Pari kämästä videota by Nokia N95.
Ainakin noista saa aloittelijat sen verran irti, että tuossa ensimmäisessä kone käy selvästi rikkaalla, eli itse säädimme yläruuvia kiinni.
Noin reilusti ei sitten kannata käännellä, jos ei ole täysin tuttu tuo oman koneen käytös. Säädöt tehdään pienissä erissä.
Jälkimmäisessä alkaa olemaan säädötkin aika hyvin kohdallaan.
Itse auton säätöihin ei ole juuri oston jälkeen koskettu, mutta tuossa maastossa ne ei ole kovin tärkeätkään, koska alusta on koko ajan erilainen, eikä ajeta kelloa vastaan.
Ei sit kommentoida noita pannuja ja muita mokia :grin: :grin:
http://www.youtube.com/watch?v=OIWxYUobf0E
http://www.youtube.com/watch?v=dl40qDsCTbQ
Tarkka korvainen huomaa myös, että koneessa on aikas kireät jouset kytkimessä, jotka sai kyllä kyytiä tuon ajon jälkeen. Vähän turhan kireät on noi 1.1 ainakin omaan makuuni.
Muistutti samanlaista ajoa mitä itse harrastin kuin aloitin lajin vuonna -91 kyosho turbo burnsilla ja os koneella. Sekin ajo löytyy videolla jossain.
Jerzi
Toi on aika hyvä mesta. huono vaan kun ei olla nyt ssatu ton profiilin takia teknisyyttä lisää tuohon.
Pitäis kehittää muutamat mutkat matkaan.