Olisi pekka v:een kanssa tekeillä uudenlainen crossi ja monsterirata. Jos olisi tarpeeksi kiinnostuneita, voisimme järjestää epäviralliset Zorbas Racing Team- kisat.
crossirata
- soralla/hiekalla/savella oleva rata olisi tavanomaista kierroskisaa. Enemmän hyppyreitä normaalista. Ajajakoroke olisi ainakin omaperäinen, mutta toimiva.
monsterirata
- monsterirata olisi ns. trial-rata, paljon vaikeutta, aika ei olisi ratkaisevin tekijä, vaan otettaisiin myös ajotyylistä ja kuinka monta kertaa tipahtaa radalta.
Ekstra kisa olisi molemmilla drag - kisa. Eli noin 20-50m pitkä savi/sora/hiekka suora.
Kinnostuneet juttua tähän topicciin, ja alamme tekemään rataa!!!
Minä kannatan tätä juttua... tehkää ihmeessä...
Vielä olis hyvä sellanen rata jossa vois ajaa PureTenillä...
Asutaan maalla, niin on hieman hankala, mutta kokeillaan, vaikka savipohja...
Mihis päin lahtea teette radat??? Joo savipohja vois ehkä käydäkkin...
Rata olisi n. 20 km lahdesta, herrala niminen paikka. Tänne pääsee junalla n.10 min. Ja siitä n.5 km. Voimme tulla hakemaan, tai jos tulisitte autolla (ne joilla on auto) niin yhteiskyydeillä, mutta rc rata työmaa aloitetaan kohta
Mä en oo todellakaan mikään kyllästyvä persoona, mut en tiiä jaksaisko lähtee mopolla pärrää :mrgreen: Ei se välttämättä ois kauheen paha... :|
Jos oot tulossa joskus, kysele ajo-ohjeita!