Future-RC

Kirjoittaja Aihe: M8 ja M8e PM-kisat ja EM warm-up 12-14.5.2017  (Luettu 1802 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Paikalla JUkka-san

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
M8 ja M8e PM-kisat ja EM warm-up 12-14.5.2017
« : 17.02.17 - klo: 21.00 »
Kisakutsu löytyy http://www.efra.ws/wp-content/uploads/2017/02/Invitation%20WU%201_8%20OR%202017_8.pdf


Ilmoittautuminen =com&dId[E]=31582&pId[E]=5]http://www.myrcm.ch/myrcm/main?pLa=en&hId[1]=com&dId[E]=31582&pId[E]=5

Kun kyseessä on PM-kisat, kansallinen lisenssi on perinteisesti riittänyt kisaan osallistumiseen.
« Viimeksi muokattu: 14.03.17 - klo: 20.17 kirjoittanut JUkka-san »

Poissa Ruusperi

  • Fullspeed RC
    • Profiili
Vs: M8 ja M8e PM-kisat ja EM warm-up 12-14.5.2017
« Vastaus #1 : 14.03.17 - klo: 11.32 »


http://thenordiccontest.com/

Lisätiedot kisaan: http://www.mkeskil.se/wordpress/en/nordic-contest-ec-warm-up-en/


Nitro class
Friday May 12th: Four free practice rounds. 5 minutes each. No marshals.
Saturday May 13th: One round of timed free practice for qualifying reseeding.

Three qualifying rounds, best two will count. Lower finals
Sunday May 14th: Higher finals and Junior final, +40 final, LCQ and Super Pole.

Brushless class
Friday May 12th: Four free practice rounds. 5 minutes each. No marshals.
Saturday May 13th: One free practice round + 3 rounds of qualifications (duration 5 min.)
2 Best qualify will be counted.
Sunday May 14th
: Final A B C D. Duration 10 minutes each.
Final D C B will be repeated 2 times.
Final A will be repeated 3 times
Final standings will be drawn up using the EFRA point system
(1st =1 point,2nd= 2 points, etc, etc.)


Suomesta lähdössä M8:

Hyvärinen   Joonas   
Mört   Max
Salonen Tomi       
Langenoja   Ilari
Orhanen Samppa
Quagraine   Joseph
Haahti Juhani   
Heinonen Arto
Silpola Touko       
Lehtojärvi Jethro          
Koro   Aapo       
Liljeqvist Tony        
Poutiainen   August
Heinonen Ari
Savola Jarkko

M8e:

Hyvärinen   Joonas
Virtanen Ilkka   
Quagraine   Joseph       
Heinonen Arto       
Lehtojärvi Jethro
Heinonen Ari


Ilmoittautunut on myös kovia nimiä maailmalta:

David Ronnefalk, hallitseva maailmanmestari
Oscar ja Bryan Baldo
Darren Bloomfield
Elliott Boots
Martin Wollanka
Reno Savoya

ja erittäin nopeat naisjuniorit:

Malin Karlsen (Norja, Juniori EM 1. 2016)
Jessica Pålsson (Ruotsin M8 2. 2016)

Tästä 2016 Ruotsinmestaruus kisan finaali:
https://youtu.be/6_aNRTCFuPk?t=6h41m58s
« Viimeksi muokattu: 28.04.17 - klo: 08.17 kirjoittanut Ruusperi »
Pienoisautoja 1/27 ... 1/5, Sanwa MT-4S / M12
http://www.mikkelinpienoisautoilijat.fi | http://www.fullspeedrc.fi

Poissa Ruusperi

  • Fullspeed RC
    • Profiili
Vs: M8 ja M8e PM-kisat ja EM warm-up 12-14.5.2017
« Vastaus #2 : 28.04.17 - klo: 08.16 »
Kisat lähenee ja kisakuume nousee.

Mielenkiintoinen uusi kuuma nimi listalla on 'Indoor Worlds' Neo 2017 kilpailun voittanut Davide Ongaro.

Laivamatkat on varattu seuraavasti:

Lähtö Turusta Tallink Silja Baltic Princess
11.5. kello 20:15 -> saapuu Tukholmaan 12.5. kello 6:10

Paluu Tukholmasta Tallink Silja Galaxy
14.5. kello 19:30 -> saapuu Turkuun 15.05 kello 7:00
Pienoisautoja 1/27 ... 1/5, Sanwa MT-4S / M12
http://www.mikkelinpienoisautoilijat.fi | http://www.fullspeedrc.fi