Winter Jumps Hyvinkää kisakutsu
Kisapaikka: vehkojan seurakuntakeskus Yli-Anttilantie 3
Aikataulu: Lauantaina 27.10 klo 8.00
Ilmottautuminen 23.10 mennessä os. jraho@pp.inet.fi
ilmottautumiseen: -Nimi
-Luokka/luokat
-Kolme kidetaajuutta
-Seura
-Yhteystiedot (puh.nro)
Lisenssi ei pakollinen, kisamaksu 10e per/luokka
Luokat: M2-10
M4-10
1/16-18
Säännöt:
1/10 -autot: renkaat vapaat, koneet ja akut sekä muut säännöt kesäsarjan mukaiset. Hajuttoman pitoaineen käyttö sallittu.
*1/16 ja 1/18 -kokoiset autot: renkaat, koneet ja akut vapaat. Hajuttoman pitoaineen käyttö sallittu.
*Alkuerät ajetaan kesäsarjan mukaisesti.
*Finaalit ajetaan seuraavasti: A-finaalit kolminkertaisina, B-finaalit kaksinkertaisina ja muut finaalit yksinkertaisina.
Palkinnot:
Jokaisessa kisassa palkitaan A-finaalin 6 parasta, B-finaalin 3 parasta ja muiden finaalien voittajat. Kaikkien talvisarjan kuskien kesken (vähintään 3 ajettua kisaa) arvotaan HotBodies Cyclone D4 -nelivetokilpuri sekä muita tavarapalkintoja.
***Kisapaikalla mikroaaltouuni ym.käytössä, minä "sponssaan" kahvit koko päivälle, hyvä ruokakauppa 50metrin päässä***
Tervetuloa Hyvinkäälle Hyppimään.
Ilmoittautuneet:(Muokataan sitämukaan kun ilmoja tulee)
1/16-18:
Joni Viljanen
Jani Hovi Hyua
Tuure Auranen Tua
Jesse Kähkönen SRC-Hkää
Kenneth Blomqvist
Jarmo Viljakainen
Ari Nerg
M2-10
Matti Eskelinen JyvSRK
Tomi Mairue SRC-Hkää
Petri Ström JyvSRK
Jani Hovi Hyua
Jarno Siltanen JyvSRK
Karri Salmela Vau
Sami Salmela Vau
Joel Nissinen KongUA
Riku Manninen JyvSRK
Tommi Sampo JyvSRK
Jami Oksanen SRC-Hkää
M4-10
Matti Eskelinen JyvSRK
Tomi Mairue SRC-Hkää
Jami Oksanen SRC-Hkää
Harri Kervola JyvSRK
Kim Haapaharju EPUA
Harri Nyman JyvSRK
Jarno Siltanen JyvSRK
Mikko Hintsala
Marko Mikama Vau
Erälistat:
Erä 1. 1/16-18
1.Joni Viljanen 2.4ghz
2.Jani Hovi 40.685
3.Tuure Auranen 2.4ghz
4.Jesse Kähkönen 27.025
5.Kenneth Blomqvist 40.665
6.Jarmo Viljakainen ?taajuus?
7.Ari Nerg 2.4ghz
Erä 2. M4-10
1.Matti Eskelinen 40.675
2.Tomi Mairue 40.735
3.Jarno Siltanen 27.125
4.Kim Haapaharju 40.785
5.Harri Kervola 40.765
Erä 3. M4-10
1.Harri Nyman 40.745
2.Marko Mikama 40.775
3.Mikko Hintsala 40.685
4.Jami Oksanen 40.715
Erä 4. M2-10
1.Jani Hovi 40.685
2.Matti Eskelinen 40.675
3.Sami Salmela 40.835
4.Petri Ström 40.725
5.Karri Salmela 40.705
6.Jarno Siltanen 27.125
Erä 5. M2-10
1.Tomi Mairue 40.735
2.Jami Oksanen 2.4ghz
3.Joel Nissinen 2.4ghz
4.Riku Manninen 27.025
5.Tommi Sampo 26.995
Aikataulu
Klo 8:00 ovet auki ja vapaata treeniä 9:30 asti.
1.eräkierros
9:40 1/16-18 (erä1.)
9:50 M4-10 (erä2.)
10:00 M4-10 (erä3.)
10:10 M2-10 (erä4.)
10:20 M2-10 (erä5.)
2.eräkierros
10:40 1/16-18 1.
10:50 M4-10 2.
11:00 M4-10 3.
11:10 M2-10 4.
11:20 M2-10 5.
***Ruokatauko***
3.eräkierros
12:00 1/16-18 1.
12:10 M4-10 2.
12:20 M4-10 3.
12:30 M2-10 4.
12:40 M2-10 5.
4.eräkierros
13:00 1/16-18 1.
13:10 M4-10 2.
13:20 M4-10 3.
13:30 M2-10 4.
13:40 M2-10 5.
Finaalit
14:00 1/16-18 A
14:10 M4-10 B
14:20 M4-10 A
14:30 M2-10 B
14:40 M2-10 A
15:00 1/16-18 A
15:10 M4-10 B
15:20 M4-10 A
15:30 M2-10 B
15:40 M2-10 A
16:00 1/16-18 A
16:10 M4-10 A
16:20 M2-10 A
Palkintojenjako heti perään kun kaikki on selvää...