RiiUA:n pienoisautokerhon vaatteetPaidat, lippikset ja pipot löysivät onnelliset omistajansa muutamaa lukuun ottamatta. Jäljelle jääneet paidat saa noutaa Harjunrinteen koululta ensi sunnuntaina.
Näihin liittyen kyselin vielä painosta esim. painettujen pitkähihaisten paitojen tilausmahdollisuutta ja niissä minimitilaus oli edelleen kuulemma työmäärästä johtuen 20 kpl vaikkakin painoseulat yms. oli tehty jo t-paitoja varten. Jos on tarpeeksi kiinnostusta, niin kyselen lisätietoja.
Toinen vaihtoehto hieman lämpimämmälle vaatetukselle olisi vastaavalla logolla kuin lippiksissä varustettu fleece, joita pystyy tilaamaan edullisemmin pienempiäkin määriä, koska logon brodeeraaminen on helpompi homma. Jos näihin löytyy tarpeeksi kiinnostuneita, niin kyselen tarkemmin tietoja. Näihin oli jo alustavasti kiinnostusta, mutta kartoitellaan hieman tarkemmin, niin voi saada paremman tarjouksen, jos on enemmän halukkaita
Aloittelijoiden varttiEnsi viikolla ei pidetä erillistä aloittelijoiden varttia. Voin käydä radio-ohjain asiat päivän aikana jossain sopivassa välissä niiden kanssa läpi tarvittaessa, jotka eivät ole ehtineet vielä niitä käymään.
Seura- ja kerhotoimintaSen sijaan nyt kun meillä harrastajamäärä on kasvussa ja meille on tullut mukavasti uusia ja vanhoja harrastajia lisää tämän kauden aikana jatkuvasti, niin lienee paikallaan käyttää hetki keskusteluun "pelisäännöistä", joilla kerholla toimitaan ja muutenkin hieman miettiä tulevaa kevättä, kesää ja syksyäkin.
Jokainen voi osaltaan pohtia, jos on jotain kysymyksiä, ajatuksia, ideoita tai ehdotuksia tms. kerhon / seuran toimintaan tai kehittämiseen tms. liittyen, niin käydään ne yhdessä läpi. Mulle voi laittaa YV:llä tai sähköpostilla
LYHYESTI kysymyksiä, ajatuksia ja ehdotuksia kerhon toimintaan liittyen viimeistään torstain 21.1. aikana, jotta ehdin koostaa asiat ennen sunnuntain ajoja. Tämä keskustelu käydään heti kerhopäivän aluksi alkaen klo 10:00 ja sen jälkeen vasta rakennetaan rata ja aloitetaan ajot. Vain osallistumalla voit vaikuttaa, joten
hyviä ja rakentavia ajatuksia ja ideoita kasaamaan
Mitä sinä olet valmis tekemään yhteisen hyvän eteen?Seura- ja kerhotoiminta tarvitsee myös aktiivisia henkilöitä yhdessä tekemisen merkeissä, joten jos sinulta, vanhemmaltasi, puolisoltasi, kaveriltasi tai tutulta löytyy kiinnostusta tulla mukaan aktiivisemmin toimintaan yhteisen hyvän eteen, niin mielelläni niistä myös kuulen - ajatuksista ja ideoista yleensä myös syntyy tekemistä ja tekeminen ja tulokset harvoin syntyvät itsekseen tai ajatuksella, että kyllä sen Joku Muu hoitaa - en ole vielä tavannut tuota Joku Muuta, vaikka pitkään olen etsinyt
JäsenmaksutNyt kun vuosi on vaihtunut, niin on oiva aika liittyä RiiUA:n jäseneksi niin halutessaan:
http://www.riiua.net/miten-jaseneksiSeuraavat ajotAjot seuraavan kerran ensi sunnuntaina 24.1.2015 klo 9:50. Kamojen sisälle roudaamisen jälkeen pidetään pienimuotoinen kerhopalaveri. Tervetuloa!