mikä olisi savage x 4.6 sopivat lämmöt
110 celssiusta ois kai aika passeli, mutta varmista jltain muulta kun ei ole paljoo tietoo noista isommista koneista.
Lainaus käyttäjältä: samvais - 09.07.08 - klo: 18.02
mikä olisi savage x 4.6 sopivat lämmöt
Saa ne nyt pienemmissäki olla vähän enempi. Mutta jospa kyselisit tuossa sava topicissa niin ei tarvitse uutta perustaa jokaiseen asiaan. Sieltä varmasti vastauksen saat ;). Myös se ohjekirja kertoo tuon asian jos tallessa on. Jos ei niin www.hpieurope.com ..... sieltä löytyy manuaali pdf muodossa.
niin mulla omassa pienemmässä koneessa on sen 120 molemmin puolin mutta kun ajattelin kun on isompi kone niin niissähän pitäisi lämmöt olla alhaisemmat
RTFM!
No juu...eli 135 varmaankin ne lämmöt mitä manuska ei suosittele ylittämään. Ihan nyrkkisääntönäkin vois pitää, että kun on alle tuon, niin ei ole hätiä. Ja katselee tietty että savuttaa jonkin verran läpi kierrosalueen.
yleesä isommilla (.36-.46) koneilla se lämpö on siin 110-130°C nii hyvin luulis kulkevan :azn: