RC10.FI

Yleiset => Yleinen keskustelu => Aiheen aloitti: Jeba91 - 10.08.07 - klo: 21.16

Otsikko: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Jeba91 - 10.08.07 - klo: 21.16
Eli ajattelin tehdä tälläsen, kun noita drifting kysymyksiä tuntuu olevan paljon ja kaikista on tehty oma topic. Eli keskustelua kaikesta driftingiin liittyvästä. Autot, renkaat, osat yms.. kysymykset.

Tuli hommattua takaveto poltis auto ja tarkoitus ois myös koittaa driftata sillä. Tietysti muutoksia pitää tehdä koska auto on sandmaster MKII. Minkälaisia kokemuksia teillä on takaveto polttiksista driftingissä? Suositumpia tuntuu olevan noi nelivedot, mutta kaitpa se takatuupparillakin onnistuu?
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: evolution - 10.08.07 - klo: 22.23
onnistuu takavetoisella, mutta todella vaikeaa saada pitkää ja hallittua luisua. vaatii harjoittelua.

renkaina olen itse käyttänyt ihan pvc putkea suoraan vanteen päällä, on ainakin tarpeeksi liukas eikä kulu helposti.

tuli myös ostettua ne HPI:n drifti renkaat ja vanteet 30mm leveänä ja aika paljon joutuu säätöjä muokkaamaan että saa yhtä näyttävää luisua aikaan mitä noilla muovirinkuloilla.
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Jeba91 - 10.08.07 - klo: 22.25
Sitä vähän epäilinkin, että takavetosella on vaikeampi no kokeilla nyt ainakin miten se luonnistuu :)
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: R5 - 10.08.07 - klo: 22.43
Voisi kokeilla pvc -renkailla. Tosin auto ja sen vetotapa ei lähellekään oikeata driftailuun. Mutta on sitä ennenkin menty terve edellä puuhun.
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Futaba - 11.08.07 - klo: 01.47
http://rc10.fi/index.php?topic=5213.330 :wink:
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Jeba91 - 11.08.07 - klo: 09.15
Lainaus käyttäjältä: Futaba - 11.08.07 - klo: 01.47
http://rc10.fi/index.php?topic=5213.330 :wink:

Katos en tota haulla bongannukkaa.
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: jerzirccar1 - 30.10.07 - klo: 08.56
http://www.youtube.com/watch?v=CNOPg_VB3u8

Osaakos tämä teidän mielestä driftata. Ne jotka sitä todellakin osaa voisi vastata. Minun mielestä tuo kaveri vie autoa todella mallikkaasti.
Jerzi

PS Löytyi hiukan parempi kaveri.

http://www.youtube.com/watch?v=crffieuiWKQ
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Koheltaja - 30.10.07 - klo: 09.48
Ylemmän likin kaveri ei kerennyt edes aloittaa driftausta. Tuli mieleen että saikohan Kyoshon Turbo Burns aikoinaan nimensä vastaavasta kämmistä :grin:

Alemman linkin hemmo on kieltämättä kyllä taitava, vie autoa mallikkaasti. Kyllä se on KX-One laitettava driftauskuntoon ensi kesäksi ja alettava opettelemaan, on se sen verran hauskan näköistä puuhaa.
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: Jabe - 30.10.07 - klo: 11.44
on siinä vähän aikaa harjoteltu ja säädetty autoa että menee tolla tavalla...
siinä ei ollut sitä tuuria millä ajettiin...
Otsikko: Vs: RC Drifting yleisesti
Kirjoitti: TheArska - 30.10.07 - klo: 11.55
joo, hupinsa kullakin..