Racing Factory

Kirjoittaja Aihe: Erälistat ja aikataulut: FTT V, TP-10 SM I + Ratakasi SM I 26.-27.5.2018 KyPak  (Luettu 665 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
ERÄLISTAT / HEATS -  FTT V 26.5.2018 Kuusankoski         
         
Erä/Heat 1 TSS-10         
#   3   Oksanen Joonis   RiiUA
#   9   Kuuslahti Sisu   LahUA
#   11   Oksanen Joenna   RiiUA
#   33   Leino Oscar   RiiUA
#   38   Egorov Andrey   RUS
         
   * Alle 18-vuotias NM-kilpailija      
         
Erä/Heat 2 TSM-10         
#   57   Keränen Timo   LahUA
#   85   Naumov Alexander   RUS
#   39   Takkinen Sami   LahUA
#   83   Dzemyanovich Nazar   Belarus
#   84   Uiadzislau Balalov   Belarus
#   99   Koskivuo Juho   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 3 TSM-10         
#   10   Pausio Valtteri   RSRCA
#   9   Raikas Tony   KyPak
#   25   Oksanen Jona   RiiUA
#   31   Malinen Jyrki   LahUA
#   37   Louhi Antti   RSRCA
#   63   Södergård Björn   VUA
#   72   Södergård Kenneth   VUA
         
Erä/Heat 4 TSM-10         
#   6   Viljami Kutvonen   Fullspeed RC
#   1   Teponoja Miko   TamUA
#   3   Chmigal Georgy   RUS
#   2   Lehto Kalle   KyPak
#   7   Yli Vesa   Ospa Ry
#   18   Eklund Valtteri   KyPak
#   8   Pesonen Eetu   LahUA


AIKATAULU - FTT V 26.5.2018 Kuusankoski            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice            
Erä   P1   P2      
TSS 1   08:00   09:00      
TSM 2   08:08   09:08      
TSM 3   08:16   09:16      
TSM 4   08:24   09:24      
            
            
            
Ilmoittautuminen/Registartion            8:00 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury Meeting            09:30
Ohjaajakokous / Drivers briefing            09:40
            
Alkuerät / Qualifying            
Erä   Q1   Q2   Q3   Q4
TSS 1   10:00   11:05   12:20   13:25
TSM 2   10:08   11:13   12:28   13:33
TSM 3   10:16   11:21   12:36   13:41
TSM 4   10:24   11:29   12:44   13:49
            
            
            
Lounastauko / Lunch         11:35 – 12:20   
            
Finaalit / Finals      F1   F2   F3
TSS-A      14:30   15:40   16:50
TSM-B      14:40   15:50   17:00
TSM-A      14:50   16:00   17:10
            
Palkintojen jako / Prize giving            17:40
            
Vapaa harjoitus / Free Practice            18:00 - 21:00

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
ERÄLISTAT / HEATS - TP-10 SM I + Ratakasi SM I 27.5.2018 Kuusankoski         
         
Erä/Heat 1 TP-10         
#   6   Naumov Alexander   RUS
#   8   Sillanpää Aarre   TamUA
#   11   Elfström Kim   Fullspeed RC
          
Erä/Heat 2 TP-10         
#   1   Saarinen Teemu   HyUA
#   2   Munck Sami   TamUA
#   3   Vehniäinen Panu   TamUA
#   4   Saarinen Jere   HyUA
          
Erä/Heat 3 Rata8         
#   10   Voranau Ihar   Belarus
#   11   Mannio Ilkka   Fullspeed RC
#   13   Petteri Karjala   KyPak
#   14   Shmachkou Uladzimir   Belarus
#   15   Meriläinen Tauno   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 4 Rata8         TamUA
#   7   Sillanpää Aarre   Fullspeed RC
#   8   Nordman Sten   RUS
#   9   Toropchenkov Igor    TamUA
#   16   Munck Sami   TamUA
         
         
Erä/Heat 5 Rata8         HyUA
#   1   Saarinen Teemu   KyPak
#   2   Raikas Tony   HyUA
#   3   Mairue Tomi   LahUA
#   5   Pesonen Eetu   LahUA


AIKATAULU/TIMETABLE - TP-10 SM I + Ratakasi SM I 27.5.2018 Kuusankoski            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice            
TP-10: 10 min, Ratakasi: 10 min            
Erä / Heat   P1   P2      
TP-10 1   08:00   09:10      
TP-10 2   08:11   09:21      
Rata8 3   08:22   09:32      
Rata8 4   08:33   09:43      
Rata8 5   08:44   09:54      
            
Ilmoittautuminen / Registration            8:00 – 10:05
Tuomariston kokous / Jury meeting            10:05
Ohjaajakokous / Drivers briefing            10:15
            
Alkuerät / Qualifying heats            
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min            
Erä / Heat   Q1   Q2   Q3   
TP-10 1   10:30   11:50   13:40   
TP-10 2   10:43   12:03   13:53   
Rata8 3   11:03   12:23   14:13   
Rata8 4   11:16   12:36   14:26   
Rata8 5   11:29   12:49   14:39   
            
            
Lounastauko / Lunch            13:00 – 13:40
            
Finaalit / Finals            
Ratakasi A semi (3+20 min)         15:20   
Ratakasi 6-nopeimman harjoitus (10min)         15:50   
TP A Harjoitus (10 min)         16:20   
Ratakasi Finaali (3+30 min)         16:50   
TP A (5+45 min)         17:40   
            
Palkintojen jako / Prize giving         18:50