LAUANTAI
Erä 1 Ratakasi
9 Liinkangas Janne Fullspeed RC 5282606
17 Meriläinen Tauno Fullspeed RC
12 Toropchenkov Igor RUS 3714409
8 Sillanpää Aarre TamUA 5252484
15 Mannio Ilkka Fullspeed RC 7351614
16 Hongisto Leo Fullspeed RC 8188804
Erä 2 Ratakasi
4 Mairue Tomi Fullspeed RC 5287239
2 Saarinen Teemu HyUA 6220567
7 Raikas Tony KyPak 6681290
1 Fredriksson Henri Fullspeed RC 7767483
5 Pesonen Eetu LahUA 6970028
6 Nordman Sten Fullspeed RC
Erä 3 TP-10
9 Chernukhin Alexander RUS 2127606
7 Naumov Alexander RUS 3783337
11 Putkonen Niko TamUA 3864596
10 Sillanpää Aarre TamUA 5252484
15 Kupari Tero LohUA 2436371
Erä 4 TP-10
1 Vehniäinen Panu HyUA 4078825
2 Saarinen Teemu TamUA 8663405
3 Munck Sami TamUA 5489882
4 Valkola Jari Fullspeed RC 3039687
6 Saarinen Jere HyUA 9052020
LAUANTAIN AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM + Ratakasi 2017
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP-10: 13 min, Ratakasi: 13 min
Erä / Heat P1 P2
1 Ratakasi 8:00 9:00
2 Ratakasi 8:15 9:15
3 TP-10 8:30 9:30
4 TP-10 8:45 9:45
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 10:00
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:10
Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3
1 Ratakasi 10:30 11:40 13:10
2 Ratakasi 10:42 11:52 13:22
3 TP-10 10:54 12:04 13:34
4 TP-10 11:06 12:16 13:46
Lounastauko / Lunch 12:27-13:10
Finaalit / Finals
Ratakasi Semi (3+20min) 14:30
Ratakasi 6 nopeimman harjoitus 10min 15:00
TP-10 6 nopeimman harjoitus 10min 15:15
Ratakasi A Finaali (5+30min) 15:35
TP-10 A Finaali (5+45 min) 16:25
Palkintojen jako / Prize giving 17:35
Sunnuntai
Erä 1 FG Mini
53 Svartbäck Thomas Fullspeed RC 7034959
27 Pettersson Harri RSRCA 3699998
14 Karjala Petteri KyPak 7982172
25 Rousku Camilla LohUA 7833872
26 Jokinen Timo RSRCA 7779941
32 Almqvist Juha KyPak 2598842
62 Arponen Tuomas TUA 6466406
Erä 2 FG Mini
30 Hintsala Esa Fullspeed RC 6677356
54 Jansson Kai KyPak 4136955
10 Jalkanen Eetu KyPak 3341558
11 Jalkanen Ville KyPak 2966645
15 Lehto Marko KyPak 5772605
7 Kangasniemi Ville Fullspeed RC 2183504
Erä 3 LS-5
79 Paavilainen Jukka Fullspeed RC 5461356
64 Ikävalko Kari Fullspeed RC 3221977
46 Konoila Jyri Fullspeed RC 3531949
55 Koivisto Ilpo Fullspeed RC 3669278
17 Jalas Veikko Fullspeed RC 4119866
57 Virtanen Jari Fullspeed RC 6838258
78 Sojakka Thomas Fullspeed RC 7081498
Erä 4 LS-5
88 Lehtojärvi Jethro RSRCA 3396125
6 Rousku Juha RiiUA 949387
12 Turku Tommi Fullspeed RC 6220585
13 Rousku Vesa Fullspeed RC 9112308
66 Laurinkoski Antti Fullspeed RC 4576428
Vikstedt Matias Fullspeed RC
11 Kähäri Jori Fullspeed RC 7846615
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice 8 min
Erä / Heat P1 P2
1 FG Mini 8:00 8:40
2 FG Mini 8:10 8:50
3 LS5 8:20 9:00
4 LS5 8:30 9:10
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 9:00
Tuomariston kokous / Jury meeting 9:20
Ohjaajakokous / Drivers briefing 9:30
Alkuerät / Qualifying heats
LS5: 3+10 min, FG Mini 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3 Q4
1 FG Mini 9:50 11:00 12:10 13:40
2 FG Mini 10:02 11:12 12:22 13:52
3 LS5 10:14 11:24 12:34 14:04
4 LS5 10:30 11:40 12:50 14:20
Lounastauko / Lunch 13:06-13:40 14:36
Finaalit / Finals Nostovuorot
Mini B-finaali 3+15 min 15:05 LS-5 Semi A
LS-5 Semi B-finaali 3+20 min 15:30 Mini B
LS-5 Semi A-finaali 3+20 min 16:00 LS-5 Semi B
Mini A-finaali3+20 min 16:30 LS-5 pudonneet
LS-5 A-finaali3+30 min 17:05 Mini A
Palkintojen jako / Prize giving 18:00