Säännöt löytyy täältä (http://rc10.fi/viewtopic.php?t=11059).
Lainaus käyttäjältä: "jani91"niin että noitten kiteitten laita.pitääkö niitä olla se 4paria?
Muistaakseni 3 paria on kilpailukutsussa aina pyydetty. Vähemmälläkin voi päästä mukaan, mutta jos sattuu huono tuuri taajuuksien kanssa, niin voi joutua etsimään lainakidettä kisapaikalla.
Onko oulussa päin mitään tälläista vastaavaa hommaa :?:
Oulussa ei ole touringralli baanaa, mutta touring baana on Raksilassa. Melkoinen rallibaana sekin kohta on jos enempi vielä asvaltti halkeaa... :cry:
Minkälaisia kisoja siellä ajetaan ja milloin :?:
Lainaus käyttäjältä: "juge2"Minkälaisia kisoja siellä ajetaan ja milloin :?:
Saisko tämän keskustelun muualle, kiitos.
Ollaan yritetty värvätä uusia rallaajia ja joitakin innostuneita on löytynytkin. Kysymys kuuluukin nyt että vieläkö pätee sama kilpailumaksu systeemi kuin viimevuonna eli ensikertalaiset puoleen hintaan?
Lainaus käyttäjältä: "Mice"Ollaan yritetty värvätä uusia rallaajia ja joitakin innostuneita on löytynytkin. Kysymys kuuluukin nyt että vieläkö pätee sama kilpailumaksu systeemi kuin viimevuonna eli ensikertalaiset puoleen hintaan?
Päteehän se.
Eli Rallin ensikertalaiset koko kauden kisoihin puolella hinnalla!
ai niin mikä tossa sarjassa on moottorin käämikierrosten rajoitus
LainaaMOOTTORI
EFRA luokiteltu 05 -viritetty sähkömoottori. Samarium-koboltti, neodyymi tms. harvinaiset maametallimagneetit on kielletty. Moottorin laakerointi, ennakko ja päätykappaleen kiinnitys ovat vapaat. Käämikierroksien lukumäärä vapaa.
hups :oops: en lukenu kunnolla