Morienttes vaan tännekkin. Olen vasta aloittanut polttis hommat ja tulipa tuossa hankittua kamun kanssa kimpassa HPI Savage X. Joten onkos täällä päin suomea muita harrastajia? Niin ja vielä sellainen homma että missäs täällä Joensuun lähistöllä on ratoja tai paikkoja missä käydä päristelemässä?
10km Joensuusta ollaan ja minun ja kaverin radalla saa käydä ajelemassa, kun välillä muistaa vaan vähän siistiä jos tarvetta.
Ainakin Jaamankankaalta löytyy ajopaikkoja vaikka miten. Siellä itsekin ajelen pääasiassa.
Yv.llä lisätietoja.
Ei ehkä kuulu tänne mutta koitetaan...posti toi tänään vääränlaisia tulppia ja viikonloppuna oli tarkoitus päästä sisäänajamaan konetta. Sattuisiko keneltäkään löytymään ylimääräisä Joensuun lähiseudulta?
edit:
Siis tulpan kierteen pitäisi olla 1/4-32 UNEF, kierteen ulkohlkaisija on noin 6.2mm.
Herätellääns tällästä ketjua ja katotaan onko niitä polttis harrastajia joensuussa/joensuun ympäristössä vielä monta jäljellä?
Itsellä on savage xl 5.9 nitro monsteri ja on tullut muutaman kerran käytyyn soramontulla joka sijaitsee Valimontien ja Onkilammentien risteyksessä. Utra taitaa olla kaupunginosa minne tuo monttu sijoittuu
-Ville
Sinäkös niitä jälkiä siellä käytkin tekemässä, pari kertaa olen ihmetellyt :D
Itsekin käyn tuolla joskus ajelemassa, asun linnuntietä noin kilometrin päässä niin ei ole vaikea heitto lähteä montulla käymään sähkövehkeen kanssa.
Oisko 2-3 viikkoo sitten viikonloppuna käyty kaverin kanssa siellä päristelemässä :laugh: Uudelleen vois lähtee ens viikonloppuna jos vaan kelit sallii.
Millasella sähkövehkeellä siellä olet käynyt ajamassa? :smiley:
Tuolla sigun TR8E:lla, tosin tänä kesänä ostetuilla sähköillä vain yhden ainoan kerran. Taitas (huonoa) videotakin löytyä tuolta jostain rc-videot topicista viimevuodelta.
Huomenna olis tarkotus lähtee tuonne utran montulle päristelemään jos ei ihan kaatamalla vettä sada.
Sain truggyn valmiiksi tänään (vihdoinkin) joten voisi ehkä käväistä harjulla tai montulla.
Just ollaan lähtöä tekemässä että eiku vaan utran montulle.
Menee ainakin tunti, että pääse lähtemään (akut laturissa ja ruoanlaitto).