LTCC 2016 - FTT 1. 5.-6.11. 2016 tulokset:Tarkemmat tulokset MyRCM:stäTSM-10A-finaali1 Viljami Kutvonen Fullspeed RC
2 Miko Teponoja TamUA
3 Kalle Lehto KyPak
4 Henry Salmen LahUA
5 Teemu Saarinen HyUA
6 Joni Minkkinen LMM
7 Markus Åfelt RSRCA
8 Kirill Trofimov RUS
9 Georgy Chmigal RUS
10 Vesa Yli Ospa Ry
B-finaali11 Jussi Kankaanmäki LamUA
12 Tomi Mairue Fullspeed RC
13 Tony Raikas KyPak
14 Kim Elfström Fullspeed RC
15 Eetu Pesonen LahUA
16 Valtteri Eklund KyPak
17 Niko Vuorenmaa TerUA
18 TOMI Westén Fullspeed RC
19 Lasse Ilvessalo Fullspeed RC
20 Tuomas Åfelt Fullspeed RC
C-finaali21 Jethro Lehtojärvi TUA
22 Marko Vähäkuopus Ospa Ry
23 Markku Seppälä Fullspeed RC
24 Ville Rauman Ospa Ry
25 Valtteri Pausio RSRCA
26 Mikko Mäkelä Fullspeed RC
27 Sami Takkinen LahUA
28 Antti Silvennoinen HyUA
29 Aapo Koro Fullspeed RC
30 Antti Louhi RSRCA
D-finaali31 Pasi Lento Ospa Ry
32 Risto Haug EST
33 Jyrki Malinen LahUA
34 Timo Keränen LahUA
35 Alexander Chernukhin RUS
36 Jere Saarinen HyUA
37 Teemu Salminen EPUA
38 Hans Hannus EST
39 Teemu Taivainen JärvSRK
TSS-10
A-finaali1 Jona Oksanen RiiUA
2 Leevi Loukola EPUA
3 Miikka Luhta Ospa Ry
4 Joonis Oksanen RiiUA
5 Eemeli Anttonen Ospa Ry
6 Tero Niskanen Ospa Ry
7 Mika Pylväläinen LahUA
8 Antti Jakunaho Ospa Ry
9 Marko Heikkilä Ospa Ry
10 Janek Pähn EST
B-finaali11 Pasi Vainionperä MäntsMK
12 Henri Nurmela EST
13 Sisu Kuuslahti LahUA
14 Atte Vainionperä MäntsMK
15 Joenna Oksanen RiiUA
16 Mart Hannus EST
17 Juho Heikkilä LahUA
18 Andrey Fedin RUS
19 Topias Savolainen SaiKart
20 Hiski Rönkkönen LahUA
TSS-10 NM1 Jona Oksanen RiiUA
2 Leevi Loukola EPUA
3 Miikka Luhta Ospa Ry
4 Joonis Oksanen RiiUA
5 Eemeli Anttonen Ospa Ry
6 Sisu Kuuslahti LahUA
7 Atte Vainionperä MäntsMK
8 Joenna Oksanen RiiUA
9 Mart Hannus EST
10 Topias Savolainen SaiKart
11 Hiski Rönkkönen LahUA
TSP-10
A-finaali 1 Vesa Yli Ospa Ry
2 Kalle Lehto KyPak
3 Markus Åfelt RSRCA
4 Lasse Ilvessalo Fullspeed RC
5 Teemu Saarinen HyUA
6 Marko Vähäkuopus Ospa Ry
7 Tony Raikas KyPak
8 Henry Salmen LahUA
9 Kim Elfström Fullspeed RC
10 Leevi Martikainen RiiUA
B-finaali11 Valtteri Eklund KyPak
12 TOMI Westén Fullspeed RC
13 Jussi Kankaanmäki LamUA
14 Valtteri Pausio RSRCA
15 Jethro Lehtojärvi TUA
16 Risto Haug EST
17 Markku Seppälä Fullspeed RC
18 Pasi Lento Ospa Ry
19 Ville Rauman Ospa Ry
20 Hans Hannus EST
C-finaali21 Antti Louhi RSRCA
22 Leevi Loukola EPUA
23 Jere Saarinen HyUA
24 SAMI TARKIAINEN MikUA
25 Sami Takkinen LahUA
26 Tuomas Åfelt Fullspeed RC
27 Jussi Rinne RccJkl
28 Timo Keränen LahUA
29 Eemeli Anttonen Ospa Ry
30 Tero Niskanen Ospa Ry
D-finaali31 Aapo Koro Fullspeed RC
32 Jyrki Malinen LahUA
33 Teemu Salminen EPUA
34 Riku Teräväinen KyPak
35 Janek Pähn EST
36 Teemu Taivainen JärvSRK
37 Teemu Lohtander MikUA
F1-10
A-finaali1 Janne Valtanen Ospa
2 Niko Sinervo RiiUA
3 Aapo Koro Fullspeed RC
4 Antti Silvennoinen
5 Ilari Lamminsivu
6 Jethro Lehtojärvi RSRCA
B-finaali
7 Artti Viitaniemi RiiUA
8 Henri Nurmela EST
9 Einar Viira EST
10 Mika Anttonen Ospa
11 Ilpo Koivisto Fullspeed RC
LTCC KingiLTCC Kingissä ratkaistiin viikonlopun kuninkuus laskemalla lauantain TSS tai TSM luokan lopputuloksen ja sunnuntain TSP luokan lopputuloksen FTT sarjapistetaulukon mukaiset pistemäärät yhteen. LTCC kingissä palkittiin kolmen kärki ja voittaja Kalle Lehto sai mukaansa EuroRC:n lahjoittaman Lahti Touring Car Challenge kiertopalkinnon.
1. Kalle Lehto TSM 82 + TSP 90 = 172
2. Vesa Yli TSM 57 + TSP 100 = 157
3. Markus Åfelt TSM 66 + TSP 82 = 148