ERÄLISTAT / HEATS - FinTrack Tour III 2017
21.1.2017 Kuusankoski
Heat 1 TSS-10
#9 Oksanen Joenna RiiUA *
#16 Pähn Janek EST
#18 Fedin Andrey RUS
#17 Savolainen Topias SaiKart *
#23 Rönkkönen Hiski LahUA *
#30 Mikkelä Juho KyPak *
#28 Sipola Ville Ospa Ry
Heat 2 TSS-10
#13 Heikkilä Marko Ospa Ry
#14 Pylväläinen Mika LahUA
#15 Jakunaho Antti Ospa Ry
#21 Kuuslahti Sisu LahUA *
#22 Nurmela Henri EST *
#7 Vainionperä Pasi MäntsMK
#8 Vainionperä Atte MäntsMK *
Heat 3 TSS-10
#5 Loukola Leevi EPUA *
#4 Oksanen Jona RiiUA *
#3 Luhta Miikka Ospa Ry *
#11 Anttonen Eemeli Ospa Ry *
#2 Oksanen Joonis RiiUA *
#12 Niskanen Tero Ospa Ry
#29 Kuronen Pekka Fullspeed RC
*NM-kilpailija
Heat 4 TSM-10
#2 Teponoja Miko TamUA
#4 Lehto Kalle KyPak
#11 Saarinen Teemu HyUA
#40 Salmen Henry LahUA
#3 Minkkinen Joni LMM
#6 Chmigal Georgy RUS
#5 Yli Vesa Ospa Ry
#9 Raikas Tony KyPak
Heat 5 TSM-10
#21 Elfström Kim Fullspeed RC
#10 Eklund Valtteri KyPak
#27 Ilvessalo Lasse Fullspeed RC
#7 Pesonen Eetu LahUA
#13 Pausio Valtteri RSRCA
#15 Trofimov Kirill RUS
#26 Mairue Tomi Fullspeed RC
#44 Niinivirta Toni MäntsMK
Heat 6 TSM-10
#36 Seppälä Markku Fullspeed RC
#28 Haug Risto EST
#20 Vähäkuopus Marko Ospa Ry
#24 Mäkelä Mikko Fullspeed RC
#34 Rauman Ville Ospa Ry
#22 Louhi Antti RSRCA
#45 Takkinen Sami LahUA
#16 Salminen Teemu EPUA
Heat 7 TSM-10
#23 Koro Aapo Fullspeed RC
#18 Malinen Jyrki LahUA
#35 Saarinen Jere HyUA
#33 Lehtojärvi Jethro RSRCA
#32 Timo Keränen LahUA
#31 Chemukhin Alexander RUS
#43 Martikainen Leevi RiiUA
* * *
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour III
21.1.2017 Kuusankoski
Free practice P1 P2
Heat1 TSS-10 08:00 08:56
Heat2 TSS-10 08:08 09:04
Heat3 TSS-10 08:16 09:12
Heat4 TSM-10 08:24 09:20
Heat5 TSM-10 08:32 09:28
Heat6 TSM-10 08:40 09:36
Heat7 TSM-10 08:48 09:44
Ilmoittautuminen / Registration 7.30 – 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 09:45
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:00
Alkuerät / Qualifying Q1 Q2 Q3 Q4
Heat1 TSS-10 10:30 11:30 13:00 14:00
Heat2 TSS-10 10:38 11:38 13:08 14:08
Heat3 TSS-10 10:46 11:46 13:16 14:16
Heat4 TSM-10 10:54 11:54 13:24 14:24
Heat5 TSM-10 11:02 12:02 13:32 14:32
Heat6 TSM-10 11:10 12:10 13:40 14:40
Heat7 TSM-10 11:18 12:18 13:48 14:48
Lounastauko / Lunch break 12:25 – 13:00
Finaalit / Finals F1 F2 F3
TSS-A 15:50 17:00 18:15
TSM-A 16:00 17:10 18:25
TSM-D 16:10 17:20
TSS-C 16:20 17:30
TSM-C 16:30 17:40
TSS-B 16:40 17:50
TSM-B 16:50 18:00
Palkintojen jako / Prize giving ceremony 18:50