Alla SC Winter Cup 1'15 osakilpailun tulokset. Kiitos LRP Areena, Turun UA ja EuroRC, sekä tietysti runsaslukuinen osallistujaporukka. Päivä meni upeasti on kiva vetää kilpailuja tällaiselle porukalle.
Nähtiin paljon rehtejä ja tiukkoja vääntöjä kaikissa finaaleissa, oli kiva seurata aitiopaikalta!
SC2-10A-Finaali1 7 A Mikko Heikkilä 2 4:1, 3:1 [2:1, 1:3] Dry FI Asso SC-10 2,4Ghz Details
2 45 A Tommi Tervo 4 4:2, 2:2 [3:3, 1:5] Dry FI Team Durango DESC210R Traxxas Velineon 2,4Ghz Details
3 24 A Tony Liljeqvist 5 1:1, 2:4 [4:5, 3:6] Dry FI Details
4 12 A Mikko Mäkelä 5 3:2, 4:3 [1:4, 2:6] Dry FI Team Durango DESC210R Hobbywing Team Durango Schumacher Minipin Sanwa MT-4 Details
5 46 A Mikko Ylinen 5 1:2, 2:3 [4:4, 3:4] Dry FI Details
6 52 A Oskari Saarela 11 3:5, 1:6 [2:7, 4:7] Dry FI TLR 22SCT Sanwa Details
7 61 A Olli Palonen 11 2:5, 4:6 [3:7, 1:7] Dry FI Desc210 Turnigy Details
B-Finaali8 85 B Vesa Uotila 2 3:1, 2:1 [4:2, 1:3] Dry FI Desc 210r Orion 7,5T Ko Propo Details
9 39 B Suuripää Tommi 3 4:1, 3:2 [2:2, 1:4] Dry FI Details
10 14 B Topi Salminen 4 1:1, 4:3 [2:3, 3:4] Dry Details
11 B Ilkka Teittinen 5 1:2, 3:3 [4:4, 2:4] Dry FI Details
SC4-10A-Finaali1 3 A Tom Thusberg 2 4:1, 1:1 [3:1, 2:2] Dry FI 2,4Ghz Details
2 27 A Eeli Vieno 4 2:1, 1:3 [3:4, 4:6] Dry FI DESC410V2 Details
3 10 A Max Söderlund 4 3:2, 1:2 [2:3, 4:4] Dry FI Durango Desc 410 v2 Orca ProLine flowtek Minispin Sanwa M11x Details
4 41 A Mikko Lampinen 6 4:2, 2:4 [3:5, 1:7] Dry FI DESC410 Details
5 69 A Mikael Yrjänäinen 7 4:3, 1:4 [3:8, 2:9] Dry FI Details
6 96 A Martti Myllyntaus 8 3:3, 2:5 [4:8, 1:8] Dry FI Tekno SCT410 Hobbywing EZRUN-3656 4P 4000kv JC F250 Mini Spike Sanwa MT-4S Details
7 52 A Juha Mäkinen 11 4:5, 3:6 [2:7, 1:10] Dry FI Details
8 60 A Sami Suokas 12 1:5, 4:7 [3:7, 2:8] Dry FI Desc410v2 Tekin SC4 4,5t Sanwa MT4 Details
9 87 A Mikko Maula 12 2:6, 1:6 [3:9, 4:10] Dry FI DESC410v2 Sanwa M11X Details
10 84 A Janne Maula 18 4:9, 1:9 [2:10, 3:10] Dry FI TEKNO RC SCT410 HW Bittydesign Black Hawk Minipin Absima CR4T Details
B-Finaali11 43 B Jani Ravantti 2 2:1, 4:1 [1:1, 3:2] Dry FI Slash 4x4 Details
12 32 B Jarkko Savola 3 3:1, 2:2 [4:2, 1:2] Dry FI Desc410v2 Details
13 24 B Tony Liljeqvist 6 3:3, 2:3 [1:4, 4:5] Dry FI Details
14 48 B Juuso Nuotio 7 4:3, 3:4 [1:5, 2:7] Dry FI Durango Details
15 17 B Joonas Raitanen 9 4:4, 2:5 [3:8, 1:8] Dry FI Details
16 59 B Heikki Suontausta 10 2:4, 4:6 [1:6, 3:7] Dry FI Details
17 56 B Tom Hallikainen 11 1:3, 4:8 [2:9, 3:9] Dry FI Details
18 7 B P-J Hyytiäinen 11 3:5, 2:6 [4:10, 1:10] Dry FI Tekno SCT410 Xerun 4000 Sanwa MT-4 Details
19 18 B Miika Saarinen 13 3:6, 4:7 [1:7, 2:8] Dry FI Losi TEN SCTE Details
20 61 B Olli Palonen 18 4:9, 1:9 [2:10, 3:10] Dry FI Desc410Rv2 Trackstar Details
C-Finaali21 30 C Aki Kaukovirta 2 4:1, 1:1 [3:2, 2:3] Dry FI 2,4Ghz Details
22 58 C Sami Paatelainen 3 3:1, 4:2 [2:2, 1:2] Dry FI Traxxas Slash 4x4 Details
23 34 C Tommi Söderström 4 2:1, 3:3 [1:4, 4:6] Dry FI DESC410v2 Details
24 73 C Markku Vesanto 7 4:3, 3:4 [2:5, 1:7] Dry FI Sc 4/10 Details
25 20 C Petri Roine 8 1:3, 4:5 [3:6, 2:6] Dry Details
26 95 C Pähn Janek 9 4:4, 3:5 [1:6, 2:7] Dry EE team durango desc410v2 Details
27 42 C Sami Luodemäki 9 2:4, 1:5 [3:7, 4:7] Dry FI Details