RC10.FI

Yleiset => Yleinen keskustelu => Aiheen aloitti: Garrett - 30.01.12 - klo: 19.18

Otsikko: Pultti sarjoja.
Kirjoitti: Garrett - 30.01.12 - klo: 19.18
Onko kellään kokemusta noista autokohtasista pulttisarjoista?
esim. tuollaista http://www.nitro-rc.co.uk/radio-controlled-model/Simply-RC--Hobao-Hyper-ST---Screw-Kit.html (http://www.nitro-rc.co.uk/radio-controlled-model/Simply-RC--Hobao-Hyper-ST---Screw-Kit.html)
Itse ainakin henkilökohtaisesti hankkisin mielummin tuollaisen, kun menisin lista näpissä paikalliseen äärimmäisen palvelu alttiiseen pulttikauppaan.
Mahtaakohan olla sitä mitä pitää ja vieläpä oikea määrä? Ja jos on, niin tietääkö saisiko tuollaista hankittua ihan kotomaasta?

- Jani
Otsikko: Vs: Pultti sarjoja.
Kirjoitti: Jabe - 30.01.12 - klo: 20.01
Onhan noita pulttisarjoja myynnissä pariltakin eri valmistajalta. Sillaisiakin millä saa "muutettua" tuumaset millisiksi.
Itse olen ostanut seppomikaelilta ruuvit mitä on ollut tarve, ei nyt koko auton ruuveja kerralla, mutta niitä mitä on kulloinkin tarvinnut ja hyvä niitä on olla jemmassa ylimääräisiä.
Seppomikaelin myynti-ilmo http://rc10.fi/index.php?topic=63575.0 (http://rc10.fi/index.php?topic=63575.0)
Otsikko: Vs: Pultti sarjoja.
Kirjoitti: Garrett - 30.01.12 - klo: 20.28
Kiitoksia