EuroRC

Kirjoittaja Aihe: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu  (Luettu 1712 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« : 23.01.20 - klo: 16.09 »


KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu

Oulun seudun Pienoisautoilijat kutsuu kaikkia RC-autoilijoita kilpailemaan 12Track Tour III & IV 2020 osakilpailuihin Ouluun 22.-23.2.2020. Kilpailulupa 9/PA/20.

LUOKAT
Lauantai 22.2.2020
C-12 SM
GT-12
TSB-10 (min. 5 osallistujaa)

Sunnuntai 22.2.2020
C-12 SM
GT-12
TSB-10 (min. 5 osallistujaa)

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja    Janne Valtanen OSPA
Tuomariston puheenjohtaja  Mika Luopajärvi VUA
Katsastuspäällikkö Tero Niskanen OSPA
Ratamestari:   Vesa Yli OSPA
Kilpailutuomaristo   Oskari Mäki VUA, Juha Takku OSPA
Tuloslaskentapäällikkö: Miika Laurila OSPA

ILMOITTAUTUMINEN
Sunnuntaihin 9.2.2020 klo 22 mennessä C-12 luokkaan AKK:n KITI-järjestelmän kautta:

GT-12 & TSB-10 -luokkien ilmoittautuminen päättyy 17.2.2020 klo 22:00

Linkit allaolevassa viestissä.
 

Ilmoita:
Nimi, luokka, ponderi, kisanumero, seura, lisenssinumero (vain C-12).

Huom! Ilmoittautumisen voi maksaa kisapaikalla kortilla (suositus)!

Kilpailumaksu / registration fee
C-12  40 €
muut luokat 30€

Maksetaan kilpailupaikalla/paid at the registration @ the race

Jälki-imoittautumisia otetaan vastaan korotetulla ilmoittautumismaksulla mahdollisuuksien mukaan.

LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2020 (vain C-12)

SÄÄNNÖT
Autourheilun Sääntökirja 2019 + 12Track Tour 2020 -ohjeisto.


AIKATAULU/ TIME TABLE
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta / no practice on friday

Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen noin klo 8.00-9.45.  Controlled practice and registration both days 8.00-9.45.

Erälistat sekä harjoitus- ja kilpailuaikataulu löytyy rc10.fi foorumilta viimeistään torstai-iltana 20.2.2020.

Heatlists, practice and timetable for the race will be found from rc10.fi latest on Thursday evening on 20.2.2020

RATA / TRACK
25 x 12 m Neulehuopamatto, Tarkett Tapisom 600
Leveys 2 - 2,5 m.

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA / VENUE
Jokirannan koulu
Jaarantie 4
90900 Kiiminki
ks. karttalinkki

http://kartta.ouka.fi/IMS/fi/map?title=Jokirannan%20koulu&basemap=Internet%20Op*skartta&cp=7225712,490204&z=2

MUUTA / OTHER
Kilpailupaikalla on varikkopöydät ja –tuolit. Varaa mukaan oma jatkojohto. Rata-alueella käytettävä sisäjalkineita.

RC4 ponderit eivät toimi, MRT ja hybridi toimivat. Lainapondereita rajoitetusti, ilmoita hyvissä ajoin, mikäli tarvitset. Ponderivuokra 5€/luokka.

Pit tables and chairs available for all drivers. Bring your own extension cables! Use only indoor shoes!
The decoder does not accept AMB RC4 transponders. MRT and hybrid PT do work.


Lisätietoja antaa: vesa_yli (a) hotmail.com tai  nolla neljä nolla  833 2407
For more information please contact: vesa_yli (a) hotmail.com  or +358 40 833240seven

MAJOITUS / ACCOMMODATION

Jäälihalli
08-8166 656
n 5km kisapaikalta, edullinen (n30€/hlö/yö)

Pihlajaranta
08-8167205
n 6km kisapaikalta

Jäälinmaja:
050-370 1048
n 6km kisapaikalta

Sokos Hotel Arina
08 312 3111
Oulun ydinkeskustassa, autopaikat hallissa, n 22km kisapaikalle

Hotelli Cumulus Oulu
08 882 7111
Oulun ydinkeskustassan, n 22km kisapaikalle


Lapland Hotels Oulu
08 883 9111
Oulun ydinkeskustassa, n 22km kisapaikalle

Scandic Oulu
08 543 1000
Oulun ydinkeskustassa, autopaikat hallissa, 23km kisapaikalle

Tervetuloa!

****************
« Viimeksi muokattu: 24.02.20 - klo: 12.29 kirjoittanut APK »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #1 : 28.01.20 - klo: 09.33 »
GT-12 & TSB-10 -luokkien ilmoittautuminen päättyy 17.2.2020 klo 22:00

Ilmoittautuminen lauantai:
https://tinyurl.com/tyj2lkz

Ilmoittautuneet lauantai:
https://tinyurl.com/snz7rkj

Ilmoittautuminen sunnuntai:
https://tinyurl.com/w8hv6tj

Ilmoittautuneet sunnuntai:
https://tinyurl.com/w8ae6dr
 

C-12 Sm-ilmot:

https://akk.autourheilu.fi/Public/Kiti/Competition/CompetitionOpen.aspx?id=12590&edit=0
« Viimeksi muokattu: 29.01.20 - klo: 15.37 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #3 : 05.02.20 - klo: 16.54 »
HOX! Vielä on muutama päivä aikaa ilmoittautua! C-12 luokalla on jo SM-pisteisiin vaadittava ilmomäärä.
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #4 : 14.02.20 - klo: 09.53 »
GT-12 & TSB-10 -luokkien ilmoittautuminen päättyy 17.2.2020 klo 22:00

Ilmoittautuminen lauantai:
https://tinyurl.com/tyj2lkz

Ilmoittautuneet lauantai:
https://tinyurl.com/snz7rkj

Ilmoittautuminen sunnuntai:
https://tinyurl.com/w8hv6tj

Ilmoittautuneet sunnuntai:
https://tinyurl.com/w8ae6dr
 

C-12 Sm-ilmot:

https://akk.autourheilu.fi/Public/Kiti/Competition/CompetitionOpen.aspx?id=12590&edit=0

Ilmoittautuminen on auki vielä maanantaihin asti GT-12 ja TSB-10 luokkiin.
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #5 : 20.02.20 - klo: 16.46 »
12Track Tour III 2020         
Erälistat lauantai    
      
         
         
Erä 1      GT-12   
1   11   Sakari Savilaakso   
2   20   Miika Laurila   
3   19   Jyri Mäkelä   
4   8   Tommi Tirroniemi   
5   13   Olavi Tenno   
         
Erä 2       GT-12   
1   4   Miikka Luhta   
2   3   Janne Valtanen   
3   2   Juha-Matti Heikkala   
4   1   Jaakko Huhmarsalo   
5   9   Eemeli Anttonen   
         
Erä 3      C-12   
1   16   Huhmarsalo Jaakko   3181857
2   20   Koivisto Ilpo   3669278
3   9   Tenno Olavi   3753291
         
Erä 4      C-12   
1   5   Tiainen Tuukka   4947025
2   6   Hongisto Leo   8188804
3   8   Tirroniemi Tommi   7556876
4   7   Häkämies Jukka   
         
Erä 5      C-12   
1   1   Yli Vesa   
2   2   Vehniäinen Panu   6358770
3   10   Munck Sami   5489882
4   15   Salmela Sami   9418247



12Track Tour  2020      Lauantai   
            
   P1   P2   Q1   Q2   Q3   Q4   
Erä 1   8:00   9:00   10:20   11:25   12:45   13:50   
Erä 2   8:08   9:08   10:28   11:33   12:53   13:58   
Erä 3   8:16   9:16   10:36   11:41   13:01   14:06   
Erä 4   8:27   9:27   10:47   11:52   13:12   14:17   
Erä 5   8:38   9:38   10:58   12:03   13:23   14:28   
                     
                     
                     
GT-12   B-fin   15:20   16:25   17:30         
C-12   B-fin   15:30   16:35   17:40         
GT-12   A-fin   15:40   16:45   17:50         
C-12   A-fin   15:50   16:55   18:00         
                     
18:30   Palkintojenjako                  
« Viimeksi muokattu: 20.02.20 - klo: 21.12 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Paikalla Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #6 : 20.02.20 - klo: 21.10 »
12Track Tour IV 2020         
Erälistat sunnuntai         
         

         
Erä 1      GT-12   
1   11   Sakari Savilaakso   
2   20   Miika Laurila   
3   19   Jyri Mäkelä   
4   8   Tommi Tirroniemi   
5   13   Olavi Tenno   
         
Erä 2       GT-12   
1   4   Miikka Luhta   
2   3   Janne Valtanen   
3   2   Juha-Matti Heikkala   
4   1   Jaakko Huhmarsalo   
5   9   Eemeli Anttonen   
         
Erä 3      C-12   
1   16   Huhmarsalo Jaakko   3181857
2   20   Koivisto Ilpo   3669278
3   9   Tenno Olavi   3753291
         
Erä 4      C-12   
1   5   Tiainen Tuukka   4947025
2   6   Hongisto Leo   8188804
3   8   Tirroniemi Tommi   7556876
4   7   Häkämies Jukka   
         
Erä 5      C-12   
1   1   Yli Vesa   
2   2   Vehniäinen Panu   6358770
3   10   Munck Sami   5489882
4   15   Salmela Sami   9418247


12Track Tour  2020      Sunnuntai      

   
   P1*   Q1   Q2   Q3   Q4
Erä 1   8:00   9:00   10:20   11:25   12:45
Erä 2   8:08   9:08   10:28   11:33   12:53
Erä 3   8:16   9:16   10:36   11:41   13:01
Erä 4   8:27   9:27   10:47   11:52   13:12
Erä 5   8:38   9:38   10:58   12:03   13:23
               
               
GT-12   B-fin   14:10   15:20   16:30   
C-12   B-fin   14:20   15:30   16:40   
GT-12   A-fin   14:32   15:42   16:52   
C-12   A-fin   14:40   15:50   17:00   
               
17:30   Palkintojenjako            
               
*ehdotettu aikataulu yhdellä erätreenillä               

Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Miika.laurila

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - 12Track Tour III & IV 2020 Oulu
« Vastaus #7 : 22.02.20 - klo: 18.56 »
Päivitetty aikataulu ja erälista.

Erä 1      GT-12
1   11   Sakari Savilaakso
2   19   Jyri Mäkelä
3   8   Tommi Tirroniemi
4   13   Olavi Tenno
5   12   Niskanen Tero
      
Erä 2       GT-12
1   4   Miikka Luhta
2   3   Janne Valtanen
3   2   Juha-Matti Heikkala
4   1   Jaakko Huhmarsalo
5   9   Eemeli Anttonen
6   20   Laurila Miika
      
Erä 3      C-12
1   16   Huhmarsalo Jaakko
2   7   Häkämies Jukka
3   20   Koivisto Ilpo
4   9   Tenno Olavi
      
Erä 4      C-12
1   5   Tiainen Tuukka
2   6   Hongisto Leo
3   8   Tirroniemi Tommi
      
      
Erä 5      C-12
1   1   Yli Vesa
2   2   Vehniäinen Panu
3   10   Munck Sami
4   15   Salmela Sami



12Track Tour  2020      Sunnuntai         
         P1*   Q1      Q2      Q3       Q4
Erä 1   8:00   9:00   10:20   11:25   12:45
Erä 2   8:08   9:08   10:28   11:33   12:53
Erä 3   8:16   9:16   10:36   11:41   13:01
Erä 4   8:27   9:27   10:47   11:52   13:12
Erä 5   8:38   9:38   10:58   12:03   13:23
               
               
GT-12   B-fin   14:10   15:15   16:20   
GT-12   A-fin   14:20   15:25   16:30   
C-12    B-fin   14:35   15:40   16:45   
C-12    A-fin   14:48   15:53   16:58   
               
17:30   Palkintojenjako