Sarjassaan kymmenes stanukunkku saatu päätökseen, paikat siivottua ja palkinnot jaettua, alla lopputuloset. Onnea kaikille voittajille - niitähän meillä oli... ...iso kiitos myös puuhaporukalle, Pausiot, Louhet, ATAK/UA ja muut kerholaiset! Poutiaisella iso peukku kahden päivän intensiivisestä selostamisesta!
Väliaikakevennyskisat molempina päivinä voitti Jona Oksanen (muistaakseni). Palkintona EuroRC lahjakortit.
Suuret kiitokset sponsoreillemme RC Center / Turun Kahvipaahtimo, Euro RC, Euro RC Turku, Hobbylinna ja P.E.K.K.A.Arvonnoissa onnetar suosi Jaakko Louhi (LRP Moottori), Jukka Häkämies (Arrowmax työkalut), sekä Jethro Lehtojärvi (ProtoForm kori), Antti Louhi (Laadukas laturi)
Stanukunkku XSijoitus Nimi LA Pisteet1 SU Pisteet2 Yht.
1
Joonis Oksanen 2 90 1 100 190
2 Jona Oksanen 1 100 2 90 190
3 Atte Vainionperä 4 76 3 82 158
4 Pasi Vainionperä 3 82 4 76 158
5 Joenna Oksanen 5 72 5 72 144
6 Kaapo Viskari 7 66 6 69 135
7 Juuso Tammi 8 63 7 66 129
8 Petri Niemelä 6 69 x - 69
GT-12Sija Nro Nimi Club Nat F1 F2 F3 F4 F5 F6 Yht. Vertailuaika
1 21
Rami Maikola FIN RaumRC 4 1 1 3 1 1 4 F5: 25L 5:03.875
2 6 Markus Åfelt FIN RSRCA 1 1 1 1 2 3 4 F2: 25L 5:07.339
3 nn Valtteri Pausio FIN RSRCA 6 2 2 2 1 3 7
4 4 Jukka Häkämies FIN LohUa 7 3 4 2 2 2 9
5 7 Santeri Jokela JAM RaumRC 5 2 3 3 5 2 10
6 10 Jari Paasikivi FIN RaumRC 2 6 7 1 4 4 11 F4: 25L 5:11.480
7 15 Jari Järviluoma FIN RaumRC 1 5 2 4 4 4 11 F1: 24L 5:03.969
8 5 Ilari Lamminsivu FIN 3 7 5 5 3 1 12
9 13 Artti Viitaniemi FIN RiiUA 2 4 3 6 3 5 12
10 9 Hannu Kartano FIN RaumRC 3 3 4 4 5 6 14
11 14 Marko Aava FIN RaumRC 4 5 5 5 6 5 19
12 66 Petri Niemelä FIN PRCA 6 4 6 7 6 7 22
13 20 Jussi Leivo FIN Raum RC 5 6 6 6 7 6 23
TSM-101 13 A
Valtteri Pausio 6 6:1, 4:1, 5:1, 1:3 [3:3, 2:5] Dry FIN Xray T4'15 Details
2 5 A Markus Åfelt 6 1:1, 3:1, 6:2, 4:2 [2:3, 5:6] Dry FIN Lada A800 Details
3 A Kim Elfström 7 2:1, 1:2, 5:2, 3:2 [4:3, 6:6] Dry Finland Lada A800 Electric Mazdaspeed 6 Handout Yes Details
4 10 A Jethro Lehtojärvi 12 2:2, 5:3, 6:3, 4:4 [3:4, 1:6] Dry FIN Serpent 4X HW 5.5T ProtoForm Handout Sanwa CMD edition Details
5 36 A Jaakko Louhi 16 1:4, 5:4, 2:4, 6:4 [4:5, 3:5] Dry FIN Xray T4'14 Details
6 22 A Antti Louhi 21 1:5, 5:5, 6:5, 2:6 [4:6, 3:7] Dry FIN Lada keppi orca 13,5 Volante v5 Sanwa m11x Details
TSP-101 A
Markus Åfelt 4 1:1, 4:1, 3:1, 2:1 [6:2, 5:2] Dry FIN Lada A800 Details
2 A Valtteri Pausio 6 6:1, 5:1, 4:2, 3:2 [1:2, 2:2] Dry FIN Xray T4'16 Details
3 A Jethro Lehtojärvi 12 1:3, 5:3, 4:3, 2:3 [3:3, 6:3] Dry FIN Serpent 4X Details
4 A Antti Louhi 16 4:4, 2:4, 6:4, 1:4 [3:5, 5:5] Dry FIN orca 13,5 Volante v5 Sanwa m11x Details
5 A Marko Tammi 18 5:4, 3:4, 4:5, 2:5 [1:5, 6:5] Dry FIN XRAY T4 '15 Details
6 A Mika Lehtiö 24 6:6, 2:6, 1:6, 4:6 [3:6, 5:6] Dry FIN DETC410 Stricker MV-X Details
M-Chassis Comp1 146 A
Jethro Lehtojärvi 4 1:1, 5:1, 4:1, 6:1 [3:2, 2:2] Dry FIN M-05 CMW Edition HW JCW Slick/Radial Sanwa MT4S CMW Edition Details
2 24 A Rauno Kallionpää 6 3:1, 2:1, 1:2, 4:2 [5:2, 6:2] Dry FIN M-03 JCW Sanwa MT4S Details
3 26 A Timo Jokinen 12 6:3, 2:3, 4:3, 5:3 [3:4, 1:5] Dry FIN M-03 Sanwa MT4 TEdition Details
4 65 A Juha Viskari 14 1:3, 3:3, 2:4, 4:4 [6:4, 5:6] Dry FIN Details
5 56 A Tero Piipponen 18 5:4, 1:4, 4:5, 6:5 [2:5, 3:6] Dry FIN M-03 Details
6 XX A Ilkka Virtanen 22 5:5, 3:5, 6:6, 4:6 [1:6, 2:6] Dry FIN M06 Mini Cooper Details
7 69 A saul peltola 28 6:7, 5:7, 1:7, 2:7 [3:8, 4:8] Dry FIN M06 Hobbywing beetle futaba Details
http://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=30538#