VIHTI miniland

Kirjoittaja Aihe: KILPAILUKUTSU: FTT II 19.-20.1.2019 Kouvola (erät ja aikataulut)  (Luettu 3017 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili


Huom. Edellisistä vuosista poiketen emme pysty järjestämään paikalle varikkopöytiä + tuoleja.
Kisapaikkana vanha tuttu Kuusankosken urheilutalo.


KYMEN PIENOISAUTOKERHO RY kutsuu RO-Touringautoilijoita kilpailemaan
FinTrack Tour II osakilpailuun Kouvolan Kuusankoskelle 19.-20.1.2019

LUOKAT
Lauantai 19.1.
TSM-10 SM ja TSS-10 harjoituskilpailu
Sunnuntai 20.1.
TSP-10 harjoituskilpailu

Harjoituskilpailussa ei ole lisenssipakkoa.

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja: Mikko Porkka (la), Tony Raikas (su)
Tuomariston puheenjohtaja: Pentti Minkkinen
Katsastuspäällikkö: Kai Jansson
Kilpailutuomaristo: Petteri Suojala, loput ilmoitetaan myöhemmin
Tuloslaskentapäällikkö: Henry Salmen

ILMOITTAUTUMINEN
Su 6.1.2019 klo 22:00 mennessä AKK:n KITI-järjestelmän kautta. https://akk.autourheilu.fi/Login.aspx
Huomaathan, että ilmoittautuminen onnistuu vasta, kun vuoden 2019 lisenssi on maksettu.

Lisenssittömät kilpailijat voivat ilmoittautua MyRCM:ssä: https://tinyurl.com/ybww6jnx
Ilmoita nimi, luokka, kilpailijanumero, ponderinumero, sekä TSS-10 kuskien on ilmoitettava myös kuskin syntymäpäivä.

Tiedustelut: kymenpienoisautokerho@gmail.com tai 040 5337376 / Valtteri Eklund
Kilpailumaksu:
TSM-10 40 €
TSP-10 ja TSS-10 30 €
Maksetaan kilpailupaikalla.
Jälki-ilmoittautumismaksu 50 €

LISENSSI
TSM-10-luokassa voimassa oleva AKK:n lisenssi 2019. TSS-10 ja TSP-10 lisenssi ei ole pakollinen, mutta suositeltava.

SÄÄNNÖT
Autourheilun Sääntökirja 2019 + FTT 2019 -ohjeisto
Lainattavat ponderit ovat mallia AMB personal transponder.

AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta
Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 8.00-10:00

Erälistat sekä harjoitus ja kilpailuaikataulu löytyy rc10.fi foorumilta viimeistään torstai-iltana
17.1.2019

RATA
18 x 30 m Neulehuopamatto.
Leveys 2,5 - 4 m

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia
määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken Urheilutalo, Uimahallintie 3, 45700 Kouvola.
(Urheilupuiston RC-radan läheisyydessä)

MUUTA
Omat varikkopöydät, tuolit ja jatkojohdot mukaan.
« Viimeksi muokattu: 26.01.19 - klo: 21.17 kirjoittanut APK »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU: FTT II 19.-20.1.2019 Kouvola
« Vastaus #1 : 05.12.18 - klo: 17.44 »
Ilmoittautuneet:

TSM-10 32kpl:
Elfström Kim
Rönkkönen Hiski
Salmela Karri
Westén TOMI
Teponoja Miko
Kutvonen Viljami
Chmigal Georgy
Yli Vesa
Raikas Tony
Pesonen Eetu
Takkinen Sami
Pausio Valtteri
Saarinen Teemu
Kauppinen Teppo
Vähäkuopus Marko
Eklund Valtteri
Saarinen Jere
Ilvessalo Lasse
Martikainen Leevi
Oksanen Jona
Louhi Antti
Mairue Tomi
Mäkelä Mikko
Seppälä Markku
Keränen Timo
Malinen Jyrki
Valander Joel
Vuorenmaa Niko
Lehtojärvi Jethro
Koskivuo Juho
Aapo Koro
Iivonen Pekko

TSP-10 20kpl:
Keränen Timo
Louhi Antti
Saarinen Teemu
Yli Vesa
Pausio Valtteri
Vähäkuopus Marko
Eklund Valtteri
Saarinen Jere
Ilvessalo Lasse
Martikainen Leevi
Elfström Kim
Takkinen Sami
Seppälä Markku
Malinen Jyrki
Sillanpää Aarre
Koskivuo Juho
Artti Viitaniemi
Marko Aava
Tuomas Murto
Jari Paasikivi

TSS-10 15kpl:
Oksanen Joonis
Kuuslahti Sisu
Oksanen Joenna
Leino Oscar
Pylväläinen Mika
Egorov Andrey
Artti Viitaniemi
Kaapo Viskari
Marko Aava
Titus Lehtojärvi
Tuomas Murto
Ilpo Saarinen
Tamminen Juho
Jari Paasikivi
Juho Mikkelä
« Viimeksi muokattu: 16.01.19 - klo: 14.49 kirjoittanut KyPak »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU: FTT II 19.-20.1.2019 Kouvola
« Vastaus #2 : 14.12.18 - klo: 22.30 »
Kiti on auki!

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU: FTT II 19.-20.1.2019 Kouvola
« Vastaus #3 : 06.01.19 - klo: 17.30 »
AIKATAULU -  FTT II 2019            
19.1.2019 Kuusankoski            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice            
Erä   P1   P2      
TSS 1   08:00   09:00      
TSS 2   08:07   09:07      
TSS 3   08:14   09:14      
TSM 4   08:21   09:21      
TSM 5   08:28   09:28      
TSM 6   08:35   09:35      
TSM 7   08:42   09:42      
TSM 8   08:49   09:49      
            
Ilmoittautuminen/Registartion            7:30 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury Meeting            10:00
Ohjaajakokous / Drivers briefing            10:10
            
Alkuerät / Qualifying            
Erä   Q1   Q2   Q3   Q4
TSS 1   10:25   11:30   13:05   14:10
TSS 2   10:33   11:38   13:13   14:18
TSS 3   10:41   11:46   13:21   14:26
TSM 4   10:49   11:54   13:29   14:34
TSM 5   10:57   12:02   13:37   14:42
TSM 6   11:05   12:10   13:45   14:50
TSM 7   11:13   12:18   13:53   14:58
TSM 8   11:21   12:26   14:01   15:06
            
            
            
Lounastauko / Lunch            12:35 – 13:05
            
Finaalit / Finals      F1   F2   F3
TSS-B      15:40   16:50   18:00
TSS-A      15:50   17:00   18:10
TSM-D      16:00   17:10   18:20
TSM-C      16:10   17:20   18:30
TSM-B      16:20   17:30   18:40
TSM-A      16:30   17:40   18:50
            
            
Palkintojen jako / Prize giving            19:10


ERÄLISTAT / HEATS -  FTT II 2019         
19.1.2019 Kuusankoski         
         
Erä/Heat 1 TSS-10         
#   33   Saarinen Ilpo   AAU
#   43   Juho Tamminen   
#   27   Mikkelä Juho    KyPak
#   19   Egorov Andrey   Rus
#   88   Lehtojärvi Titus   RSRCA
         
Erä/Heat 2 TSS-10         
#   54   Aava Marko   RaumRC
#   6   Oksanen Joenna   RiiUA
#   10   Pylväläinen Mika   LahUA
#   71   Paasikivi Jari   RaumRc
#   75   Murto Tuomas   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 3 TSS-10         
#   1   Oksanen Joonis   RiiUA
#   14   Viitaniemi Artti   
#   5   Kuuslahti Sisu   LahUA
#   18   Viskari Kaapo   RaumRC
#   7   Leino Oscar   RiiUA
         
   * Alle 18-vuotias NM-kilpailija      
         
Erä/Heat 4 TSM-10         
#   59   Westén TOMI   Fullspeed RC
#   50   Keränen Timo   LahUA
#   42   Mäkelä Mikko   Fullspeed RC
#   69   Koro Aapo   Fullspeed RC
#   76   Rönkkönen Hiski   LahUA
#   89   Lehtojärvi Jethro   RSRCA
#   77   Iivonen Pekko   KyPak
         
Erä/Heat 5 TSM-10         
#   13   Vähäkuopus Marko   Ospa Ry
#   12   Kauppinen Teppo   Fullspeed RC
#   36   Mairue Tomi   HyUA
#   51   Malinen Jyrki   LahUA
#   53   Vuorenmaa Niko   TerUA
#   44   Seppälä Markku   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 6 TSM-10         
#   16   Saarinen Jere   HyUA
#   21   Ilvessalo Lasse   Fullspeed RC
#   25   Oksanen Jona   RiiUA
#   99   Koskivuo Juho   Fullspeed RC
#   28   Louhi Antti   RSRCA
#   26   Elfström Kim   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 7 TSM-10         
#   6   Raikas Tony   KyPak
#   14   Eklund Valtteri   KyPak
#   22   Martikainen Leevi   RiiUA
#   9   Pausio Valtteri   RSRCA
#   8   Takkinen Sami   LahUA
#   33   Salmela Karri   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 8 TSM-10         
#   1   Teponoja Miko   TamUA
#   52   Valander Joel   RiiUA
#   3   Chmigal Georgy   Rus
#   2   Kutvonen Viljami   Fullspeed RC
#   5   Yli Vesa   Ospa Ry
#   7   Pesonen Eetu   LahUA
#   11   Saarinen Teemu   HyUA
« Viimeksi muokattu: 16.01.19 - klo: 14.49 kirjoittanut KyPak »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU: FTT II 19.-20.1.2019 Kouvola
« Vastaus #4 : 14.01.19 - klo: 15.47 »
AIKATAULU -  FTT II 2019            
20.1.2019 Kuusankoski            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice            
Erä   P1   P2      
TSP 1   08:00   09:00      
TSP 2   08:08   09:08      
TSP 3   08:16   09:16      
            
            
Ilmoittautuminen/Registartion            7:30 – 9:20
Tuomariston kokous / Jury Meeting            09:20
Ohjaajakokous / Drivers briefing            09:30
            
            
Alkuerät / Qualifying            
Erä   Q1   Q2   Q3   Q4
TSP 1   09:50   10:50   11:50   13:00
TSP 2   09:58   10:58   11:58   13:08
TSP 3   10:06   11:06   12:06   13:16
            
            
Lounastauko / Lunch            12:15 – 13:00
            
Finaalit / Finals      F1   F2   F3
TSP-B      14:20   15:20   16:20
TSP-A      14:30   15:30   16:30
            
            
Palkintojen jako / Prize giving            17:00


ERÄLISTAT / HEATS -  FTT II 2019         
20.1.2019 Paikkakunta         
         
Erä/Heat 1 TSP-10         
#   71   Paasikivi Jari   RaumRc
#   54   Aava Marko   RaumRC
#   51   Malinen Jyrki   LahUA
#   50   Keränen Timo   LahUA
#   68   Sillanpää Aarre   TamUA
#   75   Murto Tuomas   Fullspeed RC
          
Erä/Heat 2 TSP-10         
#   16   Saarinen Jere   HyUA
#   44   Seppälä Markku   Fullspeed RC
#   9   Pausio Valtteri   RSRCA
#   30   Viitaniemi Artti   
#   28   Louhi Antti   RSRCA
#   39   Takkinen Sami   LahUA
#   99   Koskivuo Juho   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 3 TSP-10         
#   5   Yli Vesa   Ospa Ry
#   10   Saarinen Teemu   HyUA
#   22   Martikainen Leevi   RiiUA
#   21   Ilvessalo Lasse   Fullspeed RC
#   14   Eklund Valtteri   KyPak
#   13   Vähäkuopus Marko   Ospa Ry
#   26   Elfström Kim   Fullspeed RC

Poissa MAKES

  • Fullspeed RC
    • Profiili
Lahdessa toimi re-seed hienosti sunnuntaina. Ei tainnut olla kenenkään mielestä huono ratkaisu? Toivottavasti Kuusaalla on sama meininki jo lauantaina.
XRAY T4

Poissa _valtsu_

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili