Vaasan UA toivottaa kaikki kisailijat tervetulleiksi SC-WinterCup 2. Osakilpailuun Vaasan Sokeritehtaalla!Ajankohta:
Lauantai 15.12.2018
Mahdollisuus treeniin perjantaina 14.12
Kilpailupaikka:
Vanhan sokeritehtaan sisärata
Osoite: Frilundintie 2, Vaasa
Luokat:
SC2-10 ja SC4-10
Säännöt:
SC WinterCup Säännöt löytyy
http://rc10.fi/index.php?topic=105091.0Aikataulu:
Kilpailupäivät pyritään sovittamaan aikavälille 9:00 - 18:00
Tarkempi aikataulu ja erälistat julkaistaan myöhemmin.
Kilpailunjohto:
Kilpailunjohtaja: Juha Mäki
Kilpailun sihteeri: Max Söderlund
Ajanotto: Jaakko Huhmarsalo
Ratamestari: Martin Ekholm ja Sami Mäkinen
Tuomarit: Mika Luopajärvi
Ilmoittautuminen:
https://goo.gl/TbhQZsIlmoittautuneet:
https://goo.gl/QSFrkCSulkeutuu tiistaina 11.12.2018 klo 23.59!
Kilpailumaksut:
Yksi luokka 20€ tai molemmat luokat 25€
Maksu paikanpäällä käteisellä tai kortilla!
Vastuu:
Jokainen kilpailija kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailunjohdon antamia määräyksiä.
Rata:
Pinta: kaakeli
Pituus: 130 metriä
Leveys: Noin 2,5 metriä
Koko: n. 17x23m
Vaasan Sokeritehdas Marraskuu 2018Muuta:
Pöytiä ja tuoleja löytyy mutta rajoitetusti, omat pöydät ja tuolit sekä jatkojohdot mukaan!
Kisapäivänä kioski auki heti aamusta iltaan, tarjolla juotavaa ja pientä purtavaa!
Lämminruoka tarjotaan. Perjantaina jonkinlainen buffetti
Lisätietoa/yhteydenotto:Sähköpostilla: Max.soderlund at hotmail.com.
Tervetuloa Vaasaan!AIKATAULU:
Aikataulu Launtai 9.6.2018
Ovet Auki 8:00
ERÄ P 1 P 2
1 9:00 10:00
2 9:08 10:08
3 9:16 10:16
4 9:24 10:24
Ohjaaja kokous 9:35
ERÄ Q1 Q2 Q3
1 11:00 11:50 12:40
2 11:09 11:59 12:49
3 11:18 12:08 12:58
4 11:27 12:17 13:07
F1 F2 F3 F4 F5
SC4-10 13:30 14:30 15:30 16:30 17:30
SC2-10 B 13:42 14:42 15:42 16:42 17:42
SC2-10 A 13:54 14:54 15:54 16:54 17:54
Palkintojen Jako 18:15
ERÄLISTA:
ERÄ 1
8 SC 4WD Lotila Jon TUA
9 SC 4WD Pähn Janek Fullspeed rc
14 SC 4WD Peräsalo Urmas VUA
19 SC 4WD rajala mikael RC rajala
15 SC 4WD Järvinen Kalle
ERÄ 2
20 SC 4WD erkkilä vesa RC rajala
12 SC 4WD Kanerva Jani Fullspeed RC
18 SC 4WD Piipponen Tero RCRCA
23 SC 4WD Ullakko Ilmari VUA
55 SC 4WD Saarinen Konsta Escape RC
ERÄ 3
1 SC 2WD Ylinen Mikko PRCA
5 SC 2WD Heikkilä Mikko PRCA
41 SC 2WD Jokela Santeri RaumRC
26 SC 2WD Peräsalo Urmas VUA
30 SC 2WD Kaukovirta Aki PRCA
13 SC 2WD Ingman Joakim ETMK-UA
27 SC 2WD Peräsalo Topias VUA
17 SC 2WD Heikkilä Joel TUA
ERÄ 4
18 SC 2WD Heikkilä Juha TUA
20 SC 2WD Kanerva Jani
43 SC 2WD Ullakko Kristian VUA
45 SC 2WD Söderlund Max Fullspeed rc
46 SC 2WD Bengs Patrik VUA
47 SC 2WD EKHOLM Victor VUA
48 SC 2WD Hagström Jon Kokkolan UA
58 SC 2WD rannikko tuukka TUA