Tervetuloa,
Vieras
. Ole hyvä ja
kirjaudu
tai
rekisteröidy
.
13.05.24 - klo: 09.12
Etusivu
Ohjeet
Haku
Kalenteri
Jäsenet
Selaa jäseniä
Etsi käyttäjistä
Kirjaudu
Rekisteröidy
RC10.FI
»
Kilpailut
»
Kilpailukutsut
»
Aikataulut ja erälistat, Ratapolttikset ja LS-5 + Minit, Tattarisuo 2-3.7.2016
Tulostusversio
Sivuja: [
1
]
Kirjoittaja
Aihe: Aikataulut ja erälistat, Ratapolttikset ja LS-5 + Minit, Tattarisuo 2-3.7.2016 (Luettu 1123 kertaa)
0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
jarkko
Fullspeed RC
Aikataulut ja erälistat, Ratapolttikset ja LS-5 + Minit, Tattarisuo 2-3.7.2016
«
:
30.06.16 - klo: 23.32 »
LAUANTAI 2.7.
LAUANTAIN AIKATAULU/TIMETABLE ‐TP‐10 SM + Ratakasi 2016 2.7.2016
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP‐10: 10 min, Ratakasi: 10 min
Erä / Heat P1 P2 [eräväli 2 min]
1 Ratakasi 8:00 9:00
2 Ratakasi 8:12 9:12
3 TP‐10 8:24 9:24
4 TP‐10 8:36 9:36
Ilmoittautuminen / Registration 8:00-9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 9:55
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:15
Alkuerät / Qualifying heats
TP‐10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3 [eräväli 3 min]
1 Ratakasi 10:30 11:40 13:05
2 Ratakasi 10:41 11:51 13:16
3 TP‐10 10:52 12:02 13:27
4 TP‐10 11:03 12:13 13:38
Lounastauko / Lunch 12:25‐13:05
Finaalit / Finals
Ratakasi Semi (3+20min) 14:30
Ratakasi 6 nopeimman harjoitus 10min 15:00
TP‐10 finaaliharjoitus 10min 15:20
Ratakasi A Finaali (5+30min) 15:50
TP‐10 A Finaali (5+45 min) 16:35
Palkintojen jako / Prize giving 17:45
ERÄLISTA LAUANTAI
Erä Luokka Kilpailunumero Ohjaaja Seura
1 Ratakasi 11 Sillanpää Aarre TamUA
1 Ratakasi 5 Raikas Tony KyPak
1 Ratakasi 15 Mannio Ilkka Fullspeed RC
1 Ratakasi 17 Toropchenkov Igor Rus
1 Ratakasi 14 Voranau Ihar Rus
2 Ratakasi 0 Fredriksson Henri Fullspeed RC
2 Ratakasi 7 Ollinmäki Antti JärvSRK
2 Ratakasi 1 Saarinen Teemu HyUA
2 Ratakasi 6 Pesonen Eetu LahUA
2 Ratakasi 3 Mairue Tomi Fullspeed RC
2 Ratakasi 16 Nordman Sten Fullspeed RC
3 TP-10 12 Saarinen Jere HyUA
3 TP-10 14 Sillanpää Aarre TamUA
3 TP-10 28 Taivainen Teemu JärvSRK
3 TP-10 29 Butuzov Alexey Rus
4 TP-10 2 Munck Sami TamUA
4 TP-10 1 Saarinen Teemu HyUA
4 TP-10 5 Valkola Jari Fullspeed RC
4 TP-10 7 Eriksson Tino MäntsMK
4 TP-10 8 Naumov Alexander Rus
SUNNUNTAI 3.7.
SUNNUNTAIN AIKATAULU/TIMETABLE LS‐5 SM + FG Mini 2016 3.7.2016
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice 8 min
Erä / Heat P1 P2 [eräväli 2 min]
1 LS-5 8:00 8:40
2 LS-5 8:10 8:50
3 LS-5 8:20 9:00
4 FG Mini 8:30 9:10
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 ‐ 9:00
Tuomariston kokous / Jury meeting 9:15
Ohjaajakokous / Drivers briefing 9:30
Alkuerät / Qualifying heats [eräväli 3 min]
LS-5: 3+10 min, FG Mini 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3 Q4
1 LS-5 9:50 11:00 12:10 13:40
2 LS-5 10:06 11:16 12:26 13:56
3 LS-5 10:22 11:32 12:42 14:12
4 FG Mini 10:38 11:48 12:58 14:28
Lounastauko / Lunch 13:10‐13:40
13:00-13:40
Finaalit / Finals
LS‐5 Semi B‐finaali 3+20 min 15:20
LS‐5 Semi A‐finaali 3+20 min 15:50
Mini A-finaali 3+20 min 16:35
LS‐5 A‐finaali 3+30 min 17:15
Palkintojen jako / Prize giving 18:10
ERÄLISTA SUNNUNTAI
Erä Luokka Numero Ohjaaja Seura Ponderi
1 LS-5 17 Jalas Veikko Fullspeed RC 4119866
1 LS-5 57 Virtanen Jari Fullspeed RC 6838258
1 LS-5 8 Vikstedt Matias RiiUA 3563927
1 LS-5 72 Nevalainen Pasi Fullspeed RC 7777265
1 LS-5 38 Koro Aapo Fullspeed RC 1277245
1 LS-5 11 Nuotio Juuso TUA 3488413
2 LS-5 46 Konoila Jyri Fullspeed RC 3531949
2 LS-5 99 Hietaoja Jaakko TUA 5683903
2 LS-5 55 Koivisto Ilpo Fullspeed RC 3669278
2 LS-5 64 Ikävalko Kari Fullspeed RC 3221977
2 LS-5 24 Kovanen Pasi Fullspeed RC 7253430
2 LS-5 79 Paavilainen Jukka Fullspeed RC 5461356
3 LS-5 4 Laurinkoski Antti Fullspeed RC 4576428
3 LS-5 13 Rousku Vesa Fullspeed RC 5022423
3 LS-5 3 Otsavaara Tuomo Fullspeed RC 3497069
3 LS-5 12 Turku Tommi Fullspeed RC 6220585
3 LS-5 88 Lehtojärvi Jethro TUA 7125253
3 LS-5 6 Rousku Juha RiiUA 9493874
3 LS-5 78 Sojakka Thomas Fullspeed RC 7081498
4 FG Mini 11 Jalkanen Ville KyPak 2966645
4 FG Mini 27 Pettersson Harri RSRCA 3699998
4 FG Mini 30 Hintsala Esa Fullspeed RC 6677356
Kirjattu
Infinity | Capricorn | CRC | Novarossi
Tulostusversio
Sivuja: [
1
]
RC10.FI
»
Kilpailut
»
Kilpailukutsut
»
Aikataulut ja erälistat, Ratapolttikset ja LS-5 + Minit, Tattarisuo 2-3.7.2016