Kirjoittaja Aihe: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET  (Luettu 11634 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Blue Carpet Cup on talvikaudella 2010-2011 ajettava Pohjois-Suomen kerhokisasarja radio-ohjattaville 1/12 mattorata- ja 1/10 touringautoille sekä Tamiya M Historic -autoille. Sarjan kisat ajetaan Kiimingissä Jokirannan koulun liikuntasalissa, Kosken Nuorisoseuran talolla Kemissä ja Jäälissä Laivakankaan koululla.

Tälle kaudelle olemme saaneet BCC-sarjalle sponsoreiksi Racingfactoryn ja V-Dezignin, jotka vastaavat kyseisten luokkien tavarapalkinnoista sarjan päättävässä osakilpailussa. Miniluokassa palkintona on vähintään kolme kisaa ajaneiden kesken arvottava Tamiya M05-Pro alustasarja. C-12 luokassa arvottavista tavarapalkinnoista löytyy mm. koreja ja renkaita.

Luokat:
  • C-12 - V-DEZIGN Trophy - sponsored by V-Dezign
  • TSB-10 (aloittelijaluokka)
  • TSP-10
  • Tamiya M Historic - Racingfactory Trophy - sponsored by RF

********************************************************************************************

Formaatti

- 3 alkuerää ja 3 x finaalit (A ja B)
- ajoaika touring- ja mini-luokissa 5min, C-12 luokassa 8min
- finaalehin max. 8 kuskia

********************************************************************************************

Kisakalenteri C-12  -  V-Dezign Trophy:

C-12 luokassa ajetaan syyskaudella kaksi (2) ja kevätkaudella kaksi (2) osakilpailua, joista yhteensä kolmen (3) parhaan kisan pisteet lasketaan koko kauden loppupisteisiin.

C-12 luokan kolme (3) parasta palkitaan kevään viimeisessä kisassa.

Syksy 2010

I osakilpailu sunnuntai 7.11. 2010 Kemi
II osakilpailu lauantai 4.12.- sunnuntai 5.12. 2010 Jääli, BCR 2010


Kevät 2011

III osakilpailu lauantai 5.2. 2010 Kiiminki
IV osakilpailu lauantai 2.4. 2010 Kiiminki


********************************************************************************************

Kisakalenteri Tamiya M Historic  -  Racingfactory Trophy by RF:

Syyskaudella Tamiya Mini-luokassa ajetaan syyskaudella kaksi (2) ja kevätkaudella kaksi (2) osakilpailua, joista yhteensä kolmen (3) parhaan kisan pisteet lasketaan koko kauden loppupisteisiin. Racingfactory Oy on lupautunu sponsoroimaan sarjan pääpalkinnoksi Tamiya M05 Pro -alustasarjan, joka arvotaan vähintään kolmeen (3) osakilpailuun osallistuneiden kesken.

Luokan (3) parasta palkitaan kevään viimeisessä kisassa pokaalein.

Syksy 2010

I osakilpailu sunnuntai 7.11. Kemi
II osakilpailu sunnuntai 5.12. Jääli, BCR 2010


Kevät 2011

III osakilpailu lauantai 5.2. 2010 Kiiminki
IV osakilpailu lauantai 2.4. 2010 Kiiminki


********************************************************************************************

Kisakalenteri TSB-10 ja TSP-10:

Syyskaudella TSP- ja TSB-10 luokaissa ajetaan syyskaudella kaksi (2) ja kevätkaudella kaksi (2) osakilpailua, joista yhteensä kolmen (3) parhaan kisan pisteet lasketaan koko kauden loppupisteisiin.

Luokkien (3) parasta palkitaan kevään viimeisessä kisassa.

Syksy 2010

I osakilpailu lauantai 20.11. Kiiminki
II osakilpailu lauantai 4.12. - sunnuntai 5.12. Jääli, BCR 2010


Kevät 2011

III osakilpailu lauantai 5.2. 2010 Kiiminki
IV osakilpailu lauantai 2.4. 2010 Kiiminki

********************************************************************************************

C-12 -luokan säännöt:

FTT säännöt seuraavin poikkeuksin:
- korisääntö vapaa; kaikki kaupallisesti saatavilla olevat c-ryhmän prototyyppikorit sallittuja
- Lipo ja NiMH-akut sallittuja ilman kapasiteettirajaa

********************************************************************************************

TSB-10 luokan säännöt

Akut:
- 2s LiPo-akku, 5- tai 6-kennoinen NiCd- tai NiMH-akku.

Kone:
- kone vapaa, mutta suositus 17.5t tai löysempi (eli isompi numero)

Renkaat:
- Slicksit, kuviorenkaat kielletty (suositus Sorex 28 - FTT-rengas)!
- hajuttomat pitoaineet sallittu

Kori:
- touringkori

Osallistumisrajoitus:
- luokka on tarkoitettu pääasiassa uusille sekä TSS-10 luokan kuskeille, jotka eivät ole ajaneet FTT-kisoja A-finaalitasolla

********************************************************************************************

Tamiya Mini -luokan säännöt:

http://osparc.net/upload/OSPA%20-%20Tamiya%20M%20Historic%20tekniset%20s%c3%a4%c3%a4nn%c3%b6t_2011_2_8.pdf

********************************************************************************************

TSP-10 -luokan säännöt:

Kuten FTT2011 säännöt


Blue Carpet Cup - Sponsored by
Racingfactory
V-Dezign 
« Viimeksi muokattu: 08.02.11 - klo: 14.52 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #1 : 21.10.10 - klo: 01.00 »
Tulokset:

Blue Carpet Cup I 7.11.2010


C-12
A-finaali
1. Vesa Yli OSPA
2. Pasi Lento OSPA
3. Mika Anttonen OSPA
4. Janne Valtanen OSPA Stock 10.5t

B-finaali
1. Jouni Kaivola MLPA
2. Antti Kanniainen OSPA
3. Janne Lappalainen MLPA

Top Qualifier: Vesa Yli, OSPA 84 laps 8:02:07
Best lap: Vesa Yli 5.37s

Tamiya M Historic

1. Janne Valtanen OSPA
2. Sami Huovinen OSPA
3. Simo Tammela OSPA
4. Jouni Kaivola MLPA
5. Antti Luoto OSPA
6. Eemeli Anttonen OSPA

B-finaali
1. Teemu Uusitalo MLPA
2. Juho Mella MLPA
3. Tommi Tirroniemi
4. Sakari Eskola MLPA
5. Sami Hietalahti OSPA
6. Olavi Tenno MLPA

Top qualifier: Sami Huovinen, OSPA 34 laps 5:02:37
Best lap: Sami Huovinen 8.60s


Blue Carpet Cup II 5.12.2010
Tamiya M Historic - sponsored by Racingfactory

1. 1 Janne Valtanen 2 1 1 3
2. 2 Eemeli Anttonen 4 3 3 1
3. 3 Sami Huovinen 4 2 2 2
4. 5 Tommi Tirroniemi 8 4 4 4
5. 4 Janne Ahonen 10 5 5 5
6. 6 Olavi Tenno 12 6 6 6

« Viimeksi muokattu: 06.12.10 - klo: 19.44 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #2 : 21.10.10 - klo: 01.01 »
Blue Carpet Cup 2010-2011                     
Tamiya M Historic -sponsored by Racingfactory
                     
                     
#   Nimi   Seura   I   II   III   IV   3/4 pisteet
1   Janne Valtanen   OSPA   100   100   100      300
2   Sami Huovinen   OSPA   90   82   90      262
3   Eemeli Anttonen   OSPA   69   90   76      235
4   Simo Tammela   OSPA   82      82      164
5   Tommi Tirroniemi   MLPA   60   76         136
6   Olavi Tenno   MLPA   51   69         120
7   Jouni Kaivola   MLPA   76            76
8   Antti Luoto   OSPA   72            72
9   Janne Ahonen   OSPA      72         72
10   Ari Junkkari   OSPA         72      72
11   Tero Niskanen   OSPA         69      69
12   Teemu Uusitalo   MLPA   66            66
13   Arttu Issakainen   OSPA         66      66
14   Juho Mella   MLPA   63            63
15   Sakari Eskola    MLPA   57            57
16   Sami Hietalahti   MLPA   54            54


Blue Carpet Cup 2010-2011                     
C-12 - sponsored by V-Dezign      
               
                     
#   Nimi   Seura   I   II   III   IV   3/4 pisteet
1   Vesa Yli   OSPA   100   100   100      300
2   Pasi Lento   OSPA   90   76   82      248
3   Mika Anttonen   OSPA   82   63   90      235
4   Janne Valtanen   OSPA   76   57   72      205
5   Marko Vähäkuopus   OSPA      66   76      142
6   Jani Seppälä   OSPA      54   69      123
7   Ville Sipola   OSPA      51   66      117 ROOKIE
8   Antti Kanniainen   OSPA   69   39         108
9   Sami Huovinen   OSPA      42   60      102
10   Panu Vehniäinen   TamUA      90         90
11   Miika Rinne   EPUA      82         82
12   Jouni Kaivola   MLPA   72            72
13   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA      72         72
14   Pauli Helin   TamUA      69         69
15   Janne Lappalainen   MLPA   66            66 ROOKIE
16   Miika Laurila    OSPA         63      63
17   Taneli Erkkilä   FED      60         60
18   Lassi Salo    HyUA      48         48
19   Jukka Laine   VUA      45         45 ROOKIE

Blue Carpet Cup 2010-2011                     
TSP-10         
            

#   Nimi   Seura   I   II   III   IV   3/4 pisteet
1   Janne Valtanen   OSPA   100   100   100      300
2   Mika Anttonen   OSPA   90   66   90      246
3   Ville Sipola   OSPA   82   82   76      240
4   Marko Vähäkuopus   OSPA      76   82      158
5   Mikko Vuolteenaho   OSPA   76   63         139 ROOKIE
6   Ari-Pekka Kyykkä   EPUA      90         90
7   Antti Luoto   OSPA      72         72 ROOKIE
8   Pekka Kuronen   PKSRCA      69         69
                     
                     
                     
Blue Carpet Cup 2010-2011                     
TSB-10   
                  

#   Nimi   Seura   I   II   III   IV   3/4 pisteet
1   Keijo Kaattari   OSPA   100   100   100      300 ROOKIE
2   Jukka Määttä   OSPA   90   76   90      256 ROOKIE
3   Eemeli Anttonen   OSPA   82   69   76      227
4   Nico Haapalehto   OSPA   69   66   72      207 ROOKIE
6   Matti Korkiakoski   OSPA      72   82      154
7   Jukka Veijonen   OSPA      90         90
8   Jukka Laine   VUA      82         82
9   Arttu Issakainen   OSPA   76            76 ROOKIE
10   Juho Nevala   OSPA   72            72 ROOKIE
11   Janne Ahonen   OSPA         69      69 ROOKIE

ROOKIE = tulokas kaudella 2010-2011 tässä luokassa/uusi harrastaja
« Viimeksi muokattu: 06.02.11 - klo: 22.24 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa lapiska

  • Meri-Lapin Pienoisautoilijat
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #3 : 08.11.10 - klo: 10.22 »
Oli kyl hauska kisailla. Onko mahdollista saada bestläpit näkyviin?
Meri-Lapin pienoisautoilijat RY
Associated 1/12 12R5.1 Factory Team Kit - Associated LRP SXX Competition Speed Control - LRP Shark FT - Acoms Technisport 2,4 ghz

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #4 : 08.11.10 - klo: 23.26 »
Nopeimmat tulokset


C-12

1. Vesa Yli 84k 8:02.07
2. Pasi Lento 78k 8:05:60
3. Mika Anttonen 75k 8:00:87
4. Janne Valtanen 75k 8:00:14 STOCK 10.5
5. Jouni Kaivola 69k 8:07:31
6. Janne Lappalainen 65k 8:00:39
7. Antti Kanniainen ei 8min tulosta alkuerissä


Tamiya M Historic

1. Sami Huovinen 34k 5:02:37
2. Janne Valtanen 34k 5:08:20
3. Jouni Kaivola 34k 5:08:51
4. Simo Tammela 33k 5:05:39
5. Antti Luoto 32k 5:07:03
6. Eemeli Anttonen 29k 5:09:14
7. Teemu Uusitalo 28k 5:04:89
8. Juho Mella 28k 5:10:11
9. Sami Hietalahti 27k 5:01:88
10. Tommi Tirroniemi 27k 5:05:42
11. Sakari Eskola 25k 5:07:39
12. Olavi Tenno 22k 5:11:39
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Käpykarpuraattori

  • Uusi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #5 : 09.11.10 - klo: 19.20 »
Kiitokset järjestäjille! Kivaa oli, vaikka kädet (ja koko muukin ukko) tärisi jännityksestä. Lisää tätä. Hieno homma, että kaluston puolesta sovellettiin vähän väljempiä sääntöjä.

Voin tulla jatkossakin dominoimaan tuloslistoja mun outlaw-harjattomalla ja kevlar-vahvisteisella korilla  :mrgreen:

Kahva edellä,
Sami Hietalahti

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #6 : 09.11.10 - klo: 19.28 »
Hyvä juttu että porukka tykkäs kisoista. Laittakaahan ilmoittautumisia jo BCR:ään myös. Siellä tulee olla sääntöjenmukainen kalusto tosin, koska rata on kuitenkin iso ja pienelläkin tehoerolla saa heti eroja.

Muistakaa myös, että vähintään kolmeen osakilpailuun osallistuneiden kesken arvotaan M05Pro alustasarja, jonka siis palkinnoksi tarjoaa Racingfactory!
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa peitsamo

  • KUArc
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #7 : 10.11.10 - klo: 18.56 »
Onko tuo 4.-5.12 pidettävän Jäälin kisan rata saman kokoinen/tasoinen kuin esim. viime talven FTT-kisassa?
Flying Calacucco

Poissa samae

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #8 : 10.11.10 - klo: 19.28 »
On.

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #9 : 10.11.10 - klo: 22.15 »
Rata on samantasoinen myös joka kerta treeneissä, eli täysin lankutettu ja huolella teipattu.  Ehdottomasti kaikki mukaan vaan! :)
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Mika A

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
    • OSPA Ry
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT JA INFO
« Vastaus #10 : 20.11.10 - klo: 22.10 »
Kauden 2010-2011 ensimmäisen BCC touringkilpailun tulokset:


TSB-10 A-finaali
1. Keijo Kaattari    1 2 1 = 2
2. Jukka Määttä      3 1 3 = 4
3. Eemeli Anttonen   2 3 2 = 4

TSB-10 B-finaali (uudet junnut)
1. Arttu Issakainen  1 1 1 = 2
2. Juho Nevala       2 2 2 = 4
3. Nico Haapalehto   3 3 3 = 6

TSP-10 A-finaali
1. Janne Valtanen     1 1 1 = 2
2. Mika Anttonen      2 2 2 = 4
3. Ville Sipola       3 3 4 = 6
4. Mikko Vuolteenaho  4 4 3 = 7


Alkuerien parhaat tulokset ja koko päivän parhaat kierrokset:

TSB-10 A-finaali
1. Keijo Kaattari    20k 5.09,75 (ae2) 13,82 (f3)
2. Jukka Määttä      18k 5.09,97 (ae1) 14,67 (f2?)
3. Eemeli Anttonen   18k 5.06,65 (ae3) 15,66 (f1?)

TSB-10 B-finaali (uudet junnut)
1. Arttu Issakainen  14k 5.08 (ae3) 20,35
2. Juho Nevala       14k 5.28 (ae1) 20,59
3. Nico Haapalehto   14k 5.23 (ae1) 18,26

TSP-10 A-finaali
1. Janne Valtanen     23k 5.01,71 (ae3) 12,52 (f3?)
2. Mika Anttonen      23k 5.07,25 (ae2) 12,73 (ae3)
3. Ville Sipola       23k 5.09,39 (ae3) 12,71 (f2?)
4. Mikko Vuolteenaho  21k 5.06,62 (ae1) 13,51 (ae1)
« Viimeksi muokattu: 20.11.10 - klo: 22.54 kirjoittanut Mika A »

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #11 : 14.01.11 - klo: 12.42 »
Seuraavat BCC-kertsikisat lauantaina 2.4.2011.

Ilmoittautuneet:


« Viimeksi muokattu: 06.02.11 - klo: 21.30 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Miika.laurila

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #12 : 14.01.11 - klo: 18.15 »
Mut voi tonne mattikseen laittaa  :smiley:

Poissa Yippo

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
    • Yippo's EBT statistics page
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #13 : 16.01.11 - klo: 11.48 »
Kai sitä pitää tulla hiomaan miniä lipo-säätöihin...

Poissa SubZan

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #14 : 25.01.11 - klo: 21.01 »
Jahas, onpa menny tää ohi. Mut voi laittaa TSB-10:iin
TLR 22-4|Asso B44&T4|Xray T3|Sanwa MT4
Oulun seudun pienoisautoilijat ry

Poissa kaasari

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #15 : 25.01.11 - klo: 21.16 »
Joo sama vika rahikaisella...meikä mukana TSB-10!
Serpent S411 Eryx * TLR 8ight 2.0 EU * Axial SCX10 Honcho * Sanwa * Reedy * Thunder Power * Speed Passion * Core RC * LRP * V-Dezign * Nosram

Poissa Arppa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #16 : 25.01.11 - klo: 22.55 »
Minillä ajoa voisi tulla opettelemaan.
TLR 22|Xray T3|Mini M-05
http://www.osparc.net/

Poissa snakepoison

  • Turun Urheiluautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #17 : 26.01.11 - klo: 00.32 »
Mä olisin tulossa kurvailemaan TSB-luokkaan
Destiny | Tamiya | Losi | Xpress | Reedy | Futaba | Savöx

Poissa zippola

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #18 : 26.01.11 - klo: 09.04 »
Meikäläinen tulossa cs-12 ja tsp-10 :D
Capricorn Reedy Futaba

Poissa Arsa

  • Uusi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #19 : 01.02.11 - klo: 17.52 »
Joo, tulisin ajamaan kerhon minillä jos se on mahollista

Poissa datsun

  • Uusi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #20 : 02.02.11 - klo: 20.50 »
Moi


Juho on tulossa kans kisaamaan.

Poissa Arsa

  • Uusi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #21 : 03.02.11 - klo: 13.28 »
Joo, olen Arttu ja taidanpa sit olla kisaamatta

Poissa Arsa

  • Uusi jäsen
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #22 : 03.02.11 - klo: 13.35 »
Paitsi jos mini on varattu mulle t: Arttu

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #23 : 06.02.11 - klo: 20.08 »
Blue Carpet Cup III
5.2.2011 Kiiminki

Lopputulokset

C-12

A-finaali
1.Vesa Yli 1 5 1 2
2.Mika Anttonen 3 1 4 4
3.Pasi Lento 2 2 3 4
4.Marko Vähäkuopus 5 7 2 7
5.Janne Valtanen 4 3 5 7
6.Jani Seppälä 7 4 6 10
7.Ville Sipola 6 8 7 13
8.Miika Laurila 9 6 8 14
9.Sami Huovinen 8 9 9 17


TSP-10
A-finaali
1.Janne Valtanen 1 1 1 2
2.Mika Anttonen 2 2 2 4
3.Marko Vähäkuopus 3 4 4 7
4.Ville Sipola 4 4 3 7

TSB-10
A-finaali
1.Keijo Kaattari 1 1 1 2
2.Jukka Määttä 3 2 2 4
3.Matti Korkiakoski 2 3 3 5
4.Eemeli Anttonen 4 4 4 8
5.Nico Haapalehto 5 5 5 10
6.Janne Ahonen 6 6 6 12

Tamiya M Historic
A-finaali
1.Janne Valtanen 1 1 1 2
2.Sami Huovinen 2 3 2 4
3.Simo Tammela 3 2 3 5
4.Eemeli Anttonen 4 5 5 9
5.Ari Junkkari 5 4 6 9
6.Tero Niskanen 6 6 4 10
7.Arttu Issakainen 7 7 7 14


Nopeimmat kierrokset finaaleissa (a-fin 1-3):

C-12
Vesa Yli 9.869
Pasi Lento 10.802
Mika Anttonen 10.824
Marko Vähäkuopus 10.958
Miika Laurila 10.995
Janne Valtanen 11.143
Jani Seppälä 11.236 CS-12
Ville Sipola 11.486
Sami Huovinen 11.658

TSB-10
Keijo Kaattari 13.496
Jukka Määttä 13.807
Matti Korkiakoski 14.098
Eemeli Anttonen 14.865
Nico Haapalehto 15.385
Janne Ahonen 18.705

TSP-10
Janne Valtanen 11.910
Mika Anttonen 12.417
Marko Vähäkuopus 12.567
Ville Sipola 12.488
« Viimeksi muokattu: 06.02.11 - klo: 20.26 kirjoittanut Vesa »
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #24 : 06.02.11 - klo: 21.32 »
Sarjatilanne päivitetty ylemmäs. Poistakaa ilmoja/turhia viestejänne tuosta ylempää niin saadaan topikki siistimmäksi.
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Miika.laurila

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #27 : 15.03.11 - klo: 21.29 »
Kuten tuolla toisessa topikissa lupailin niin BCC:in ilmoittautuminen, erälistat sekä ajanotto nähtävästi laskeutuvat nyt minun hartioilleni.

Ilmoittautuminen:
- Nimi
- Luokka
- Transponderin numero, jos ei ole niin lainaponderi

Kaikki mukaan vaan kisailemaan, hyvä sauma hioa kisakuntoa ennen Laukaan FTT:tä!

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #28 : 22.03.11 - klo: 22.19 »
Muistakaahan ilmoittautua ajoissa skaboihin! Ja muistakaa Tamiya M-historic luokan sarjapalkinto eli vähintään kolmeen minikisaan osallistuneiden kesken arvottava M05 Pro - Sponsored by Racingfactory!!!
Destiny | Reedy | Xenon | JFT | V*DZN | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa C32OAT

  • Meri-Lapin Pienoisautoilijat
    • Profiili
Vs: Blue Carpet Cup 2010-2011 - KISA-AIKATAULUT, INFOT JA TULOKSET
« Vastaus #29 : 23.03.11 - klo: 17.41 »
Tervehdys

Ilmoittautuminen: 2.4 2011
- Nimi : Tirroniemi Tommi
- Luokka :Mini ja Touring
- Transponderin numero, jos ei ole niin lainaponderi : ponderi on, mutta numeroa en muista.

- Nimi : Olavi Tenno
- Luokka : Mini
- Transponderin numero, jos ei ole niin lainaponderi : ponderi on, mutta numeroa en muista.

Olli


Meri-Lapin pienoisautoilijat RY