Erälistat / Heats - FinTrack Tour II 2014
26.1.2014 Kuusankoski
TSP-10 Heat 1
# 71 Tarkiainen Sami MikUA
# 73 Louhi Antti RSRCA
# 60 Chemukhin Aleksandr RUS
# 77 Lento Pasi Ospa Ry
# 80 Il'in Nikita RUS
# 81 Malinen Lauri LahUA
# 82 Sushkov Vitaly RUS
TSP-10 Heat 2
# 15 Valtanen Janne Ospa Ry
# 21 Liinkangas Janne PKSRCA
# 57 Hyvärinen Joonas PRCA
# 30 Putkonen Niko TamUA
# 39 Toivonen Teemu PKSRCA
# 55 Kokarev Andrey RUS
# 59 Takkinen Sami LahUA
# 43 Kiiski Janne RiiUA
# 74 Matikainen Tapio LahUA
TSP-10 Heat 3
# 10 Fredriksson Henri PKSRCA
# 7 Naumov Alexander RUS
# 13 Kuznecov Mihail RUS
# 17 Sojakka Thomas PKSRCA
# 22 Louhi Jaakko RSRCA
# 46 Åfelt Markus RSRCA
# 19 Vähäkuopus Marko Ospa Ry
# 69 Pesonen Eetu LahUA
# 26 Tiainen Tuukka PKSRCA
# 32 Sinervo Niko RiiUA
TSP-10 Heat 4
# 1 Mairue Tomi PKSRCA
# 6 Salmela Sami PKSRCA
# 5 Ilvessalo Lasse PKSRCA
# 2 Heinonen Arto PKSRCA
# 11 Kankaanmäki Jussi LamUA
# 18 Orhanen Samppa PKSRCA
# 67 Heinonen Ari PKSRCA
# 78 Salmén Henry LahUA
# 79 Lehto Kalle KyPak
CS-12 Heat 5
# 4 Tiit Jörg EST
# 2 Pesonen Eetu LahUA
# 6 Tamme Arne EST
# 5 Saarinen Jere HyUA
# 7 Sillanpää Aarre TamUA
C-12 Heat 6
# 5 Saarinen Teemu HyUA
# 1 Ahoniemi Simo HyUA
# 4 Raikas Tony KyPak
# 13 Tiit Jörg EST
# 2 Vehniäinen Panu TamUA
# 3 Yli Vesa Ospa Ry
# 15 Trofimov Kirill RUS
# 21 Matias Kuusinen PKSRCA
C-12 Heat 7
# 16 Tamme Arne EST
# 12 Egorov Alexey RUS
# 9 Munck Sami TamUA
# 18 Hovi Jani HyUA
# 19 Rönnqvist Risto JärvSRK
# 20 Sillanpää Aarre TamUA
# 22 Jere Saarinen HyUA
* * *
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour II
26.1.2014 Kuusankoski
Free practice P1 P2
Heat1 TSP-10 08:00 08:58
Heat2 TSP-10 08:07 09:05
Heat3 TSP-10 08:14 09:12
Heat4 TSP-10 08:21 09:19
Heat5 CS-12 08:28 09:26
Heat6 C-12 08:38 09:36
Heat7 C-12 08:48 09:46
Ilmoittautuminen / Registration 7.30 – 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 09:45
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:00
Alkuerät / Qualifying Q1 Q2 Q3 Q4
Heat1 TSP-10 10:20 11:30 13:05 14:15
Heat2 TSP-10 10:28 11:38 13:13 14:23
Heat3 TSP-10 10:36 11:46 13:21 14:31
Heat4 TSP-10 10:44 11:54 13:29 14:39
Heat5 CS-12 10:52 12:02 13:37 14:47
Heat6 C-12 11:03 12:13 13:48 14:58
Heat7 C-12 11:14 12:24 13:59 15:09
Lounastauko / Lunch break 12:45 - 13:15
Finaalit / Finals F1 F2 F3
CS-A 15:50 17:15 18:40
TSP-A 16:05 17:30 18:55
C-A 16:15 17:40 19:05
TSP-D 16:30 17:55
TSP-C 16:40 18:05
TSP-B 16:50 18:15
C-B 17:00 18:25
Palkintojen jako / Prize giving ceremony 19:30