10.-13.4. Ajettiin Helsingin messukeskuksessa Model Expo messujen yhteydessä Winter Jumps VI osakilpailu.
Edustamillamme merkeillä edustettiin jälleen erittäin vahvasti, Durangon ollessa valtamerkki M4-10 ja SC4-10 luokissa.M4-10
A-Finaali
1. Joel Valander
2.
Ari Heinonen Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
3.
Markku Honkanen Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx,BittyDesign, Sanwa
4.
Juho Rajaniemi Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
5. Joona Haatanen
6. Karri Salmela
7.
Lauri Ruotsalainen Team Durango, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
8.
Jarno Halonen Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
9. Juha Aromaa
10. Antti Silvennoinen
B-Finaali
12.
Pete Ylikorpi Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, Sanwa
13.
Arto Heinonen Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
18.
Jari Itävuori Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
C-Finaali
21.
Juho Hattunen Team Durango, ORCA, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, BittyDesign, Savöx
25.
Vesa Uotila Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing
26.
Olli Viitanen Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, Sanwa
28.
Joona Lempiäinen Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
29.
Reijo Mattila Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
D-Finaali
32.
Antti Laurinkoski Team Durango, Ultimate Racing, Savöx
33.
Arttu Syrjänen Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
36.
Jarno Viitanen Team Durango, Team Orion, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, Sanwa
38.
Antto Syrjänen Team Durango, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
39.
Marko Paasonen Team Durango, Exotek
40.
Markku Vesanto Team Durango
SC4-10
1.
Eeli Vieno Team Durango
2. Martti Myllyntaus
3.
Jani Ravantti Traxxas, Team Orion, ORCA, Exotek, Ultimate Racing, AVID, DE-Racing, Savöx, BittyDesign, Sanwa
4.
Jarkko Savola Team Durango, Exotek, Ultimate Racing, AVID, Savöx, BittyDesign, Sanwa
5.
Sami Suokas Team Durango, Exotek, Ultimate Racing, AVID, Savöx, BittyDesign, Sanwa
6. Juha Mäkinen
7. Tom Hallikainen
8.
Olli Palonen Team Durango
9. Tatu Kolehmainen
10.
Markku Vesanto Team Durango