RC10.FI
Kilpailut => Kilpailukutsut => Aiheen aloitti: _valtsu_ - 08.01.14 - klo: 19.40
-
Erälista:
ERÄ 1 VTR-10
Timo Hilpi
Taneli Erkkilä
Petteri Vatanen
Petri Tuomainen
Anssi Pitkäjärvi
Teemu Savolainen
Tero Tuunanen
ERÄ 2 VTR-10
Teemu Salminen
Riku Teräväinen
Pasi Pynnönen
ilpo koivisto
Mikko Porkka
Jan Öhman
ERÄ 3 VTR-10
Tomi Hinkkanen
Petteri Suojala
Niklas Svartbäck
Hannes Heikkinen
Thomas Svartbäck
Miska Pusa
ERÄ 4 VTR-10
Santeri Jokela
Sauli Ylösmäki
Jarmo Kiiski
Matias Pettersson
Kimmo Forsström
Saku Moilanen
ERÄ 5 Mini competition
Anssi Pitkäjärvi
Petteri Vatanen
Kai Jansson
Riku Teräväinen
Marko Lehto
Harri Pettersson
ERÄ 6 Mini competition
Niklas Svartbäck
Santeri Jokela
Lars Pettersson
Mika Kivelä
Thomas Svartbäck
ERÄ 7 Mini classic
Sauli Ylösmäki
Saku Moilanen
Tero Tuunanen
Tomi Hinkkanen
Kalle Raatikainen
Mikko Porkka
ERÄ 8 Mini classic
Mika Lampela
Jere Rapo
ilkka toivainen
Rasmus Kivelä
Mika Kivelä
sami barck
ERÄ 9 FWD-10
Kai Lindgren
Petteri Vatanen
Teemu Salminen
Kai Jansson
Pasi Pynnönen
Petteri Suojala
ERÄ 10 FWD-10
Marko Lehto
ilpo koivisto
Juha Almqvist
Harri Pettersson
Lars Pettersson
Jan Öhman
ERÄ 11 Formulat
Mika Kivelä
Kalle Raatikainen
Kai Lindgren
Petri Tuomainen
Petteri Vatanen
Valtteri Eklund
Kimmo Forsström
Rasmus Kivelä
Aikataulu
Vapaa harjoitus 7:30-10
VTR-10 07:30 08:00 08:50
Mini Comp 08:10 09:00
Mini classic 07:40 08:20 09:10
FWD-10 07:50 08:30 09:20
Formulat 08:40 09:30
Ajajakokous 09:45
Alkuerät Kaikissa luokissa 5 min.
Lounastauko 12:50 – 13:20
AE 1 AE 2 AE 3
Erä 1 VTR-10 10:00 11:40 13:35
Erä 2 VTR-10 10:08 11:48 13:43
Erä 3 VTR-10 10:16 11:56 13:51
Erä 4 VTR-10 10:24 12:04 13:59
Erä 5 Mini Comp 10:32 12:12 14:07
Erä 6 Mini Comp 10:40 12:20 14:15
Erä 7 Mini Classic 10:48 12:28 14:23
Erä 8 Mini Classic 10:56 12:36 14:31
Erä 9 FWD-10 11:04 12:44 14:39
Erä 10 FWD-10 11:12 12:52 14:47
Erä 11 Formulat 11:20 13:00 14:55
Finaaleihin 2/3 alkuerätulosten perusteella
Finaalit:
VTR (8min): 9 parasta A-fin, seuraavat 8 B-fin ja loput 8 C-fin
Mini classic (8min): kaikki a-finaaliin
Mini comp. (10min): kaikki a-finaaliin
Fwd (8min): 7 parasta A-fin ja loput B-fin
Formulat (8min): kaikki a-finaaliin
1 Finaali 2 Finaali
VTR-10 A-fin 15:30 17:20
VTR-10 B-fin 15:43 17:33
VTR-10 C-fin 15:56 17:46
Mini Comp A-fin 16:09 17:59
Mini Classic A-fin 16:24 18:14
FWD-10 A-fin 16:37 18:27
FWD-10 B-fin 16:50 18:40
Formulat A-fin 17:03 18:53
Palkintojenjako n. 19:10
-
Muistutuksena vielä, että formulaluokassa alkuerissä nopein kierros voittaa.