mistähän esim landmax2 koreja saisi ? ja mihin hintaan. on aika kivenalla
esim. lanmax 2? eli muutkin 1:8 korit kelpaavat? inferno 7.5 koreja ainakin saa hobbymanilta, hinta 30e ja valmistaja media pro
Saahan noita tilaamalla jokaiselta Kyosho jälleenmyjjältä; jälleenmyyjä lista löytyy netistä, etsi vaikka googlella. "Viralliset" landmax II korit ovat Peugeot ja Subaru. Muistaakseni muita 1/8 rallykoreja ei ole Kyosholla. Ehkä tulossa.
saahan niitä mut taitaa olla aika suolaisia...
Mä en käytä yleensä autoissa koreja..
Tuulettuu paremmin, eikä tarvii varoa pusikkoon ajoa, että kori naarmiintuisi. :)
Mutta onhan se mukava katsella ohjattavaa AUTOA, kuin jokin ihme hökötys, mikä siellä liikkuu.
Lainaus käyttäjältä: "mike_87"Mutta onhan se mukava katsella ohjattavaa AUTOA, kuin jokin ihme hökötys, mikä siellä liikkuu.
Joo se voi olla..
Lainaus käyttäjältä: "Aleksi"Mä en käytä yleensä autoissa koreja..
Tuulettuu paremmin, eikä tarvii varoa pusikkoon ajoa, että kori naarmiintuisi. :)
Kyllä sitä koria kannattaa käyttää, se suojaa autoa. Tai mä ainakin käytän melkein aina, muuten sais joka ajokerran jälkeen putsata auto viikon... :wink:
Koria kannattaa käyttää. Se suojaa ympärimenossa, suojaa alustaa likaantumiselta (buggy malleissa) ja muutenkin näyttää paremmalta.
Ja jos siihen on oikeaoppisesti tehty jäähdytysaukot niin ihan yhtä hyvin se tuulettuu kuin ilman koriakin.
Lainaus käyttäjältä: "Mika"Saahan noita tilaamalla jokaiselta Kyosho jälleenmyjjältä; jälleenmyyjä lista löytyy netistä, etsi vaikka googlella. "Viralliset" landmax II korit ovat Peugeot ja Subaru. Muistaakseni muita 1/8 rallykoreja ei ole Kyosholla. Ehkä tulossa.
Eikös landmax II koreja ole Subaru ja Mitsu, en minä ainakaan missään ole Pösöä nähny.
Onhan myös Lancia Stratos kori landmaxiin... Vai mitenkä tuo korin nimi kirjoitettiin :D
Korjaan Lancia Stratos :)
Se oli landmax I kori, mutta sitä en tiedä käykö landmax ykkösen korit landmax kakkoseen.