RC10.FI
Kilpailut => Tulokset => Aiheen aloitti: Heuli - 07.10.07 - klo: 16.16
-
Alue5 kerhokisasarja Tampereella
Tervetuloa ajamaan Tampereelle Alue5 kerhokisasarjaa. Sarjassa ajetaan kolme osakilpailua, yhteispisteisiin lasketaan kahden osakilpailun pisteet. Sarjassa noudatetaan pääpiirteittäin voimassa olevia sääntöjä (AKK:n Pienoisautosäännöt ja FinTrack2007-säännöt, 5 kennoa sallittu myös TSP-10:ssä).
Kilpailupaikka
Etelä-Hervannan koulu (osoite Mekaniikanpolku 9)
Luokat
- TSM-10 (vapaat koneet)
- TSP-10 (prostock- ja vakiokoneet)
Henkilöstö
- Kilpailun johtaja: Heikki Helin TamUA
- Ratamestari: Pauli Helin TamUA
- Tuomarit: valitaan kisapaikalla
Kierroslaskenta
- AMB henk.koht.pondereilla, lainapondereita tarjolla
Ilmoittautuminen
- Nimi, FinTrack kilpailijanumero (jos on), luokka, kiteet, henk.koht.ponderin numero (jos on), seura (jos on), yhteystiedot osoitteeseen heuli@kolumbus.fi kisaa edeltävänä perjantaina
- Osallistumismaksu 5 eur
Aikataulu
- Kisapäivät: 11.11., 25.11. ja 9.12.
- Rata rakennetaan aamulla n. klo 9.00-9.40, n. kahden tunnin vapaa harjoitus, alkuerät ja finaalit kaksinkertaisina, kisa loppuu n. klo 14.30
- Erien välissä on aikaa harjoitteluun vaikkei osallistu itse kilpailuun
Muuta tietoa
- Kisapaikalta löytyy tuoleja kaikille ja suurimmalle osalle pöydät, ota oma jatkojohto mukaan
Sponsori
- Kuljetinsähkö Tampere Oy
Sarjan palkinnot
- TSM-10 ja TSP-10 sarjojen top5-kuljettajat pääsevät valitsemaan palkintopöydältä mm. Victorinox monitoimityökalujen, urheilukassin ja digitaalilämpömittareiden väliltä palkintonsa järjestyksessä TSM1, TSP1, TSM2, TSP2 jne.
-
1. osakilpailuun (11.11.) ilmoittautuneet:
TSM-10
Ari-Pekka Kyykkä
Pauli Helin
Teemu Rytsy
Sebastian Trzaska
Miko Teponoja
Pekka Koivula
Lauri Mäkelä
Joni Minkkinen
TSP-10
Mikko Mäkinen
Risto Koskinen
Marko Eklund
Touko Laakso
Tom Kalves
Joni Hiltunen
Harri Peltomaa
Mikko Heikkilä
-
Tervetuloa ajamaan myös kauempaa!
Alkusyksystä tuttu "snow white":n aiheuttaja on selvinnyt ja ongelma poistettu.
Myöskin pito on selkeästi paranemaan päin :cool:
Uusi profiili on haastava sekä nopea.
-
Rataprofiili ensimmäisessä osakilpailussa:
-
Sama fotograafisessa muodossa
-
Erälistat
TSP 1 Nimi Seura
Marko Eklund TamUA
Mikko Mäkinen VMF
Harri Peltomaa TamUA
Mikko Heikkilä TamUA
TSP 2 Nimi Seura
6 Risto Koskinen TamUA
7 Joni Hiltunen TUA
Tom Kalves TamUA
61 Touko Laakso TamUA
TSM 3 Nimi Seura
3 Sebastian Trzaska JyvSrk
9 Teemu Rytsy LMM
14 Pekka Koivula TamUA
16 Miko Teponoja TamUA
TSM 4 Nimi Seura
13 Joni Minkkinen LMM
11 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
5 Pauli Helin TamUA
Lauri Mäkelä TamUA
Aikataulu
Harjoitukset
9:50 TSP
10:00 TSM
10:20 TSP
10:30 TSM
10:50 TSP
11:00 TSM
Alkuerät
11:30 TSP 1 AE1
11:38 TSP 2 AE1
11:46 TSM 3 AE1
11:54 TSM 4 AE1
12:20 TSP 1 AE2
12:28 TSP 2 AE2
12:36 TSM 3 AE2
12:44 TSM 4 AE2
Finaalit
13:20 TSP A1
13:30 TSM A1
14:10 TSP A2
14:20 TSM A2
-
Tulokset 1. osakilpailusta (11.11.):
TSP-10
Pos;Name;Total Points;Run 1;Run 2
1. Tom Kalves 2;1;1
2. Arto Heinonen 5;2;3
3. Risto Koskinen 5;3;2
4. Joni Hiltunen 8;4;4
5. Touko Laakso 10;5;5
6. Harri Peltomaa 12;6;6
7. Mikko Mäkinen 15;7;8
8. Mikko Heikkilä 16;9;7
9. Marko Eklund 17;8;9
TSM-10
Pos;Name;Total Points;Run 1;Run 2
1. Miko Teponoja 2;1;1
2. Ari-Pekka Kyykkä 4;2;2
3. Pauli Helin 8;4;4
4. Joni Minkkinen 9;3;6
5. Sebastian Trzaska 10;7;3
6. Teemu Rytsy 10;5;5
7. Lauri Mäkelä 13;6;7
-
2. osakilpailuun (25.11.) ilmoittautuneet:
TSM-10
Pauli Helin
Ari-Pekka Kyykkä
Miko Teponoja
Lauri Mäkelä
Tomi Mairue
TSP-10
Risto Koskinen
Mikko Mäkinen
Marko Eklund
Touko Laakso
Harri Peltomaa
Mikko Heikkilä
Tom Kalves
Joni Hiltunen
Henry Tanskanen
Arto Heinonen
-
Erälistat
TSP 1 Nimi Seura
Harri Peltomaa TamUA
Mikko Mäkinen VMF
Mikko Heikkilä TamUA
Marko Eklund TamUA
Henry Tanskanen HyrUA
TSP 2 Nimi Seura
Tom Kalves TamUA
62 Arto Heinonen VAU
6 Risto Koskinen TamUA
7 Joni Hiltunen TUA
61 Touko Laakso TamUA
TSM 3 Nimi Seura
16 Miko Teponoja TamUA
11 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
5 Pauli Helin TamUA
52 Tomi Mairue SRC
Lauri Mäkelä TamUA
Aikataulu
Ovet aukeavat
9:00
Harjoitukset
9:50 TSP
10:00 TSM
10:20 TSP
10:30 TSM
10:50 TSP
11:00 TSM
Alkuerät
11:30 TSP 1 AE1
11:38 TSP 2 AE1
11:46 TSM 3 AE1
12:20 TSP 1 AE2
12:28 TSP 2 AE2
12:36 TSM 3 AE2
Finaalit
13:10 TSP B1
13:20 TSP A1
13:30 TSM A1
14:00 TSP B2
14:10 TSP A2
14:20 TSM A2
-
Tulokset 2. osakilpailusta (25.11.):
TSP-10 A-finaali
Pos Name Total Points Run 1 Run 2
1 Tom Kalves 2 1 1
2 Risto Koskinen 4 2 2
3 Arto Heinonen 7 3 4
4 Joni Hiltunen 7 4 3
5 Touko Laakso 10 5 5
6 Harri Peltomaa 12 6 6
TSP-10 B-finaali
Pos Name Total Points Run 1 Run 2
1 Henry Tanskanen 3 1 2
2 Mikko Mäkinen 3 2 1
3 Marko Eklund 6 3 3
4 Mikko Heikkilä 8 4 4
TSM-10
Pos Name Total Points Run 1 Run 2
1 Miko Teponoja 2 1 1
2 Pauli Helin 4 2 2
3 Ari-Pekka Kyykkä 8 3 5
4 Tomi Mairue 8 5 3
5 Lauri Mäkelä 8 4 4
-
Alue5 kerhokisasarja pistetilanne
TSP-10 11.11. 25.11. 9.12. yht
1 Tom Kalves 100 100 200
2 Risto Koskinen 82 90 172
3 Arto Heinonen 90 82 172
4 Joni Hiltunen 76 76 152
5 Touko Laakso 72 72 144
6 Harri Peltomaa 69 69 138
7 Mikko Mäkinen 66 63 129
8 Marko Eklund 60 60 120
9 Mikko Heikkilä 63 57 120
10 Henry Tanskanen 66 66
TSM-10 11.11. 25.11. 9.12. yht
1 Miko Teponoja 100 100 200
2 Pauli Helin 82 90 172
3 Ari-Pekka Kyykkä 90 82 172
4 Lauri Mäkelä 66 72 138
5 Tomi Mairue 76 76
6 Joni Minkkinen 76 76
7 Sebastian Trzaska 72 72
8 Teemu Rytsy 69 69
Tasapisteiden sattuessa katsotaan paremmaksi se, jolla on enemmän voittoja. Jos tämä ei tuo ratkaisua on tasapisteisiin päättyneistä parempi se, joka oli parempi viimeisessä osakilpailussa. Mikäli tämäkään ei tuo ratkaisua, otetaan huomioon viimeistä edellinen osakilpailu jne.
-
3. osakilpailuun (9.12.) ilmoittautuneet:
TSM-10
Pauli Helin
Ari-Pekka Kyykkä
Miko Teponoja
Lauri Mäkelä
Joni Minkkinen
Pekka Koivula
TSP-10
Risto Koskinen
Touko Laakso
Mikko Mäkinen
Henry Salmén
Niko Vuorenmaa
Harri Peltomaa
Mikko Heikkilä
-
Erälistat
TSP 1 Nimi Seura
Harri Peltomaa TamUA
Mikko Mäkinen VMF
Mikko Heikkilä TamUA
Niko Vuorenmaa RiiUA
TSP 2 Nimi Seura
6 Risto Koskinen TamUA
5 Henry Salmén LahUA
61 Touko Laakso TamUA
TSM 3 Nimi Seura
14 Pekka Koivula TamUA
16 Miko Teponoja TamUA
5 Pauli Helin TamUA
TSM 4 Nimi Seura
11 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
8 Joni Minkkinen LMM
Lauri Mäkelä TamUA
Aikataulu
Ovet aukeavat
9:00
Harjoitukset
9:50 TSP
10:00 TSM
10:20 TSP
10:30 TSM
10:50 TSP
11:00 TSM
Alkuerät
11:30 TSP 1 AE1
11:38 TSP 2 AE1
11:46 TSM 3 AE1
11:54 TSM 4 AE1
12:20 TSP 1 AE2
12:28 TSP 2 AE2
12:36 TSM 3 AE2
12:44 TSM 4 AE2
Finaalit
13:20 TSP A1
13:30 TSM A1
14:10 TSP A2
14:20 TSM A2
Palkintojen jako
14:50
-
Tulokset 3. osakilpailusta (9.12.):
TSP-10
Pos Name Total Points Run1 Run 2
1 Risto Koskinen 2 1 1
2 Henry Salmén 4 2 2
3 Touko Laakso 8 3 5
4 Harri Peltomaa 8 5 3
5 Marko Eklund 8 4 4
6 Mikko Mäkinen 12 6 6
7 Niko Vuorenmaa 14 7 7
8 Mikko Heikkilä 16 8 8
TSM-10
Pos Name Total Points Run 1 Run 2
1 Pekka Koivula 3 2 1
2 Pauli Helin 3 1 2
3 Ari-Pekka Kyykkä 7 3 4
4 Joni Mikkinen 8 5 3
5 Miko Teponoja 10 4 6
6 Lauri Mäkelä 11 6 5
-
Alue5 kerhokisasarjan loppupisteet
TSP-10 11.11. 25.11. 9.12. yht
1 Tom Kalves 100 100 200
2 Risto Koskinen 82 90 100 190
3 Arto Heinonen 90 82 172
4 Touko Laakso 72 72 82 154
5 Joni Hiltunen 76 76 152
6 Harri Peltomaa 69 69 76 145
7 Mikko Mäkinen 66 63 69 135
8 Marko Eklund 60 60 72 132
9 Mikko Heikkilä 63 57 63 126
10 Henry Salmén 90 90
11 Niko Vuorenmaa 66 66
12 Henry Tanskanen 66 66
TSM-10 11.11. 25.11. 9.12. yht
1 Miko Teponoja 100 100 72 200
2 Pauli Helin 82 90 90 180
3 Ari-Pekka Kyykkä 90 82 82 172
4 Joni Minkkinen 76 76 152
5 Lauri Mäkelä 66 72 69 141
6 Pekka Koivula 100 100
7 Tomi Mairue 76 76
8 Sebastian Trzaska 72 72
9 Teemu Rytsy 69 69