Erälistat Lauantai 8.6.2013
Luokka Kilpailunumero Nimi Seura Transponderi
Erä 1 C-8 0 Ollinmäki Antti JärvSRK 8828326
C-8 8 Löflund Olli JärvSRK 2804172
C-8 12 Rinne Mika EspooUA 6593547
Erä 2 TP-10 24 Söderholm Juha PKSRCA
TP-10 19 Kupari Tero LohUA 2436371
TP-10 23 Saarinen Jere HyUA 7120362
TP-10 13 Sillanpää Aarre TamUA 5252484
TP-10 14 Lehtimäki Sauli PKSRCA 8747413
Erä 3 TP-10 9 Mustonen Jarkko PKSRCA 6761078
TP-10 10 Lehtojärvi Jethro TUA 3392434
TP-10 11 Putkonen Niko TamUA 3864596
TP-10 16 Pulli Jomi KyPak 3841652
TP-10 7 Vehniäinen Panu TamUA 4078825
Erä 4 TP-10 1 Saarinen Teemu HyUA 9052020
TP-10 2 Naumov Alexander RUS 3783337
TP-10 4 Munck Sami TamUA 5489882
TP-10 5 Kuusinen Matias PKSRCA 3554103
TP-10 6 Westerlund Janne PKSRCA 3762471
TP-10 8 Valkola Jari PKSRCA 3039687
AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM IV + Ratakasi IV 8.6.2013 Hyvinkää
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP-10: 14 min, Ratakasi: 10 min
Erä / Heat P1 P2
C-8 8:00 9:00
TP 2 8:12 9:12
TP 3 8:28 9:28
TP 4 8:44 9:44
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 10:00
Tuomariston kokous / Jury meeting 10:05
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:15
Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3 Q4 Q5
C-8 10:30 11:35 12:40 14:00 15:05
TP 2 10:41 11:46 12:51 14:11
TP 3 10:52 11:57 13:02 14:22
TP 4 11:03 12:08 13:13 14:33
Lounastauko / Lunch 13:25 - 14:00
Finaalit / Finals
TP Semi B (3+20min) 15:40
TP Semi A (3+20min) 16:10
C-8 Finaali (3+20min) 16:40
TP A Finaali (5+45 min) 17:20
Palkintojen jako / Prize giving 18:30
ERÄLISTAT JA AIKATAULU - Fin LS-5 SM IV ja GT-8 IV 9.6.2013 Hyvinkää
Erä 1 LS-5 17 Jalas Veikko PKSRCA 4119866
LS-5 18 Pernu Kauko KyPak 5355689
LS-5 21 Käyhkö Marco PKSRCA 3550574
LS-5 22 Ikävalko Kari PKSRCA 3221977
LS-5 24 Kovanen Pasi PKSRCA 4027063
Erä 2 LS-5 10 Paavilainen Jukka PKSRCA 5461356
LS-5 11 Rousku Vesa PKSRCA 5022423
LS-5 12 Konoila Jyri PKSRCA 3531949
LS-5 13 Turku Tommi PKSRCA 6220585
LS-5 16 Virtanen Jari PKSRCA 5889223
Erä 3 LS-5 2 Pernu Toni KyPak 9003996
LS-5 3 Rousku Juha RiiUA 9493874
LS-5 4 Sojakka Thomas PKSRCA 7081498
LS-5 5 Haapsaari Sami TUA 2647084
LS-5 8 Laurinkoski Antti PKSRCA 4576428
Erä 4 GT-8 10 Mäkelin Iina KyPak 3197773
GT-8 13 Riuttanen Jouni PKSRCA
GT-8 42 Korhonen Mikko HyUA 9114653
GT-8 67 Kauppinen Kari AAU 5720815
GT-8 0 Saarinen Teemu HyUA 7120362
Erä 5 GT-8 1 Lehtojärvi Jethro TUA 3392434
GT-8 3 Hoffman Petri PKSRCA 2311490
GT-8 4 Kiiski Jarmo KyPak 5692060
GT-8 5 Forsström Riku UAU 2609279
GT-8 7 Niiranen Mika LahUA 3057603
GT-8 8 Kuronen Pekka KUA 4777414
Ohjattu harjoitus (LS-5 10 min, GT-8 8 min)
erä vh1 vh2
Erä 1 (LS) - 8:20
Erä 2 (LS) - 8:32
Erä 3 (LS) - 8:44
Erä 4 (GT) 8:00 8:56
Erä 5 (GT) 8:10 9:06
Ilmoittautuminen 9:00 mennessä
Tuomariston kokous 9:15
Ohjaajakokous 9:30
Alkuerät (LS-5 3+10 min, GT-8 3+5 min)
erä ae1 ae2 ae3 ae4 nostajat
Erä 1 (LS) 9:50 11:00 12:10 13:50 Erä 3
Erä 2 (LS) 10:06 11:16 12:26 14:06 Erä 1
Erä 3 (LS) 10:22 11:32 12:42 14:22 Erä 2
Erä 4 (GT) 10:38 11:48 12:58 14:38 Mekaanikot
Erä 5 (GT) 10:48 11:58 13:08 14:48 Mekaanikot
Lounastauko 13:20 - 13:50
Finaalit nostajat
GT-8 B-finaali 3+20 min 15:55 Mekaanikot
LS-5 5 nopeimman harjoitus 10 min 16:25 Mekaanikot
LS-5 B-finaali 3+15 min 16:40 LS-5 A
GT-8 A-finaali 5+40 min 17:05 Mekaanikot
LS-5 A-finaali 3+30 min 18:00 LS-5 B
Palkintojen jako 18:50