ERÄLISTAT/HEATS - TP-10 SM II + Ratakasi II 7.6.2014 Hyvinkää
Heat 1 Ratakasi
#11 Mäkelin Iina KyPak
#13 Sillanpää Aarre TamUA
#21 Liinkangas Janne PKSRCA
#24 Forsström Riku UAU
#42 Ari Lappi PKSRCA
#7 Mika Niiranen
Heat 2 Ratakasi
#10 Fredriksson Henri PKSRCA
#20 Rönnqvist Risto JärvSRK
#69 Tiainen Tuukka PKSRCA
#25 Ahoniemi Sakke HyUA
#26 Leppälahti Mika TamUA
#36 Raikas Tony KyPak
Heat 3 TP-10
#17 Pulli Jomi KyPak
#19 Saarinen Jere HyUA
#21 Hallenberg Joel PKSRCA
#12 Sillanpää Aarre TamUA
# Tero Kupari LohUA
Heat 4 TP-10
#6 Vehniäinen Panu TamUA
#7 Westerlund Janne PKSRCA
#4 Raikas Tony KyPak
#22 Jokinen Jiri PKSRCA
#11 Kuusinen Matias PKSRCA
Heat 5 TP-10
#1 Saarinen Teemu HyUA
#3 Naumov Aleksandr RUS
#5 Valkola Jari PKSRCA
#9 Putkonen Niko TamUA
#2 Munck Sami TamUA
AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM II + Ratakasi II
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP-10: 14 min, Ratakasi: 8 min
Erä / Heat P1 P2
Ratakasi 1 8:00 9:08
Ratakasi 2 8:10 9:18
TP 3 8:20 9:28
TP 4 8:36 9:44
TP 5 8:52 10:00
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 10:00
Tuomariston kokous / Jury meeting 10:00
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:20
Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3 Q4
Ratakasi 1 10:30 11:35 12:40 14:00
Ratakasi 2 10:41 11:46 12:51 14:11
TP 3 10:52 11:57 13:02 14:22
TP 4 11:03 12:08 13:13 14:33
TP 5 11:14 12:19 13:24 14:44
Lounastauko / Lunch 13:30 - 14:00
Finaalit / Finals
Ratakasi B-final (3+10) 15:20
TP 1/2 B (3+20 min) 15:50
TP 1/2 A (3+20 min) 16:20
Ratakasi A-final (5+20) 16:50
TP A (5+45 min) 17:30
Palkintojen jako / Prize giving 18:40
ERÄLISTAT - FIN LS-5 II + FG Mini 8.6.2014 Hyvinkää
Erä 1 LS-5
#17 Jalas Veikko PKSRCA
#55 Koivisto Ilpo PKSRCA
#57 Virtanen Jari PKSRCA
#24 Kovanen Pasi PKSRCA
#31 Pernu Kauko HyUA
#? Jani Salmela PKSRCA
Erä 2 LS-5
#10 Kuronen Pekka PKSRCA
#12 Turku Tommi PKSRCA
#88 Lehtojärvi Jethro TUA
#79 Paavilainen Jukka PKSRCA
#54 Nevalainen Pasi PKSRCA
#64 Ikävalko Kari PKSRCA
Erä 3 LS-5
#72 Pernu Toni HyUA
#9 Otsavaara Tuomo PKSRCA
#13 Rousku Vesa PKSRCA
#5 Laurinkoski Antti PKSRCA
#7 Käyhkö Marco PKSRCA
#6 Rousku Juha RiiUA
Erä 4 FG Mini
#1 Petteri Suojala KyPak
#15 Marko Lehto KyPak
#30 Esa Hintsala PKSRCA
#54 Kai Jansson KyPak
#7 Ville Kangasniemi PKSRCA
#? Petri Koivisto VääUA
AIKATAULU - FIN LS-5 II + FG Mini
Vapaa harjoitus (8 min)
erä vh1 vh2
Erä 1 (LS) 08:00 08:40
Erä 2 (LS) 08:10 08:50
Erä 3 (LS) 08:20 09:00
Erä 4 (Mini) 08:30 09:10
Ilmoittautuminen 9:00 mennessä
Tuomariston kokous 09:15
Ohjaajakokous 09:30
Alkuerät (LS-5 3+10 min, Mini 3+5 min)
erä ae1 ae2 ae3 ae4 nostajat
Erä 1 (LS) 09:50 11:00 12:10 13:40 Erä 3
Erä 2 (LS) 10:06 11:16 12:26 13:56 Erä 1
Erä 3 (LS) 10:22 11:32 12:42 14:12 Erä 2
Erä 4 (Mini) 10:38 11:48 12:58 14:28 Mekaanikot
Lounastauko 13:10 - 13:40
Finaalit nostajat
LS-5 C-finaali3+15 min 15:20 LS-5 A
LS-5 5 nop har 10 min 15:50 Mekaanikot
LS-5 B-finaali3+15 min 16:10 LS-5 C
Mini A-finaali3+15 min 16:35 Mekaanikot
LS-5 A-finaali3+30 min 17:10 LS-5 B
Palkintojen jako 18:10