Lauantai
Erälistat
Erä 1 (M4-10 kans)
Nro Nimi Seura
7 Janne Aspinen RccJkl
8 Kalle Lehto KyPak
16 Valtteri Eklund KyPak
24 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
33 Mika Anttonen Ospa Ry
35 Miikka Rahikainen RccJkl
75 Eemeli Anttonen Ospa Ry
77 Henri Virta PKSRCA
84 Jere Elomaa VUA
Erä 2 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
87 Hannes Linnanen ÄkiUA
89 Teemu Savolainen SaiKart
90 Ville Rauman Ospa Ry
91 Toni Niinivirta MäntsMK
93 Antero Hirvo VUA
94 Risto Rönnqvist JärvSRK
Erä 3 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
61 Pekka Koivula TamUA
64 Petri Somppi VUA
66 Kim Bengs VUA
74 Niklas Mykkänen LprUA
77 Henri Virta PKSRCA
79 Tommi Haapasalo RccJkl
82 Mikko Helistölä JoeUA
88 Jarno Peltoniemi VUA
Erä 4 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
41 Riku Tolonen LemUA
44 Mikko Luopajärvi VUA
48 Marko Vähäkuopus Ospa Ry
49 Matti Räsänen Ospa Ry
54 Taneli Erkkilä FED
55 Janne Kiiski RiiUA
56 Topias Hyttinen JoeUA
92 Ilmari Ullakko VUA
Erä 5 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
26 Tomi Mairue PKSRCA
28 Matti Eskelinen RccJkl
29 Tomi Laaksonen HyUA
30 Niko Vuorenmaa HyUA
32 Oskari Mäki VUA
33 Jarmo Halme TamUA
37 Jaakko Huhmarsalo VUA
Erä 6 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
8 Joona Haatanen RccJkl
10 Sami Salmela PKSRCA
12 Lari Jäppinen TamUA
14 Vesa Yli Ospa Ry
16 Jani Latvala VaToSUA
22 Jari Itävuori PKSRCA
25 Antti Silvennoinen HyUA
Erä 7 (M2-10 SM)
Nro Nimi Seura
1 Petri Ström JoeUA
2 Karri Salmela PKSRCA
3 Tommi Torikka ATAK/UA
4 Jussi Luopajärvi VUA
5 Samuli Kesseli RiiUA
6 Jani Hovi HyUA
7 Henry Salmen LahUA
Aikataulu
Ilmoittautuminen 8:00-9:30
Ohjattu harjoitus
Kierros 1 Kierros 2
Erä 1 (M4-10 kans) 8:00 9:00
Erä 2 (M2-10 SM) 8:07 9:07
Erä 3 (M2-10 SM) 8:14 9:14
Erä 4 (M2-10 SM) 8:21 9:21
Erä 5 (M2-10 SM) 8:28 9:28
Erä 6 (M2-10 SM) 8:35 9:35
Erä 7 (M2-10 SM) 8:42 9:42
Ohjaajakokous 9:50
Lounastauko 12:18-12:45
Alkuerät
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3 Kierros 4
Erä 1 (M4-10 kans) 10:20 11:25 12:45 13:50
Erä 2 (M2-10 SM) 10:28 11:33 12:53 13:58
Erä 3 (M2-10 SM) 10:36 11:41 13:01 14:06
Erä 4 (M2-10 SM) 10:44 11:49 13:09 14:14
Erä 5 (M2-10 SM) 10:52 11:57 13:17 14:22
Erä 6 (M2-10 SM) 11:00 12:05 13:25 14:30
Erä 7 (M2-10 SM) 11:08 12:13 13:33 14:38
Finaalit
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3
M4-10 A-finaali 15:30 16:40 17:50
M2-10 E-finaali 15:40 16:50 18:00
M2-10 D-finaali 15:50 17:00 18:10
M2-10 C-finaali 16:00 17:10 18:20
M2-10 B-finaali 16:10 17:20 18:30
M2-10 A-finaali 16:20 17:30 18:40
Palkintojenjako 19:00
Vapaa harjoittelu 19:15 - 21:00