EuroRC

Kirjoittaja Aihe: ERÄLISTAT ja AIKATAULU - FTT III 27.1.2018 Kouvola  (Luettu 957 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
ERÄLISTAT / HEATS - FinTrack Tour III 2018
27.1.2018 Kouvola


Heat 1 TSS-10
#12  Pylväläinen Mika           LahUA
#16  Fedin Andrey               RUS
#21  Rönkkönen Hiski            LahUA             *
#13  Nurmela Henri              EST               *
#26  Viitaniemi Artti           RiiUA
#27  Mikkelä Juho               KyPak             *
#32  Tammi Juuso                RSRCA             *

Heat 2 TSS-10
#6   Anttonen Eemeli            Ospa Ry           *
#66  Lamminsivu Ilari           ÄkpaRC
#3   Oksanen Joonis             RiiUA             *
#23  Moilanen Saku              ÄkpaRC
#9   Kuuslahti Sisu             LahUA             *
#11  Oksanen Joenna             RiiUA             *
#33  Leino Oscar                RiiUA             *

Heat 3 TSM-10
#50  Heikkilä Juho              LahUA
#53  Taivainen Tatu             JärvSRK
#74  Salminen Jori              ÄkpaRC
#40  Pähn Janek                 EST
#49  Sinervo Niko               RiiUA
#81  Hovi Jani                  HyUA

Heat 4 TSM-10
#42  Vuorenmaa Niko             TerUA
#31  Malinen Jyrki              LahUA
#25  Oksanen Jona               RiiUA
#15  Ilvessalo Lasse            Fullspeed RC
#62  Tammi Marko                RSRCA
#76  Lehtinen Ville             ÄkpaRC
#51  Chernukhin Alexander       RUS

Heat 5 TSM-10
#18  Eklund Valtteri            KyPak
#12  Vähäkuopus Marko           Ospa Ry
#23  Saarinen Jere              HyUA
#19  Trofimov Kirill            RUS
#14  Mairue Tomi                HyUA
#35  Rinne Jussi                ÄkpaRC
#37  Louhi Antti                RSRCA

Heat 6 TSM-10
#5   Minkkinen Joni             LMM
#10  Pausio Valtteri            RSRCA
#39  Takkinen Sami              LahUA
#8   Pesonen Eetu               LahUA
#16  Martikainen Leevi          RiiUA
#13  Elfström Kim               Fullspeed RC
#9   Raikas Tony                KyPak

Heat 7 TSM-10
#1   Teponoja Miko              TamUA
#3   Chmigal Georgy             RUS                         
#6   Kutvonen Viljami           Fullspeed RC
#2   Lehto Kalle                KyPak
#7   Yli Vesa                   Ospa Ry
#11  Saarinen Teemu             HyUA
#50  Salmen Henry               LahUA


* * *

AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III 2018
27.1.2018 Kouvola


Ovet aukeaa / Doors open  7:00

Free practice             P1        P2
Heat1 TSS-10            08:00     08:56
Heat2 TSS-10            08:08     09:04
Heat3 TSM-10            08:16     09:12
Heat4 TSM-10            08:24     09:20
Heat5 TSM-10            08:32     09:28
Heat6 TSM-10            08:40     09:36
Heat7 TSM-10            08:48     09:44

Ilmoittautuminen / Registration           7.30 – 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting         09:45
Ohjaajakokous / Drivers briefing          09:55

Alkuerät / Qualifying     Q1        Q2        Q3        Q4
Heat1 TSS-10            10:20     11:25     12:50     13:55
Heat2 TSS-10            10:28     11:33     12:58     14:03
Heat3 TSM-10            10:36     11:41     13:06     14:11
Heat4 TSM-10            10:44     11:49     13:14     14:19
Heat5 TSM-10            10:52     11:57     13:22     14:27
Heat6 TSM-10            11:00     12:05     13:30     14:35
Heat7 TSM-10            11:08     12:13     13:38     14:43

Lounastauko / Lunch break                 12:20 – 12:50

Finaalit / Finals         F1        F2        F3
TSS-B                   15:10     16:15     17:20
TSS-A                   15:20     16:25     17:30
TSM-D                   15:30     16:35     17:40
TSM-C                   15:40     16:45     17:50
TSM-B                   15:50     16:55     18:00
TSM-A                   16:00     17:05     18:10


Palkintojen jako / Prize giving ceremony    18:40