ERÄLISTA
Erä 1 Mini Classic
# 6 Riku Teräväinen
# 4 Sauli Ylösmäki
# 100 Jussi Piitulainen
# 10 Hannes Heikkinen
# 24 Niklas Svartbäck
Erä 2 Mini Classic
# 15 Rasmus Kivelä
# 53 Thomas Svartbäck
# 8 Jani Hokkanen
# 48 Eero Kultanen
# 11 Hannu Kartano
Erä 3 Mini Classic
# 7 Arttu Hokkanen
# 59 Mika Möttönen
# 13 Marko Häkkinen
# 9 Eemeli Häkkinen
# 62 Tuomas Arponen
# 67 Mika Kivelä
Erä 4 Mini Classic
# 92 Kalle Raatikainen
# 1 Petri Strom
# 70 Rauno Kallionpää
# 93 Tomi Tikkinen
# 38 Jani Korhonen
# 91 Ville Piitulainen
Erä 5 Mini Competition
# 6 Riku Teräväinen
# 17 Sauli Ylösmäki
# 11 Hannu Kartano
# 36 Jari Paasikivi
# 29 Niklas Svartbäck
Erä 6 Competition
# 65 Juha Viskari
# 75 Rasmus Kivelä
# 59 Mika Möttönen
# 61 Kaapo Viskari
# 67 Mika Kivelä
# 8 Teppo Hytönen
Erä 7 Competition
# 92 Kalle Raatikainen
# 96 Ville Aalto
# 26 Timo Jokinen
# 9 Jani Korhonen
# 10 Ilkka Virtanen
# 91 Ville Piitulainen
Erä 8 Competition
# 24 Rauno Kallionpää
# 49 Mikko Porkka
# 54 Kai Jansson
# 81 Anssi Pitkäjärvi
# 41 Marko Aava
# 93 Tomi Tikkinen
Erä 9 FWD-10
# 45 ilpo koivisto
# 26 Timo Jokinen
# 53 Thomas Svartbäck
# 40 Laine Jukka
Erä 10 FWD-10
# 49 Mikko Porkka
# 114 Jari Paasikivi
# 41 Marko Aava
# 61 Kaapo Viskari
AIKATAULU
Ohjattu harjoitus
Erä P1 P2 P3
1 Mini Classic 08:00 08:30 09:00
2 Mini Comp 08:10 08:40 09:10
3 FWD-10 08:20 08:50 09:20
Ilmoittautuminen 8:00 – 9:30
Ohjaajakokous 09:40
Alkuerät Kaikissa luokissa 5 min.
Lasketaan 2/3
Erä Q1 Q2 Q3
1 Mini Classic 10:00 11:30 13:30
2 Mini Classic 10:08 11:38 13:38
3 Mini Classic 10:16 11:46 13:46
4 Mini Classic 10:24 11:54 13:54
5 Mini Comp 10:32 12:02 14:02
6 Mini Comp 10:40 12:10 14:10
7 Mini Comp 10:48 12:18 14:18
8 Mini Comp 10:56 12:26 14:26
9 FWD-10 11:04 12:34 14:34
10 FWD-10 11:12 12:42 14:42
Lounastauko 12:48 – 13:30
Finaalit:
Mini classic ja Mini competition: 6 kuskia / finaali ja 4 aina nousee
FWD (8min): kaikki A-finaaliin
Finaalit F1 F2
Mini Comp D-finaali 15:00
Mini Classic C-finaali 15:15
Mini Comp C-finaali 15:28
Mini Classic B-finaali 15:43
Mini Comp B-finaali 15:56
FWD-10 A-finaali 16:11 17:00
Mini Classic A-finaali 16:24 17:13
Mini Comp A-finaali 16:39 17:28