RC10.FI

Yleiset => Polttisautot => Aiheen aloitti: raksapro - 06.10.05 - klo: 15.08

Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: raksapro - 06.10.05 - klo: 15.08
Terve!

Kaverini revossa semmonen probleema, että kun pyörittää toista takarengasta niin se rutisee ja paukkuu. Ajossa kuuluu todella ikävästi. Ääni tulee jostaki päin taka-akselistoa. Kaveri ei oo laiskuuttaan jaksanu sitä tietenkään vielä avata..

Mikäs vois olla vikana? Tietotaitoa on aika vähän näistä vehkeistä.

Kiitokset jo etukäteen.
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Divi - 06.10.05 - klo: 15.10
diffistä rattaat pa*kana... diffi vaan auki ja uutta osaa tilaukseen. diffit kannattaa shimmata samalla eli ostaa ohkasia prikkoja sinne väliin ettei oo välystä...

PS: tämän olis voinu laittaa revo topiciin... tai siis olis pitäny!!
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Hotti - 06.10.05 - klo: 15.14
juu....taka diffi shittinä.....hyvin todennäköisesti.osat maksaa noin nii 15 egee ellt tarvii pinjonia ja lautaspyörää kans..se setti oli jotain ööö...17$.
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: raksapro - 06.10.05 - klo: 15.16
Just luin sitä pitkään ja ajattelin, että kirjotanko tän sinne vai omana topikkina. Päädyin tähän, koska siellä ei paljoo kyselty ongelmista. Ylläpito siirtäköön ken kerkee.

Täytyy informoida tosta eteenpäin. Kiitokset!
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: rs tuning - 06.10.05 - klo: 16.08
Lainaus käyttäjältä: "raksapro"Päädyin tähän, koska siellä ei paljoo kyselty ongelmista.
Sinnehän ne kokemukset ongelmineen kuuluu, niin ei tarvi monesta paikasta kattoo :wink:
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Juuzmo - 08.10.05 - klo: 10.56
Jos kaikki tekisivät auton ongelmasta uuden topicin niin voisi tulla aika täyttä  :lol:
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Tumphu - 08.10.05 - klo: 11.03
Lainaus käyttäjältä: "Juuzmo"Jos kaikki tekisivät auton ongelmasta uuden topicin niin voisi tulla aika täyttä  :lol:

Jos kaikki tutkisivat ensin ennen kuin kysyvät, olisi lista silti aika lyhyt... En nyt tarkota "*itun pässi ku et tutkinu eka" mut meikä ainaki ite o sellane et jos jotai rutinaa tai ongelmaa tulee, ni heti avaamaa ja kattoo.. Pakkoha siel o jotai vikana olla jos ei ennen oo sellasta ääntä pitäny. Pikkuhiljaa vaa osaa irti ja tutkii kaikkee mikä pyörii ku pyörittää renkaita. Kyl se vika sieltä jossain vaiheessa löytyy
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Juuzmo - 08.10.05 - klo: 11.17
No,kyllähän minäkin ensin kysyisin kun avaisin diffit sun muut,ei kysymisessä mitään pahaa ole jos kyselee oikeessa paikassa :wink:
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Tumphu - 08.10.05 - klo: 15.34
No meitä on moneen lähtöön... Mä oon sellane kyl luonteeltani et jos vikaa/ongelmaa tulee ni sit vaa tutkimaan. Näissäki vehkeissä selvällä järjellä ja perus tekniikalla löytää ja osaa korjata viat :D
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: raksapro - 10.10.05 - klo: 10.06
No onneks tuli kyseltyä, ei tarvii koko autoa laittaa atomeiksi, kun kuulemma pitäis mennä takuun piikkiin..

Tosin pidempäähän se kestää, kun sen maahantuojalle takas lähettää  :?
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Tumphu - 10.10.05 - klo: 11.10
OT: Itelläki hajos eile gensusta perä :D sitä näyttää näimmä tapahtuvan
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Mika R - 10.10.05 - klo: 11.14
Hyvä ettei ongelmia revassa haha
Olisko tän voinu laittaa Revo topikkiin?
Otsikko: Ongelma revossa
Kirjoitti: Hotti - 10.10.05 - klo: 11.22
haha.. :roll: