Subaru-clubi repäisee: http://bbs.scoobynet.co.uk/showthread.php?t=361125&page=1&pp=20
Aivan mahtavaa, koska nähdään Suomessa ensimmäinen samantasoinen "tapahtuma"?
Eihän tohon voi juuri muuta sanoa kun iso käsi. Levottoman hienosti tehty.
Tuo juttu pisti hymyilemään!=)
yep :D
Hianoa.
Tuota...
Parit Subarut... Missäs meijän foorumin Subarumies Hannu on.. :D
Ei voi kuin kadehtia :shock:
Hieno asia *nostaa hattua*
näkisi vain suomalaisillakin tuollaista toimintaa niin hyvä olisi..
Hieno asia *nostaa hattua*
näkisi vain suomalaisillakin tuollaista toimintaa niin hyvä olisi..
Lainaus käyttäjältä: "MarkusH"Tuota...
Ok, eli osa porukasta ei tainnut ymmärtää... Suomennetaans pähkinänkuoressä tämän topicin perimmäinen idea:
Eräällä hollantilaisella pikkupojalla on lihasten rappeutumista (?) aiheuttava tauti, jonka vuoksi hän on pyörätuolissa. Hän on suuri Subaru-fanaatikko, jonka vuoksi hänen äitinsä pyytää jotain Subaru-kuskia käyttämään poikaansa ajelulla, että hän pääsisi ihannoimansa auton kyytiin.
Paikalle ilmestyy 164 Subarua... Poika ja hänen veljensä saavat julisteita, RC-autoja, t-paitoja Petter Solbergin signeerama. Sitten käydään ajelulla +150 auton voimin poliisisaattueessa.
Minusta tämä on tosiaankin mieltä lämmittävää, hymyilyttää vieläkin kun ajattelee noiden äijien panostusta :)
Pakko vielä lisätä että poliiseiltakin kympin arvoinen suoritus 8)
(Ihan poliisisaattueen ja tämän yhden äijän kommentin takia: "It was really nice to drive at 130 kilometers an hour on a out-of-town road, while being chased by a police motor with the sirens flashing, and NOT being stopped for speeding" 8) )
Eli eivät poliisitkaan tuossa turhia jännittäneet :D
Oiskohan tässä se Suomalainen vastine -> www.toive.org
Kyllä sydäntä lämmittää tämmönen toiminta!
Toivon projekteissa on muuten jollekkin annettu pari lahjakorttia rc-liikkeisiin. :)
Lainaus käyttäjältä: "Kujis"Oiskohan tässä se Suomalainen vastine -> www.toive.org
Kyllä sydäntä lämmittää tämmönen toiminta!
Tuo tekee itseasiassa yhteistyötä mun työnantajani kanssa :D
Edit: Eipäs itseasiassa teekkään, yksi työkaveri kyllä näkyy yhdestä noista kuvista. Mutta työnantajani tekee yhteistyötä about samannimisen yhdistyksen kanssa... Ei vain tule kirveelläkään päähän. Muistaakseni joku englantilainen "firma".
Ai niin, ja se toimii sillä erolla että yleensä sieltä tulee n. bussilastillinen vakavasti sairaita lapsia :)