   12   Carl-Magnus Fager   VAU
#   13   Joni Minkkinen   LMM
#   18   Matti Hölttä   VAU
#   11   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA
#   29   Joseph Quagraine   VAU
#   16   Miko Teponoja   TamUA
         
Erä 7 TSM-10         
#   21   Sami Salmela   VAU
#   17   Ari Salminen   RiiUA
#   23   Marko Salminen   RiiUA
#   69   Teppo Kauppinen   VAU
#   28   Ivan Laptev   RUS
#   30   Mika Mänty   OUA
#   33   Alexandr Naumov   RUS
#   36   Ari Heinonen   VAU
         
Erä 8 TSM-10         
#   42   Kenneth Södergård   VUA
#   47   Juho Koskivuo   TamUA
#   48   Tero Kupari   LohUA
#   51   Alexey Dudnik   RUS
#   52   Tomi Mairue   SRC
#   53   Matias Kuusinen   VAU
#   54   Harri Lukkari   MMRc
#   55   Joonas Holsti   VAU


* * *

AIKATAULU - FinTrack Tour I 2007      
21.1.2007 Kuusankoski


Ovet avataan  7:00            
            
Vapaa harjoitus   1.vh   2.vh      
Erä1 TSP-10   08:00   08:56      
Erä2 TSP-10   08:07   09:03      
Erä3 TSP-10   08:14   09:10      
Erä4 TSP-10   08:21   09:17      
Erä5 TSM-10   08:28   09:24      
Erä6 TSM-10   08:35   09:31      
Erä7 TSM-10   08:42   09:38      
Erä8 TSM-10   08:49   09:45      
            
            
            
Ilmoittautuminen:      8.00 – 9:45   
Tuomariston kokous:      09:45      
Ohjaajakokous:       10:00      
            
Alkuerät   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae
Erä1 TSP-10   10:30   11:40   12:50   14:20
Erä2 TSP-10   10:38   11:48   12:58   14:28
Erä3 TSP-10   10:46   11:56   13:06   14:36
Erä4 TSP-10   10:54   12:04   13:14   14:44
Erä5 TSM-10   11:02   12:12   13:22   14:52
Erä6 TSM-10   11:10   12:20   13:30   15:00
Erä7 TSM-10   11:18   12:28   13:38   15:08
Erä8 TSM-10   11:26   12:36   13:46   15:16
            
            
Lounastauko   13:55 – 14:20         
            
            
Finaalit:   1.fin   2.fin   3.fin   
TSP-A   16:10   17:30   18:50   
TSM-A   16:20   17:40   19:00   
TSP-D   16:30   17:50      
TSM-D   16:40   18:00      
TSP-C   16:50   18:10      
TSM-C   17:00   18:20      
TSP-B   17:10   18:30      
TSM-B   17:20   18:40      
            
Palkintojen jako   n. 19:30   


* * *

Tervetuloa:!:

244
Tulokset / ERÄLISTAT ja AIKATAULUT - FTT I C-12 + TSS-10
« : 15.01.07 - klo: 18.49 »
ERÄLISTA – FinTrack Tour I 2007   
20.1.2007 Kuusankoski
         
         
Erä 1 C-12         
#   29   Matias Kuusinen   VAU
#   31   Mika Silvasti   JärvSRK
#   33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA
#   34   Ivan Laptev   RUS
#   35   Jarno Siltanen   Jkl srk
#   36   Jarkko Mustonen   VAU
#   69   Teppo Kauppinen   VAU
         
Erä  2 C-12         
#   21   Miika Kaukovalta   JärvSRK
#   24   Jani Hovi   HyUA
#   27   Matti Iivonen   KyPak
#   28   Satu Harmokivi   LahUA
#   30   Jesse Kähkönen   SRC
#   32   Henry Salmén   LahUA
#   37   Risto Rönnqvist   MMRc
#   38   Marko Vähäkuopus   OUA
         
Erä  3 C-12         
#   10   Simo Tammela   OUA
#   13   Viljami Kutvonen   VAU
#   12   Pekka Heikkilä   MäntsMK
#   14   Niko Putkonen   TamUA
#   22   Carl-Magnus Fager   VAU
#   15   Risto Bloigu   OUA
#   19   Matti Korvenmaa   MikUA
#   16   Pekka Reittilä   JärvSRK
         
Erä  4 C-12         
#   1   Simo Ahoniemi   HyUA
#   2   Vesa Yli   OUA
#   4   Teemu Saarinen   HyUA
#   5   Joni Mielonen   LMM
#   3   Tony Raikas   KyPak
#   6   Mika Mänty   OUA
#   7   Veini Mäkinen   JärvSRK
#   8   Ari Salminen   RiiUA
         
Erä 5 TSS-10         
#   6   Aleksi Kaasinen   VAU
#   10   Otto Laurila   RiiUA
#   7   Niko Lindvall   VAU
#   9   Mikko Möller   VAU
#   18   Vertti Aito   VAU
#   8   Miika Laurila   OUA
#   11   Lauri Aulin   ATAK/UA
#   13   Toni Niinivirta   MMRc
         
Erä  6 TSS-10         
#   20   Tommi Himanen   MikUA
#   25   Jukka Kerola   OUA
#   17   Karri Salmela   VAU
#   15   Jami Oksanen   SRC
#   21   Veli-Pekka Taimioja   KyPak
#   23   Jesse Kallio   SaiKart
#   28   Samuli Kesseli   RiiUA
#   30   Petteri Kauppinen   RiiUA
         
Erä  7 TSS-10         
#   31   Jani Pohjalainen   SaiKart
#   32   Joonas Oksanen   LahUA
#   33   Sami Mairue   SRC
#   34   Eetu Luukkonen   MMRc
#   35   Markus Latvanen   EPUA
#   36   Joni Suni   MMRc
#   37   Ville Rönnqvist   MMRc

* * *

AIKATAULU – FinTrack Tour I 2007            
20.1.2007 Kuusankoski
            

Ovet avataan  7:00.
            
Vapaa harjoitus   1.vh   2.vh      
Erä1 C-12   08:00   09:01      
Erä2 C-12   08:10   09:11      
Erä3 C-12   08:20   09:21      
Erä4 C-12   08:30   09:31      
Erä5 TSS-10   08:40   09:41      
Erä6 TSS-10   08:47   09:48      
Erä7 TSS-10   08:54   09:55      
            
Ilmoittautuminen      8:00 – 10:00   
Tuomariston kokous      10:00      
Ohjaajakokous       10:10      
            
Alkuerät   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae
Erä1 C-12   10:30   11:45   13:00   14:30
Erä2 C-12   10:41   11:56   13:11   14:41
Erä3 C-12   10:52   12:07   13:22   14:52
Erä4 C-12   11:03   12:18   13:33   15:03
Erä5 TSS-10   11:14   12:29   13:44   15:14
Erä6 TSS-10   11:22   12:37   13:52   15:22
Erä7 TSS-10   11:30   12:45   14:00   15:30
            
Lounastauko   14:05 – 14:30         
            
Finaalit   1.fin   2.fin   3.fin   
C-12 A   16:15   17:50   19:20   
TSS-A   16:30   18:05   19:35   
C-12 D   16:40   18:15      
TSS-C   16:55   18:30      
C-12-C   17:05   18:40      
TSS-B   17:20   18:55      
C-12 B   17:30   19:05      
            
Palkintojen jako   n. 20:00         


Vapaa harjoitus   20:10 - 21:45


* * *

Tervetuloa :!:

245
KILPAILUKUTSU - FinTrack Tour 2007 I
20.-21.1.2007 Kuusankoski


KYMEN PIENOISAUTOKERHO RY kutsuu RO-Touring- ja mattoautoilijoita kilpailemaan FINTRACK TOUR 2007 I osakilpailuun Kuusankoskelle 20.-21.1. Kilpailu on samalla AKK:n alue 6:n mestaruusosakilpailu.

LUOKAT
Lauantai 20.1.2007
C-12, TSS-10

Sunnuntai 21.1.2007
TSM-10, TSP-10

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja - Sauli Ylösmäki
Valvoja - Heikki Helin
Katsastuspäällikkö - Pentti Järvimäki
Kilpailutuomaristo - Olli Andersson, Kari Kinnunen, Aake Kutvonen, Jari Salminen
Tuloslaskenta -   AMB

ILMOITTAUTUMINEN
Pe 12.1.2007 klo 18.00 mennessä AKK:n KITI-järjestelmän kautta. http://kiti.akk-motorsport.fi
HUOM! 2007 kilpailijanumerot

Tiedustelut: kypak(a)luukku.com tai 040 728 6533 / Kalle Lehto

Kilpailumaksu
TSM-10 ja C-12 25 €
TSP-10 ja TSS-10 20 €
Maksetaan kilpailupaikalla.

Jälki-imoittautumismaksu 40 €

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2007

SÄÄNNÖT
Autourheilun Sääntökirja 2007 + FTT 2007 -ohjeisto

Sääntökirjan mukaiset pitoaineet sallittu.

Lainattavat ponderit ovat mallia AMB personal transponder.

AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta

Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 8.00-9.45.

Lauantain kilpailun jälkeen vapaaharjoitus sunnuntain kilpailijoille aikataulun salliessa.

Erälistat sekä harjoitus ja kilpailuaikataulu löytyy rc10.fi foorumilta viimeistään torstai-iltana 18.1.2007.

RATA
18 x 30 m Neulehuopamatto.
Leveys 2,5 - 3 m

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken Urheilutalo, Uimahallintie 3.
(Urheilupuiston RC-radan läheisyydessä)

MUUTA
Kilpailupaikalla on varikkopöydät ja –tuolit. Varaa mukaan oma jatkojohto. Rata-alueella käytettävä sisäjalkineita. Retkeilymaja samassa talossa, jossa edullisia huoneita,
puh. 05-2804 462


Tervetuloa :!:


* * *

Edit 31.12.2006: Korjattu kirjoitusvirheitä

246
Sähköautot / 10.12. KyPakin treenit klo 10:30-16:00
« : 06.12.06 - klo: 23.39 »
KyPakin treeneissä 10.12. pääsee ajamaan poikkeuksellisesti vasta n. klo 10:30, koska rakennamme uuden radan (ei kisaprofiili).

247
LOPPUTULOKSET - KyPak Ralli V + TSP-10
14.10.2006 Kuusankoski


TSR-10

A-Finaali
Pos   No.   Name   Club       [Lähtö 1   Lähtö 2]      Total Points

1   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   [   2   1   ]   3
2   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   [   3   2   ]   5
3   #   2   Kalle Lehto   KyPak   [   1   6   ]   7
4   #   7   Jani Hovi   HyUA   [   5   3   ]   8
5   #   11   Jomi Pulli   KyPak   [   4
   4   ]   8
6   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   [   6   5   ]   11

* B-finaalista nousseet lihavoituina

B-Finaali
Pos      No.   Name   Club      Laps   Total Tm

7   #   15   Jouko Laine   TUA      9   3:02.932
8   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK      9   3:11.668
9   #   17   Henry Salmén   LahUA      0   -.---


* * *

TSP-10 Kerhokisa

A-Finaali
Pos      No.   Name   Club   [   Lähtö 1   Lähtö 2   Lähtö 3   ]   Total Points

1   #   9   Santeri Jokinen   KyPAK   [   1   1   1   ]   2
2   #   32   Jomi Pulli   KyPAK   [   2   2   2   ]   4
3   #   45   Timo Keränen   LahUA   [   4   3   3   ]   6
4   #   14   Henry Salmen   LahUA   [   3   6   6   ]   9
5   #   37   Satu Harmokivi   LahUA   [   6   4   5   ]   9
6   #   15   Matti Iivonen   KyPAK   [   5   5   4   ]   9

B-Finaali
1   #   47   Henri Ahola   KyPAK   [   1   3   1   ]   2
2   #   41   Mihail Tsistovski   LahUA   [   2   2   2   ]   4
3   #   62   Kai Jansson   KyPAK   [   6   1   4   ]   5
4   #   38   Iina Mäkelin   KyPAK   [   3   6   3   ]   6
5   #   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   [   4   4   6   ]   8
6   #   53   Joonas Oksanen   LahUA   [   5   5   5   ]   10


* * *

Tarkempia tuloksia voi katsella osoitteessa: http://kypak.mylaps.com

248
ERÄLISTAT - KyPak Ralli V + TSP-10 kerhokisa
14.10.2006 Kuusankoski


Erä 1 TSR-10         
#   2   Kalle Lehto   KyPak
#   17   Henry Salmén   LahUA
#   11   Jomi Pulli   KyPak
         
Erä 2 TSR-10         
#   4   Pekka Heikkilä   JärvSRK
#   5   Mikko Pyhältö   TUA
#   15   Jouko Laine   TUA
         
Erä 3 TSR-10         
#   1   Veini Mäkinen   JärvSRK
#   7   Jani Hovi   HyUA
#   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK
         
Erä 4 TSP-10         
#   14   Henry Salmén   LahUA
#   41   Mihail Tsistovski   LahUA
#   32   Jomi Pulli   KyPak
#   45   Timo Keränen   LahUA
#   9   Santeri Jokinen   KyPak
         
Erä 5 TSP-10         
#   37   Satu Harmokivi   LahUA
#   62   Kai Jansson   KyPak
#   47   Henri Ahola   KyPak
#   38   Iina Mäkelin   KyPak
         
Erä 6 TSP-10         
#   15   Matti Iivonen   KyPak
#   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPak
#   53   Joonas Oksanen   LahUA
#   64   Jari Ketoluoto   LahUA


* * *

Aikataulu - KyPak Ralli V + TSP-10 kerhokisa
14.10.2006 Kuusankoski


Vapaa harjoitus + ilmoittautuminen            8:00 - 9:50   
Ohjaajakokous:            10:00   

Alkuerät               
Erä   Eräharj   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae

1 TSR   10:20   11:20   12:20   13:30   14:30
2 TSR   10:26   11:26   12:26   13:36   14:36
3 TSR   10:32   11:32   12:32   13:42   14:42
4 TSP   10:38   11:38   12:38   13:48   
5 TSP   10:46   11:46   12:46   13:56   
6 TSP   10:54   11:54   12:54   14:04   
               
Lounastauko      13:00 - 13:30         

Finaalit      
TSP B1   15:10   
TSP A1   15:20   
TSR B   15:50   
TSP B2   16:10   
TSP A2   16:20   
TSR A1   16:40   
TSP B3   17:10   
TSP A3   17:20   
TSR A2   17:30   

Palkintojen jako      17:50

249
KILPAILUKUTSU - KyPak Ralli V + TSP-10 kerhokisa
14.10.2006 Kuusankoski



Kuva: PRfoto
 

Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-touringrallikilpailjoita Kuusankoskelle Kuusankosken urheilutaloon KyPak Ralli -sarja V osakilpailuun ja TSP-10 kerhokisaan 14.10.2006

LUOKAT
TSR-10 (Rallicross ajotapa)
TSP-10 kerhokisa

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja Sauli Ylösmäki
Valvoja Kari Kinnunen
Kilpailutuomaristo Valitaan kilpailupaikalla
Kierroslaskenta Erkki Riuttala

ILMOITTAUTUMINEN
Ti 10.10.2006 klo 18 mennessä joko kirjallisesti osoitteeseen:
Kalle Lehto
Servinkuja 5 A 31
02150 ESPOO

tai

AKK:n KITI –järjestelmän kautta http://kiti.akk-motorsport.fi

tai

sähköpostilla osoitteeseen kypak(a)luukku.com (kovaa (a) @-merkillä)
Ilmoita: nimi, seura, lisenssinumero, kilpailijanumero, ikä, vähintään kolme 27- tai 40 MHz -
radiotaajutta, halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittavat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.
Kerhokilpailuun riittää minimissään nimi ja vähintään yksi taajuus.

Tiedustelut puhelimitse (klo 16 jälkeen): 040 728 6533 / Kalle Lehto

Kilpailumaksu
TSP-10: 10 €
TSR-10: 20 €
HUOM :!: Rallin ensikertalaiset saavat osallistua koko kauden kilpailuihin puoleen hintaan!
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2006. Kilpailupaikalla saatavilla myös kertalisenssejä (hinta 14 €). TSP-10 kerhokisassa ei lisenssivaatimuksia

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2006 sekä Touring Rally Säännöt 2006.
Pitoaineiden käyttö TSR-10 –luokassa kielletty! TSP-10 sääntökirjan mukaiset pitoaineet sallittu.

AJOTAPA
Lauantain TSR-10 -kilpailu ajetaan rallicross-tyyppisenä. Ajotapakuvaukset löytyvät Touring Rally säännöistä.
TSP-10 kerhokisassa ajetaan 3 alkuerää ja 3 finaalia.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

AIKATAULU
Vapaa harjoitus + ilm. Klo 8:00 – 10:00
Ohjaajakokous klo 10:15
Tarkempi aikataulu kilpailupaikalla.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken urheilutalo (Uimahallintie)

MUUTA
Tuokaa omat pöydät, tuolit ja jatkojohdot. Käytettävä sisäjalkineita. Kilpailupaikalla on pieni buffetti. Urheilutalon retkeilymajassa edullisia huoneita,  puh. 05 2804 462.

Tervetuloa :!:


* * *

Ilmoittautuneet

TSR-10 Ralli V
1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
4 Pekka Heikkilä JärvSRK
5 Mikko Pyhältö TUA
7 Jani Hovi HyUA
10 Miika Kaukovalta JärvSRK
11 Jomi Pulli KyPak
15 Jouko Laine TUA
17 Henry Salmén LahUA


TSP-10
Santeri Jokinen KyPak
Timo Keränen LahUA
Joonas Oksanen LahUA
Satu Harmokivi LahUA
Mihail Tsistovski LahUA
Henry Salmen LahUA
Kai Jansson KyPak
Matti Iivonen KyPak
Henri Ahola KyPak
Veli-Pekka Taimioja KyPak
Iina Mäkelin KyPak
Jari Ketoluoto LahUA
Jomi Pulli KyPak

250
LOPPUTULOKSET - KyPak Ralli III
19.8.2006 Kuusankoski



Alla esitetty EK-tulokset, taukotilanne sekä lopuksi lopputulokset.

EK1
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:48,640      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:48,690   +   00:00,050
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:50,254   +   00:01,614
4.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:50,378   +   00:01,738
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:51,265   +   00:02,625
6.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:53,585   +   00:04,945
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:54,258   +   00:05,618
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:59,208   +   00:10,568


EK2
11.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:47,425      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:51,158   +   00:03,733
3.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:51,503   +   00:04,078
4.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:54,166   +   00:06,741
5.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:54,634   +   00:07,209
6.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:55,495   +   00:08,070
7.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:56,386   +   00:08,961
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:58,874   +   00:11,449

EK3
1.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:19,782      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:21,033   +   00:01,251
3.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:24,612   +   00:04,830
4.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:25,720   +   00:05,938
5.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:25,888   +   00:06,106
6.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:28,823   +   00:09,041
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:31,548   +   00:11,766
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:38,837   +   00:19,055

EK4
1.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:16,788      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:17,997   +   00:01,209
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:19,608   +   00:02,820
4.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:21,501   +   00:04,713
5.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:22,670   +   00:05,882
6.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:29,383   +   00:12,595
7.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:30,825   +   00:14,037
8.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:50,535   +   00:33,747

EK5
1.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   02:44,884      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   02:46,732   +   00:01,848
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   02:48,498   +   00:03,614
4.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   02:49,230   +   00:04,346
5.   #   16   Jyri Similä   SRC   02:54,529   +   00:09,645
6.   #   7   Jani Hovi   HyUA   03:11,016   +   00:26,132
7.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   03:11,244   +   00:26,360
8.   #   17   Henry Salmén   LahUA   03:15,596   +   00:30,712

Taukotilanne (5/10)
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   09:01,827      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   09:11,586   +   00:09,759
3.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   09:15,930   +   00:14,103
4.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   09:21,817   +   00:19,990
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   09:51,884   +   00:50,057
6.   #   17   Henry Salmén   LahUA   09:59,567   +   00:57,740
7.   #   16   Jyri Similä   SRC   10:00,923   +   00:59,096
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   10:09,664   +   01:07,837

EK6
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:46,908      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:50,081   +   00:03,173
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:50,204   +   00:03,296
4.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:51,026   +   00:04,118
5.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:52,486   +   00:05,578
6.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:53,357   +   00:06,449
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:54,959   +   00:08,051
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   02:02,427   +   00:15,519

EK7
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:47,302      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:51,434   +   00:04,132
3.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:53,081   +   00:05,779
4.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:53,517   +   00:06,215
5.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:54,039   +   00:06,737
6.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:55,587   +   00:08,285
7.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:59,206   +   00:11,904
8.   #   16   Jyri Similä   SRC   02:02,552   +   00:15,250

EK8
1.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:19,801      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:21,327   +   00:01,526
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:25,938   +   00:06,137
4.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:26,396   +   00:06,595
5.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:28,607   +   00:08,806
6.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:29,470   +   00:09,669
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:33,163   +   00:13,362
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:33,390   +   00:13,589

EK9
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:14,541      
2.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:16,183   +   00:01,642
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:21,561   +   00:07,020
4.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:23,169   +   00:08,628
5.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:26,687   +   00:12,146
6.   #   17   Henry Salmén   LahUA   01:28,259   +   00:13,718
7.   #   16   Jyri Similä   SRC   01:29,784   +   00:15,243
8.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:30,824   +   00:16,283


EK10
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   02:44,700      
2.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   02:47,663   +   00:02,963
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   02:50,813   +   00:06,113
4.   #   16   Jyri Similä   SRC   02:53,493   +   00:08,793
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   02:53,616   +   00:08,916
6.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   02:54,798   +   00:10,098
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   03:03,945   +   00:19,245
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   03:06,501   +   00:21,801

* * *  :!:  * * *

Lopputulokset - KyPak Ralli III
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   17:56,605      
2.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   18:33,150   +   00:36,545
3.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   18:41,058   +   00:44,453
4.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   18:44,372   +   00:47,767
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   19:21,678   +   01:25,073
6.   #   16   Jyri Similä   SRC   19:47,845   +   01:51,240
7.   #   17   Henry Salmén   LahUA   19:53,410   +   01:56,805
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   20:17,875   +   02:21,270

* * *  :!:  * * *

251
AIKATAULU - KyPak Ralli III
19.8.2006 Kuusankoski


Ilmoittautuminen         11:00 - 12:00         
Ohjaajakokous         12:15         
                  
Ajojärjestys               
EK1 - EK5:
1   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK
2   #   7   Jani Hovi   HyUA
3   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak
4   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK
5   #   2   Kalle Lehto   KyPak
6   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK
7   #   16   Jyri Similä   SRC
8   #   17   Henry Salmén   LahUA

         
EK6 - EK10: EK5:n jälkeisen tilanteen mukaan käännetyssä järjestyksessä                
                  
Auto   EK1+2   EK3+4   EK5   EK6+7   EK8+9   EK10
1   12:30   13:25   14:20   15:40   16:35   17:30
2   12:35   13:30   14:25   15:45   16:40   17:35
3   12:40   13:35   14:30   15:50   16:45   17:40
4   12:45   13:40   14:35   15:55   16:50   17:45
5   12:50   13:45   14:40   16:00   16:55   17:50
6   12:55   13:50   14:45   16:05   17:00   17:55
7   13:00   13:55   14:50   16:10   17:05   18:00
8   13:05   14:00   14:55   16:15   17:10   18:05


Ruokailutauko         15:00 - 15:40
         

Palkintojen jako         n. 18:30

* * *

ERÄLISTAT - KyPak Ralli IV
20.8.2006 Kuusankoski


Erä 1 TSR-10         
#   3   Ismo Vuorinen   KyPak
#   9   Pekka Reittilä   JärvSRK
#   17   Henry Salmén   LahUA
         
Erä 2 TSR-10         
#   7   Jani Hovi   HyUA
#   2   Kalle Lehto   KyPak
#   16   Jyri Similä   SRC
         
Erä 3 TSR-10         
#   1   Veini Mäkinen   JärvSRK
#   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK
#   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK
         
Erä 4 TSP-10         
   37   Satu Harmokivi   LahUA
   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPak
   15   Matti Iivonen   KyPak
   53   Joonas Oksanen   LahUA

Erä 5 TSP-10   
      
   41   Mihail Tsistovski   LahUA
   45   Timo Keränen   LahUA
   47   Henri Ahola   KyPak
   9   Santeri Jokinen   KyPak


AIKATAULU - KyPak Ralli IV
20.8.2006 Kuusankoski
               
Vapaaharjoitus + ilm.      8:00 - 10:00         
Ohjaajakokous      10:15         

Alkuerät               
Erä   Eräharj   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae

1 TSR   10:30   11:20   12:10   13:20   14:10
2 TSR   10:38   11:28   12:18   13:28   14:18
3 TSR   10:46   11:36   12:26   13:36   14:26
4 TSP   10:54   11:44   12:34   13:44   
5 TSP   11:02   11:52   12:42   13:52   


Lounastauko
      12:50 - 13:20
      

Finaalit               
TSP A1   14:50
TSR B   15:30
TSP A2   15:50
TSR A1   16:20
TSP A3   16:50
TSR A2   17:00


Palkintojen jako      17:20


Tervetuloa  :!:

252
KILPAILUKUTSU - KyPak Ralli III ja IV + TSP-10 kerhokisa
19.-20.8.2006 Kuusankoski



Kuva: PRfoto
 

Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-touringrallikilpailjoita Kuusankoskelle KyPak Ralli -sarjan III
ja IV osakilpailuun 19.-20.8.2006 sekä TSP-10 kerhokisaan 20.8.2006.

LUOKAT
Lauantai 19.8.
TSR-10 (EK ajotapa)

Sunnuntai 20.8.
TSR-10 (Rallicross ajotapa)
TSP-10 kerhokisa

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja Sauli Ylösmäki
Valvoja Kari Kinnunen
Katsastuspäällikkö Pentti Järvimäki
Kilpailutuomaristo Valitaan kilpailupaikalla
Kierroslaskenta Erkki Riuttala

ILMOITTAUTUMINEN
Ti 15.8.2006 klo 18 mennessä joko kirjallisesti osoitteeseen:
Kalle Lehto
Servinkuja 5 A 31
02150 ESPOO

tai

AKK:n KITI –järjestelmän kautta http://kiti.akk-motorsport.fi

tai

sähköpostilla osoitteeseen kypak(a)luukku.com (kovaa (a) @-merkillä)
Ilmoita: nimi, seura, lisenssinumero, kilpailijanumero, ikä, vähintään kolme 27- tai 40 MHz -
radiotaajutta, halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittavat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.
Kerhokilpailuun riittää minimissään nimi ja vähintään yksi taajuus.

Tiedustelut puhelimitse (klo 16 jälkeen): 040 728 6533 / Kalle Lehto

Kilpailumaksu
TSP-10: 10 €
TSR-10: 20 €/kilpailu tai 30 €/molemmat kilpailut
HUOM :!: Rallin ensikertalaiset saavat osallistua koko kauden kilpailuihin puoleen hintaan!
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2006. Kilpailupaikalla saatavilla myös kertalisenssejä (hinta 14 €). TSP-10 kerhokisassa ei lisenssivaatimuksia

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2006 sekä Touring Rally Säännöt 2006.
Pitoaineiden käyttö TSR-10 –luokassa kielletty! TSP-10 sääntökirjan mukaiset pitoaineet sallittu.

AJOTAPA
Lauantain TSR-10 -kilpailu ajetaan erikoiskoetyyppisenä ja sunnuntain kilpailu rallicross-tyyppisenä.
Ajotapakuvaukset löytyvät Touring Rally säännöistä. TSP-10 kerhokisassa ajetaan 3 alkuerää ja 3 finaalia.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

AIKATAULU
Lauantai 19.8.
Vapaa harjoitus + ilm. 10:00-12:00
Ohjaajakokous klo 12:15
Erikoiskokeet alkaen klo 12:30

Sunnuntai 20.8.
Vapaa harjoitus + ilm. Klo 8:00 – 10:00
Ohjaajakokous klo 10:15
Tarkempi aikataulu kilpailupaikalla.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken urheilupuiston pienoisautorata. Rata sijaitsee Helsingintien varrella Tennishallin takana.

MUUTA
Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten (eli ei matkailuvaunuihin/autoihin). Tuokaa omat jatkojohdot. Kilpailupaikalla on pieni buffetti. Urheilutalon retkeilymajassa noin 100 metrin päässä radasta edullisia huoneita, puh. 05 2804 462.

Tervetuloa :!:


* * *

Ilmoittautuneet

Lauantai 19.8.

TSR-10 Ralli III
1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
3 Ismo Vuorinen KyPak
4 Pekka Heikkilä MäntsMK
7 Jani Hovi HyUA
9 Pekka Reittilä JärvSRK
16 Jyri Similä SRC
17 Henry Salmén LahUA


Sunnuntai 20.8.

TSR-10 Ralli IV
1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
3 Ismo Vuorinen KyPak
4 Pekka Heikkilä MäntsMK
7 Jani Hovi HyUA
9 Pekka Reittilä JärvSRK
10 Miika Kaukovalta JärvSRK
16 Jyri Similä SRC
17 Henry Salmén LahUA

TSP-10
Santeri Jokinen KyPak
Joonas Oksanen LahUA
Mihail Tsistovski LahUA
Matti Iivonen KyPak
Henri Ahola KyPak
Timo Keränen LahUA
Satu Harmokivi LahUA
Veli-Pekka Taimioja KyPak

253
NOPEIMMAT KIERROSAJAT - GPT III, Fin LS-5 II ja III, C-8 kansallinen
15.-16.7.2006 Kouvola


LS-5 Lauantai 15.7.
Sij.   Num.      Nimi   Kerho   Aika   Ero      Lähtö

1   #   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK   21,294         Alkuerä 3
2   #   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA   21,301   +   0,007   Finaali A
3   #   17   Olli Löflund   JärvSRK   21,373   +   0,079   Alkuerä 4
4   #   6   Toni Pernu      21,714   +   0,420   Alkuerä 3
5   #   19   Jerry Hellström   VAU   21,909   +   0,615   Finaali A
6   #   18   Ville-Vesa Kilpeläinen      22,210   +   0,916   Alkuerä 3
7   #   3   Kari Ikävalko      22,273   +   0,979   Finaali B
8   #   20   Ola Pedersen   VAU   22,417   +   1,123   Finaali A
9   #   12   Mikael Hellbom   VUA   22,462   +   1,168   Alkuerä 3
10   #   4   Ilpo Koivisto   VAU   22,540   +   1,246   Alkuerä 4
11   #   10   Pasi Nevalainen      22,833   +   1,539   Finaali A
12   #   21   Kalle Lehto   KyPAK   23,007   +   1,713   Finaali C
13   #   8   Marko Nurmi   VAU   23,081   +   1,787   Alkuerä 3
14   #   11   Mika Ranta      23,205   +   1,911   Finaali B
15   #   9   Veikko Jalas   VAU   23,664   +   2,370   Alkuerä 3
16   #   22   Jukka Rahunen      23,848   +   2,554   Alkuerä 3


C-8 Lauantai 15.7.
Sij.   Num.      Nimi   Kerho   Aika   Ero      Lähtö

1   #   4   Tony Raikas   KyPAK   16,351         Finaali A1
2   #   3   Kalle Lehto   KyPAK   16,863   +   0,512   Alkuerä 3
3   #   2   Erkki Kantanen      18,023   +   1,672   Finaali A3
4   #   6   Jouni Hiltunen   LahUA   18,147   +   1,796   Alkuerä 4
5   #   1   Matti Iivonen   KyPAK   18,435   +   2,084   Alkuerä 1
6   #   5   Mika Rinne   VAU   19,463   +   3,112   Finaali A1


TP-10 Sunnuntai 16.7.
Sij.   Num.      Nimi   Kerho   Aika   Ero      Lähtö

1   #   2   Teemu Saarinen   HyUA   17,097         Alkuerä 3
2   #   1   Tony Raikas   KyPAK   17,529   +   0,432   Alkuerä 2
3   #   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK   17,975   +   0,878   Alkuerä 4
4   #   3   Jarno Siltanen   JyvSRK   17,977   +   0,880   Alkuerä 3
5   #   4   Tom Kalves   TamUA   18,068   +   0,971   Finaali A
6   #   39   Sebastian Trzaska   JyvSRK   18,116   +   1,019   Alkuerä 1
7   #   13   Daniel Kalves   TamUA   18,150   +   1,053   Alkuerä 2
8   #   26   Viljami Kutvonen   VAU   18,229   +   1,132   Alkuerä 2
9   #   14   Jomi Pulli   KyPAK   18,464   +   1,367   Alkuerä 2
10   #   30   Joonas Holsti   VAU   18,505   +   1,408   Alkuerä 1
11   #   6   Janne Westerlund   VAU   18,543   +   1,446   Semi A
12   #   5   Alexandr Naumov   RUS   18,632   +   1,535   Alkuerä 1
13   #   43   Kalle Lehto   KyPAK   18,642   +   1,545   Semi A
14   #   20   Olev Pihl   EAMK   18,750   +   1,653   Alkuerä 2
15   #   33   Tomi Saarinen   LohUA   18,860   +   1,763   Alkuerä 3
16   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   18,923   +   1,826   Finaali A
17   #   24   Aarre Sillanpää   TamUA   19,031   +   1,934   Alkuerä 4
18   #   11   Matti Iivonen   KyPAK   19,089   +   1,992   Semi B
19   #   12   Tero Kupari   LohUA   19,722   +   2,625   Semi A
20   #   37   Janis Orlovskis   LAT   20,298   +   3,201   Alkuerä 4
21   #   42   Harri Kaasinen   VAU   20,455   +   3,358   Alkuerä 4
22   #   41   Hans  Mõtshärg   EST   20,572   +   3,475   Alkuerä 3


LS-5 Sunnuntai 16.7.
Sij.   Num.      Nimi   Kerho   Aika   Ero      Lähtö

1   #   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK   21,106         Alkuerä 1
2   #   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA   21,362   +   0,256   Alkuerä 1
3   #   17   Olli Löflund   JärvSRK   21,554   +   0,448   Alkuerä 1
4   #   6   Toni Pernu      21,692   +   0,586   Alkuerä 3
5   #   12   Mikael Hellbom   VUA   22,104   +   0,998   Alkuerä 3
6   #   18   Ville-Vesa Kilpeläinen      22,112   +   1,006   Finaali A
7   #   19   Jerry Hellström   VAU   22,374   +   1,268   Finaali A
8   #   10   Pasi Nevalainen      22,683   +   1,577   Alkuerä 1
9   #   3   Kari Ikävalko      22,764   +   1,658   Alkuerä 1
10   #   4   Ilpo Koivisto   VAU   22,912   +   1,806   Alkuerä 2
11   #   8   Marko Nurmi   VAU   23,008   +   1,902   Finaali C
12   #   11   Mika Ranta      23,166   +   2,060   Finaali B
13   #   9   Veikko Jalas   VAU   23,283   +   2,177   Finaali B
14   #   20   Ola Pedersen   VAU   23,530   +   2,424   Finaali C

254
Tulokset / LOPPUTULOKSET - GPT III + Fin LS-5 III Kouvola
« : 16.07.06 - klo: 22.26 »
LOPPUTULOKSET - Gas Power Touring III
16.7.2006 Kouvola


Finaali (45 min)
Pos   No.   Name   Kerho   Laps   Total Tm

1   #   1   Tony Raikas   KyPAK   142   45:16.747
2   #   2   Teemu Saarinen   HyUA   140   45:12.936
3   #   26   Viljami Kutvonen   VAU   135   45:09.981
4   #   5   Alexandr Naumov   RUS   131   45:08.166
5   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   126   45:05.224
6   #   4   Tom Kalves   TamUA   126   45:06.009
7   #   14   Jomi Pulli   KyPAK   114   45:07.803
8   #   3   Jarno Siltanen   JyvSRK   106   35:11.006
9   #   43   Kalle Lehto   KyPAK   44   23:44.898
10   #   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK   39   14:47.923

Semifinaalit (20 min)      
   
11   #   24   Aarre Sillanpää   TamUA   56   20:09.266
12   #   39   Sebastian Trzaska   JyvSRK   55   20:05.854
13   #   6   Janne Westerlund   VAU   55   20:08.149
14   #   12   Tero Kupari   LohUA   55   20:08.973
15   #   33   Tomi Saarinen   LohUA   52   20:11.559
16   #   42   Harri Kaasinen   VAU   50   20:15.039
17   #   11   Matti Iivonen   KyPAK   50   20:21.572
18   #   30   Joonas Holsti   VAU   40   13:17.039
19   #   41   Hans  Mõtshärg   EST   37   15:37.214
20   #   37   Janis Orlovskis   LAT   30   12:02.574
21   #   20   Olev Pihl   EAMK   14   4:52.180
22   #   13   Daniel Kalves   TamUA   6   2:35.108


Tarkempiin tuloksiin voi tutustua osoitteessa kypak.mylaps.com.

* * *

LOPPUTULOKSET - Fin LS-5 III
16.7.2006 Kouvola


A-FINAALI                  
Pos      No.   Name   Club   Laps   Total Tm

1   #   17   Olli Löflund   JärvSRK   80   30:13.998
2   #   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK   80   30:14.468
3   #   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA   80   30:17.502
4   #   6   Toni Pernu      78   30:17.019
5   #   18   Ville-Vesa Kilpeläinen      76   30:04.028
6   #   19   Jerry Hellström   VAU   74   28:43.790
7   #   4   Ilpo Koivisto   VAU   73   30:24.522
8   #   3   Kari Ikävalko      59   24:18.171


B-FINAALI                  
Pos      No.   Name   Club   Laps   Total Tm

9   #   11   Mika Ranta      36   15:04.552
10   #   8   Marko Nurmi   VAU   34   15:07.780
11   #   9   Veikko Jalas   VAU   29   15:19.445

12   #   10   Pasi Nevalainen      20   8:23.677
13   #   12   Mikael Hellbom   VUA   9   3:56.519

C-FINAALI                  
Pos      No.   Name   Club   Laps   Total Tm

14   #   20   Ola Pedersen   VAU   8   5:38.952


Alemmista finaaleista nouseet lihavoituina.

Tarkempiin tuloksiin voi tutustua osoitteessa kypak.mylaps.com.


* * *

SARJATILANNE - Fin LS-5 2006 (epävirallinen)
Tilanne 3/4


sij.   num.      nimi   seura   [   I   ,   II   ,   III   ]   Yht.
1.   #   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK   [   100   ,   100   ,   90   ]   290
2.   #   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA   [   90   ,   90   ,   82   ]   262
3.   #   17   Olli Löflund   JärvSRK   [   76   ,   82   ,   100   ]   258
4.   #   6   Toni Pernu   VAU   [   82   ,   76   ,   76   ]   234
5.   #   4   Ilpo Koivisto   VAU   [   72   ,   69   ,   66   ]   207
6.   #   19   Jerry Hellström   VAU   [   55   ,   63   ,   69   ]   187
7.   #   8   Marko Nurmi   VAU   [   69   ,   60   ,   57   ]   186
8.   #   3   Kari Ikävalko   VAU   [   66   ,   57   ,   63   ]   186
9.   #   10   Pasi Nevalainen   -   [   63   ,   66   ,   52   ]   181
10.   #   11   Mika Ranta   VAU   [   60   ,   55   ,   60   ]   175
11.   #   18   Ville-Vesa Kilpeläinen   LahUA   [   52   ,   50   ,   72   ]   174
12.   #   12   Mikael Hellbom   VUA   [   57   ,   52   ,   50   ]   159
13.   #   9   Veikko Jalas   VAU   [   48   ,   44   ,   55   ]   147
14.   #   20   Ola Pedersen   VAU   [   0   ,   72   ,   48   ]   120
15.   #   7   Marko Veho   VAU   [   50   ,   0   ,   0   ]   50
16.   #   22   Jukka Rahunen   -   [   0   ,   48   ,   0   ]   48
17.   #   21   Kalle Lehto   KyPak   [   0   ,   46   ,   0   ]   46


Kymen pienoisautokerholta lämpimät onnittelut historian ensimmäiselle Fin LS-5 mestarille :!:


* * *

Kiitokset kilpailijoille! Näissä merkeissä jatketaan jälleen ensi kesänä. Nyt vuorossa palaute ja jälkipelit.

255
Tulokset / LOPPUTULOKSET - Fin LS-5 II + C-8 kans, Kouvola
« : 15.07.06 - klo: 20.04 »
LOPPUTULOKSET - Fin LS-5 II
15.7.2006 Kouvola


                  
A-FINAALI                  
Pos   No.   Name   Club      Laps   Total Tm

1   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK      82   30:21.776
2   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA      81   30:01.902
3   17   Olli Löflund   JärvSRK      81   30:11.251
4   6   Toni Pernu         78   30:13.732
5   20   Ola Pedersen   VAU      75   30:14.540 (*
6   4   Ilpo Koivisto   VAU      74   30:17.574
7   10   Pasi Nevalainen         72   30:03.819
8   19   Jerry Hellström   VAU      46   23:12.182
                  
B-FINAALI                  
Pos   No.   Name   Club      Laps   Total Tm
9   8   Marko Nurmi   VAU      36   15:08.562
10   3   Kari Ikävalko         36   15:13.269
11   11   Mika Ranta         36   15:20.901
12   12   Mikael Hellbom   VUA      25   11:46.894
13   18   Ville-Vesa Kilpeläinen         0   -.---
                  
C-FINAALI                  
Pos   No.   Name   Club      Laps   Total Tm

14   22   Jukka Rahunen         32   15:23.123
15   21   Kalle Lehto   KyPAK      23   9:33.588
16   9   Veikko Jalas   VAU      5   3:38.703

Alemmista finaaleista nousseet lihavoituina
(* Ola Pedersen nousi myös C-finaalista

Tarkempiin tuloksiin voi tutustua osoitteessa kypak.mylaps.com.

* * *


LOPPUTULOKSET - C-8 kansallinen
15.7.2006 Kouvola


A-FINAALI                           
Pos   No.   Name   Club      Fin 1   Fin 2   Fin 3      Total Points
1   4   Tony Raikas   KyPAK   [   1   2   1   ]   2
2   2   Erkki Kantanen      [   5   1   2   ]   3
3   5   Mika Rinne   VAU   [   4   3   3   ]   6
4   3   Kalle Lehto   KyPAK   [   2   5   5   ]   7
5   1   Matti Iivonen   KyPAK   [   6   4   4   ]   8
6   6   Jouni Hiltunen   LahUA   [   3   6   6   ]   9


Tarkempiin tuloksiin voi tutustua osoitteessa kypak.mylaps.com.

* * *

Kiitokset kilpailijoille. Huomenna jatketaan.

256
ERÄLISTAT - Gas Power Touring III + Fin LS-5 III
16.7.2006 Kouvola



Erä 1 TP-10         
#   41   Hans Mõtshärg   EST
#   14   Jomi Pulli   KyPak
#   12   Tero Kupari   LohUA
#   36   Boris Martynenko   RUS
#   30   Joonas Holsti   VAU
#   37   Janis Orlovskis   LAT
#   42   Harri Kaasinen   VAU
#   43   Kalle Lehto   KyPak
         
Erä 2 TP-10         
#   20   Olev Pihl   EST
#   40   Joni Hiltunen   SWK Fin r.y.
#   6   Janne Westerlund   VAU
#   33   Tomi Saarinen   LohUA
#   26   Viljami Kutvonen   VAU
#   13   Daniel Kalves   TamUA
#   11   Matti Iivonen   KyPak
#   24   Aarre Sillanpää   TamUA
         
Erä 3 TP-10
#   1   Tony Raikas   KyPak
#   2   Teemu Saarinen   HyUA
#   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK
#   39   Sebastian Trzaska   Jkl srk
#   3   Jarno Siltanen   Jkl srk
#   5   Alexandr Naumov   RUS
#   4   Tom Kalves   TamUA

Erä 4 LS-5
# 11 Mika Ranta VAU
# 12 Mikael Hellbom VUA
# 12 Ville-Vesa Kilpeläinen LahUA
# 9 Veikko Jalas VAU

Erä 5 LS-5
# 20 Ola Pedersen VAU
# 10 Pasi Nevalainen
# 8 Marko Nurmi VAU
# 3 Kari Ikävalko VAU
# 19 Jerry Hellström VAU

Erä 6 LS-5
# 1 Pekka Heikkilä MäntsMK
# 5 Jukka-Pekka Huhtala EPUA
# 17 Olli Löflund JärvSRK
# 6 Toni Pernu VAU
# 4 Ilpo Koivisto VAU


* * *

AIKATAULU - Gas Power Touring III + Fin LS-5 III
16.7.2006 Kouvola


Vapaa harjoitus (á 8 min)            
erä   vh1   vh2   
   
Erä 1 (TP)   8:00   9:00      
Erä 2 (TP)   8:10   9:10      
Erä 3 (TP)   8:20   9:20      
Erä 4 (LS)   8:30   9:30      
Erä 5 (LS)   8:40   9:40      
Erä 6 (LS)   8:50   9:50      
            

Ilmoittautuminen      10:00 mennessä      
Ohjaajakokous      10:10      

Alkuerät (Lämmittelyt 3 min. Erät TP-10 5 min ja LS-5 10 min)         
erä   ae1   ae2   ae3   ae4

Erä 1 (TP)   10:30   11:50   13:10   15:00
Erä 2 (TP)   10:40   12:00   13:20   15:10
Erä 3 (TP)   10:50   12:10   13:30   15:20
Erä 4 (LS)   11:00   12:20   13:40   
Erä 5 (LS)   11:15   12:35   13:55   
Erä 6 (LS)   11:30   12:50   14:10   

Lounastauko      14:25 - 15:00      

Finaalit            
LS-5 C-finaali (3 + 15 min)         16:00   
TP-10 SemiB (3 + 20 min)         16:25   0:25
LS-5 B-finaali (3 + 15 min)         16:55   0:30
TP-10 4 nop. harj. (10 min)         17:20   0:25
TP-10 SemiA (3 + 20 min)         17:35   0:15
LS-5 A-finaali (3 + 30 min)         18:05   0:30
TP-10 Finaali (5 + 45 min)         18:45   0:40

Palkintojenjako      n. 20:10


Tervetuloa :!:


* * *

Edit 12.7.: Kilpailija # 18 lisätty LS-5 -luokkaan.
Edit 15.7.: LS-5 erät tehty ja auto # 9 poistettu erästä 3
Edit 15.7.: Auto # 22 poistettu erästä 4

257
ERÄLISTAT - Fin LS-5 II + C-8 kansallinen
15.7.2006 Kouvola


Erä 1 C-8         
#   1   Matti Iivonen   KyPak
#   2   Erkki Kantanen   
#   3   Kalle Lehto   KyPak
#   4   Tony Raikas   KyPak
#   5   Mika Rinne   VAU
# 6 Jouni Hiltunen LahUA
         
Erä 2 LS-5         
#   19   Jerry Hellström   VAU
#   18   Ville-Vesa Kilpeläinen   LahUA
#   7   Marko Veho   VAU
#   9   Veikko Jalas   VAU
#   20   Ola Pedersen   VAU
#   22   Jukka Rahunen

Erä 3 LS-5         
#   8   Marko Nurmi   VAU
#   3   Kari Ikävalko   VAU
#   10   Pasi Nevalainen   
#   11   Mika Ranta   VAU
#   15   Mikael Hellbom   VUA
         
Erä 4 LS-5         
#   1   Pekka Heikkilä   MäntsMK
#   5   Jukka-Pekka Huhtala   EPUA
#   6   Toni Pernu   VAU
#   17   Olli Löflund   JärvSRK
#   4   Ilpo Koivisto   VAU
#   21   Kalle Lehto   KyPak

HUOM :!:
Ajokiteet ilmoitetaan sähköpostitse, joten tarkkailkaa postejanne.


* * *

Aikataulu - Fin LS-5 II + C-8 kansallinen            
15.7.2006 Kouvola   
         
            
Vapaa harjoitus (á 8 min)            
erä   vh1   vh2   
   
Erä 1 (C) 8:00   8:40      
Erä 2 (LS)   8:10   8:50      
Erä 3 (LS)   8:20   9:00      
Erä 4 (LS)   8:30   9:10      

Ilmoittautuminen      9:20 mennessä      
Ohjaajakokous      9:30      

Alkuerät (Lämmittely 3 min. Erät C-8 5 min, LS-5 10 min)         
erä   ae1   ae2   ae3   ae4

Erä 1 (C)   10:00   11:10   12:20   13:45
Erä 2 (LS)   10:10   11:20   12:30   13:55
Erä 3 (LS)   10:25   11:35   12:45   14:10
Erä 4 (LS)   10:40   11:50   13:00   14:25

Lounastauko
      13:15 - 13:45      

Finaalit            
C-8 A1-finaali (3 + 10 min)*         14:45   
LS-5 C-finaali (3 + 15 min)         15:05   
C-8 A2-finaali (3 + 10 min)*         15:30   
LS-5 B-finaali (3 + 15 min)         15:50   
C-8 A3-finaali (3 + 10 min)*         16:15   
LS-5 A-finaali (3 + 30 min)         16:35   

* C-8 -luokan finaalit ajetaan "sähköautokaaviolla". Eli finaalit pisteytetään ja kahden parhaan finaalin pisteet huomioidaan. Tasapisteissä ratkaisee ensiksi parempi sijoitus ja tämän jälkeen parempi finaalissa ajettu tulos.

Palkintojenjako      n. 17:30      

Vapaa harjoittelu      n. 17:40 - 20:00


* * *

Perjantai-iltana on mahdollisuus vapaaseen harjoitteluun klo 20 asti. Rata pidotetaan n. klo 16:00 - 17:30, mikäli sääolosuhteet sen sallivat.


Tervetuloa :!:


* * *
Edit 12.7.: Kilpailija # 18 lisätty erään 2
Edit 13.7.: Kilpailija # 6 lisätty erään 1

258
Tulokset / SARJAN LOPPUTULOKSET- KyPak Ralli 2006
« : 03.07.06 - klo: 08.52 »
SARJAN LOPPUTULOKSET - KyPak Ralli 2006

Lopputulokset
sij.   num.      nimi   seura   [   I   ,   II   ,   III   ,   IV, V   ]   Yht.

1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   [   45   ,   50   ,   50   ,   40   ,   45   ]   190
2.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   [   40   ,   36   ,   36   ,   50   ,   50   ]   176
3.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   [   24   ,   40   ,   40   ,   45   ,   40   ]   165
4.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   [   32   ,   45   ,   45   ,   36   ,   0   ]   158
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   [   50   ,   32   ,   32   ,   29   ,   36   ]   150
6.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   [   29   ,   20   ,   24   ,   26   ,   0   ]   99
7.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   [   36   ,   29   ,   0   ,   0   ,   29   ]   94
8.   #   17   Henry Salmén   LahUA   [   0   ,   0   ,   26   ,   24   ,   22   ]   72
9.   #   15   Jouko Laine   TUA   [   22   ,   22   ,   0   ,   0   ,   26   ]   70
10.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   [   20   ,   24   ,   0   ,   0   ,   24   ]   68
11.   #   16   Jyri Similä   SRC   [   0   ,   0   ,   29   ,   32   ,   0   ]   61
12.   #   11   Jomi Pulli   KyPak   [   0   ,   26   ,   0   ,   0   ,   32   ]   58
13.   #   14   Kai Jansson   KyPak   [   26   ,   0   ,   0   ,   0   ,   0   ]   26

259
LOPPUTULOKSET - KyPak Ralli I
1.7.2006 Kuusankoski



Alla esitetty EK-tulokset, taukotilanne sekä lopuksi lopputulokset.

EK1
1.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:24,319      
2.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:27,930   +   00:03,611
3.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:30,098   +   00:05,779
4.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:31,484   +   00:07,165
5.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:32,547   +   00:08,228
6.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:33,771   +   00:09,452
7.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:39,411   +   00:15,092
8.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:39,541   +   00:15,222
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:53,582   +   00:29,263
10.   #   15   Jouko Laine   TUA   02:03,582   +   00:39,263 (keskeytys)

EK2
1.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:22,493
2.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:28,863
3.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:29,432
4.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:29,895
5.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:38,220
6.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:41,120
7.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:41,608
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:44,432
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:54,432 (keskeytys)
10.   #   15   Jouko Laine   TUA   01:54,432 (keskeytys)

EK3
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:22,141      
2.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:25,596   +   00:03,455
3.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:29,173   +   00:07,032
4.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:30,541   +   00:08,400
5.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:30,663   +   00:08,522
6.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:46,768   +   00:24,627
7.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:47,351   +   00:25,210
8.   #   15   Jouko Laine   TUA   01:58,783   +   00:36,642
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   02:47,991   +   01:25,850
10.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   02:57,991   +   01:35,850 (keskeytys)

EK4
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:19,514      
2.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:21,192   +   00:01,7
3.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:21,850   +   00:02,336
4.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:23,742   +   00:04,228
5.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:25,975   +   00:06,461
6.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:28,315   +   00:08,801
7.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:42,305   +   00:22,791
8.   #   15   Jouko Laine   TUA   01:42,798   +   00:23,284
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:52,798   +   00:33,284 (keskeytys)
10.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:52,798   +   00:33,284 (keskeytys)

EK5
1.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   02:36,595      
2.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   02:39,657   +   00:03,062
3.   #   7   Jani Hovi   HyUA   02:40,084   +   00:03,489
4.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   02:44,977   +   00:08,382
5.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   02:46,682   +   00:10,087
6.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   02:53,108   +   00:16,513
7.   #   14   Kai Jansson   KyPak   03:03,821   +   00:27,226
8.   #   15   Jouko Laine   TUA   03:28,910   +   00:52,315
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   04:54,111   +   02:17,516
10.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   05:09,111   +   02:32,516 (keskeytys)

Taukotilanne (5/10)
1.   #   7   Jani Hovi   HyUA   08:27,900      
2.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   08:34,978   +   00:07,078
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   08:37,136   +   00:09,236
4.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   08:39,399   +   00:11,499
5.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   08:52,711   +   00:24,811
6.   #   14   Kai Jansson   KyPak   09:44,244   +   01:16,344
7.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   09:56,517   +   01:28,617
8.   #   15   Jouko Laine   TUA   11:08,505   +   02:40,605
9.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   12:22,229   +   03:54,329
10.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   13:22,914   +   04:55,014

EK6
1.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:24,043      
2.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:25,911   +   00:01,868
3.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:26,555   +   00:02,512
4.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:29,365   +   00:05,322
5.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:32,541   +   00:08,498
6.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:33,194   +   00:09,151
7.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:35,510   +   00:11,467
8.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:38,670   +   00:14,627
9.   #   15   Jouko Laine   TUA   01:41,673   +   00:17,630
10.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:47,638   +   00:23,595

EK7
1.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   01:22,932      
2.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:26,453   +   00:03,521
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:29,494   +   00:06,562
4.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:29,816   +   00:06,884
5.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:30,091   +   00:07,159
6.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:35,536   +   00:12,604
7.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:35,889   +   00:12,957
8.   #   14   Kai Jansson   KyPak   01:38,497   +   00:15,565
9.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:46,989   +   00:24,057
10.   #   15   Jouko Laine   TUA   01:59,497   +   00:36,565

EK8
1.   #   7   Jani Hovi   HyUA   01:22,675      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:23,319   +   00:00,644
3.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   01:28,393   +   00:05,718
4.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:30,839   +   00:08,164
5.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   01:31,253   +   00:08,578
6.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:36,995   +   00:14,320
7.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:58,973   +   00:36,298
8.   #   15   Jouko Laine   TUA   02:06,591   +   00:43,916
9.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   02:16,591   +   00:53,916 (keskeytys)
10.   #   14   Kai Jansson   KyPak   02:16,591   +   00:53,916 (keskeytys)

EK9
1.   #   2   Veini Mäkinen   JärvSRK   01:17,922      
2.   #   14   Jani Hovi   HyUA   01:19,024   +   00:01,102
3.   #   1   Mikko Pyhältö   TUA   01:20,314   +   00:02,392
4.   #   7   Pekka Heikkilä   MäntsMK   01:21,460   +   00:03,538
5.   #   5   Pekka Reittilä   JärvSRK   01:25,510   +   00:07,588
6.   #   4   Ismo Vuorinen   KyPak   01:34,552   +   00:16,630
7.   #   9   Jouko Laine   TUA   01:48,095   +   00:30,173
8.   #   3   Miika Kaukovalta   JärvSRK   01:54,875   +   00:36,953
9.   #   15   Kalle Lehto   KyPak   02:04,875   +   00:46,953 (keskeytys)
10.   #   10   Kai Jansson   KyPak   02:04,875   +   00:46,953 (kesketys)

EK10
1.   #   5   Ismo Vuorinen   KyPak   02:32,970      
2.   #   4   Veini Mäkinen   JärvSRK   02:33,793   +   00:00,823
3.   #   3   Jani Hovi   HyUA   02:36,714   +   00:03,744
4.   #   2   Pekka Heikkilä   MäntsMK   02:41,493   +   00:08,523
5.   #   1   Kalle Lehto   KyPak   02:45,583   +   00:12,613
6.   #   7   Kai Jansson   KyPak   02:45,773   +   00:12,803
7.   #   9   Mikko Pyhältö   TUA   03:02,076   +   00:29,106
8.   #   10   Pekka Reittilä   JärvSRK   03:16,505   +   00:43,535
9.   #   14   Miika Kaukovalta   JärvSRK   03:34,131   +   01:01,161
10.   #   15   Jouko Laine   TUA   04:03,853   +   01:30,883

* * *  :!:  * * *

Lopputulokset - KyPak Ralli I
1.   #   7   Jani Hovi   HyUA   16:45,307      
2.   #   1   Veini Mäkinen   JärvSRK   16:51,079   +   00:05,772
3.   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK   17:09,787   +   00:24,480
4.   #   5   Mikko Pyhältö   TUA   17:28,771   +   00:43,464
5.   #   3   Ismo Vuorinen   KyPak   17:32,933   +   00:47,626
6.   #   9   Pekka Reittilä   JärvSRK   19:30,086   +   02:44,779
7.   #   14   Kai Jansson   KyPak   20:05,490   +   03:20,183
8.   #   2   Kalle Lehto   KyPak   22:16,253   +   05:30,946
9.   #   15   Jouko Laine   TUA   22:48,214   +   06:02,907
10.   #   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK   24:25,520   +   07:40,213

* * *  :!:  * * *

260
KILPAILIJAT - KyPak Ralli I 1.7.2006

1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
3 Ismo Vuorinen KyPak
4 Pekka Heikkilä MäntsMK
5 Mikko Pyhältö TUA
7 Jani Hovi HyUA
9 Pekka Reittilä JärvSRK
10 Miika Kaukovalta JärvSRK
14 Kai Jansson KyPak
15 Jouko Laine TUA

AIKATAULU - KyPak Ralli I 2006

Ilmoittautuminen         11:00 - 12:00         
Ohjaajakokous         12:15         
                  
Ajojärjestys               
EK1 - EK5:
1   #   1   Veini Mäkinen JärvSRK
2   #   2   Kalle Lehto   KyPak
3   #   3   Ismo Vuorinen KyPak
4   #   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK
5   #   5   Mikko Pyhältö TUA
6   #   7   Jani Hovi   HyUA
7   #   9   Pekka Reittilä JärvSRK
8   #   10   Miika Kaukovalta JärvSRK
9   #   14   Kai Jansson KyPak
10   #   15   Jouko Laine TUA
         
EK6 - EK10: EK5:n jälkeisen tilanteen mukaan käännetyssä järjestyksessä                
                  
Auto   EK1+2   EK3+4   EK5   EK6+7   EK8+9   EK10
1   12:30   13:25   14:20   15:40   16:35   17:30
2   12:34   13:29   14:24   15:44   16:39   17:34
3   12:38   13:33   14:28   15:48   16:43   17:38
4   12:42   13:37   14:32   15:52   16:47   17:42
5   12:46   13:41   14:36   15:56   16:51   17:46
6   12:50   13:45   14:40   16:00   16:55   17:50
7   12:54   13:49   14:44   16:04   16:59   17:54
8   12:58   13:53   14:48   16:08   17:03   17:58
9   13:02   13:57   14:52   16:12   17:07   18:02
10   13:06   14:01   14:56   16:16   17:11   18:06

Ruokailutauko         15:05 - 15:40         

Palkintojen jako         n. 18:30

* * *

ERÄLISTAT - KyPak Ralli II sunnuntai 2.7.2002

Erä 1         
#   3   Ismo Vuorinen   KyPak
#   7   Jani Hovi    HyUA
#   11   Jomi Pulli   KyPak

Erä 2         
#   2   Kalle Lehto   KyPak
#   5   Mikko Pyhältö   TUA
#   10   Miika Kaukovalta   JärvSRK
#   15   Jouko Laine   TUA

Erä 3         
#   1   Veini Mäkinen    JärvSRK
#   4   Pekka Heikkilä   MäntsMK
#   7   Pekka Reittilä   JärvSRK
#   14   Kai Jansson   KyPak


AIKATAULU - KyPak Ralli II 2006               
Vapaaharjoitus + ilm.      8:00 - 10:00         
Ohjaajakokous      10:15         

Alkuerät               
Erä   Eräharj   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae

1   10:30   11:20   12:10   13:10   14:00
2   10:38   11:28   12:18   13:18   14:08
3   10:46   11:36   12:26   13:26   14:16

Lounastauko
      12:30 - 13:10         

Finaalit               
B    15:00            
A1   15:40   
A2   16:20   

Palkintojen jako      16:45


Tervetuloa  :!:

261
KILPAILUKUTSU
Fin LS-5 II ja III + Gas Power Touring III + C-8 kans.

15.-16.7.2006 Kouvola


Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-polttomoottorirata-autoilijoita Kouvolaan Fin LS-5 -sarjan II ja III osakilpailuun, Gas Power Touring –SM-sarjan III osakilpailuun sekä kansalliseen C-8 kilpailuun 15.-16.7.2006

LUOKAT
Lauantai 15.7.
LS-5  (Fin LS-5 II)
C-8  (kansallinen)
Sunnuntai 16.7.
TP-10 (Gas Power Touring III SM)
LS-5 (Fin LS-5 III)

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja    Sauli Ylösmäki
Valvoja       La: Kari Kinnunen, Su: Jari Salminen
Katsastuspäällikkö    Pentti Järvimäki
Kilpailutuomaristo    La: valitaan kilpailupaikalla, Su: Jouko Saarinen, Kari Kinnunen
Kierroslaskenta    Erkki Riuttala

ILMOITTAUTUMINEN
Pe 7.7.2006 klo 18 mennessä joko kirjallisesti osoitteeseen:
Kalle Lehto
Servinkuja 5 A 31
02150 ESPOO

tai

AKK:n KITI –järjestelmän kautta http://kiti.akk-motorsport.fi
(huomaa ilmoittautua erikseen lauantaille ja sunnuntaille)

tai

sähköpostilla osoitteeseen kypak(a)luukku.com (kovaa (a) @-merkillä)

Ilmoita: nimi, seura, lisenssinumero, kilpailijanumero, ikä, vähintään neljä 27- tai 40 MHz -radiotaajutta, halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittauvat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.

Tiedustelut puhelimitse (klo 16 jälkeen): 040 728 6533 / Kalle Lehto

Kilpailumaksut:
LS-5 26 €
TP-10 25 €
C-8 15 €
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2006. Kilpailupaikalla saatavilla myös kertalisenssejä (hinta 12 €).

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2006, Fin LS-5 2006 sekä Gas Power Touring 2006 –sarjasäännöt.

AJOTAPA
Lauantai 15.7.
LS-5:   2 ohjattua vapaa harjoitusta (á 8 min)
   4 alkuerää (á 10 minuuttia)
   A-finaali 30 minuuttia, muut finaalit 15 minuuttia
C-8:   2 ohjattua vapaa harjoitusta (á 8 min)
4 alkuerää (á 5 minuuttia)
LS-5 osallistujamäärästä riippuen 2–3 10–15 minuutin mittaista finaalia

Sunnuntai 16.7
LS-5:   2 ohjattua vapaa harjoitusta (á 8 min)
3-4 alkuerää (á 10 minuuttia)
A-finaali 30 minuuttia, muut finaalit 15 minuuttia
TP-10:   2 ohjattua vapaa harjoitusta (á 8 min)
   3-4 alkuerää (á 5 min)
   Finaali 45 minuuttia, nousufinaalit 20 minuuttia.

Huom! Osallistujamäärästä riippuen sunnuntain kilpailussa ajetaan 3-4 alkuerää.
 

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

AIKATAULU
Lauantai ja sunnuntai
Ohjattu vapaa harjoitus + ilm. 8.00 – 9:45

Muu aikataulu on riippuvainen lopullisesta kilpailijamäärästä. Aikataulu julkaistaan rc10.fi –foorumilla viimeistään torstaina 13.7.

KILPAILUPAIKKA
Tykkimäen moottoriurheilukeskuksen pienoisautorata, Tehontie 51, Kouvola.

 

MUUTA
Kilpailussa käytettävät lainaponderit ovat malliltaan personal pondereita.

Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten. Tuokaa omat jatkojohdot. Katettua varikkotilaa + pöytiä on vain rajoitetusti, joten myös omat varikkopöydät kannattaa ottaa mukaan.

TERVETULOA :!:

* * *

Ilmoittautuneet
Yhteensä 62 kilpailijaa


Lauantai 15.7.
Yhteensä 23 kilpailijaa


Fin LS-5 II
1 Pekka Heikkilä MäntsMK
3 Kari Ikävalko VAU
4 Ilpo Koivisto VAU
5 Jukka-Pekka Huhtala EPUA
6 Toni Pernu VAU
7 Marko Veho VAU
8 Marko Nurmi VAU
9 Veikko Jalas VAU
10 Pasi Nevalainen
11 Mika Ranta VAU
15 Mikael Hellbom VUA
17 Olli Löflund JärvSRK
18 Ville-Vesa Kilpeläinen LahUA
19 Jerry Hellström VAU
20 Ola Pedersen VAU
21 Kalle Lehto KyPak
22 Jukka Rahunen
Yhteensä 17 kilpailijaa

C-8 kans.
Mika Rinne VAU
Tony Raikas KyPak
Erkki Kantanen
Kalle Lehto KyPak
Matti Iivonen KyPak
Jouni Hiltunen LahUA
Yhteensä 6 kilpailijaa

Sunnuntai 16.7.
Yhteensä 39 kilpailijaa


Gas Power Touring III
1 Tony Raikas KyPak
2 Teemu Saarinen HyUA
3 Jarno Siltanen JyvSRK
4 Tom Kalves TamUA
5 Alexandr Naumov RUS
6 Janne Westerlund VAU
7 Antti Ollinmäki JärvSRK
9 Joni Minkkinen LMM
11 Matti Iivonen KyPak
12 Tero Kupari LohUA
13 Daniel Kalves TamUA
14 Jomi Pulli KyPak
20 Olev Pihl EST
24 Aarre Sillanpää TamUA
26 Viljami Kutvonen VAU
30 Joonas Holsti VAU
33 Tomi Saarinen LohUA
36 Boris Martynenko RUS
37 Janis Orlovskis LAT
39 Sebastian Trzaska JyvSRK
40 Joni Hiltunen SWK fin
41 Hans Mõtshärg EST
42 Harri Kaasinen VAU
43 Kalle Lehto KyPak
Yhteensä 24 kilpailijaa

Fin LS-5 III
1 Pekka Heikkilä MäntsMK
3 Kari Ikävalko VAU
4 Ilpo Koivisto VAU
5 Jukka-Pekka Huhtala EPUA
6 Toni Pernu VAU
8 Marko Nurmi VAU
9 Veikko Jalas VAU
10 Pasi Nevalainen
11 Mika Ranta VAU
15 Mikael Hellbom VUA
17 Olli Löflund JärvSRK
18 Ville-Vesa Kilpeläinen LahUA
19 Jerry Hellström VAU
20 Ola Pedersen VAU
21 Kalle Lehto KyPak
Yhteensä 15 kilpailijaa

262
Kilpailukutsu - KyPak Ralli I ja II
1.-2.7.2006 Kuusankoski



(c) 2004 Veini Mäkinen

Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-touringrallikilpailjoita Kuusankoskelle KyPak Ralli -sarjan I ja II osakilpailuun 1.-2.7.2006.

LUOKAT

Lauantai 1.7.
TSR-10 (EK ajotapa)
Sunnuntai 2.7.
TSR-10 (Rallicross ajotapa)

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja   Sauli Ylösmäki  
Valvoja       Kari Kinnunen
Katsastuspäällikkö    Pentti Järvimäki
Kilpailutuomaristo    Valitaan kilpailupaikalla
Kierroslaskenta    Erkki Riuttala

ILMOITTAUTUMINEN
Ti 27.6.2006 klo 18 mennessä joko kirjallisesti osoitteeseen:
Kalle Lehto
Servinkuja 5 A 31
02150 ESPOO

tai

AKK:n KITI –järjestelmän kautta http://kiti.akk-motorsport.fi
(huomaa ilmoittautua erikseen lauantaille ja sunnuntaille)
 
tai

sähköpostilla osoitteeseen kypak(a)luukku.com (kovaa (a) @-merkillä)

Ilmoita: nimi, seura, lisenssinumero, kilpailijanumero, ikä, vähintään kolme 27- tai 40 MHz -radiotaajutta, halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittauvat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.

Tiedustelut puhelimitse (klo 16 jälkeen): 040 728 6533 / Kalle Lehto

Kilpailumaksu 20 €/kilpailu tai 30 €/molemmat kilpailut
:!: HUOM  :!:
Rallin ensikertalaiset saavat osallistua koko kauden kilpailuihin puoleen hintaan!

Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2006. Kilpailupaikalla saatavilla myös kertalisenssejä (hinta 12 €).

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2006 sekä Touring Rally Säännöt 2006.
Pitoaineiden käyttö kielletty!

AJOTAPA
Lauantain kilpailu ajetaan erikoiskoetyyppisenä ja sunnuntain kilpailu rallicross-tyyppisenä. Ajotapakuvaukset löytyvät Touring Rally säännöistä.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.
 
AIKATAULU
Lauantai 1.7.
Vapaa harjoitus + ilm. 10:00-12:00
Ohjaajakokous klo 12:15
Erikoiskokeet alkaen klo 12:30

Sunnuntai 2.7.
Vapaa harjoitus + ilm. Klo 8:00 – 10:00
Ohjaajakokous klo 10:15

Tarkempi aikataulu kilpailupaikalla.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken urheilupuiston pienoisautorata. Rata sijaitsee Helsingintien varrella Tennishallin takana.

MUUTA
Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten (eli ei matkailuvaunuihin/autoihin). Tuokaa omat jatkojohdot. Kilpailupaikalla on pieni buffetti. Urheilutalon retkeilymajassa noin 100 metrin päässä radasta edullisia huoneita, puh. 05 2804 462.

Tervetuloa :!:

* * *

Ilmoittautuneet
Yhteensä 21 kilpailijaa

Ralli I (lauantai)
1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
3 Ismo Vuorinen KyPak
4 Pekka Heikkilä MäntsMK
5 Mikko Pyhältö TUA
7 Jani Hovi HyUA
9 Pekka Reittilä JärvSRK
10 Miika Kaukovalta JärvSRK
14 Kai Jansson KyPak
15 Jouko Laine TUA
Yhteensä 10 kilpailijaa

Ralli II (sunnuntai)
1 Veini Mäkinen JärvSRK
2 Kalle Lehto KyPak
3 Ismo Vuorinen KyPak
4 Pekka Heikkilä MäntsMK
5 Mikko Pyhältö TUA
7 Jani Hovi HyUA
9 Pekka Reittilä JärvSRK
10 Miika Kaukovalta JärvSRK
11 Jomi Pulli KyPak
14 Kai Jansson KyPak
15 Jouko Laine TUA
Yhteensä 11 kilpailijaa

263
NOPEIMMAT KIERROSAJAT - FTT V + GPT II
27.-28.5.2006 Kuusankoski



TSS-10
Pos      No,   Name   Club   Overall BestTm   Diff   In Session

1   #   5   Matias Kuusinen   VAU   18,175      Alkuerä 1
2   #   10   Joonas Holsti   VAU   18,293   + 0,118   Alkuerä 2
3   #   4   Harri Lukkari   MMRc   18,335   + 0,160   Finaali A3
4   #   47   Miika Laurila   OUA   18,531   + 0,356   Finaali A1
5   #   7   Jussi Neirola   EPUA   18,656   + 0,481   Finaali A1
6   #   16   Aleksi Kaasinen   VAU   18,868   + 0,693   Alkuerä 4
7   #   34   Tomi Mairue   SRC   19,009   + 0,834   Finaali A2
8   #   44   Juha Nyrhinen   EPUA   19,033   + 0,858   Finaali A3
9   #   19   Toni Niinivirta   MMRc   19,193   + 1,018   Alkuerä 3
10   #   11   Niko Lindvall   VAU   19,523   + 1,348   Alkuerä 2
11   #   8   Jyrki Lehto   ATAK/UA   19,597   + 1,422   Alkuerä 1
12   #   18   Lauri Aulin   ATAK/UA   19,617   + 1,442   Finaali B2
13   #   15   Mikko Möller   VAU   19,938   + 1,763   Alkuerä 2
14   #   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   20,051   + 1,876   Finaali B2
15   #   52   Karri Salmela   VAU   21,097   + 2,922   Finaali B1


TSP-10
Pos      No,   Name   Club   Overall BestTm   Diff   In Session

1   #   52   Kenneth Södergård   VUA   16,925   -,---   Alkuerä  2
2   #   4   Jarkko Mustonen   VAU   17,035   + 0,110   Finaali A2
3   #   8   Risto Koskinen   TamUA   17,189   + 0,264   Finaali A3
4   #   21   Björn Södergård   VUA   17,293   + 0,368   Finaali A2
5   #   7   Jyri Konoila   VAU   17,462   + 0,537   Finaali A2
6   #   51   Mika Silvasti   JärvSRK   17,552   + 0,627   Alkuerä  4
7   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17,720   + 0,795   Alkuerä  4
8   #   14   Henry Salmén   LahUA   17,774   + 0,849   Alkuerä  2
9   #   41   Mihail Tsistovski   LahUA   17,912   + 0,987   Finaali A2
10   #   45   Timo Keränen   LahUA   17,974   + 1,049   Finaali A2
11   #   18   Kalle Mäki   TUA   18,063   + 1,138   Finaali B2
12   #   62   Kai Jansson   KyPAK   18,074   + 1,149   Finaali A2
13   #   47   Henri Ahola   KyPAK   18,329   + 1,404   Finaali B2
14   #   37   Satu Harmokivi   LahUA   18,513   + 1,588   Finaali B1
15   #   26   Janne Pikaloff   TUA   18,711   + 1,786   Finaali B1
16   #   38   Iina Mäkelin   KyPAK   18,735   + 1,810   Finaali B2
17   #   60   Sami Vehmaa   VAU   18,736   + 1,811   Finaali B1
18   #   28   Mikael Hellbom   VUA   18,921   + 1,996   Alkuerä  3


TSM-10
Pos      No,   Name   Club   Overall BestTm   Diff   In Session

1      13   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   15,833      Finaali A3
2      1   Simo Ahoniemi   HyUA   15,949   + 0,116   Alkuerä 1
3      9   Kalle Lehto   KyPAK   16,091   + 0,258   Finaali A3
4      8   Ari Salminen   RiiUA   16,173   + 0,340   Alkuerä 1
5      51   Viljami Kutvonen   VAU   16,203   + 0,370   Finaali A3
6      11   Pauli Helin   TamUA   16,225   + 0,392   Finaali A1
7      10   Vesa Yli   OUA   16,233   + 0,400   Finaali A2
8      7   Sebastian Trzaska   JyvSRK   16,336   + 0,503   Finaali A1
9      47   Joni Minkkinen   LMM   16,347   + 0,514   Finaali A2
10      33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   16,394   + 0,561   Finaali A3
11      14   Carl-Magnus Fager   VAU   16,552   + 0,719   Alkuerä 4
12      53   Miko Teponoja   TamUA   16,642   + 0,809   Alkuerä 2
13      24   Veini Mäkinen   JärvSRK   16,680   + 0,847   Finaali A3
14      16   Teemu Rytsy   LMM   16,809   + 0,976   Alkuerä 2
15      50   Priit Luman   EAMK   16,832   + 0,999   Finaali B2
16      55   Matti Hölttä   VAU   16,925   + 1,092   Finaali B1
17      49   Olev Pihl   EAMK   17,077   + 1,244   Alkuerä 3
18      28   Sami Salmela   VAU   17,449   + 1,616   Finaali B2
19      52   Sami Sinisalo   TUA   17,599   + 1,766   Finaali C2
20      30   Visa Helmijoki   TamUA   17,647   + 1,814   Alkuerä 3
21      64   Hans Mõtshärg   EST   17,931   + 2,098   Finaali C1


TP-10
Pos      No,   Name   Club   Overall BestTm   Diff   In Session

1   #   2   Teemu Saarinen   HyUA   15,446      Alkuerä 1
2   #   1   Tony Raikas   KyPAK   15,762   + 0,316   Finaali
3   #   39   Sebastian Trzaska   JyvSRK   15,944   + 0,498   Alkuerä 4
4   #   3   Jarno Siltanen   JyvSRK   16,103   + 0,657   Alkuerä 4
5   #   26   Viljami Kutvonen   VAU   16,307   + 0,861   Finaali
6   #   4   Tom Kalves   TamUA   16,360   + 0,914   Alkuerä 4
7   #   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK   16,482   + 1,036   Alkuerä 3
8   #   9   Joni Minkkinen   LMM   16,610   + 1,164   finaali
9   #   20   Olev Pihl   EAMK   16,636   + 1,190   Alkuerä 2
10   #   6   Janne Westerlund   VAU   16,711   + 1,265   Alkuerä 4
11   #   13   Daniel Kalves   TamUA   16,788   + 1,342   Alkuerä 4
12   #   15   Olli Löflund   JärvSRK   16,887   + 1,441   Alkuerä 4
13   #   14   Jomi Pulli   KyPAK   16,994   + 1,548   Alkuerä 3
14   #   27   Henri Ahola   KyPAK   16,999   + 1,553   Semi A
15   #   5   Alexandr Naumov   RUS   17,056   + 1,610   Finaali
16   #   33   Tomi Saarinen   LohUA   17,158   + 1,712   Alkuerä 1
17   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17,504   + 2,058   Semi B
18   #   22   Niko Putkonen   TamUA   17,603   + 2,157   Semi B
19   #   11   Matti Iivonen   KyPAK   17,785   + 2,339   Semi A
20   #   12   Tero Kupari   LohUA   18,063   + 2,617   Alkuerä 4
21   #   24   Aarre Sillanpää   TamUA   18,157   + 2,711   Semi A
22   #   41   Hans  Mõtshärg   EST   18,750   + 3,304   Alkuerä 1
23   #   36   Boris Martynenko   RUS   20,103   + 4,657   Alkuerä 4


TSM-10 Kansallinen
Pos      No,   Name   Club   Overall BestTm   Diff   In Session

1   #   9   Kalle Lehto   KyPak   16,207      Alkuerä 2
2   #   1   Simo Ahoniemi   HyUA   16,254   + 0,047   Alkuerä 1
3   #   10   Vesa Yli   OUA   16,393   + 0,186   Alkuerä 2
4   #   110   Joonas Holsti   VAU   16,820   + 0,613   Finaali 1
5   #   50   Priit Luman   EST   17,266   + 1,059   Alkuerä 2


Yhdistetty (kaikki luokat)
Pos. Name Club Overall BestTm Class

1.   Teemu Saarinen   HyUA   15,446   TP-10
2.   Tony Raikas   KyPAK   15,762   TP-10
3.   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   15,833   TSM-10
4.   Sebastian Trzaska   JyvSRK   15,944   TP-10
5.   Simo Ahoniemi   HyUA   15,949   TSM-10
6.   Kalle Lehto   KyPAK   16,091   TSM-10
7.   Jarno Siltanen   JyvSRK   16,103   TP-10
8.   Ari Salminen   RiiUA   16,173   TSM-10
9.   Viljami Kutvonen   VAU   16,203   TSM-10
10.   Kalle Lehto   KyPak   16,207   TSM-10 kans.
11.   Pauli Helin   TamUA   16,225   TSM-10
12.   Vesa Yli   OUA   16,233   TSM-10
13.   Simo Ahoniemi   HyUA   16,254   TSM-10 kans.
14.   Viljami Kutvonen   VAU   16,307   TP-10
15.   Sebastian Trzaska   JyvSRK   16,336   TSM-10
16.   Joni Minkkinen   LMM   16,347   TSM-10
17.   Tom Kalves   TamUA   16,360   TP-10
18.   Vesa Yli   OUA   16,393   TSM-10 kans.
19.   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   16,394   TSM-10
20.   Antti Ollinmäki   JärvSRK   16,482   TP-10
21.   Carl-Magnus Fager   VAU   16,552   TSM-10
22.   Joni Minkkinen   LMM   16,610   TP-10
23.   Olev Pihl   EAMK   16,636   TP-10
24.   Miko Teponoja   TamUA   16,642   TSM-10
25.   Veini Mäkinen   JärvSRK   16,680   TSM-10
26.   Janne Westerlund   VAU   16,711   TP-10
27.   Daniel Kalves   TamUA   16,788   TP-10
28.   Teemu Rytsy   LMM   16,809   TSM-10
29.   Joonas Holsti   VAU   16,820   TSM-10 kans.
30.   Priit Luman   EAMK   16,832   TSM-10
31.   Olli Löflund   JärvSRK   16,887   TP-10
32.   Kenneth Södergård   VUA   16,925   TSP-10
33.   Matti Hölttä   VAU   16,925   TSM-10
34.   Jomi Pulli   KyPAK   16,994   TP-10
35.   Henri Ahola   KyPAK   16,999   TP-10
36.   Jarkko Mustonen   VAU   17,035   TSP-10
37.   Alexandr Naumov   RUS   17,056   TP-10
38.   Olev Pihl   EAMK   17,077   TSM-10
39.   Tomi Saarinen   LohUA   17,158   TP-10
40.   Risto Koskinen   TamUA   17,189   TSP-10
41.   Priit Luman   EST   17,266   TSM-10 kans.
42.   Björn Södergård   VUA   17,293   TSP-10
43.   Sami Salmela   VAU   17,449   TSM-10
44.   Jyri Konoila   VAU   17,462   TSP-10
45.   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17,504   TP-10
46.   Mika Silvasti   JärvSRK   17,552   TSP-10
47.   Sami Sinisalo   TUA   17,599   TSM-10
48.   Niko Putkonen   TamUA   17,603   TP-10
49.   Visa Helmijoki   TamUA   17,647   TSM-10
50.   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17,720   TSP-10
51.   Henry Salmén   LahUA   17,774   TSP-10
52.   Matti Iivonen   KyPAK   17,785   TP-10
53.   Mihail Tsistovski   LahUA   17,912   TSP-10
54.   Hans Mõtshärg   EST   17,931   TSM-10
55.   Timo Keränen   LahUA   17,974   TSP-10
56.   Kalle Mäki   TUA   18,063   TSP-10
57.   Tero Kupari   LohUA   18,063   TP-10
58.   Kai Jansson   KyPAK   18,074   TSP-10
59.   Aarre Sillanpää   TamUA   18,157   TP-10
60.   Matias Kuusinen   VAU   18,175   TSS-10
61.   Joonas Holsti   VAU   18,293   TSS-10
62.   Henri Ahola   KyPAK   18,329   TSP-10
63.   Harri Lukkari   MMRc   18,335   TSS-10
64.   Satu Harmokivi   LahUA   18,513   TSP-10
65.   Miika Laurila   OUA   18,531   TSS-10
66.   Jussi Neirola   EPUA   18,656   TSS-10
67.   Janne Pikaloff   TUA   18,711   TSP-10
68.   Iina Mäkelin   KyPAK   18,735   TSP-10
69.   Sami Vehmaa   VAU   18,736   TSP-10
70.   Hans  Mõtshärg   EST   18,750   TP-10
71.   Aleksi Kaasinen   VAU   18,868   TSS-10
72.   Mikael Hellbom   VUA   18,921   TSP-10
73.   Tomi Mairue   SRC   19,009   TSS-10
74.   Juha Nyrhinen   EPUA   19,033   TSS-10
75.   Toni Niinivirta   MMRc   19,193   TSS-10
76.   Niko Lindvall   VAU   19,523   TSS-10
77.   Jyrki Lehto   ATAK/UA   19,597   TSS-10
78.   Lauri Aulin   ATAK/UA   19,617   TSS-10
79.   Mikko Möller   VAU   19,938   TSS-10
80.   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   20,051   TSS-10
81.   Boris Martynenko   RUS   20,103   TP-10
82.   Karri Salmela   VAU   21,097   TSS-10

Eri luokkien nopeimmat kursivoituina.

264
NOPEIMMAT ALKUERÄTULOKSET - FTT V + GPT II
27.-28.5.2006 Kuusankoski


TSS-10                     
Pos      No,   Name   Club   Max, Laps   Total Tm   In Session

1   #   5   Matias Kuusinen   VAU   17   05:15,893   Alkuerä 1
2   #   4   Harri Lukkari   MMRc   16   05:00,950   Alkuerä 2
3   #   10   Joonas Holsti   VAU   16   05:03,491   Alkuerä 2
4   #   7   Jussi Neirola   EPUA   16   05:06,464   Alkuerä 4
5   #   47   Miika Laurila   OUA   16   05:10,003   Alkuerä 2
6   #   16   Aleksi Kaasinen   VAU   16   05:17,765   Alkuerä 4
7   #   34   Tomi Mairue   SRC   16   05:18,263   Alkuerä 4
8   #   44   Juha Nyrhinen   EPUA   16   05:18,999   Alkuerä 1
9   #   11   Niko Lindvall   VAU   16   05:19,574   Alkuerä 2
10   #   8   Jyrki Lehto   ATAK/UA   15   05:07,551   Alkuerä 1
11   #   19   Toni Niinivirta   MMRc   15   05:10,205   Alkuerä 4
12   #   15   Mikko Möller   VAU   15   05:10,683   Alkuerä 2
13   #   18   Lauri Aulin   ATAK/UA   15   05:11,020   Alkuerä 3
14   #   52   Karri Salmela   VAU   14   05:14,864   Alkuerä 1
15   #   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   13   05:03,994   Alkuerä 4


TSP-10
Pos      No,   Name   Club   Max, Laps   Total Tm   In Session

1   #   52   Kenneth Södergård   VUA   18   5:17,664   Alkuerä  3
2   #   4   Jarkko Mustonen   VAU   17   5:00,451   Alkuerä  4
3   #   8   Risto Koskinen   TamUA   17   5:03,961   Alkuerä  4
4   #   7   Jyri Konoila   VAU   17   5:04,453   Alkuerä  2
5   #   21   Björn Södergård   VUA   17   5:05,112   Alkuerä  4
6   #   51   Mika Silvasti   JärvSRK   17   5:06,658   Alkuerä  4
7   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17   5:09,708   Alkuerä  4
8   #   14   Henry Salmén   LahUA   17   5:17,624   Alkuerä  4
9   #   62   Kai Jansson   KyPAK   16   5:02,602   Alkuerä  3
10   #   18   Kalle Mäki   TUA   16   5:02,974   Alkuerä  3
11   #   41   Mihail Tsistovski   LahUA   16   5:04,492   Alkuerä  2
12   #   47   Henri Ahola   KyPAK   16   5:06,946   Alkuerä  3
13   #   45   Timo Keränen   LahUA   16   5:07,791   Alkuerä  4
14   #   38   Iina Mäkelin   KyPAK   16   5:13,536   Alkuerä  4
15   #   37   Satu Harmokivi   LahUA   16   5:14,381   Alkuerä  2
16   #   26   Janne Pikaloff   TUA   16   5:15,913   Alkuerä  4
17   #   60   Sami Vehmaa   VAU   16   5:19,186   Alkuerä  3
18   #   28   Mikael Hellbom   VUA   16   5:19,824   Alkuerä  3


TSM-10
Pos      No,   Name   Club   Max, Laps   Total Tm   In Session

1      1   Simo Ahoniemi   HyUA   19   5:12,352   Alkuerä 2
2      13   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   19   5:13,774   Alkuerä 4
3      9   Kalle Lehto   KyPAK   19   5:13,915   Alkuerä 4
4      11   Pauli Helin   TamUA   19   5:16,115   Alkuerä 4
5      10   Vesa Yli   OUA   19   5:17,303   Alkuerä 4
6      51   Viljami Kutvonen   VAU   18   5:00,025   Alkuerä 4
7      7   Sebastian Trzaska   JyvSRK   18   5:01,872   Alkuerä 2
8      47   Joni Minkkinen   LMM   18   5:02,223   Alkuerä 4
9      33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   18   5:05,521   Alkuerä 4
10      8   Ari Salminen   RiiUA   18   5:06,585   Alkuerä 1
11      24   Veini Mäkinen   JärvSRK   18   5:10,161   Alkuerä 4
12      53   Miko Teponoja   TamUA   18   5:11,029   Alkuerä 4
13      14   Carl-Magnus Fager   VAU   18   5:13,305   Alkuerä 4
14      55   Matti Hölttä   VAU   18   5:15,399   Alkuerä 4
15      50   Priit Luman   EAMK   17   5:09,653   Alkuerä 2
16      28   Sami Salmela   VAU   17   5:12,169   Alkuerä 1
17      49   Olev Pihl   EAMK   16   5:00,617   Alkuerä 3
18      30   Visa Helmijoki   TamUA   16   5:17,359   Alkuerä 2
19      16   Teemu Rytsy   LMM   15   4:48,697   Alkuerä 2
20      52   Sami Sinisalo   TUA   15   4:59,259   Alkuerä 2
21      64   Hans Mõtshärg   EST   14   5:00,496   Alkuerä 4


TP-10
Pos      No,   Name   Club   Max, Laps   Total Tm   In Session

1   #   2   Teemu Saarinen   HyUA   19   5:03,781   Alkuerä 1
2   #   1   Tony Raikas   KyPAK   19   5:06,191   Alkuerä 1
3   #   39   Sebastian Trzaska   JyvSRK   19   5:11,580   Alkuerä 4
4   #   3   Jarno Siltanen   JyvSRK   19   5:15,867   Alkuerä 4
5   #   4   Tom Kalves   TamUA   18   5:02,459   Alkuerä 4
6   #   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK   18   5:05,311   Alkuerä 4
7   #   26   Viljami Kutvonen   VAU   18   5:09,806   Alkuerä 3
8   #   9   Joni Minkkinen   LMM   18   5:10,074   Alkuerä 4
9   #   20   Olev Pihl   EAMK   18   5:11,142   Alkuerä 4
10   #   15   Olli Löflund   JärvSRK   18   5:11,653   Alkuerä 4
11   #   6   Janne Westerlund   VAU   17   5:00,847   Alkuerä 4
12   #   5   Alexandr Naumov   RUS   17   5:00,869   Alkuerä 2
13   #   13   Daniel Kalves   TamUA   17   5:07,016   Alkuerä 3
14   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   17   5:10,638   Alkuerä 4
15   #   27   Henri Ahola   KyPAK   17   5:13,689   Alkuerä 3
16   #   12   Tero Kupari   LohUA   16   5:07,143   Alkuerä 4
17   #   11   Matti Iivonen   KyPAK   16   5:12,157   Alkuerä 4
18   #   14   Jomi Pulli   KyPAK   16   5:16,065   Alkuerä 3
19   #   33   Tomi Saarinen   LohUA   16   5:17,510   Alkuerä 4
20   #   22   Niko Putkonen   TamUA   15   5:07,667   Alkuerä 4
21   #   24   Aarre Sillanpää   TamUA   15   5:11,006   Alkuerä 3
22   #   41   Hans  Mõtshärg   EST   13   5:03,018   Alkuerä 4
23   #   36   Boris Martynenko   RUS   13   5:16,204   Alkuerä 2


TSM-10 Kansallinen
Pos      No,   Name   Club   Max, Laps   Total Tm   In Session

1   #   1   Simo Ahoniemi   HyUA   19   5:14,324   Alkuerä 1
2   #   9   Kalle Lehto   KyPak   18   5:00,305   Alkuerä 3
3   #   10   Vesa Yli   OUA   18   5:04,015   Alkuerä 1
4   #   110   Joonas Holsti   VAU   18   5:15,679   Alkuerä 2
5   #   50   Priit Luman   EST   17   5:03,392   Alkuerä 4

265
LOPPUTULOKSET - GPT I (oikeesti II)
28.5.2006 Kuusankoski


TP-10

Finaali (45 min)
Pos      No.   Name   Club   Laps   Total Tm

1   #   1   Tony Raikas   KyPAK   156   45:14.055
2   #   3   Jarno Siltanen   JyvSRK   155   45:02.464
3   #   2   Teemu Saarinen   HyUA   153   45:07.771
4   #   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK   152   45:01.626
5   #   9   Joni Minkkinen   LMM   140   45:13.123
6   #   39   Sebastian Trzaska   JyvSRK   135   39:10.904
7   #   4   Tom Kalves   TamUA   125   38:20.318
8   #   26   Viljami Kutvonen   VAU   60   17:14.057
9   #   5   Alexandr Naumov   RUS   49   37:40.603
10   #   15   Olli Löflund   JärvSRK   30   9:25.920

Semit (20 min)
11   #   20   Olev Pihl   EAMK   62   20:00.220
12   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   61   20:04.852
13   #   11   Matti Iivonen   KyPAK   58   20:21.753
14   #   22   Niko Putkonen   TamUA   56   20:10.691
15   #   24   Aarre Sillanpää   TamUA   56   20:10.792
16   #   41   Hans  Mõtshärg   EST   54   20:21.974
17   #   33   Tomi Saarinen   LohUA   48   20:11.596
18   #   14   Jomi Pulli   KyPAK   47   20:06.130
19   #   6   Janne Westerlund   VAU   46   20:00.015
20   #   12   Tero Kupari   LohUA   45   20:19.659
21   #   27   Henri Ahola   KyPAK   43   20:37.428
22   #   13   Daniel Kalves   TamUA   25   9:08.825
23   #   36   Boris Martynenko   RUS   9   3:39.590


TSM-10 Kansallinen

1   #   1   Simo Ahoniemi   HyUA   [   1   1   2   ]   2
2   #   9   Kalle Lehto   KyPAK   [   2   2   1   ]   3
3   #   10   Vesa Yli   OUA   [   3   3   3   ]   6
4   #   110   Joonas Holsti   VAU   [   5   4   4   ]   8
5   #   50   Priit Luman   EST   [   4   5   5   ]   9



* * *
 :!: Tarkempia tuloksia voi ihmetellä osoitteessa kypak.mylaps.com  :!:
* * *

Kiitokset kilpailijoille! Tavataan seuraavassa osakilpailussa 16.7. Kouvolan Tykkimäessä.

266
Tule tutustumaan lajiin!

Kymen pienoisautokerhon erityisesti aloittelijoille suunnatut kerhoillat käynnistyvät 30.5 Kuusankoskella.

Aika: Tiistaisin klo 17 alkaen
Paikka: Kuusankosken urheilupuiston pienoisautorata (sijainti)

- opastusta harrastuksen aloittamiseen, kaluston hankintaan ja huoltoon sekä tietenkin paljon ajamista yhdessä
- mahdollisuus kokeilla ajamista kerhon autoilla
- kesän mittaan pieniä harjoituskilpailuita

Mukaan voit tulla vaikka sinulla ei olisikaan vielä omaa autoa. Riittää, että olet asiasta kiinnostunu. Mutta jos oma auto löytyy, niin ota se ihmeessä mukaan (merkillä tai mallilla ei ole väliä).

Lisätietotoja:
Puh: Matti Iivonen 0400 943 182
Sähköposti: kypak(a)luukku.com (korvaa (a) @-merkillä)

Tervetuloa :!:

267
Tulokset / LOPPUTULOKSET - FTT V 2006 Kuusankoski
« : 28.05.06 - klo: 00.00 »
LOPPUTULOKSET - FTT V
27.5.2006 Kuusankoski


TSS-10

A-finaali
1   #   5   Matias Kuusinen   VAU   [   1   1      1   ]   2   
2   #   4   Harri Lukkari   MMRc   [   2   2      2   ]   4   
3   #   10   Joonas Holsti   VAU   [   5   3      3   ]   6   
4   #   47   Miika Laurila   OUA   [   3   4      5   ]   7   
5   #   7   Jussi Neirola   EPUA   [   4   5      6   ]   9   
6   #   44   Juha Nyrhinen   EPUA   [   6   8      4   ]   10   
7   #   34   Tomi Mairue   SRC   [   9   6      7   ]   13   
8   #   16   Aleksi Kaasinen   VAU   [   8   7      9   ]   15   15/5.03.631
9   #   11   Niko Lindvall   VAU   [   7   9      8   ]   15   15/5.08.290

B-finaali
10   #   8   Jyrki Lehto   ATAK/UA   [   1   2   ]   3
11   #   15   Mikko Möller   VAU   [   3   1   ]   4
12   #   19   Toni Niinivirta   MMRc   [   2   4   ]   6
13   #   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPAK   [   6   3   ]   9
14   #   18   Lauri Aulin   ATAK/UA   [   4   5   ]   9
15   #   52   Karri Salmela   VAU   [   5   6   ]   11


TSP-10

A-finaali
1   #   52   Kenneth Södergård   VUA   [   1   1      9   ]   2   
2   #   7   Jyri Konoila   VAU   [   3   4      1   ]   4   
3   #   8   Risto Koskinen   TamUA   [   2   3      2   ]   4   
4   #   51   Mika Silvasti   JärvSRK   [   5   6      4   ]   9   17/5.11.752
5   #   21   Björn Södergård   VUA   [   4   5      5   ]   9   17/5.13.266
6   #   40   Joni Hiltunen   SWK Fin ry   [   7   7      3   ]   10   
7   #   4   Jarkko Mustonen   VAU   [   10   2      10   ]   12   
8   #   41   Mihail Tsistovski   LahUA   [   6   8      6   ]   12   
9   #   62   Kai Jansson   KyPAK   [   8   9      7   ]   15   
10   #   45   Timo Keränen   LahUA   [   9   10      8   ]   17   

B-finaali
11   #   14   Henry Salmén   LahUA   [   1   1   ]   2      
12   #   47   Henri Ahola   KyPAK   [   2   3   ]   5      
13   #   18   Kalle Mäki   TUA   [   4   2   ]   6      
14   #   37   Satu Harmokivi   LahUA   [   3   4   ]   7      
15   #   26   Janne Pikaloff   TUA   [   5   5   ]   10      
16   #   28   Mikael Hellbom   VUA   [   8   6   ]   14      15/5.06.956
17   #   60   Sami Vehmaa   VAU   [   6   8   ]   14      15/5.07.425
18   #   38   Iina Mäkelin   KyPAK   [   7   7   ]   14


TSM-10

A-finaali
1   #   1   Simo Ahoniemi   HyUA   [   1   1      5   ]   2   
2   #   9   Kalle Lehto   KyPAK   [   8   3      1   ]   4   
3   #   13   Panu Vehniäinen   ÄkiUA   [   2   2      2   ]   4   
4   #   7   Sebastian Trzaska   JyvSRK   [   3   10      4   ]   7   18/5.04.119
5   #   11   Pauli Helin   TamUA   [   4   9      3   ]   7   18/5.06.183
6   #   47   Joni Minkkinen   LMM   [   5   4      9   ]   9   
7   #   10   Vesa Yli   OUA   [   6   5      7   ]   11   
8   #   51   Viljami Kutvonen   VAU   [   7   7      6   ]   13   
9   #   33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA   [   9   6      8   ]   14   
10   #   24   Veini Mäkinen   JärvSRK   [   10   8      10   ]   18

B-finaali
11   #   53   Miko Teponoja   TamUA   [   1   1   ]   2
12   #   14   Carl-Magnus Fager   VAU   [   2   2   ]   4
13   #   55   Matti Hölttä   VAU   [   3   4   ]   7
14   #   50   Priit Luman   EAMK   [   5   3   ]   8
15   #   8   Ari Salminen   RiiUA   [   4   6   ]   10
16   #   28   Sami Salmela   VAU   [   6   5   ]   11

C-finaali
17   #   52   Sami Sinisalo   TUA      1   1   ]   2      
18   #   49   Olev Pihl   EAMK      3   2   ]   5      16/5.03.153
19   #   64   Hans Mõtshärg   EST      2   3   ]   5      16/5.16.017
20   #   16   Teemu Rytsy   LMM      4   4   ]   8      
21   #   30   Visa Helmijoki   TamUA      5   5   ]   10


* * *
 :!: Tarkempia tuloksia voi ihmetellä osoitteessa kypak.mylaps.com  :!:

* * *

Uuden radan ensimmäinen kilpailu saatiin ajaa säiden puolesta mainioissa olosuhteissa ja kilpailu oli tiukkaa. Kiitokset kaikille kilpailijoille!

268
ERÄLISTAT - GPT II
28.5.2006 Kuusankoski


Erä 1 TSM-10 kansallinen         
#   10   Vesa Yli   OUA
#   9   Kalle Lehto   KyPak
#   50   Priit Luman   EST
#   52   Kenneth Södergård   VUA
#   21   Björn Södergård   VUA
#   110   Joonas Holsti   VAU
         
Erä 2 TP-10         
#   24   Aarre Sillanpää   TamUA
#   12   Tero Kupari   LohUA
#   36   Boris Martynenko   RUS
#   26   Viljami Kutvonen   VAU
#   27   Henri Ahola   KyPak
#   41   Hans Môtshärg   EST
         
Erä 3 TP-10         
#   16   Marko Salminen   RiiUA
#   20   Olev Pihl   EST
#   22   Niko Putkonen   TamUA
#   14   Jomi Pulli   KyPak
#   11   Matti Iivonen   KyPak
#   4   Tom Kalves   TamUA
         
Erä 4 TP-10         
#   13   Daniel Kalves   TamUA
#   33   Tomi Saarinen   LohUA
#   3   Jarno Siltanen   Jkl srk
#   40   Joni Hiltunen   SWK Fin r.y.
#   15   Olli Löflund   JärvSRK
#   5   Alexander Naumov   RUS
         
Erä 5 TP-10         
#   2   Teemu Saarinen   HyUA
#   1   Tony Raikas   KyPak
#   39   Sebastian Trzaska   Jkl srk
#   7   Antti Ollinmäki   JärvSRK
#   9   Joni Minkkinen   LMM
#   6   Janne Westerlund   VAU


* *

AIKATAULU - GPT II
28.5.2006


Vapaa harjoitus            
Erä    1.vh   2.vh
      
1 TSM-10   8:00   8:50      
2 TP-10   8:10   9:00      
3 TP-10   8:20   9:10      
4 TP-10   8:30   9:20      
5 TP-10   8:40   9:30      
            
Ilmoittautuminen:      9:40 mennessä   
Tuomariston kokous:   9:50      
Ohjaajakokous:      10:00      

Alkuerät            
Erä   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae

1 TSM-10   10:20   11:20   12:40   13:40
2 TP-10   10:30   11:30   12:50   13:50
3 TP-10   10:40   11:40   13:00   14:00
4 TP-10   10:50   11:50   13:10   14:10
5 TP-10   11:00   12:00   13:20   14:20

Lounastauko:      12:10 - 12:40      
            
Finaalit            
TSM-A1         14:40   
TP-SEMI B (20 min)         15:20   
TSM-A2         15:50   
4:n  nopeimman harj. (10 min)         16:00   
TP-SEMI A (20 min)         16:15   
TSM-A3         17:00   
TP-FINAALI (45 min)         17:15   
            
Palkintojen jako      n. 18:30


* * *

Ajokidetietoja lähetetään sähköpostitse kilpailijoille viikon kuluessa, joten seuratkaa sähköpostejanne.

269
ERÄLISTAT - FTT V
27.5.2006 Kuusankoski


Erä 1 TSS-10         
#   16   Aleksi Kaasinen   VAU
#   11   Niko Lindvall   VAU
#   18   Lauri Aulin   ATAK/UA
#   15   Mikko Möller   VAU
#   19   Toni Niinivirta   MMRc
#   44   Juha Nyrhinen   EPUA
#   52   Karri Salmela   VAU
#   49   Veli-Pekka Taimioja   KyPak
         
Erä 2 TSS-10         
#   5   Matias Kuusinen   VAU
#   10   Joonas Holsti   VAU
#   20   Jaakko Sernola   OUA
#   4   Harri Lukkari   MMRc
#   17   Otto Laurila   RiiUA
#   7   Jussi Neirola   EPUA
#   34   Tomi Mairue   SRC
#   47   Miika Laurila   OUA
#   8   Jyrki Lehto   ATAK/UA
         
Erä 3 TSP-10         
#   28   Mikael Hellbom   VUA
#   37   Satu Harmokivi   LahUA
#   38   Iina Mäkelin   KyPak
#   26   Janne Pikaloff   TUA
#   53   Jouko Laine   TUA
#   60   Sami Vehmaa   VAU
#   62   Kai Jansson   KyPak
         
Erä 4 TSP-10         
#   41   Mihail Tsistovski   LahUA
#   12   Juha Jokinen   TamUA
#   18   Kalle Mäki   TUA
#   45   Timo Keränen   LahUA
#   13   Tero Suoniemi   TamUA
#   47   Henri Ahola   KyPak
#   15   Joni Siitonen   KyPak
         
Erä 5 TSP-10         
#   4   Jarkko Mustonen   VAU
#   51   Mika Silvasti   JärvSRK
#   52   Kenneth Södergård   VUA
#   7   Jyri Konoila   VAU
#   21   Björn Södergård   VUA
#   14   Henry Salmén   LahUA
#   8   Risto Koskinen   TamUA
#   40   Joni Hiltunen   SWK Fin r.y.
         
Erä 6 TSM-10         
#   1   Simo Ahoniemi   HyUA
#   2   Sakke Ahoniemi   HyUA
#   7   Sebastian Trzaska   Jkl srk
#   13   Panu Vehniäinen   ÄkiUA
#   10   Vesa Yli   OUA
#   51   Viljami Kutvonen   VAU
#   9   Kalle Lehto   KyPak
#   8   Ari Salminen   RiiUA
         
Erä 7 TSM-10         
#   33   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA
#   11   Pauli Helin   TamUA
#   16   Teemu Rytsy   LMM
#   47   Joni Minkkinen   LMM
#   14   Carl-Magnus Fager   VAU
#   32   Marko Salminen   RiiUA
#   24   Veini Mäkinen   JärvSRK
#   53   Miko Teponoja   TamUA
         
Erä 8 TSM-10         
#   30   Visa Helmijoki   TamUA
#   55   Matti Hölttä   VAU
#   28   Sami Salmela   VAU
#   52   Sami Sinisalo   TUA
#   49   Olev Pihl   EST
#   50   Priit Luman   EST
#   64   Hans Môtshärg   EST

* * *

AIKATAULU - FTT V
27.5.2006 Kuusankoski


Vapaa harjoitus            
Erä   1.vh   2.vh
      
1 TSS-10   8:00   8:56      
2 TSS-10   8:07   9:03      
3 TSP-10   8:14   9:10      
4 TSP-10   8:21   9:17      
5 TSP-10   8:28   9:24      
6 TSM-10   8:35   9:31      
7 TSM-10   8:42   9:38      
8 TSM-10   8:49   9:45      
            
Ilmoittautuminen:      9:50 mennessä   
Tuomariston kokous:      9:55      
Ohjaajakokous:      10:10      

Alkuerät            
Erä   1.ae   2.ae   3.ae   4.ae

1 TSS-10   10:30   11:40   12:50   14:30
2 TSS-10   10:38   11:48   12:58   14:38
3 TSP-10   10:46   11:56   13:06   14:46
4 TSP-10   10:54   12:04   13:14   14:54
5 TSP-10   11:02   12:12   13:22   15:02
6 TSM-10   11:10   12:20   13:30   15:10
7 TSM-10   11:18   12:28   13:38   15:18
8 TSM-10   11:26   12:36   13:46   15:26

Lounastauko:      13:55 - 14:30      
            
Finaalit   1.fin   2.fin   3.fin   
TSS-A   16:10   17:40   19:00
TSP-A   16:20   17:50   19:10
TSM-A   16:30   18:00   19:20
TSP-C   16:40   18:10   
TSM-C   16:50   18:20   
TSS-B   17:00   18:30   
TSP-B   17:10   18:40   
TSM-B   17:20   18:50   
         
Palkintojen jako      n. 19:50


* * *

Ajokidetietoja lähetetään sähköpostitse kilpailijoille viikon kuluessa, joten seuratkaa sähköpostejanne.

270
Tulokset / KILPAILUKUTSU - FTT V + GPT I (oikeesti II)
« : 06.05.06 - klo: 00.08 »
Kilpailukutsu - FinTrack Tour 2006 V + GasPower Touring 2006 I
27.-28.5.2006 Kuusankoski


Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-touringautoilijoita Kuusankoskelle FinTrack Tour V -osakilpailuun sekä Gas Power Touring I -osakilpailuun 27.-28.5.2006. Kilpailu on samalla AKK:n alue 6:n mestaruusosakilpailu.

LUOKAT
Lauantai 27.5.
TSM-10 (SM), TSS-10 (NM) ja TSP-10
Sunnuntai 28.5.
TP-10 (SM) ja TSM-10 (kansallinen)

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja   Sauli Ylösmäki
Valvoja      Erkki Similä
Katsastuspäällikkö   Pentti Järvimäki
Kilpailutuomaristo   Heikki Helin, Tarmo Sinisalo
Kierroslaskenta   AMB

ILMOITTAUTUMINEN
Pe 19.5.2006 klo 18 mennessä sähköisesti AKK:n KITI-järjestelmän kautta.
KITI löytyy osoitteesta http://kiti.akk-motorsport.fi
(ilmoittautuminen aukeaa alkuviikosta  8.-10.5.)

Ilmoittautuessasi tarvitset seuraavat tiedot: nimi, seura, lisenssinumero, luokka, kilpailijanumero, ikä, vähintään neljä 27- tai 40 MHz -radiotaajutta, halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittauvat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.

Tiedustelut puhelimitse klo 16 jälkeen: 040 728 6533 / Kalle Lehto tai sähköpostitse kypak(a)luukku.com (korvaa (a) @-merkillä)

Kilpailumaksu
SM-luokat (TSM-10 ja TP-10)    25 €
TSP-10 ja TSS-10      20 €
TSM-10 kansallinen      15 €
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2006. Kilpailupaikalla saatavilla myös kertalisenssejä.

SÄÄNNÖT
Autourheilun sääntökirja 2006 sekä sähköluokissa FTT 2006 -ohjeisto ja polttomoottoriluokassa TP-10 sarjasäännöt ja -ohjeisto.

HUOM! TSM-10 -luokassa uuden EFRA-listan mukaiset akkukennot sallittuja.
 
AIKATAULU
Kilpailu alkaa lauantaina ja sunnuntaina harjoituksilla klo 8:00.
Ilmoittautuminen päättyy n. klo 10.
Tarkempi aikataulu sekä tiedot mahdollisesta lauantai-illan harjoittelusta, kun ilmoittautuneiden määrä on selvillä.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken urheilupuiston pienoisautorata. Rata sijaitsee Helsingintien varrella Tennishallin takana. Kulku radalle Helsingintien kautta.

Kartta

RATA
Asfalttipintainen. Pituus n. 230 m. Kiertosuunta vastapäivään.

MUUTA
Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten (eli ei matkailuvaunuihin/autoihin). Tuokaa omat jatkojohdot, pöydät ja tuolit. Lisäksi löytyy varikkoteltat ja buffetti. Urheilutalon retkeilumajassa noin 100:n metrin päässä radasta edullisia huoneita, puh. 05 2804 462.

TERVETULOA!

Sivuja: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 13