RC10.FI

Yleiset => Sähköautot => Aiheen aloitti: jiihoo - 15.01.04 - klo: 18.19

Otsikko: Team Losin XX-CR:ään vinkkejä ja muuta
Kirjoitti: jiihoo - 15.01.04 - klo: 18.19
Voiks XX-CR:n laittaa taakse truckin renkaat, jos voi nii miten?????!!!! :roll:
Otsikko: Team Losin XX-CR:ään vinkkejä ja muuta
Kirjoitti: solar4 - 16.01.04 - klo: 12.26
Ainoa ongelma mitä minä keksin on että rengas ottaa iskariin kiinni.
Prolinen vanteiden (ei siis truck) mukana tuli aina joku kupukantainen ruuvi, jolla piti korvata Losin alkuperäinen korkeakantainen. En kuolemaksenikaan muista mitä sillä kiinnitettiin -> mikä otti kiinni. Kaippa se iskarin alaruuvi oli, kun en muitakaan normaaliruuveja muista vanteen lähistöllä olleen.

Katso Losin sivuilta XX CR:n ja XXT CR:n (muistaakseni malleissa ei ollut takapäässä muutoksia - normaalitkin XX ja XXT pitäisi käydä) räjäytyskuvia ja päättele siitä. Lähinnä iskarin etäisyys hubista (hubi= se missä akselin laakerit on, kiinni tukivarressa) ja muiden mahdollisesti kiinni ottavien osien etäisyys näiden kahden auton takaripustusten välillä.

Ja jos se ei auta, niin ainoa millä saa selvää on sitten vanteiden ostaminen. Dantomilta saattaa löytyä Losin truckin vanteita, jos RC-Superstoresta et löydä. Veikkaisin että Pisteellä ei ole Prolinejä Losin kiinnityksellä. Kyllähän se Asson vannekkin sopii kun vähän työstää, mutta palautusoikeus menee varmasti vannetta 1-2mm liian paksulle akselille runnoessa..
Otsikko: Vs: Team Losin XX-CR:ään vinkkejä ja muuta
Kirjoitti: resistance - 20.07.12 - klo: 17.25
onkos tuohon saatavilla vielä osia? kaippa tuohon kai jotkun muutkin losin osat?