SHARK CUP 2/4 15.12 ISOMYYRI+AIKATAULUT
Aloitetaan klo 12.00 radan rakentelulla, ne jotka silloin pääsee niin hieno homma.
Ajotapa on tuo sähköautoista ja meidän kerho kisoista tuttu tyyli 3 alkuerää joiden pituus on 6min ja finaalit 3 kpl on 10min pitkiä.
Viri ja vakio luokat ajavat omana kisana.
Pyritään saada per erä 5-6 kuskia.
Finaalit ajetaan 4 kuskilla.
Ensimmäinen finaali lähtö järjestys määräytyy miten olet sijoittunut alkuerässä, toinen finaali lähtö määräytyy miten olet sijoittunut ekassa finaalissa ja viimeinen finaali määräytyy miten olet sijoittunut 2 finaalissa.
Jotta saadaan voittaja selville niin 2 finaali tulosta lasketaan silleen että finaali erän voitta saa 1pisteen, ja toinen sija saa 2 pistettä jne.
Tietä annetaan kiltisti nopeimalle kuskille silleen että ajetaan hidas mutka hiukan leveämmäksi niin silloin ei molempien ajot sujuu kitkatta loppuun asti.
Edellinen erä nostaa seuraavan erän paitsi 1 erän nostaa viimeinen erä.
Kisa maksu on 12e ja minulle ne maksetaan katsastuksen yhteydessä jossa katsotaan auton paino,renkaat ja auton numerot annetaan kuskille.
Ilmoitautuminen päättyy keskiviikkona klo 22.00, ne jotka sen jälkeen ilmoitautuu kisaan mukaan se on tupla ilmo hinta.
Ajopaikkana on vantaan isomyyri 3 kerros. Sähköä löytyy ota jatkoroikka mukaan.
Nyt kaikki ilmoittautukaa tänne niin sadaan kauden ensimmäinen kisa pystyyn.
AIKATAULU
KLO 12 ALETAAN RAKENTAMAAN RATAA JA KAIKKI MUKAAN
KLO 13.00 - 13.06 1 ERÄN ERÄTREENI 3 ERÄ NOSTAA
KLO 13.15 - 13.21 2 ERÄN ERÄTREENI 1 ERÄ NOSTAA
KLO 13.30 - 13.36 3 ERÄN ERÄTREENI 2 ERÄ NOSTAA
ERÄKIERROS 1
KLO 13.45 - 13.51 1 ERÄ 3 ERÄ NOSTAA
KLO 14.00 - 14.06 2 ERÄ 1 ERÄ NOSTAA
KLO 14.15 - 14.21 3 ERÄ 2 ERÄ NOSTAA
ERÄKIERROS 2
KLO 14.45 - 14.51 1 ERÄ 3 ERÄ NOSTAA
KLO 15.00 - 15.06 2 ERÄ 1 ERÄ NOSTAA
KLO 15.15 - 15.21 3 ERÄ 2 ERÄ NOSTAA
RUOKAILUA KAIKKI MENNÄÄN KEBAB/PIZZALLE 6.5E SIS JUOMAN
ERÄKIERROS 3
KLO 16.10 - 16.16 1 ERÄ 3 ERÄ NOSTAA
KLO 16.25 - 16.31 2 ERÄ 1 ERÄ NOSTAA
KLO 16.40 - 16.46 3 ERÄ 2 ERÄ NOSTAA
FINAALI KIERROS 1
KLO 17.10 - 17.20 C-FINAALI A-FINAALI NOSTAA
KLO 17.25 - 17.35 B-FINAALI C-FINAALI NOSTAA
KLO 17.40 - 17.50 A-FINAALI B-FINAALI NOSTAA
FINAALI KIERROS 2
KLO 18.10 - 18.20 C-FINAALI A-FINAALI NOSTAA
KLO 18.25 - 18.35 B-FINAALI C-FINAALI NOSTAA
KLO 18.40 - 18.50 A-FINAALI B-FINAALI NOSTAA
FINAALI KIERROS 3
KLO 19.10 - 19.20 C-FINAALI A-FINAALI NOSTAA
KLO 19.25 - 19.35 B-FINAALI C-FINAALI NOSTAA
KLO 19.40 - 19.50 A-FINAALI B-FINAALI NOSTAA
Seuraavat ovat jo ilmoitautunut.
JOEL SAASTAMOINEN
JERRY HELLSTRÖM 2.4
ANTTI HANNINEN 2.4
JONNI KOTOLA 2.4
PETTERI LAMMINEN 2.4
EKO 2.4
TONI FRANTZI kiteet 26.995,27.045, 27,095
JARI MYLLYLÄ kiteet 27,145, 26,995
EEMELI MALO kiteet 27,045, 27,145
JUHAMATTI "missä ponderi" KOVANEN 2.4
JUHA SARTESUO 40.370
JANI IMMONEN
TONY RASKU
ERÄ 1
EEMELI MALO
JARI MYLLYLÄ
JANI IMMONEN
TONY RASKU
KARI
ERÄ 2
JUHA MATTI KOVANEN
PETTERI LAMMINEN
JOEL SAASTAMOINEN
TONI FRANTZI
ERKKI RUHANEN
ERÄ 3
JUHA SARTESUO
JERRY HELLSTRÖM
JONNI KOTOLA
ANTTI HANNINEN