61
Kilpailukutsut / Erälistat ja aikataulu rata SM Hyvinkää Lauantai
« : 04.06.15 - klo: 16.24 »
Erä 1 Ratakasi
7 Forsström Riku UAU
9 Niiranen Mika LahUA 2870411
6 Tiainen Tuukka PKSRCA 4947025
8 Sillanpää Aarre TamUA 3375963 tai 5252484
15 Ihar Voranau BELARUS 9753782
Erä 2 Ratakasi
3 Ahoniemi Sakke HyUA 3585738
17 Ollinmäki Antti JärvSRK 8828326
10 Mairue Tomi PKSRCA 6051381
4 Liinkangas Janne PKSRCA 5282606
19 Kutvonen Viljami PKSRCA 3105075
Erä 3 Ratakasi
2 Rönnqvist Risto JärvSRK 7109607
16 Pesonen Eetu LahUA 8682069
18 Saarinen Teemu HyUA 6200567
5 Raikas Tony KyPak 3681290
1 Fredriksson Henri PKSRCA 2657135
Erä 4 TP-10
21 Meriläinen Tauno KUA 2476318
22 Palo Aleksanteri LahUA 3312017
24 Öhman Dan PKSRCA 4485597
12 Sillanpää Aarre TamUA 5581717
13 Kupari Tero LohUA 2436371
23 Tanskanen Henry UAU 8320796
25 Söderholm Juha PKSRCA
Erä 5 TP-10
4 Naumov Alexander RUS 3783337
16 Eriksson Tino MäntsMK 7043998
15 Jokinen Jiri PKSRCA 5651236
17 Silvennoinen Antti HyUA 5630531
11 Saarinen Jere HyUA 7120362
27 Lehtojärvi Jethro TUA 3392434
Erä 6 TP-10
1 Saarinen Teemu HyUA 8663405
8 Hyvärinen Joonas PRCA 3856311
5 Munck Sami TamUA 5489882
6 Vehniäinen Panu TamUA 4078825
7 Valkola Jari PKSRCA 9900251
2 Kuusinen Matias PKSRCA 8385487
LAUANTAIN AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM + Ratakasi 2015
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP-10: 10 min, Ratakasi: 10 min
Erä / Heat P1 P2
1 Ratakasi 8:00 9:06
2 Ratakasi 8:11 9:17
3 Ratakasi 8:22 9:28
4 TP-10 8:33 9:39
5 TP-10 8:44 9:50
6 TP-10 8:55 10:01
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 10:15
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:25
Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3
1 Ratakasi 10:40 12:00 13:30
2 Ratakasi 10:51 12:11 13:41
3 Ratakasi 11:02 12:22 13:52
4 TP-10 11:13 12:33 14:03
5 TP-10 11:24 12:44 14:14
6 TP-10 11:35 12:55 14:25
Lounastauko / Lunch 13:06-13:30
Finaalit / Finals
Ratakasi Semi (3+20min) 14:50
Ratakasi 6 nopeimman harjoitus 10min 15:20
TP-10 Semi B(3+20min) 15:35
TP-10 Semi A (3+20min) 16:05
TP-10 6 nopeimman harjoitus 10min 16:35
Ratakasi A Finaali (5+30min) 16:50
TP-10 A Finaali (5+45 min) 17:30
Palkintojen jako / Prize giving 18:35
7 Forsström Riku UAU
9 Niiranen Mika LahUA 2870411
6 Tiainen Tuukka PKSRCA 4947025
8 Sillanpää Aarre TamUA 3375963 tai 5252484
15 Ihar Voranau BELARUS 9753782
Erä 2 Ratakasi
3 Ahoniemi Sakke HyUA 3585738
17 Ollinmäki Antti JärvSRK 8828326
10 Mairue Tomi PKSRCA 6051381
4 Liinkangas Janne PKSRCA 5282606
19 Kutvonen Viljami PKSRCA 3105075
Erä 3 Ratakasi
2 Rönnqvist Risto JärvSRK 7109607
16 Pesonen Eetu LahUA 8682069
18 Saarinen Teemu HyUA 6200567
5 Raikas Tony KyPak 3681290
1 Fredriksson Henri PKSRCA 2657135
Erä 4 TP-10
21 Meriläinen Tauno KUA 2476318
22 Palo Aleksanteri LahUA 3312017
24 Öhman Dan PKSRCA 4485597
12 Sillanpää Aarre TamUA 5581717
13 Kupari Tero LohUA 2436371
23 Tanskanen Henry UAU 8320796
25 Söderholm Juha PKSRCA
Erä 5 TP-10
4 Naumov Alexander RUS 3783337
16 Eriksson Tino MäntsMK 7043998
15 Jokinen Jiri PKSRCA 5651236
17 Silvennoinen Antti HyUA 5630531
11 Saarinen Jere HyUA 7120362
27 Lehtojärvi Jethro TUA 3392434
Erä 6 TP-10
1 Saarinen Teemu HyUA 8663405
8 Hyvärinen Joonas PRCA 3856311
5 Munck Sami TamUA 5489882
6 Vehniäinen Panu TamUA 4078825
7 Valkola Jari PKSRCA 9900251
2 Kuusinen Matias PKSRCA 8385487
LAUANTAIN AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM + Ratakasi 2015
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice TP-10: 10 min, Ratakasi: 10 min
Erä / Heat P1 P2
1 Ratakasi 8:00 9:06
2 Ratakasi 8:11 9:17
3 Ratakasi 8:22 9:28
4 TP-10 8:33 9:39
5 TP-10 8:44 9:50
6 TP-10 8:55 10:01
Ilmoittautuminen / Registration 8:00 - 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 10:15
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:25
Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min
Erä / Heat Q1 Q2 Q3
1 Ratakasi 10:40 12:00 13:30
2 Ratakasi 10:51 12:11 13:41
3 Ratakasi 11:02 12:22 13:52
4 TP-10 11:13 12:33 14:03
5 TP-10 11:24 12:44 14:14
6 TP-10 11:35 12:55 14:25
Lounastauko / Lunch 13:06-13:30
Finaalit / Finals
Ratakasi Semi (3+20min) 14:50
Ratakasi 6 nopeimman harjoitus 10min 15:20
TP-10 Semi B(3+20min) 15:35
TP-10 Semi A (3+20min) 16:05
TP-10 6 nopeimman harjoitus 10min 16:35
Ratakasi A Finaali (5+30min) 16:50
TP-10 A Finaali (5+45 min) 17:30
Palkintojen jako / Prize giving 18:35