Hitto että oli taas hieno päätös eiliselle RANSKA-ENGLANTI ottelulle! Kyllä futis on hieno laji!!
Eikö rc oo? Paljonko peli päättyi kun en kattonut?
Ranska voitti 2-1 teki lisäajalla kaksi maalia :)
Jaahah, aika hyvin niiltä :!: Kauanko oli pelattu että ne sai ne 2 maalia?
91 minuutilla ja 93 minuutilla pilkulta. Onks se joku Zidane joka ne maalit teki??? Beckham ei saanut pilkulta maalia ja se pelasti Ranskan. Englanti hölmöily lopussa ja toi eka maali tuli 20m.
Kyllä oli kiva kattoa noin hyvää ottelua. :wink:
Juuri näin! Zidane teki se mitä piti, Becks ei...
Aika ihmetempun teki Ranska :shock: . Peli näytti toivottomalta Ranskan kannalta kun Becham asettui pilkun taakse.
Italian maajoukkueen nähtiin treenaavan ennen viimeistä otteluaan...
http://www.students.tut.fi/~mehis/italien.mpeg
Lainaus käyttäjältä: "VesaK"Italian maajoukkueen nähtiin treenaavan ennen viimeistä otteluaan...
http://www.students.tut.fi/~mehis/italien.mpeg
Toi oli ihan sika hyvä... :lol: :lol: :lol:
Lainaus käyttäjältä: "VesaK"Italian maajoukkueen nähtiin treenaavan ennen viimeistä otteluaan...
http://www.students.tut.fi/~mehis/italien.mpeg
Todella paha kyllä. :lol:
HUH HUH,olipa matsi 6-5 portugali tiputtaa englannin. Becks taas (!) epäonnistui..sääli miestä. Ricardo oli sankari tällä kertaa.
Oho...
Ricardosta tulikin sitten tupla sankari Portugalissa.
Tähän mennessä kisojen huikein otel on ollut kyllä ehdottomasti tuo Portugali - Englanti
JESH!! Onneks Portugali voitti ja Englanti tippu. :)
No voihan... Vitsi olis pitänyt kattoa se ottelu....
(https://rc10.fi/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg-2.irc-galleria.net%2F00%2F16%2F60%2F22%2F2704786.jpg&hash=d93fd4f01a9ae4ae5957c8ca9f3f8e547ec48fc8)
Että oikeen "Beckman".
Ja näissä kisoissa maalintekijä Jumalan armosta :mrgreen: ...
No, hei, vähän sääliä beckhamillekkin, tukijalka petti taas... :D
(https://rc10.fi/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.jigsawlounge.co.uk%2Fkungfu%2Fcelebrity%2Fdavid-beckham.jpg&hash=bf8a60b83878129bc3af0b6c2fdec9d8b7f7a0b4)
Portugali tai hollanti kisat voittaa... :D
Hélvetti sentään ku Ranska meni häviämään. :(
Tänään nähtiin vielä lisää huikeita otteita.
Kreikka peittosi Ranskan 1-0 :shock:
Kreikka taitaa olla vähintään neljäs. Sehän se vasta pommi oliskin kun Kreikka menis finaaliin, yks voito lisää tarvitaan niin Kreikka saa jokun värisen mitallin.
Lainaus käyttäjältä: "Puuha-Pete"Hélvetti sentään ku Ranska meni häviämään. :(
Sanos muuta :x
Sehän oli loistavaa! Yllätykset tekee tästä jalkapalloa! Sitä paitsi mikä niin ranskalaisissa muka niin hyvää on.. vain 5 pelaajaa on syntyperäisi ranskalaisia, muut tulevat algeriasta jne
Lainaus käyttäjältä: "Mika"Sehän oli loistavaa! Yllätykset tekee tästä jalkapalloa! Sitä paitsi mikä niin ranskalaisissa muka niin hyvää on.. vain 5 pelaajaa on syntyperäisi ranskalaisia, muut tulevat algeriasta jne
Öö.. Emmä tiedä mut pidän ranskan joukkueesta. Muuten ooks mä väärässä jos väitän että se Portugalin voittomaalin teki niitten mokke???
Portugali sais voittaa!!!
Lainaus käyttäjältä: "Poju12"Lainaus käyttäjältä: "Mika"Sehän oli loistavaa! Yllätykset tekee tästä jalkapalloa! Sitä paitsi mikä niin ranskalaisissa muka niin hyvää on.. vain 5 pelaajaa on syntyperäisi ranskalaisia, muut tulevat algeriasta jne
Öö.. Emmä tiedä mut pidän ranskan joukkueesta. Muuten ooks mä väärässä jos väitän että se Portugalin voittomaalin teki niitten mokke???
Portugali sais voittaa!!!
JEP!
Ensin torjui, ja sitten pilkulta voittomaali... aika kone!
Lainaus käyttäjältä: "Mika"Sehän oli loistavaa! Yllätykset tekee tästä jalkapalloa! Sitä paitsi mikä niin ranskalaisissa muka niin hyvää on.. vain 5 pelaajaa on syntyperäisi ranskalaisia, muut tulevat algeriasta jne
Oon ihan samaa mieltä, kun on ihan liian paljon hehkuteltu, että ranska on varma mestari ja zz on kuningas...
En tajua, kun on niitä muitakin hyviä pelaajia, kuten
Wayne Rooney -Englanti
Christiano Ronaldo -Portugali
Jesper Grönkjäer -Tanska
Henrik "henke" Larsson -Ruotsi
Edgar Davids -Hollanti
Pavel Nedved -Tsekki
Alessandro Del Piero -Italia
Michael Ballack - Saksa
David Trezeguet -Ranska
Anttoni "aneboy" Heikura -Suomi :mrgreen:
No joo... Mutta edelleenkin Hollanti ja Portugali finaalissa, ja Christiano Ronaldo ratkaisee voiton portugalille...
Pronssimatsissa Kreikka ja Tsekki ja Tsekki iskee Pavel Nedvedin vasurin avulla voiton tsekille....
Kreikka ja Tsekki eivät voi olla pronssi ottelussa.
Sillä ottelun Tanska-Tsekki voittaja saa vastaansa välierissä Kreikan. Eli siitä jompikumpi menee finaaliin ja toinen pronssi oteluun.
Täytyy muista että täytyyhän Tsekinkin ensiksi selvittää Tanska ettei käy kylmät niinkuin jääkiekon MM-kisoissa...
Nyt on kaikki joukkueet joita mä vihaan (englanti ja ranska) paitsi ruotsi pudonnu. Noh.. tänään nekin putoo :mrgreen:
Hollanti, Portugali tai Tsekki voittaa niin kribe (eli minä) on tyytyväinen :wink:
Hjuu, huomasin just, että
4. Kreikka
3. Hollanti
2. Tsekki
1. Portugali
Taas ranukisaan eilisessä pelissä Hollanti-Ruotsi... Ihan oikein ruottalaisille, että ne tippu...
Ruotsi siis tippui rankkarikisassa tulokseen 5-6 Ruotsin kapteeni (svensson, larsson tai karllsson) mokasi, ja Hollanin laitahyökkääjä
ROBBEN tykitti alakulmaan!!!!
http://www.footballbadgers.com/
Käykääs kattoo toi... Lisää Englanti pilkkaa!! Paitsi, että ne ei pelannut noin hyvin...
Kun siihen tulee välillä iso-britannian kuva (englanti, irlanti, skotlanti, wales) Niin lukekaa ne tekstit...
Alkuperäinen versio osoitteessa www.badgerbadgerbadger.com
Toi musa on ihan kurko, tossa alkuperäisessä... ZOH...
Oho, olipas melkonen pommi toi Kreikan euroopan mestaruus, siihen ei varmaa uskonut kovinkaan moni ennen turnausta, itse asiassa kovinkaan moni ei uskonut että Kreikka pääsisi ylipäätään jatkoon alkulohkosta.
Mielestäni Kreikan suurin avain voittoon oli loistava valmentaja ja hieno joukkue kokonaisuudessaan, mutta Otto Reehaagel (en tiiä mitne kirjotetaan) sai pelaajista varmasti kaiken irti.
Olihan Kreikan kerroinkin 1:100, eli ei ne nyt ihan suurimpia ennakkosuosikkeja ollu :lol:
Ainut maa jolla oli matalempi kerroin oli Latvia!
Kreikalla toimi tiimityöskentely. Suomellakin kaatui siihen, että vain yksilöt pelaavat, he eivät pelanneet joukkueena. Kreikka puolestaan pelasi joukkueena ja heillä on vielä intoa pelata.
Otto Rehhagel muistaakseni kirjoitettiin.
Mun oma all-stars:
Gomes Rooney
Zidane
Källström Beckham
Nedved
Kapsis Dellas Fyssas Seitaridis
Nikopolidis
Kreikalla oli mielestäni niin kova puolustus että se oli pakko ottaa kokonaan omaan all-starsiin.
Saa kommentoida!
Sorry nää rivitykset en sanu osumaan kohalleen! Mut toivottavasti ymärsitte mitä tarkotin
Mulla allstars :
Maris Verpakovskis Wayne Rooney
C.Ronaldo Pavel Nedved Deco Andy Van der Vaart
Jaap Stam Fabio Cannavaro J.Andrade Georgios Seitaridis
Aleksandrs Kolinko
Ei ole mullakaan tossa oikeita paikkoja, mutta noilla main ne kai pelaa??