RC10.FI
Kilpailut => Tulokset => Aiheen aloitti: Nicke - 02.08.13 - klo: 12.01
-
Kisoja pystyy seuraamaan livenä täältä (http://tinyurl.com/powa5zm) koko viikonlopun ajan!
Ensimmäinen harjoittelukierros käynnistyy nyt!
-
Qualification heats as attachment!
Tomorrows training is driven with the new heat arrangement!
-
Heat arrangement for qualification:
Heat 1
1. 0 tamme anre EE Estonia
2. 0 savolainen aki 23223990 FI PKSRCA
3. 0 Mäkelä Mikko 34707612 FI PKSRCA
4. 0 Silpola Touko 34697557 FI RccJKL
5. 0 Ruokolainen Jarkko value=34734203 FI Salonua
6. 0 Jermalainen Tomi FI PKSRCA
7. 0 Dahlberg Per D SE Västerås MS
8. 0 Hyppönen Ville 21693991 FI PKSRCA
9. 0 Pedersen Julle LU
10. 0 Poutiainen August 31535311 FI Turun Urheiluautoilijat
11. 0 Ressar Rainer EE
12. 0 Suvanto Juha 34714472 FI Turun Urheiluautoilijat
Heat 2
1. 0 Vuorenmaa Niko 28260521 FI HyUA
2. 0 Lehtojärvi Jethro 29793000 FI TUA
3. 0 Viander Jere 34711433 FI SaloUA
4. 0 Söderlund Max 34711569 FI PKSRCA
5. 0 Hakonen Tomi 34652602 FI KUA
6. 0 Akkanen Riku 24261744 FI PKSRCA
7. 0 Häkämies Jukka FI LohUA
8. 0 kaplas mikko 33359155 FI
9. 0 Huhta Sami 33901312 FI PKSRCA
10. 0 Johansson Max B SE Eksjö RC Klubb
11. 0 Lundelin Patrik 34702086 FI PKSRCA
Heat 3
1. 0 Harri Peltomaa 26775128 FI TamUA
2. 0 Jokelainen Matti 32546846 FI TUA
3. 0 Hovi Jani 21661392 FI HyUA
4. 0 Kankaanmäki Jussi 21903173 FI Lammin UA
5. 0 Eklund Marko 21394575 FI A
6. 0 Silvennoinen Antti 30174647 FI HyUA
7. 0 Lyijynen Tommi 22472108 FI TUA
8. 0 mairue tomi 22491312 FI PKSRCA
9. 0 Olsson Rickard B SE AMF ÅRSUNDA
10. 0 Ruuskanen Jukka 30512872 FI PKSRCA
11. 0 Jämsä Kai 21837498 FI TUA
Heat 4
1. 0 Laitinen Mikko 34017386 FI PKSRCA
2. 0 Thusberg Tom 34628995 FI TUA
3. 0 Hattunen Juho 34179839 FI PKSRCA
4. 0 Balsberg Johan A SE Tomelilla MK
5. 0 Valli Harri FI Lahden UA
6. 0 Sandberg Felix B SE MHF Skarpnäck
7. 0 Björndal Magnus SE Härnösands Motorklubb
8. 0 Nahkor Jonas est-015 EE
9. 0 Mattila Reijo 31445074 FI PKSRCA
10. 0 Rajaniemi Juho 34702895 FI PKSRCA
11. 0 Medjoubi Zakarie FR
Heat 5
1. 0 Hassel David A SE Tomelilla MK
2. 0 Valtonen Heikki 29857645 FI PRCA
3. 740331 Gustafsson Robert SE Botkyrka mk
4. 0 Carlsson Per A SE MSK Kvarnvingarna
5. 0 Sartesuo Juha 23215681 FI Lahden UA
6. 0 Halonen Jarno 24438344 FI PKSRCA
7. 0 Ahoniemi Sakke 21288005 FI HyUA
8. 0 Alho Tommi 21312793 FI TUA
9. 0 Hyvärinen Joonas 34696095 FI KUA
10. 0 Sala Federico IT
11. 0 Husu Jose 34482393 FI PKSRCA
Heat 6
1. 0 Siltanen Jarno 23266494 FI RccJKL
2. 0 Heinonen Arto 21569805 FI PKSRCA
3. 0 Johansson Toni 34696697 FI PKSRCA
4. 8476 Scheuenpflug Stefan D-1012 DE MCR Bad Gögging e.V.
5. 0 Mylläri Petri 22613255 FI SaloUA
6. 0 Orhanen Samppa 34717424 FI PKSRCA
7. 0 Salmela Karri 29941616 FI PKSRCA
8. 0 lintula tuomas FI PKSRA
9. 0 Peters Fredrik A SE MHF Skarpnäck
10. 0 Ahoniemi Simo 21288018 FI Hyvinkään UA
11. 0 Johansson Mikael A SE MHF Skarpnäck
Heat 7
1. 0 teemu leino FI
2. 0 Heinonen Ari 21569708 FI PKSRCA
3. 0 Quagraine Joseph 22975605 FI PKSRCA
4. 0 Medjoubi Rayan FR
5. 0 Svensson Christoffer S107 SE SHS
6. 0 Salonen Tomi 23198656 FI TUA
7. 0 Honkanen Markku 30377774 FI PKSRCA
8. 0 Edvinsson Andreas SE MSK Kvarnvingarna
9. 0 Mört Max 34017328 FI PKSRCA
10. 0 Sandberg Marcus A SE HöörsRCK
11. 0 Jyvä Ari 23665781 FI PKSRCA
-
The morning practice is over, and the qualification will start in a few minutes!
Practice rankinglist as attachment!
You will find the live stream here! (http://tinyurl.com/powa5zm)
-
Results after two rounds of qualification
Top 10:
1 22975605 Quagraine Joseph FI PKSRCA
2 21569708 Heinonen Ari FI PKSRCA
3 teemu leino FI
4 23198656 Salonen Tomi FI TUA
5 23665781 Jyvä Ari FI PKSRCA
6 S107 Svensson Christoffer SE SHS
7 Edvinsson Andreas SE MSK Kvarnvingarna
8 23266494 Siltanen Jarno FI RccJKL
9 34179839 Hattunen Juho FI PKSRCA
10 A Sandberg Marcus SE HöörsRCK
-
Results after three rounds of qualification
Top 10
1 Teemu Leino FI
2 22975605 Quagraine Joseph FI PKSRCA
3 21569708 Heinonen Ari FI PKSRCA
4 23198656 Salonen Tomi FI TUA
5 S107 Svensson Christoffer SE SHS
6 23665781 Jyvä Ari FI PKSRCA
7 Edvinsson Andreas SE MSK Kvarnvingarna
8 23266494 Siltanen Jarno FI RccJKL
9 Medjoubi Rayan FR
10 34179839 Hattunen Juho FI PKSRCA
Rankinglist as attachment!
-
Qualification is over and the finals will start in half an hour!
Qualification rankinglist and final arrangement as attachments!
Top 16:
1 22975605 Quagraine Joseph FI PKSRCA
2 21569708 Heinonen Ari FI PKSRCA
3 Teemu Leino FI
4 S107 Svensson Christoffer SE SHS
5 23198656 Salonen Tomi FI TUA
6 Edvinsson Andreas SE MSK Kvarnvingarna
7 23665781 Jyvä Ari FI PKSRCA
8 23266494 Siltanen Jarno FI RccJKL
9 Sandberg Marcus SE HöörsRCK
10 21288018 Ahoniemi Simo FI Hyvinkään UA
11 Johansson Mikael SE MHF Skarpnäck
12 D-1012 EFRA Scheuenpflug Stefan DE MCR Bad Gögging e.V.
13 Medjoubi Rayan FR
14 A Peters Fredrik SE MHF Skarpnäck
15 34179839 Hattunen Juho FI PKSRCA
16 22613255 Mylläri Petri FI SaloUA
-
Tomorrows heat arrangement:
1/8 A
1. 0 Carlsson Per A SE MSK Kvarnvingarna
2. 0 Halonen Jarno 24438344 FI PKSRCA
3. 0 Sandberg Felix B SE MHF Skarpnäck
4. 0 Hovi Jani 21661392 FI HyUA
5. 0 Lyijynen Tommi 22472108 FI TUA
6. 0 Husu Jose 34482393 FI PKSRCA
7. 0 Harri Peltomaa 26775128 FI TamUA
8. 0 Eklund Marko 21394575 FI A
9. 0 mairue tomi 22491312 FI PKSRCA
10. 0 Jokelainen Matti 32546846 FI TUA
11. 0 Söderlund Max 34711569 FI PKSRCA
12. 0 Vuorenmaa Niko 28260521 FI HyUA
1/8 B
1. 0 Björndal Magnus SE Härnösands Motorklub
2. 0 Valtonen Heikki 29857645 FI PRCA
3. 0 Medjoubi Zakarie FR
4. 0 Hyvärinen Joonas 34696095 FI KUA
5. 0 Johansson Max B SE Eksjö RC Klubb
6. 0 Rajaniemi Juho 34702895 FI PKSRCA
7. 0 Nahkor Jonas est-015 EE
8. 0 Valli Harri FI Lahden UA
9. 0 Olsson Rickard B SE AMF ÅRSUNDA
10. 0 Mattila Reijo 31445074 FI PKSRCA
11. 0 Lehtojärvi Jethro 29793000 FI TUA
12. 0 Suvanto Juha 34714472 FI Turun Urheiluautoilijat
You will find saturdays results here! (http://www.myrcm.ch/fi/pksrca/20130802_767685/M-8/index.html)
-
The main final is starting in a few minutes!
Remember the live stream! (http://tinyurl.com/powa5zm)
Starting order for the final:
1. 0 Heinonen Ari
2. 0 Teemu Leino
3. 0 Quagraine Joseph
4. 0 Edvinsson Andreas
5. 0 Johansson Mikael
6. 0 Sandberg Marcus
7. 0 Salonen Tomi
8. 8476 Scheuenpflug Stefan
9. 0 Medjoubi Rayan
10. 0 Peters Fredrik
11. 0 Siltanen Jarno
12. 0 Ahoniemi Simo
-
Final results:
1 Quagraine Joseph FI PKSRCA
2 Edvinsson Andreas SE MSK Kvarnvingarna
3 Heinonen Ari FI PKSRCA
4 Teemu Leino FI
5 Johansson Mikael SE MHF Skarpnäck
6 Sandberg Marcus SE HöörsRCK
7 Salonen Tomi FI TUA
8 Scheuenpflug Stefan DE MCR Bad Gögging e.V.
9 Peters Fredrik SE MHF Skarpnäck
10 Medjoubi Rayan FR
11 Siltanen Jarno FI RccJKL
12 Ahoniemi Simo FI Hyvinkään UA
13 Sala Federico IT
14 Hattunen Juho FI PKSRCA
15 Mört Max FI PKSRCA
16 Alho Tommi FI TUA
17 Björndal Magnus SE Härnösands Motorklubb
18 Gustafsson Robert SE Botkyrka mk
19 Mylläri Petri FI SaloUA
20 Orhanen Samppa FI PKSRCA
21 Husu Jose FI PKSRCA
22 Jyvä Ari FI PKSRCA
23 lintula tuomas FI PKSRA
24 Svensson Christoffer SE SHS
25 Balsberg Johan SE Tomelilla MK
26 Honkanen Markku FI PKSRCA
27 Ahoniemi Sakke FI HyUA
28 Thusberg Tom FI TUA
29 Sartesuo Juha FI Lahden UA
30 Johansson Max SE Eksjö RC Klubb
31 Harri Peltomaa FI TamUA
32 Jokelainen Matti FI TUA
33 Laitinen Mikko FI PKSRCA
34 Carlsson Per SE MSK Kvarnvingarna
35 Hassel David SE Tomelilla MK
36 Nahkor Jonas EE
37 Salmela Karri FI PKSRCA
38 Heinonen Arto FI PKSRCA
39 Medjoubi Zakarie FR
40 Johansson Toni FI PKSRCA
41 Mattila Reijo FI PKSRCA
42 Eklund Marko FI A
43 Valli Harri FI Lahden UA
44 Olsson Rickard SE AMF ÅRSUNDA
45 Söderlund Max FI PKSRCA
46 Sandberg Felix SE MHF Skarpnäck
47 Hovi Jani FI HyUA
48 Rajaniemi Juho FI PKSRCA
49 mairue tomi FI PKSRCA
50 Suvanto Juha FI Turun Urheiluautoilijat
51 Valtonen Heikki FI PRCA
52 Hyvärinen Joonas FI KUA
53 Lyijynen Tommi FI TUA
54 Halonen Jarno FI PKSRCA
55 Lehtojärvi Jethro FI TUA
56 Vuorenmaa Niko FI HyUA
57 Kankaanmäki Jussi FI Lammin UA
58 Viander Jere FI SaloUA
59 Silpola Touko FI RccJKL
60 Ruuskanen Jukka FI PKSRCA
61 Ruokolainen Jarkko FI Salonua
62 Hakonen Tomi FI KUA
63 Mäkelä Mikko FI PKSRCA
64 Häkämies Jukka FI LohUA
65 Akkanen Riku FI PKSRCA
66 Silvennoinen Antti FI HyUA
67 Hyppönen Ville FI PKSRCA
68 Pedersen Julle LU
69 Jämsä Kai FI TUA
70 kaplas mikko FI
71 savolainen aki FI PKSRCA
72 tamme anre EE Estonia
73 Dahlberg Per SE Västerås MS
74 Lundelin Patrik FI PKSRCA
75 Huhta Sami FI PKSRCA
76 Jermalainen Tomi FI PKSRCA
-
Hyvät kisat vaikka menikin niinkuin meni....olipahan aikaa sunnuntaina kuvailla....
Jonkunmoisia kuvia löytyy:
https://picasaweb.google.com/110833073760469557685/Nordics2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPSUl-rB0ublSg&feat=directlink
-
Onko finalistejen kalustotiedot jossain?
-
Valokuvia kisasta täällä:
http://www.flickr.com/photos/99759785@N06/sets/72157635021359887/ (http://www.flickr.com/photos/99759785@N06/sets/72157635021359887/)
Kuvasin ensimmäistä kertaa RC-autoja, joten palautetta kuvista otetaan ilolla vastaan!