Kalenteriin linkitetyt tapahtumat

  • KILPAILUKUTSU - MAASTOSARJA #3 JOENSUU 6.-7.7.2019: 06.07.19 - 07.07.19

Kirjoittaja Aihe: : KILPAILUKUTSU - MAASTOSARJA #3 JOENSUU 6.-7.7.2019  (Luettu 1097 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Jolokkonen

  • JoeUa admin
    • Profiili
Joensuun Urheiluautoilijat ry toivottaa kaikki sähkökrossaajat tervetulleiksi Joensuuhun 6.-7.7.2019 ajamaan M2-10 ja M4-10 luokkien Maastosarjan kolmanteen osakilpailuun.

Kilpailunjohto:
Kilpailunjohtaja: Ville Aalto
Tuomariston puheenjohtaja: Janne Valtanen
Kilpailutuomarit: Takku Juha, Heikki Sorri, & Ari-Pekka Jolkkonen,
Tuloslaskentapäällikkö: Jaakko Huhmarsalo
Ratamestari: Eetu Kuivalainen
Katsastuspäällikkö: Vesa Kuivalainen

Alustava aikataulu:

Perjantai 5.7.
Vapaata harjoitusta 12:00-20:00

Lauantai 6.7.
Ohjattu harjoitus 8:00-10:00
Alkuerät 10:20-15:00
Finaalit 15.30-19:00
Palkintojenjako 19:30

Sunnuntai 7.7.
Ohjattu harjoitus 8:00-10:00
Alkuerät 10:20-15:00
Finaalit 15:30-19:00
Palkintojenjako 19:30

Tarkennetu aikataulu ja erälistat julkaistaan ilmottautumisen päätyttyä.

Kilpailupaikka
Joensuun Moottoriurheilukeskus: Polvijärventie 25, 80400 Ylämylly

Rata:
Pinta: Tekonurmi
Pituus: n.220m

Ajettavat luokat:
Lauantai:
M2-10 (SM)
M4-10 (Kansallinen)

Sunnuntai:
M4-10 (SM)
M2-10 (Kansallinen)

Ilmoittautuminen ja osallistumismaksu:
Ilmoittautumiset ennakkoon 23.6.2019 klo 24:00 mennessä AKK:n KITI kisapalveluun.


Ilmoittautumisen yhteydessä tulee ilmoittaa:
-Kilpailijan nimi, seura, puhelinnumero ja sähköpostiosoite
-Lisenssinumero
-Kideradioilla vähintään kaksi kiinteää taajuutta tai 2,4 GHz.
-Henkilökohtaisen transponderin numero tai vuokratransponderi järjestäjältä hintaan 5 eur.
Rikkoontuneesta ponderista vastaa vuokraaja, vuokrapondereita rajoitetusti.
-Alle 18-vuotiaalla kilpailijalla tulee olla huoltaja. Ilmoittautumisen yhteydessä tulee ilmoittaa
myös huoltajan nimi ja huoltajalisenssin numero.

Osallistumismaksu 40€ / kilpailija /SM-luokka, 30€ / kilpailija / kansallinen-luoka, joka maksetaan käteisellä kilpailupaikalla ilmoittautumisen yhteydessä.

Ilmoittautuminen ennakkoilmoittautumisajan jälkeen mahdollista vain kilpailunjohtajan harkinnan
mukaan. Jälki-ilmoittautumismaksu 50€.

Säännöt:
Kilpailussa noudatetaan Autourheilun sääntökirja 2019 sekä Maastosarja 2019 mukaisia sääntöjä.
https://tinyurl.com/y2sqxc5x

Tuloslaskenta
AMBrc4 dekooderi, RCM ohjelmisto. Tuetut transponderit, AMBrc, MyLaps RC4 Hybrid ja
MyLaps RC4. Yksittäisen transponderin toiminnasta vastaa kuljettaja.
Transponderien toimintaa seurataan kilpailun aikana, ja rajatapauksiin puututaan
ilmoitusluontoisesti. Alla linkit valmistajan asennusohjeisiin.
http://www.mylaps.com/kb/en/b2c/Manuals/Manual_Insert_RC_DP.pdf
http://www.mylaps.com/kb/en/b2c/Manuals/MYLAPS_RC4_PT_insert_07_2010.pdf

Vastuu:
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan sääntöjä ja järjestäjän ohjeita.
Järjestäjällä on oikeus peruuttaa, siirtää tai muuttaa kilpailuaikataulua olosuhteiden niin vaatiessa.
Kilpailija on velvollinen antamaan kilpailukalustonsa sääntöjenmukaisuuden selvittämiseksi tai
vastalauseen esittämisen johdosta tarkistettavaksi.

Henkilötietojen keräys ja käsittely:
Ilmoittautuessaan kilpailuun kilpailija hyväksyy antamiensa henkilötietojen käsittelyn kilpailun
järjestäjän toimesta sekä henkilötietojen julkaisun osanottajaluettelossa, tulosluettelossa,
sarjapistetaulukossa yms. kilpailun viestinnässä.
Ilmoittautuessaan kilpailuun kilpailija hyväksyy kilpailualueella otettujen valokuva- ja
videomateriaalien julkaisun sosiaalisissa medioissa sekä niiden käytön kilpailunjärjestäjän ja
sarjanylläpitäjän markkinointi materiaalissa.

Muuta:
Huoltoalueella mahdollisuus yöpyä matkailuvaunuilla/autoilla hintaan 20€/yö/vaunu/auto. sisältää sähkön ja saunat/suihkun.
perjantaina vapaan harjoittelun ratamaksu 10€.
Huoltoalueella on saatavilla paineilmaa ja vettä pienoisautojen puhdistukseen.
Ota mukaan omat jatkojohdot, pöydät, tuolit ja teltat.
Akkujen lataus aina latauspussissa.
Alueella kisabuffetti, sekä WC, sekä saunatilat


Lisätietoa
YV:llä RC10.fi:ssä nimimerkiltä jolokkonen
Pidätämme oikeudet muutoksiin.
Tervetuloa!
« Viimeksi muokattu: 15.07.19 - klo: 14.22 kirjoittanut APK »
Team Associated - KO-Propo - Reedy
www.joeua.fi   www.hobbyfactory.fi

Poissa Jolokkonen

  • JoeUa admin
    • Profiili
Vs: : KILPAILUKUTSU - MAASTOSARJA #3 JOENSUU 6.-7.7.2019
« Vastaus #1 : 10.06.19 - klo: 13.15 »
Ilmoittautuminen avattu!
Team Associated - KO-Propo - Reedy
www.joeua.fi   www.hobbyfactory.fi

Poissa Zakko

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
    • VaasanUA
Vs: : KILPAILUKUTSU - MAASTOSARJA #3 JOENSUU 6.-7.7.2019
« Vastaus #2 : 04.07.19 - klo: 10.31 »
ERÄLISTAT:

erä   Luokka   NUM   Nimi   SEURA
1   M2-10   24   Heikki Sorri   JoeUA
1   M2-10   28   Tommi Tirroniemi   Ospa Ry
1   M2-10   45   Juha Lahdenperä   Ospa Ry
1   M2-10   29   Olavi Tenno   Ospa Ry
1   M2-10   31   Sakari Savilaakso   Ospa Ry
1   M2-10   44   Jarno Pottonen   Fullspeed RC
            
2   M2-10      Ari-Pekka Jolkkonen   JoeUA
2   M2-10   16   Miikka Luhta   Ospa Ry
2   M2-10   46   Victor Ekholm   VUA
2   M2-10   37   Jani Hovi   HyUA
2   M2-10   20   Tomi Laaksonen   HyUA
2   M2-10   22   Kristian Ullakko   VUA
            
3   M2-10   17   Sami Salmela   Fullspeed RC
3   M2-10   14   Ilmari Ullakko   VUA
3   M2-10   9   Juha Aromaa   Fullspeed RC
3   M2-10   6   Eetu Kuivalainen   JoeUA
3   M2-10   8   Toni Niinivirta   MäntsMK
3   M2-10   18   Jani Mäkinen   VUA
3   M2-10   15   Valtteri Eklund   KyPak
            
4   M2-10   1   Joona Haatanen   ÄkpaRC
4   M2-10   3   Karri Salmela   Fullspeed RC
4   M2-10   2   Mikko Luopajärvi   VUA
4   M2-10   5   Jamiel Gabrielsson   ÄkpaRC
4   M2-10   10   Oskari Mäki   VUA
4   M2-10   4   Konsta Saarinen   AUK J-äijät
4   M2-10   11   Joel Valander   RiiUA
            
erä   Luokka   NUM   Nimi   SEURA
1   M4-10   18   Tomi Laaksonen   HyUA
1   M4-10   31   Tommi Tirroniemi   Ospa Ry
1   M4-10   34   Olavi Tenno   Ospa Ry
1   M4-10   38   Heikki Sorri   JoeUA
1   M4-10   49   Eetu Kuivalainen   JoeUA
            
2   M4-10   11   Valtteri Eklund   KyPak
2   M4-10   19   Kristian Ullakko   VUA
2   M4-10   16   Sami Salmela   Fullspeed RC
2   M4-10   46   Victor Ekholm   VUA
2   M4-10   27   Jani Mäkinen   VUA
2   M4-10   24   Tero Niskanen   Ospa Ry
            
3   M4-10   13   Ilmari Ullakko   VUA
3   M4-10   20   Miikka Luhta   Ospa Ry
3   M4-10   33   Jani Hovi   HyUA
3   M4-10   8   Joel Valander   RiiUA
3   M4-10   10   Toni Niinivirta   MäntsMK
3   M4-10   14   Juha Aromaa   Fullspeed RC
            
4   M4-10   1   Joona Haatanen   ÄkpaRC
4   M4-10   3   Karri Salmela   Fullspeed RC
4   M4-10   2   Konsta Saarinen   AUK J-äijät
4   M4-10   7   Jamiel Gabrielsson   ÄkpaRC
4   M4-10   3   Mikko Luopajärvi   VUA
4   M4-10   5   Oskari Mäki   VUA

Poissa Zakko

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
    • VaasanUA
Vs: : KILPAILUKUTSU - MAASTOSARJA #3 JOENSUU 6.-7.7.2019
« Vastaus #3 : 04.07.19 - klo: 10.32 »
AIKATAULU:

   Launtai               
ERÄ   P1   P2   Q1   Q2   Q3   Q4
1   08:30   09:30   11:00   12:20   13:20   14:20
2   08:40   09:40   11:10   12:30   13:30   14:30
3   08:50   09:50   11:20   12:40   13:40   14:40
4   09:00   10:00   11:30   12:50   13:50   14:50
                  
                  
   F1   F2   F3         
C   15:30   16:30   17:30         
B   15:40   16:40   17:40         
A   15:50   16:50   17:50         
                  
   Palkintojen jako 18:00               
                  
                  
                  
   Sunnuntai               
ERÄ   P1   P2   Q1   Q2   Q3   Q4
1   08:00   09:00   10:30   11:30   12:50   13:50
2   08:10   09:10   10:40   11:40   13:00   14:00
3   08:20   09:20   10:50   11:50   13:10   14:10
4   08:30   09:30   11:00   12:00   13:20   14:20
                  
                  
   F1   F2   F3         
C   15:00   16:00   17:00         
B   15:10   16:10   17:10         
A   15:20   16:20   17:20         
                  
   Palkintojen jako 17:30