ERÄLISTAT JA AIKATAULU - Fin LS-5 SM III, GT-8 III ja TP-10 kans. 21.7.2013 Hyvinkää
Erä 1 TP-10 1 Saarinen Teemu HyUA 9052020
TP-10 4 Munck Sami TamUA 5489882
TP-10 6 Westerlund Janne PKSRCA 3762471
TP-10 8 Valkola Jari PKSRCA 3039687
TP-10 9 Mustonen Jarkko PKSRCA 6761078
TP-10 11 Putkonen Niko TamUA 3864596
TP-10 7 Vehniäinen Panu TamUA 4078825
TP-10 13 Sillanpää Aarre TamUA 5252484
Erä 2 GT-8 3 Hoffman Petri PKSRCA 2311490
GT-8 4 Kiiski Jarmo KyPak 5692060
GT-8 5 Forsström Riku UAU 2609279
GT-8 7 Niiranen Mika LahUA 3057603
GT-8 8 Kuronen Pekka KUA 4777414
GT-8 10 Mäkelin Iina KyPak 3197773
GT-8 42 Korhonen Mikko HyUA 9114653
GT-8 0 Saarinen Teemu HyUA 7120362
Erä 3 LS-5 24 Kovanen Pasi PKSRCA 4027063
LS-5 22 Ikävalko Kari PKSRCA 3221977
LS-5 16 Virtanen Jari PKSRCA 5889223
LS-5 17 Jalas Veikko PKSRCA 4119866
LS-5 18 Pernu Kauko KyPak 5355689
Erä 4 LS-5 13 Turku Tommi PKSRCA 6220585
LS-5 21 Käyhkö Marco PKSRCA 3550574
LS-5 10 Paavilainen Jukka PKSRCA 5461356
LS-5 Otsovaara Tuomo PKSRCA
LS-5 12 Konoila Jyri PKSRCA 3531949
Erä 5 LS-5 3 Rousku Juha RiiUA 9493874
LS-5 2 Pernu Toni KyPak 9003996
LS-5 4 Sojakka Thomas PKSRCA 7081498
LS-5 11 Rousku Vesa PKSRCA 5022423
LS-5 5 Haapsaari Sami TUA 2647084
Ohjattu harjoitus (LS-5 10 min, GT-8 ja TP-10 8 min)
erä vh1 vh2
Erä 1 (TP) 8:00 8:56
Erä 2 (GT) 8:10 9:06
Erä 3 (LS) 8:20 -
Erä 4 (LS) 8:32 -
Erä 5 (LS) 8:44 -
Ilmoittautuminen 9:00 mennessä
Tuomariston kokous 9:15
Ohjaajakokous 9:30
Alkuerät (LS-5 3+10 min, GT-8 ja TP-10 3+5 min)
erä ae1 ae2 ae3 ae4 nostajat
Erä 1 (TP) 9:45 10:55 12:05 13:35 Mekaanikot
Erä 2 (GT) 9:56 11:06 12:16 13:46 Mekaanikot
Erä 3 (LS) 10:07 11:17 12:27 13:57 Erä 5
Erä 4 (LS) 10:23 11:33 12:43 14:13 Erä 3
Erä 5 (LS) 10:39 11:49 12:59 14:29 Erä 4
Lounastauko 13:15 - 13:35
Finaalit nostajat
TP-10 A-finaali 3+45 min 14:50 Mekaanikot
LS-5 5 nopeimman harjoitus 10 min 15:43 Mekaanikot
LS-5 B-finaali 3+15 min 15:55 LS-5 A
GT-8 A-finaali 5+40 min 16:17 Mekaanikot
LS-5 A-finaali 3+30 min 17:06 LS-5 B
Palkintojen jako 18:00